Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

S.O.S ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ G.V.2,5 V6 MY98

S.O.S ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ G.V.2,5 V6 MY98

Δημοσίευσηαπό mountainboy » 27 Απρ 2006, 22:35

Χρόνια πολλά σε όλους και καλο καλοκαιρι!!!
Μόλις σήμερα πήρα το GV 2,5 MY98 ME AYTOMATO ΣΑΣΜΑΝ και θα έπρεπε
να ειμαι ευτυχισμένος, αλλά δυστηχώς πριν προλάβω να φθάσω στο σπίτι
και ενω πήγαινε νορμαλ ξαφνικα αρχίζει να πατινάρει και να κάνει ενα
θόρυβο σαν να χάνει με μεγάλη πίεση αέρα σε σημείο να μην πηγαινει σχεδον καθόλου το αυτοκίνητο.
Οταν κρυώσει πατιναρει λιγοτερο οσο ζεσταινεται αντιθετα, αναλογως και ο θορυβος. SOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSS...[/b]
Άβαταρ μέλους
mountainboy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Μαρ 2006, 22:56

Δημοσίευσηαπό typod » 28 Απρ 2006, 08:25

υποθέτω ότι έχεις κοιτάξει τα υγρά του αυτόματου σαζμάν.Αν είναι γεμάτο τρέχα συνεργείο χωρίς καθυστέρηση και γράψε μας τι συμβαίνει.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό mountainboy » 28 Απρ 2006, 14:17

Το πήγα συνεργειο δεν το πήρα ακόμα αλλα μου ειπαν οτι εσκασε ο καταλυτης και έχανε
τα καυσαέρια με πίεση και γι'αυτό εκανε σαν να πατιναρει, θα τον αλλάξουν θα το παρω
και μετα θα σας πω τα νεα.
και μια που το εφερε η κουβέντα μηπως ξέρει κανεις που θα βρω service-repair-owners manual για GV 2,5 V6 MY 98 AUTO γιατι δεν μου δώσανε τιποτα και δεν ξέρω ουτε τι λαδια να του βαλω????????????
Άβαταρ μέλους
mountainboy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Μαρ 2006, 22:56

Δημοσίευσηαπό mountainboy » 09 Μάιος 2006, 23:56

Τελικά όλα είναι ΟΚ αλλάχθηκε ο προκαταλύτης - γέφυρα πολαπλής (suzuki) και ο καταλύτης (εμπορίου) και τώρα δουλεύει τέλεια αν και ακούω λιγο το καζανακι οπότε σύντομα θα πρεπει να αλαχθει και αυτό. Το πατινάρισμα γινόταν γιατι διαλυθηκαν τα διαφράγματα του καταλύτη και βουλωσε η εξαγωγή. Το σασμαν αυτο ωπως μου ειπε τεχνικος για αυτόματα ειναι γαιδούρι και δεν χαλάει με τίποτα, αλλα και αν χαλάσει, γενική επισκευη (ολα τα εσωτερικα αλλαγμα) μολις 900 ευρουδάκια.
Άβαταρ μέλους
mountainboy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Μαρ 2006, 22:56

Δημοσίευσηαπό Madraoulas » 11 Μάιος 2006, 15:07

mountainboy έγραψε:Το πήγα συνεργειο δεν το πήρα ακόμα αλλα μου ειπαν οτι εσκασε ο καταλυτης και έχανε
τα καυσαέρια με πίεση και γι'αυτό εκανε σαν να πατιναρει, θα τον αλλάξουν θα το παρω
και μετα θα σας πω τα νεα.
και μια που το εφερε η κουβέντα μηπως ξέρει κανεις που θα βρω service-repair-owners manual για GV 2,5 V6 MY 98 AUTO γιατι δεν μου δώσανε τιποτα και δεν ξέρω ουτε τι λαδια να του βαλω????????????



Φιλε κοιταξε σε προηγουμενο(χρονολογικα) post με την ονομασια Service Manual για Vitara
Vitara 1.6 JLX / BMW R850R
...τεως... meta4
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 27 Μαρ 2006, 15:06
Τοποθεσία: Χολαργός, Αθήνα


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες