Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

προβληματα με πλαστικα jimny

προβληματα με πλαστικα jimny

Δημοσίευσηαπό kounabakos » 20 Μάιος 2006, 12:53

καλησπερα ρε παιδια εχω ενα jimny98 μοντελο το εχω αγορασει μεταχειρησμενο και εχω μεγαλο προβλημα τριξιματοσ με τα πισω πλαινα πλαστικα και με τη ζωνη του οδηγου! καμια ιδεα κανεις?
Άβαταρ μέλους
kounabakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 10:52

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 20 Μάιος 2006, 15:32

Το έχεις τσεκάρει ότι είναι τα πλαστικά και όχι τα καθίσματα :?: :?:

Το Vitara που είχα του '98 χτυπούσαν τα πίσω καθίσματα χαμηλά εκεί που κλειδώνουν (ο γάντζος στο πάτωμα με το κλιπ του καθίσματος) κι αυτό γιατί δεν είχαν μονώσει τα μέταλα με αποτέλεσμα να τρίβωνται και να τρίζουν σε εδαφικές ανωμαλίες.
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό jimnys » 20 Μάιος 2006, 16:18

Εαν είναι τα πλαστικά, και έχεις ηχεία πίσω, επειδεί χρειάζεται να βγάλεις τελείως τα πλαστικά για την τοποθέτηση ηχείων, πρέπει να έχουν σπάσει τα κλίπς και φυσικά δεν έχουν αλαχτεί με καινούργια.
Αλλαξε τα βάζοντας καινούργια...
Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις και σπρέυ βαζελίνης, μεταξύ της πλαστικής επένδυσης, και της επένδυσης που "αγκαλιάζει" το παράθυρο....
Ρίξε ανάμεσα, και εαν σταματησει φταίει το κάτω πλαστικό, εάν όχι, να δούμε τι άλλο μπορείς να κοιτάξεις...
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό kounabakos » 22 Μάιος 2006, 08:21

το εχω ψαξει ουτε τα καθισματα ειναι ουτε οι κοπιτσες στα πλαστικα.τις εχω αλλαξει ολες με καινουργιες.ειναι η ζωνη απο μεσα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τριζει.εχω βγαλει τα πλαστικα η ζωνη ειναι καλα σφιγμενη πανω στην κολωνα αλλα τριζει απο μεσα εκει που μαζευει.οταν την φοραω και τεντωνη δεν ακουγεται τιποτα.οσο ειναι μαζεμενη τριζει ειναι και του οδηγου και οποτε καταλαβενεις.μες το αυτι μου τριζει.
Άβαταρ μέλους
kounabakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 10:52

Δημοσίευσηαπό jimnys » 22 Μάιος 2006, 23:40

Εαν τρίζει τόσο πολύ τι να πω....
Πήγενε καμια βόλτα, και εγώ κάθε φορά το κάνω, βλέπω και πόσα άλλα τρίζουν ακόμα και το ξεχνάω...........
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες