Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό typod » 05 Σεπ 2006, 12:28

Αρχισαν τα γαργαλήματα.http://www.suzukisport.com/english/sale ... index.html Κάντε οικονομία.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό TLG » 15 Σεπ 2006, 07:38

Τελικα τα νεα G.V μετα απο ενα χρονο στην αγορα ,εχουν βγει αξιοπιστα ??
Αναρωτιεμαι , γιατι δεν βλεπω οτε εδω αλλα ουτε στα ξενα forums καμια αναφορα σε κατι ανησυχητικο (βλ. προβλημα αναρτησης RAV4 κ.λ.π) ..
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό hunter » 15 Σεπ 2006, 09:35

Χτύπα ξύλο, βρε παιδάκι μου!!! :D
Σίγουρα είναι θετικό το ότι δεν έχει προκύψει κάτι ένα χρόνο μετά τη κυκλοφορία του μοντέλου, αλλά..., μήπως είναι λίγο νωρίς για να πούμε κάτι περισσότερο;
Θα ένοιωθα πιο σίγουρος να μιλήσω για αξιοπιστία αν υπήρχαν αυτοκίνητα με, ας πούμε, 50.000-70.000 km στα κοντέρ τους.
Αλήθεια, πόσα χλμ έχουμε "γράψει" μέχρι στιγμής; Προσωπικά, μετά από αυτό το Σ/Κ, θα έχω μόλις ξεπεράσει τα 10.000 χλμ.
hunter
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Μάιος 2003, 13:36
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό typod » 15 Σεπ 2006, 18:26

Βρέ καλώς τους.Θυμηθήκατε ότι έχουμε ενότητα?Εδώ άλλοι κάνουν club και εμείς ψάχνουμε για προβλήματα αντί να γράφουμε εντυπώσεις και κακά πράγματα που κάνουμε με τα τουτού μας.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Santa » 15 Σεπ 2006, 22:37

typod έγραψε:Βρέ καλώς τους.Θυμηθήκατε ότι έχουμε ενότητα?Εδώ άλλοι κάνουν club και εμείς ψάχνουμε για προβλήματα αντί να γράφουμε εντυπώσεις και κακά πράγματα που κάνουμε με τα τουτού μας.


Ζηλέυεις πουλάκι μου? Ζηλεύεις?
Μας έβαλαν τα γυαλιά οι Ravades.
Τόσα χρόνια γράφω εδώ και μια συνάντηση της προκοπής δεν είχαμε....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 15 Σεπ 2006, 23:01

typod έγραψε:Βρέ καλώς τους.Θυμηθήκατε ότι έχουμε ενότητα?Εδώ άλλοι κάνουν club και εμείς ψάχνουμε για προβλήματα αντί να γράφουμε εντυπώσεις και κακά πράγματα που κάνουμε με τα τουτού μας.


Oχι μωρε...δεν ψαχνουμε για προβληματα....
Ακριβως το αντιθετο ...τονιζουμε οτι το τουτου μας ΔΕΝ εχει προβληματα .... :D
Οχι τιποτε αλλο , αλλα βλεπω ανθρωπους να ξερουν το προβλημα που εχει π.χ το RAV με την πισω αναρτηση και πανε και το αγοραζουν με την ελπιδα οτι η Toyota θα βρει λυση για το προβλημα (δεν εχει γινει κατι μεχρι τωρα.....) ....
Οσο για το club ....κανε την αρχη ... :wink:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό typod » 16 Σεπ 2006, 07:37

Φίλοι καλημέρα.Δεν ζηλεύω αλλά επικροτώ την κίνηση απο τους ράβερ.Απο τα πρώτα post που είχα γράψει ήταν για club.Δεν έχει τόσο σημασία για μένα αυτό αλλά ότι είναι δύσκολο να βρεθεί παρέα με τα ίδια ενδιαφέροντα .Μια που βρεθήκαμε λοιπόν καλό θα ήταν ανεξάρτητα απο μάρκες κλπ να βρισκόμαστε για ένα καφεδάκι ή βολτούλα ή κοψιδάκι να γνωριστούμε βρε παιδιά.Ξέρεις φίλε santa ποιους ζηλεύω?Τους braters.Αυτοί μάλιστα τα έχουν καταφέρει πολύ καλά.Πρώτη παρέα.Αλλά που να πας?Μόνο που βλέπεις τα αυτοκίνητά τους τρομάζεις.Τέλος πάντον σας κούρασα αλλά να ξέρετε ότι είμαι μέσα για οποιαδήποτε πρόταση.Καλό σαββατοκύριακο. :dude:
Τελευταία επεξεργασία από typod και 16 Σεπ 2006, 09:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό TLG » 16 Σεπ 2006, 09:33

Και εγω ειχα ξεκινησει βολτιτσες με καποιο club , αλλα τα πραγματα ηταν πολυ ζορικα για τα δικα μου μετρα κ ετσι σταματησα .....

Για ποιο soft βολτιτσες ειμαι μεσα ......
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Santa » 16 Σεπ 2006, 23:18

Καλά τους Brat τους ζηλεύω και εγώ.
Εμείς μας βλέπω να μένουμε και να γράφουμε μόνοι μας μπροστά σε μια οθόνη, ενώ μπορούμε κάλλιστα να βρεθούμε έτσι ξαφνικά σε μια καφετέρια κάπου που να βολέυει όλους ή σε κάποιο πάρκινγκ όπως έγνε με τους Ravers.
Δεν μπορείτε να φαντασθείτε πόσο χάρηκα στη Rav συνάντηση, που γνώρισα άτομα με τόσο ενθουσιασμό και φιλικότητα....
Και να φαντασθείτε ότι είναι όλοι νέοι στο Forum ενώ εμείς γνωριζόμαστε (απο οθόνης) τουλάχιστον 3 χρόνια με τους περισσότερους......
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 18 Σεπ 2006, 10:06

Κύριοι 23-24/9/06 έχει αγώνα αντοχής στο Περτούλι Τρικάλων ( και στα πέριξ , φοβερά χωριά , Αχελώος 3 ποτάμια , πίστα κανώ-καγιάκ κλπ) .

Φανταστική τοποθεσία , ιδανική περίπτωση για συνάντηση-γνωριμία και φαγοπότι , χώρος για να παίξουν τα παιδιά μας , πικ-νικ , βλέπουμε και καμιά διαδρομή , ότι γουστάρετε .

Πληροφορίες για διαδρομή - καταλύμματα στο site του Δήμου Αιθήκων
Όσοι είστε μέσα πείτε το !!
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό typod » 18 Σεπ 2006, 16:28

Φίλε mirmidonas καλή η πρόταση αλλά μέχρι 15 Οκτωβρη δουλέυω και Σάββατα μέχρι αργά και έτσι πάπαλα.Σίγουρο είναι ότι θα είμαι σ' αυτά τα μέρη χριστούγεννα ή πρωτοχρονιά.Καλά να περάσεις.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό typod » 18 Σεπ 2006, 16:29

TLG έγραψε:Και εγω ειχα ξεκινησει βολτιτσες με καποιο club , αλλα τα πραγματα ηταν πολυ ζορικα για τα δικα μου μετρα κ ετσι σταματησα .....

Για ποιο soft βολτιτσες ειμαι μεσα ......
Αν θέλεις πες μας με ποιό και τι σε χάλασε?
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 19 Σεπ 2006, 17:40

Γεια σας και απο μένα, ειχαμε ξαναμιλήσει παλαιότερα για το νέο GV, και για τα test drive της Suzuki, (για όποιoν θυμάται ενότητα New GV Problems..)

Εγινα και εγώ λοιπόν κάτοχος του νέου GV 2.0 και την πρώτη μέρα παραλαβής , εφυγα για διακοπες Σύβοτα - Παργα - Ηγουμενιτσα και απο κει Παξους - Αντίπαξους.
Σε σχέση με το προηγούμενο Vitara που είχα δεν χρειάζεται να σας πω εντυπώσεις για το ταξίδι στην ασφαλτο.
Απλά ειναι τόσο άνετο που δεν κατάλαβα πότε εφτασα Πάργα.Μπαίνει στις στροφές χωρις να προβληματίζει, (με κάποια όρια βέβαια, και σε συγκριση πάντα με το παλαιότερο Vit που είχα).
Για χώμα δεν μπορώ να μιλήσω ακόμα, γιατί οι χωματόδρομοι που μπηκα ηταν βατοί και δεν προβλημάτιζαν καθόλου.

Τώρα όσο αναφορά το θέμα σας , η άποψη μου είναι οτι οι απλές εκδρομές δεν χρειάζονται λέσχη για να γίνουν.Αν κολάει η παρέα τοσο σαν συμπεριφορές όσο και σαν αυτοκίνητα ( μαμίσια) τοτε διαδρομές μπορούν να βρεθούν για όλα τα γούστα (π.χ απλές δασικές) , και ανεξαρτήτως μάρκας αυτοκινήτου.
Αν τώρα θές να πάς παραπάνω ίσως να χρειαστείς την εμπειρία κάποιου, είτε αυτός ειναι μεσω κάποιας λέσχης είτε ανεξαρτητος.
Πιστεύω αρχικά μια απλη δασική διαδρομή για γνωριμία με βασική προετοιμασία(ρεζέρβες ,ιμάντες κτλ)απο όλους, ανεξάρτητα απο μάρκες, μπορεί να γίνει.

Αυτα προς το παρόν απο κάποιον που τον εχει απασχολήσει το θέμα, γιατι ειναι αμαρτία να δινουμε τοσα λεφτα για αμάξια που θα τα εχουμε μόνο γαι την ασφαλτο ενω δεν ειναι μόνο για εκεί..
Και επειδή οι απαντήσεις σας το καλοκαίρι ειχαν κάποια βαρύτητα για την απόφαση μου,
Thanks εστω και καθυστερημένα..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 20 Σεπ 2006, 19:13

Φίλε grandjohn καλορίζικο,καλοτάξιδο το Grand Vitara σου :thumbright: :thumbright:

Το αυτοκίνητο όσο καλό είναι εντός δρόμου,ακόμα καλύτερο είναι εκτός!!!
Το καλοκαίρι πάτησε σε χοντρή άμμο,σε ψιλή άμμο,σε βατό χώμα και σε χωμάτινα κομμάτια σε αρκετά άσχημη κατάσταση,με τα ασφάλτινά του λάστιχα και δεν με προβλημάτισε π ο υ θ ε ν ά ! Το σύστημα τετρακίνησης δουλεύει άψογα και την παραπάνω βοήθεια του 4HL Lock θα την χρειαστείς πραγματικά σε παραλίες με ψιλή άμμο και σε ανηφορικά χωμάτινα κομμάτια με κάμποση κλίση και σε χάλια κατάσταση !
Είναι πολύ άνετο και δεν καταχτυπιέσαι,ίσα ίσα που το απολαμβάνεις να περνάς από ανωμαλίες και οι αναρτήσεις αθόρυβα να καταπίνουν τους κρανδασμούς.
Όσο γράφεις χιλιόμετρα θα δεις το αυτοκίνητο ν'αλλάζει...θ'αρχίζει να μαλακώνει το σασμάν και οι ταχύτητες να μπαίνουν με εξαιρετική ευκολία,ο κινητήρας να ζωηρεύει και να γίνεται λιγότερο θορυβώδεις!!

Αυτά προς το παρών...και πάλι καλορίζικο grandjohn :D :D
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό typod » 20 Σεπ 2006, 19:36

[quote="TLG
Oχι μωρε...δεν ψαχνουμε για προβληματα....
Ακριβως το αντιθετο ...τονιζουμε οτι το τουτου μας ΔΕΝ εχει προβληματα .... :D
... :wink:[/quote] :dude: :dude: :dude: :dude: :dude: ρκοίτα που είμαστε όλοι χαρούμενοι ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ .Μήπως να ανοίξουμε μία ενότητα με photos έτσι για να βλέπουμε και τις αποδείξεις??
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες