Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

*** TOY JIMNY TA ΨΗΛΩ....ΚΑΜΩΜΑΤΑ....!!! ***

Jimny onroad:(

Δημοσίευσηαπό metaxasgr » 11 Σεπ 2003, 12:46

Gei se olous sas...
tha ithela tin voithia sas se ena provlima pou antimetopizei ena filos me to Jimny toy. mou paraponietai synexos oti entos thromou exei provlima stin statherotita toy ..kai eithika stis strofes, apo tous plεurikoys anemous otan pigainei pano apo 80-90km/h. Το odigisa kai ego kai to thiapistosa ithiis omasi..opou fisaei o anemos paei..:) pori na antimetopistei to provlima xoris na xamilosei to kentro cvaros toy aftokinitoy?
metaxasgr
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 09 Σεπ 2003, 18:26

Δημοσίευσηαπό max » 12 Σεπ 2003, 09:56

Πας με λιγότερα χλμ. Δεν αντιμετωπίζετε ίσως βρεις μια μικρή βελτίωση με πιο φαρδιά λάστιχα 215 ας πούμε άλλα όχι σπουδαία πράγματα. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το κοντό Grand Vitara μέχρι που αγόρασα το μακρύ και ησύχασα είναι θέμα κοντού μετατροχίου και αεροδυναμικής περιπτέρου.
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό Stavris » 13 Σεπ 2003, 13:45

Γεια και χαρά σε όλους ειμαι νέος στο club. Θα ήθελα να ζητήσω την αποψη σας σχετικά με το τι είναι καλύτερο, ενα μακρύ ή ενα κοντο 4Χ4 σε σχέση πάντα με την σημπεριφορά του εκτός δρόμου. :idea: :idea:
Stavris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 09 Σεπ 2003, 23:46
Τοποθεσία: Πατήσια

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 13 Σεπ 2003, 14:07

Stavris έγραψε:Γεια και χαρά σε όλους ειμαι νέος στο club. Θα ήθελα να ζητήσω την αποψη σας σχετικά με το τι είναι καλύτερο, ενα μακρύ ή ενα κοντο 4Χ4 σε σχέση πάντα με την σημπεριφορά του εκτός δρόμου. :idea: :idea:

Καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας. :wink: :wink:
Αν μπορείς έλα αύριο στην πίστα να ανταλλάξουμε απόψεις από κοντά.
Γενικά πάντως, το κοντό είναι καλύτερο από το μακρύ σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις για πολλούς και διάφορους λόγους. Οι ελάχιστες φορές που το μακρύ πλεονεκτεί δεν θα σου παρουσιαστούν συχνά.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Stavris » 13 Σεπ 2003, 21:06

Eυχαριστώ, :) γενικά επισκέπτωμαι τη γειτονια πολλές φορες τη μέρα. Τι ώρα περιπου μπορω να σε βρω;
Stavris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 09 Σεπ 2003, 23:46
Τοποθεσία: Πατήσια

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 15 Σεπ 2003, 09:31

Stavris έγραψε:Eυχαριστώ, :) γενικά επισκέπτωμαι τη γειτονια πολλές φορες τη μέρα. Τι ώρα περιπου μπορω να σε βρω;

Δυστυχώς σήμερα διάβασα το post σου :roll: :roll: Δεν ξέρω αν ήρθες χτες στον αγώνα αλλά θα είμαστε εκεί στον επόμενο σε ένα περίπου μήνα. Πάντως πιστεύω ότι θα τα πούμε συντομότερα σε καμιά βόλτα με την πρώτη βροχή, μείνε συντονισμένος... :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό jdelis » 15 Σεπ 2003, 17:38

Stavris έγραψε:Γεια και χαρά σε όλους ειμαι νέος στο club. Θα ήθελα να ζητήσω την αποψη σας σχετικά με το τι είναι καλύτερο, ενα μακρύ ή ενα κοντο 4Χ4 σε σχέση πάντα με την σημπεριφορά του εκτός δρόμου. :idea: :idea:


Στην Ελλάδα, σε αντίθεση με άλλες χώρες, ιδανικά off road θεωρούνται τα κοντά. Και όχι άδικα αφου οι εκτός δρόμου διαδρομές στη χώρα μας είναι κατά κανόνα στενοί δασικοί δρόμοι, μονοπάτια κλπ.

Αντίθετα αλλού (πχ. Αυστραλία, Αφρική κλπ.) ασχολούνται σχεδόν αποκλειστικά με μακριά. Εκεί το off road είναι πιο πολύ του τύπου expedition - cross country, οπότε οι αυξημένες μεταφορικές ικανότητες είναι απαραίτητες.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες