Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΓΟΡΑ VITARA

ΑΓΟΡΑ VITARA

Δημοσίευσηαπό newvitaras » 27 Δεκ 2004, 15:57

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΕΝΟΣ VITARA 1.6 3D. ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 4Χ4 ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 3.000 € ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗ PERSONAL BEST ΚΑΙ ΣΤΗΝ AUTO PROFIT. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ή ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ ΣΤΗ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ
newvitaras
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 27 Δεκ 2004, 15:53

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 27 Δεκ 2004, 17:53

ΤΙ ακριβως θελεις να μαθεις????
(ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!)
Παρτο στην καλυτερη τιμη που το βρισκεις αν οι τιμες αναφεροντε στο ιδιο αυτοκινητο με τα ιδια τα αξεσουαρ.
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό IKE » 27 Δεκ 2004, 18:57

iperodigos έγραψε:Παρτο στην καλυτερη τιμη που το βρισκεις αν οι τιμες αναφεροντε στο ιδιο αυτοκινητο με τα ιδια τα αξεσουαρ.


Αυτό ακριβώς και πρόσεξε να έχουν και ίδια εγγύηση.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό nec-r » 27 Δεκ 2004, 22:14

Μηπως μιλάς για μεταχειρισμένο ?
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό xontros » 27 Δεκ 2004, 23:22

Επειδή το δικό μου το πήρα από την Auto Profit το 1999, θα σου προτείνω να πάρεις από τον Σφακιανάκη (Personal Best). Τότε η διαφορά της τιμής ήταν 500.000, και στην αρχή έκανα τον έξυπνο, όμως αργότερα ανακάλυψα ότι αυτή οφειλόταν στον διαφορετικό εξοπλισμό, π.χ. σταθερές πλύμνες αντί για αυτόματες ή χειροκίνητες, απουσία ηλεκτρικών παράθυρων, ραδιοκασετόφωνου, διαφορετικός εξαερισμός, κλπ. :evil: Ακόμα και 2 θεωρητικά ίδια JX (δηλαδή με χαμηλό επίπεδο εξοπλισμού) έχουν διαφορές, γιατί ο αντιπρόσωπος εδώ παραγγέλνει τα JΧ με τον εξοπλισμό που αυτός πιστεύει ότι πρέπει να έχουν, ενώ στην αγορά της Ισπανίας τα πουλάνε με διαφορετικό. Έτσι, όταν πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία για ανταλλακτικά, σου ζητάνε τον αριθμό πλαισίου για να είναι σίγουροι ότι 8α ταιριάξουν, αφού το JX, JLX ή η χρονολογία δεν λένε τίποτα...
Και μην περιμένεις να σου πει τις διαφορές ο πωλητής, θα πρέπει να τις βρεις μόνος σου. Ίσως είναι καλό να τα βγάλεις φωτογραφία και να τα συγκρίνεις οπτικά τουλάχιστον με την ησυχία σου...
Άσε που η εγγύηση μετράει από το τί είναι γραμμένο στο βιβλίο εγγύησης, και στο δικό μου είχε ημερομηνία Σεπτεμβρίου (και σβυσμένες πινακίδες Μαδρίτης...), ενώ εγώ το αγόρασα καινούργιο τον Ιανουάριο, οπότε έχασα 3 μήνες!!!
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες