Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καπάκι VITARA

Καπάκι VITARA

Δημοσίευσηαπό tsepeto » 29 Μάιος 2006, 21:49

Καλησπέρα σε όλους,
πρίν απο λίγες μέρες ύστερα απο κάτι ψιλικουφά που έκανε το VITARAKI μου 1.6 JLX διαπίστωσα οτι στα λάδια είχαν πάει νερά πράγμα που κατα 99,9% σημένει ρίγμα στο καπάκι......Έχω στραβώσει εντελώς. Άσε που δεν βρίσκω πουθενά μεταχειρισμένο καπάκι και στην αντιπροσωπία το δείνουν 900€!!!!!!!! Άν κάποιος γνωρίζει πού μπορώ να βρώ καπάκι ή οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Παρακαλώ για την πολύτιμη βοήθειά σας και ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
tsepeto
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 07:16
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΕΣ

Καπάκι VITARA

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 29 Μάιος 2006, 22:02

Άνοιξέ το πρώτα. Μπορεί να είναι απλώς καμμένη η φλάντζα κεφαλής και να τη βγάλεις φτηνά. Άντε και με ένα ψιλοπλάνισμα του καπακιού.....
Μήν απελπίζεσαι και μή φαντάζεσαι πως μπορείς να βρείς εύκολα μεταχειρισμένο καπάκι σε κατάσταση καλύτερη από το δικό σου, μιας και θα προέρχται σίγουρα από χτυπημένο κινητήρα και άρα και αυτό θα είναι σε ανάλογη κατάσταση.
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Vit-A-Jim » 29 Μάιος 2006, 22:26

Φιλε Tsepeto,

Ξέρεις αν σου έχουν αλλάξει ποτέ το θερμοστάτη;
Άβαταρ μέλους
Vit-A-Jim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 31 Ιαν 2005, 22:32

Δημοσίευσηαπό tsepeto » 02 Ιουν 2006, 12:38

Δέν έχω ιδέα για τον θερμοστάτη. Υπάρχουν στην Θεσαλονίκη κάποιοι που φέρνουν καπάκια για vitara ιμιτασιόν σε καλή τιμή και καλή ποιότητα. Μήπως ξέρει κανένας άν είναι αξιόπιστα; Τα έχει δοκιμάσει κανείσ; Ξέρετε άν υπάρχουν στην Αθήνα;
Άβαταρ μέλους
tsepeto
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 07:16
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΕΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 05 Ιουν 2006, 22:45

Υποθέτω ότι με τόσα λεφτά που σου ζήτησαν για το καπάκι, θα μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο ολόκληρο κινητήρα... Αν θυμάμαι καλά, οι τιμές τους είναι γύρω στα 800€. Το ιμιτασιόν καπάκι όμως, μου φαίνεται απίστευτο, μήπως είναι απλά επισκευασμένα?
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tsepeto » 07 Ιουν 2006, 14:03

Παιδιά το καπάκι βγήκε και τελικά όντωσ είχα ρίγμα. Έτσι προχωρώ στην επισκευή του μιάς και δέν θέλω να αγοράσω άλλο μοτέρ αφού αυτο που έχω ίδη το ξέρω σε τί κατάσταση είναι. Ακόμα θα αλλάξω και το ψυγείο για πάν ενδεχόμενο. Άν κάποιοσ ομοιοπαθήσ ή γνώστησ έχει να μου επισημάνει κάτι άλλο παρακαλώ άσ μου πεί. Νά ρωτήσω κάτι. Μου είπε ο μηχανικόσ οτι κανονικά θέλει άλλαγμα και το υδραργυρικό βεντιλατέρ. Το πρόβλημα είναι οτι κοστίζει αρκετά χρήματα και μαζί με όλα τα άλλα πάμε πολύ φηλά. Μου πρότεινε λοιπόν να το κάνει με μία πατεντούλα να γυρνάει μόνημα. Δεδομένου οτι έρχετε καλοκαίρι πιστεύετε οτι θα υπάρχει κανένα πρόβλημα; Το έχει κάνει κανένασ άλλοσ; υχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
tsepeto
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 07:16
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΕΣ

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 07 Ιουν 2006, 19:01

Φίλε tsepeto το ψυγείο σου ίσως να μην χρειάζεται άλλαγμα,αλλά ένα συγύρισμα :!: :!:
Κοίταξε εδώ για περισσότερες πληροφορίες,ίσως σε γλυτώσει απ'το να ξοδέψεις 400 ευρώ για καινούργιο ψυγείο :D :D

http://www.tο4x4.gr/html/site/forum/vie ... php?t=2224
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες

cron