Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μπαρα οροφης και στηριξη ποδηλατων

Μπαρα οροφης και στηριξη ποδηλατων

Δημοσίευσηαπό AntonisGrandVitara » 23 Μαρ 2005, 11:22

Παιδες καλημερα..
ΝΑ ρωτησω..
εχω το grand 1,6 3πορτο.
Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να παρω thule η αλλη καλη μαρκα (mont blank) μπαρες οροφης και αξεσουαρ στηριξης ποδηλατων. (θελω οροφη μονο για να ειναι νομιμο)
Η αντιπροσωπεια τις εχει 130 + 66 ευρω αντιστοιχα
Εχει κανεις καμια καλυτερη ακρη να μου προτεινει??? (μια και την πατησαμε κ πηραμε το αμαξι 3000 ακριβοτερα αντι να το παρουμε απο την profit, ας γλυτωσουμε τωρα κατι...) :-)

Ξερει κανεις μαγαζι στη νΑθηνα η παραγγελια απο ΕΥΡΩΠΗ???

ΕυχαριστΩ!!!
AntonisGrandVitara
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 25 Σεπ 2004, 13:29
Τοποθεσία: Athina

Μπαρα οροφης και στηριξη ποδηλατων

Δημοσίευσηαπό yannis » 23 Μαρ 2005, 14:13

Ξέρω καναδυό αλλά θα σου δώσω τα τηλέφωνα αργότερα (πρώτα να τα βρώ).
Η THULE έχει πολλά μοντέλα. Η τιμές που αναφέρεις για ποιά είναι ?
Καταρχήν γαι τις μπάρες οροφής : υπάρχουν οι αλουμινίου-οβάλ-πιο ακριβές. Και οι μαύρες-τετράγωνες-σιδερένιες-αεροδυναμικοί θόρυβοι-πιο φθηνές.
Τώρα για τη σχάρα ποδηλάτου θέλει να το ψάξεις κομματάκι. Θέλεις να βγαίνει η μποστινή ρόδα; τι ποδήλατο έχεις; Κούρσα ή ΜΤΒ; έχει δισκόφρενο μπροστά; κλπ, κλπ
Μπες εδώ και δες τι ακριβώς χρειάζεσαι :
http://www.thuleracks.com/thule/carrier ... location=1
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Μπαρα οροφης και στηριξη ποδηλατων

Δημοσίευσηαπό yannis » 23 Μαρ 2005, 16:41

Λοιπόν Αντώνη τυχερός είσαι, τα βρήκα.

1ο. 210 / 99.69.655 και στο κινητό 6947 / 70.26.68
Ζητάς τον Σταύρο Γεωργαράκη. Και γνώστης και στα περνάει.

2ο. 210 / 58.10.581
Trim Auto Accessories
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό AntonisGrandVitara » 23 Μαρ 2005, 22:03

Γεια σου Γιαννη απαιχτε απο το αγαπημενο μου Λιτοχωρο (ανεβαινω καθε χρονο εκει κοντα για διακοπες)
Λοιπον οκ θα παρω τηλ.. αυτες που ρωτησα μου τις ειπαν στην personal best. Δε ξερω ποιες δινει, με κλειδι μου ειπε οι δικες του ! (της suzuki αραγε?)

Αυτο...

Θα παρω το δικο σου το πρωι.. εχει καλες τιμες η συμφερει να παραγγειλω απο εξω???
AntonisGrandVitara
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 25 Σεπ 2004, 13:29
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό yannis » 24 Μαρ 2005, 13:22

Γεια χαρά Αντώνη.
Οι THULE είναι όλες με κλειδί. Μάλιστα μπορείς με λίγα ευρώπουλα παραπάνω να έχεις ένα κλειδί για πολλές κλειδαριές. Για παράδειγμα μπορείς με το ίδιο κλειδί να ξεκλειδώνεις τις μπάρες, τις δέστρες του σκι, τη δέστρα του ποδηλάτου, τη μπαγκαζιέρα και ότι άλλο THULE εξάρτημα έχεις που κλειδώνει.

Εγώ τα δικά μου τα πήρα από τον Σταύρο. Είναι φίλος από παλιά και έχει μαγαζί και στη Θεσσαλονίκη. Φίλος συνποδηλάτης πήρε από την TRIM (παραγγελία-αντικαταβολή).

Για την τιμή τώρα, ψάξε το και όπου βρεις την καλύτερη.

Πάντως αν καταλαβαίνω καλά ψάχνεις πρωτίστως για τις μπάρες οροφής σωστά? Γνώμη μου πριν τις αγοράσεις δες και τις δύο περιπτώσεις (αλουμινίου και σιδερένιες) και από θέμα αισθητικής και από θέμα αεροδυναμικών θορύβων. Ο Σταύρος για παράδειγμα (και πιθανό και η TRIM) θα σου τις περάσει στο αυτοκίνητο να τις δεις και να τις "ακούσεις".

Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαι.
Όταν σε ξαναφέρει ο δρόμος στο Λιτόχωρο να με ειδοποιήσεις.
6946 / 00.46.50
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό AntonisGrandVitara » 24 Μαρ 2005, 13:32

Δεν υπαρχουν δηλαδη σχαρα για 2 ποδηλατα???? Ειναι δυνατον???
Αυτο που θελω ειναι να μπορω αργοτερα να βαλω μπακαζιερα για πραγματα, και δυο ποδηλατα, η ισως αργοτερα σκι. Για ολα αυτα κανουν οι ιδιες μπαρες η υπαρχουν διαφορες σε αυτες που πρεπει να επιλεξω?
AntonisGrandVitara
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 25 Σεπ 2004, 13:29
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό yannis » 25 Μαρ 2005, 01:02

AntonisGrandVitara έγραψε:Δεν υπαρχουν δηλαδη σχαρα για 2 ποδηλατα????

Βεβαίως όχι !!
Μια σχάρα - ένα ποδήλατο. Εκτός και αν πας σε λύση για την πίσω πόρτα αλλά όπως σου είπα και στο τηλέφωνο πρέπει να προσέξεις τι θα επιλέξεις.

AntonisGrandVitara έγραψε:Ειναι δυνατον???

Βεβαίως ναι !!

AntonisGrandVitara έγραψε:Αυτο που θελω ειναι να μπορω αργοτερα να βαλω μπακαζιερα για πραγματα, και δυο ποδηλατα, η ισως αργοτερα σκι. Για ολα αυτα κανουν οι ιδιες μπαρες η υπαρχουν διαφορες σε αυτες που πρεπει να επιλεξω?

Θα μπορείς. Αρκεί να γνωρίζεις ότι κάποια μοντέλα (πχ δέστρες του σκι)είναι συμβατά με τις οβάλ και κάποια με τις τετράγωνες μπάρες.
Φυσικά μιλάω μόνο για τις THULE γιατί αυτές έχω και γι΄αυτές ξέρω.

Πάντως μου φαίνεσαι αδιάβαστος. Αν βαριέσαι να μπεις στο site που σου είπα πάνε σε κάποιον που πουλάει THULE και ζήτα τον κατάλογο. Είναι πολύ περιεκτικός και αναλυτικός.

Αλλιώς έλα στην εκδρομή "ΜΑΕ 2005" να σε γνωρίσουμε από κοντά. Πρέπει όμως να αποφασίσεις σχετικά γρήγορα γιατί .... οι μισοί είναι ήδη στην εκδρομή !! :D :D
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό gvwagon » 29 Μαρ 2005, 12:07

Ψάχνομαι και εγώ για μπαγκαζιέρα (οροφής) γύρω στα 450lt. μιας και οι χώροι του GV 5θ που έχω δεν είναι για πολλά ταξίδια.. :roll:.Μπάρες έχω (mont plank) αλλά οι χούφτες ήταν για nissan almera '97 και δεν κάνουν σε GV.

Πήρα σήμερα τηλ. στην αντιπροσωπεία και μου είπε ένας τύπος 130 ευρω για μπάρες και 470 ευρω για την μπαγκαζιέρα χωρίς όμως να μου αναφέρει πόσα λίτρα είναι γιατί δεν θυμότανε!!!!!! :evil: :evil: :-x :-x .....Έχει κανείς τοποθετήσει μπαγκαζιέρα σε GV 5θ για να με βοηθήσει??Αξίζει να ψάξω στην autoplus ή είναι ακριβά???Μιλάμε πάντα για περίπου 450lt.

Επίσης χούφτες που θα βρω για GV?

Φίλε yannis αν πάρω τηλ. εκεί θα βρουν λύση στο πρόβλημά μου ή είναι μόνο για ποδήλατα???

ευχαριστώ.......
Άβαταρ μέλους
gvwagon
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 21:36

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Μαρ 2005, 20:32

Πιστεύω ότι θα βρεις λύση γιατί και οι δύο εμπορεύονται όλη τη γκάμα των προϊόντων της THULE.
Αλλώστε ένα τηλέφωνο θα κάνεις. Δεν έχεις τίποτε να χάσεις.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 36 επισκέπτες