Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

θα με σκασει..βοηθειστε θεωρει το G.V. suv

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Φεβ 2005, 11:48

Βλέπω το 3λιτρο pajero έφυγε :P

Το Pinin αυτό τι βελτιώσεις έχει??
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 13 Φεβ 2005, 13:25

IKE έγραψε:Βλέπω το 3λιτρο pajero έφυγε :P

Το Pinin αυτό τι βελτιώσεις έχει??

Ρίξε μιά ματιά στο http://www.rteam.it/html/PininLarini.htm
200 άλογα, 6άρι κιβώτιο, Μέχρι 2 αμορτισέρ στον τροχό...... :twisted: :twisted: :twisted:
Κάτι σάν αυτό..... (η φωτό από το "μεγάλο" Πατζέρο) αλλά μάλλον θα είναι ανάλογο..
Εικόνα
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Φεβ 2005, 13:49

Εγω δεν λέω πως το Πινίν δεν είναι καλό αυτοκίνητο, ίσα ίσα, άλλωστε το έχω γράψει και πιο πριν στο τόπικ αυτό.

Οι βελτιώσεις όμως αυτές είναι κάπως εξειδικευμένες και πολύ ακριβές, η Ohlins πχ βγάζει αγωνιστικές αναρτήσεις για τα περισσότερα τετρακίνητα αλλα κάνουν 3000ευρώ αν θυμάμαι καλα, το GV έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία βελτιώσεων σε ευρήτερη γκάμα τιμών.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 13 Φεβ 2005, 20:56

IKE έγραψε:Εγω δεν λέω πως το Πινίν δεν είναι καλό αυτοκίνητο, ίσα ίσα, άλλωστε το έχω γράψει και πιο πριν στο τόπικ αυτό.

Οι βελτιώσεις όμως αυτές είναι κάπως εξειδικευμένες και πολύ ακριβές, η Ohlins πχ βγάζει αγωνιστικές αναρτήσεις για τα περισσότερα τετρακίνητα αλλα κάνουν 3000ευρώ αν θυμάμαι καλα, το GV έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία βελτιώσεων σε ευρήτερη γκάμα τιμών.

Σίγουρα είναι εξειδικευμένες μιας και απευθύνονται σε αυτοκίνητα που τρέχουν σε cross country rally και οι βελτιώσεις τους είναι ανάλογες των θηρίων του group A.
Το GV σαν πιό δημοφιλές και πιό "καλοπουλημένο" χρόνια τώρα, ασφαλώς και έχει περισσότερες λύσεις βελτίωσης τόσο για τους αγώνες αυτούς (Suzuki challenge), όσο και για off road δραστηριότητες.
Όσον αφορά την πρώτη παράγραφο της απάντησής σου φίλτατε ΙΚΕ
οφείλω να ομολογήσω πως είσαι ιδιαίτερα μετριοπαθής και ακριβοδίκαιος στις τοποθετήσεις σου και συχνά αποτελείς ηρεμιστικό παράγοντα στις λεκτικές μας αντιπαραθέσεις αναφορικά με τις ανεξάντλητες δυνατότητες των καμαριών μας.... :oops: :oops: :oops:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό gas » 13 Φεβ 2005, 21:22

Να πουμε και το αλλο που δεν ανεφεραμε νομιζω ,η πισω κινηση στο χωμα ειναι πολυ κα..λα!!!!!!!!
gas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2004, 23:08

Δημοσίευσηαπό michailbm » 13 Φεβ 2005, 22:16

IKE έγραψε:Βλέπω το 3λιτρο pajero έφυγε :P

Το Pinin αυτό τι βελτιώσεις έχει??


Ήθελα να τονίσω τις βελτιώσεις του πινιν και το θεώρησα περιττό! :!: :!:
Πάντως προς ενημέρωση υπάρχουν βελτιώσεις για πινιν με απλές και λειτουργικές λύσεις όπως ξαναέγραψα (κάποιες απ απ' αυτές θα εφαρμόσω στο δικό μου αν δεν πάρω το Φροντερα) αλλά δεν έχω το δικαίωμα να τις αναφέρω αναλυτικά διότι δεν έχω την άδεια αυτού που τις έχει εφαρμόσει και εξελίξει!!!:? :? :?
Ελπίζω να τον πείσω να με αφήσει να κάνω μια περιγραφή !!! :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Φεβ 2005, 22:55

michailbm έγραψε:Πάντως προς ενημέρωση υπάρχουν βελτιώσεις για πινιν με απλές και λειτουργικές λύσεις όπως ξαναέγραψα (κάποιες απ απ' αυτές θα εφαρμόσω στο δικό μου αν δεν πάρω το Φροντερα) αλλά δεν έχω το δικαίωμα να τις αναφέρω αναλυτικά διότι δεν έχω την άδεια αυτού που τις έχει εφαρμόσει και εξελίξει!!!:? :? :?
Ελπίζω να τον πείσω να με αφήσει να κάνω μια περιγραφή !!! :wink: :wink:


Εμ αυτό λέω, πως για το Πινίν είναι περιορισμένης έκτασης και ποικιλίας οι βελτιώσεις που υπάρχουν στην αγορά που όπως λές και εσύ είναι τόσο σπάνιες που είναι ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ!
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό michailbm » 13 Φεβ 2005, 23:09

IKE έγραψε:
michailbm έγραψε:Πάντως προς ενημέρωση υπάρχουν βελτιώσεις για πινιν με απλές και λειτουργικές λύσεις όπως ξαναέγραψα (κάποιες απ απ' αυτές θα εφαρμόσω στο δικό μου αν δεν πάρω το Φροντερα) αλλά δεν έχω το δικαίωμα να τις αναφέρω αναλυτικά διότι δεν έχω την άδεια αυτού που τις έχει εφαρμόσει και εξελίξει!!!:? :? :?
Ελπίζω να τον πείσω να με αφήσει να κάνω μια περιγραφή !!! :wink: :wink:


Εμ αυτό λέω, πως για το Πινίν είναι περιορισμένης έκτασης και ποικιλίας οι βελτιώσεις που υπάρχουν στην αγορά που όπως λές και εσύ είναι τόσο σπάνιες που είναι ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ!


Δεν εννοω απόρρητες απλά δεν είναι δικές μου και ίσως το παλικάρι να μην θέλει να δημοσιοποιηθούν και μέχρι να τον ρωτήσω δεν μπορώ να το κάνω!!!! :!: :!: :!: :!:

Υ.Σ ποτέ επιτέλους θα μάθουμε να καταλαβαίνουμε τι γράφει ο άλλος και όχι να ψάχνουμε κάτι που ίσως να εννοεί, να το φανταζόμαστε και να το πιστεύουμε για πραγματικό?????
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό xontros » 14 Φεβ 2005, 01:15

gas έγραψε:Να πουμε και το αλλο που δεν ανεφεραμε νομιζω ,η πισω κινηση στο χωμα ειναι πολυ κα..λα!!!!!!!!

Και στην άσφαλτο, και στην άσφαλτο :twisted: :twisted: :twisted:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό samy » 14 Φεβ 2005, 01:20

Ούτε σήριαλ του φώσκολου να ήταν και δεν ξέρω έτσι όπως πάει και τι τίτλο θα έπρεπε να βάλουμε
Αμάρτησα για το βιτάρα ή Τα πινιν φτιάχνονται πολύ άσχημα ( ίσως με λίγο χόρτο ας πούμε?)
Καλά είναι και τα δύο ρε παιδιά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αυτά έχετε αυτά σας αρέσουν γιατί αυτά γουστάρατε και μπορούσατε με τα λεφτά σας να πάρετε αν είχατε παραπάνω λεφτά θα τσακωνώσασταν αν το γιούνιμογκ είναι οφ ρόαντ άνιμαλ ή αν το χάμμερ έχει λύσεις για βελτιώσεις αλλά σε οικονομικά επίπεδα
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 14 Φεβ 2005, 11:19

Καλή όλη αυτή τη ''διαμάχη'' , μερικά γεγονότα όμως είναι αναμφισβήτητα και αποδεκτά νομίζω από όλους :
1 . Mitsubishi & Suzuki είναι γενικά καλά και αξιόπιστα σαν 4Χ4.
2 . Η Suzuki έχει την μεγαλύτερη ποικιλία από ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ τετρακίνητα , για κάθε τσέπη δηλαδή , κάτι πολύ σημαντικό τελικά .
3 . Τα Suzuki επειδή ακριβώς κυκλοφορούν περισσότερα επιδέχονται και πολλές βελτιώσεις από διάφορους κατασκευαστές.
4 . Τώρα Pinin (2.0 μόνο !) vs Suzuki 2.5 ( εκεί πρέπει να γίνει η σύγκριση αφού οι τιμές είναι ανάλογες) : Λίγο πιο εξελιγμένη τετρακίνηση το πρώτο ( και ομορφότερο κατ΄εμένα ! ). Το Suzuki τώρα έχει καλύτερους χώρους και το βασικότερο πολύ δυνατότερο κινητήρα . Αυτά και το γεγονός ότι επιδέχεται πολλές βελτιώσεις το ανακυρήσουν καλύτερη αγορά κατά τη γνώμη μου .
Προβλέπω ότι σε λίγο καιρό στην κατηγορία των προσιτών τετρακίνητων ( 15000 - 35000 ευρώ) θα μείνει μόνο η Suzuki .
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό michailbm » 14 Φεβ 2005, 11:31

Jugulator έγραψε:3 . Τα Suzuki επειδή ακριβώς κυκλοφορούν περισσότερα επιδέχονται και πολλές βελτιώσεις από διάφορους κατασκευαστές.
4 . Τώρα Pinin (2.0 μόνο !) vs Suzuki 2.5 ( εκεί πρέπει να γίνει η σύγκριση αφού οι τιμές είναι ανάλογες) : Λίγο πιο εξελιγμένη τετρακίνηση το πρώτο ( και ομορφότερο κατ΄εμένα ! ). Το Suzuki τώρα έχει καλύτερους χώρους και το βασικότερο πολύ δυνατότερο κινητήρα . Αυτά και το γεγονός ότι επιδέχεται πολλές βελτιώσεις το ανακυρήσουν καλύτερη αγορά κατά τη γνώμη μου .


Συμφωνω απολυτα και για αυτο εχω πει κατ' επαναληψη οτι αν εβγαινε το GV2500 οταν πηρα το Pinin τοτε θα επερνα το GV!!!
Αλλα επαναλαμβανω οτι η μεταδοση του Pinin εναι σαφως ανωτερη!!! :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Φεβ 2005, 12:28

θα γεμίσουν τα πάρκινγκ των σούπερ μάρκετ από προσιτά καθαρόαιμα Τζίμνι και Βιτάρα!!

ερε ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 16 Φεβ 2005, 13:19

firelord έγραψε:θα γεμίσουν τα πάρκινγκ των σούπερ μάρκετ από προσιτά καθαρόαιμα Τζίμνι και Βιτάρα!!

ερε ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!

Ζητώ ταπεινά συγνώμη , ξέχασα τον σκληροτράχηλο Ρώσο , ο οποίος πρόσφατα από ότι ξέρω άλλαξε και μαμά : Chevrolet . ( Εκτός και άν έτσι πάψει να είναι προσιτός !)
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό TLG » 16 Φεβ 2005, 16:09

Εξαρταται βεβαια και ποσα αυτοκινητα εχει ο καθενας μας και αν το τετρακινητο του παιζει και το ρολο του βασικου Ι.Χ..

Και ο νοων νοειτω.... :wink:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες