Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΣΚΟΠΛΑΤΟ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΣΚΟΠΛΑΤΟ

Δημοσίευσηαπό Vito » 01 Απρ 2006, 20:11

ΠΑΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ VITARA 5PORTO 1,6 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΣΚΟΠΛΑΤΟ ΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΗΝΕΤΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑΣ Η AFTER MARKET ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ Κ.
Άβαταρ μέλους
Vito
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 19:50

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΣΚΟΠΛΑΤΟ

Δημοσίευσηαπό TLG » 02 Απρ 2006, 00:08

Τι προβλημα ακριβως ???
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Vito » 02 Απρ 2006, 00:39

απλα θελει αλαγμα τι μου προτεινετε να βαλω αντιπρωσοπειας η after market λεω μηπως υπαρχει καποιο καλυτερο ποιο ενυσχημενο δωστε μου πληροφοριες για μαγαζια, τιμες κ.τ.λ.
Άβαταρ μέλους
Vito
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 19:50

Δημοσίευσηαπό Vito » 03 Απρ 2006, 19:15

Signomi mporite na dosete mia apantisi sto problima mou alios peste moy oti den mporite na telionoume kai min kathome na perimeno th gnomi sas tsampa kai berese. :x
Άβαταρ μέλους
Vito
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 19:50

Δημοσίευσηαπό vasilis » 03 Απρ 2006, 19:43

Καταρχήν wellcome,

δέυτερον γράφε ελληνικά αν μπορείς,
τρίτον δεν είναι ανάγκη να νευριάζεις επειδή κανείς δεν σου απάντησε μέσα σε 2 μέρες..... έχουν και δουλειές βλέπεις,
και τέταρτον... για το προβλημα σου υπάρχει after market δισκο-πλατώ της centerforce με πάρα πολύ καλα σχόλια απο χρήστες.
Έχει 2 ειδών:
ένα με 30% καλύτερη εμπλοκή και ένα άλλο με 90% καλύτερη εμπλοκή, άρα το τελευταίο λιγάκι σκληρότερο έως αρκετά για κάποιους.

Τώρα αν δεν θέλεις κάτι τέτοιο και δεν είσαι και ικανοποιημένος απο τον εργοστασιακό suzuki, βάλε ένα Sachs ή Aisin που είναι καλοί και οι 2.
Υπάρχουν και οι Valeo, οι Daikin - Exedy κλπ, αλλά δεν έχουν και τα καλύτερα σχόλια στα Vitara, ειδικά στα βελτιωμένα.

Φιλικά vasilis.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό Santa » 03 Απρ 2006, 23:01

vasilis έγραψε:Καταρχήν wellcome,

δέυτερον γράφε ελληνικά αν μπορείς,
τρίτον δεν είναι ανάγκη να νευριάζεις επειδή κανείς δεν σου απάντησε μέσα σε 2 μέρες..... έχουν και δουλειές βλέπεις,
και τέταρτον... για το προβλημα σου υπάρχει after market δισκο-πλατώ της centerforce με πάρα πολύ καλα σχόλια απο χρήστες.
Έχει 2 ειδών:
ένα με 30% καλύτερη εμπλοκή και ένα άλλο με 90% καλύτερη εμπλοκή, άρα το τελευταίο λιγάκι σκληρότερο έως αρκετά για κάποιους.

Τώρα αν δεν θέλεις κάτι τέτοιο και δεν είσαι και ικανοποιημένος απο τον εργοστασιακό suzuki, βάλε ένα Sachs ή Aisin που είναι καλοί και οι 2.
Υπάρχουν και οι Valeo, οι Daikin - Exedy κλπ, αλλά δεν έχουν και τα καλύτερα σχόλια στα Vitara, ειδικά στα βελτιωμένα.

Φιλικά vasilis.


Vasili,
Χαρας την υπομονή σου να απαντήσεις σε έναν τόσο θρασύ και ανυπομονο ανθρωπο....Λες και είμαστε υποχρεωμένοι να απαντήσουμε μέσα σε 1 ωρα....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mytilini » 04 Απρ 2006, 06:30

Ρε συ Vito,μην περιμένεις αγόρι μου "τσάμπα και βερεσέ" τη γνώμη μας...Φιλαράκο,το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες συμπεριφοράς.Με το υφάκι αυτό μην μπείς στον κόπο να ξανασχοληθείς.Αστο καλύτερα.Παίξε αλλού...
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Vito » 04 Απρ 2006, 17:35

θα ακουσω για το θεμα ως προς τα Ελληνικα αλλα δεν το εκανα εσκεμενα απλα απο βιασηνη, το υφακι μου δεν εχει τιποτα σε πληροφορο και δεν θελω απαντηση σε μια ωρα αλλα περασαν 3 μερες τοσο δυσκολο ειναι να απαντηση καποιος δηλαδη τωρα πως απαντησετε και νευρα μηδεν σε πληροφορο, απλα εβλεπα οτι καποιοι εμπεναν και με εγραφαν στα α........ τους και ουτε θρασυς εγινα και ουτε ειμαι απλα επειδη το θεμα επειγη γινομαι λιγο ανυπομονος και μαλον αν δεν γινομουνα λιγο ανυπομονος δεν πιστευω να εβλεπα απαντηση αλλα ετσι κι` αλιος δεν προκειτε να ασχοληθω ξανα με το Forum και ανειστε συγουρη οτι δεν προκειται να ξανα ασχοληθω με αργοσχολους που βαριονται να πληκτρολογισουν μια αραδα λεξεις οπως εκανε Ο κ.Βασιλης και τον ευχαριστω παρα πολυ για της πληροφοριες αλλα και κανε μου τη χαρη και σβησεμαι και απο μελος αφου εγω παραβιασα τους κανονισμου σας μιας και δεν ξερουμε απο club.


υ.γ. το αποτελεσμα μετραει........
Άβαταρ μέλους
Vito
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 19:50

Δημοσίευσηαπό vasilis » 04 Απρ 2006, 20:42

Vito,

δεν χρειάζεται να με ευχαριστήσεις για κάτι... απλά τότε "βόλεψε", τότε μπόρεσα και τότε απάντησα στο ερώτημά σου, είτε σωστά, είτε λάθος.

Προσωπικά, δε θα σχολιάσω καθόλου τα παραπάνω γραφόμενά σου περί αργόσχολων, παράξενο υφάκι, ανυπομονισία, συμπεριφορά στο φόρουμ κλπ.... αλλά πιστέυω οτι δεν έδειξες και τον καλύτερο εαυτό σου όσο αφορά την κατανόηση που χρειάζεται ένα φόρουμ για να "ρολάρει" όμορφα, καθώς επίσης και σε αυτούς απο τους οποίους περίμενες απάντηση στο ερώτημά σου.

Όσο για το "...το αποτέλεσμα μετράει" .... κάνε τον κόπο να γράψεις όταν τελικά δοκιμάσεις κάτι απο αυτά που σου πρότεινα.
Τότε θα μετράει. :wink:

Φιλικά vasilis.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό Santa » 04 Απρ 2006, 20:53

θα φαμε και ξυλο μου φαινεται επειδη αργουμε να απαντησουμε.
Ερε τι ανθρωποι υπαρχουν....
Λίγη ευγένεια και σεβασμος δεν βλαπτει <κύριε> Vito !!!!
Ξεγραψε τον κιολας.... ακου να δεις.
Καναμε τη δουλεια μας και τελος.
Αν ήταν όλοι έτσι τότε δεν θα υπήρχε φόρουμ... :evil: :evil: :

Πρόταση:
Όποιος είναι ανυπομονος να τον σβήνει ο administrator!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες