Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ARB πίσω μπλοκέ

ARB πίσω μπλοκέ

Δημοσίευσηαπό xakou » 28 Δεκ 2011, 18:38

Τελικά θα βάλω ARB μπλοκέ πίσω.
Όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τα "πρέπει" και τα "δεν πρέπει"...
Αν κάποιος που το έχει τοποθετήσει (φαντάζομαι αρκετοί) ας βοηθήσει...

έχω ερωτήσεις - απορίες όπως: μέχρι πόσα χιλιόμετρα μπορεί να πάει, με τί ταχύτητα μπορεί να οδηγηθεί, αν είναι σωστό να το βάζουμε εξ αρχής στο χιόνι ή μόνο αν κολλήσουμε, μπορούμε να στρίβουμε το τιμόνι τέρμα, έχει πρόβλημα με τα αργά κτλ κτλ κτλ
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ARB πίσω μπλοκέ

Δημοσίευσηαπό vasilis » 31 Δεκ 2011, 15:17

Αν θές ένα απροβλημάτιστο σε όλα μπλοκέ πήγαινε και βαλε ενα μπλοκέ του Αμοργιανού [protrack.gr] ή συννενοήσου τον να σου στείλει ένα αν εισαι μακριά.

Τουλάχιστον, κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα τον.... αξίζει τον κόπο.

Είμαι βέβαιος οτι δε θα το μετανοιώσεις.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ARB πίσω μπλοκέ

Δημοσίευσηαπό themis » 01 Ιαν 2012, 14:17

xakou έγραψε:Τελικά θα βάλω ARB μπλοκέ πίσω.
Όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τα "πρέπει" και τα "δεν πρέπει"...
Αν κάποιος που το έχει τοποθετήσει (φαντάζομαι αρκετοί) ας βοηθήσει...

έχω ερωτήσεις - απορίες όπως: μέχρι πόσα χιλιόμετρα μπορεί να πάει, με τί ταχύτητα μπορεί να οδηγηθεί, αν είναι σωστό να το βάζουμε εξ αρχής στο χιόνι ή μόνο αν κολλήσουμε, μπορούμε να στρίβουμε το τιμόνι τέρμα, έχει πρόβλημα με τα αργά κτλ κτλ κτλ



Για μενα οταν υπαρχει ετοιμη και δοκιμασμενη λυση δεν ψαχνω κατι αλλο,το εχω αρκετα χρονια και δεν εχω κανενα προβλημα,τωρα για τη χρηση του, δεν εχει οριο ταχητητας,δεν το βαζεις ποτε εν κινησει και ποτε στην ασφαλτο,εαν ομως υπαρχει αναγκη προσφρησης το βγαζεις μονο για ευθεια πορεια και αν θες να στριψεις το βγαζεις ακομη και στο χωμα.σε καποιο δυσκολο η τεχνικο εμποδιο καλο ειναι να το βαζεις πριν την προσπαθεια,γενικα ειναι και αυτο ενα βοηθημα που θα το καταλαβεις με τη χρηση του που και ποτε βοηθαει η οχι.
Άβαταρ μέλους
themis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 21:55
Τοποθεσία: iliupoli


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες

cron