Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 06 Δεκ 2004, 10:32

Είμαι εδώ και μερικούς μήνες κάτοχος του προαναφερθέντος οχήματος . Προς μεγάλη μου έκπληξη και για κακή μου τύχη ανακάλυψα ότι οι ζώνες ασφαλείας δεν είναι αρκετά μακριές για να κουμπώσουν . Πήγα σε διάφορες Personal Best και αφού διαπίστωναν ότι όντως υπάρχει το πρόβλημα , μου έλεγαν να τους αφήσω το κινητό μου για να με πάρουν αφού ρωτήσουν στα κεντρικά τους . Αφού δεν είδα γιατριά απο εκεί πήγα και στα κεντρικά του Σφακιανάκη . Μίλησα με τον υπέυθηνο του συνεργείου τους , είδε το πρόβλημα και μου ζήτησε και αυτός να του αφήσω το κινητό μου και να περιμένω να με πάρει τηλέφωνο . Έχουν περάσει αρκετές μέρες και δεν έχει πάρει ακόμα . Τώρα , αν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε ??
1) Θα κινούσατε διαδικασία δικαστική ?
2) Δεν θα κάνατε τίποτα ??
Είναι κρίμα πάντως για ένα αυτοκίνητο με αξία 27.700 να μην έχει αρκετά μεγάλες ζώς ασφαλείας .
Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά .
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 06 Δεκ 2004, 12:29

mprizolas έγραψε:Τώρα , αν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε ??
1) Θα κινούσατε διαδικασία δικαστική ?
2) Δεν θα κάνατε τίποτα ??
Είναι κρίμα πάντως για ένα αυτοκίνητο με αξία 27.700 να μην έχει αρκετά μεγάλες ζώς ασφαλείας .
Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά .

3) Θα το πούλαγα και θα έπαιρνα Niva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πλάκα κάνω φυσικά έ ??
Υ.Γ. ενδιαφέρον nickname διάλεξες, μήπως πρέπει να έρθεις από τη γειτονιά μας (www.brat.gr) :?:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 06 Δεκ 2004, 12:50

Ευχαριστώ για την πρόσκληση :-x . Θα ήθελα να παραβρεθώ σε μια από τις συγκεντρώσεις σας αλλά το αμαξι μου είναι μαμά , και έτσι δεν ξέρω αν θα μπορούσα να σας ακολουθήσω . Τώρα αν μιλάμε για συνεδρίαση με μπριζολες , κοψιδια και πάστες , γαλακτομπούρεκα είμαι μέσα με χίλια . Στο NIVA δεν χωράω μιας και έχω φτάσει σε σημείο να είμαι τετράγωνος :oops: . Πάντως είναι απαράδεκτο να μπορώ να βάζω άνετα τη ζώνη στο C2 και στο δικό μου να μη φτάνει :roll:
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 06 Δεκ 2004, 13:41

Φίλε μου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το αμάξι σου, ούτε κι εμείς τα έχουμε εξοπλισμένα σαν άρματα (εκτός λίγων εξαιρέσεων :razz: ) κι εκτός αυτού, το GV είναι καθαρόαιμο εκτός δρόμου, οπότε μη μασάς :wink:
Φυσικά και μιλούσα για μπριζόλες, κοψίδια, πάστες κλπ. όποτε θελήσεις είσαι ευπρόσδεκτος :D :D :D
By the way, και στο Niva έχω το ίδιο πρόβλημα με τις ζώνες :evil: και επειδή έχω τοποθετήσει καινούργια καθίσματα πιο ψηλά, έχει καταντήσει αηδία. Σκέφτομαι να πάω να βάλω μεγαλύτερες ζώνες αλλά όλο το αναβάλω (εδώ που τα λέμε βαριέμαι και λίγο...).
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 06 Δεκ 2004, 14:20

Θα ήταν μεγάλη χαρά και τιμή να συμμετάσχω σε μια από τις επόμενες εξορμήσεις σας . Το μικρό μου έχει ανάγκη , και με παρακαλάει εδώ και καιρό για να του κάνω λασπόλουτρα και από την άλλη , εγώ έχω ανάγκη από μερικά παιδάκια . Θα περιμένω να δώ πότε θα είναι η επόμενη εξορμησή σας και αν μου το επιτρέπει η δουλειά μου θα σας ακολουθήσω . :P
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό Santa » 29 Ιουν 2006, 22:38

mprizolas έγραψε:Είμαι εδώ και μερικούς μήνες κάτοχος του προαναφερθέντος οχήματος . Προς μεγάλη μου έκπληξη και για κακή μου τύχη ανακάλυψα ότι οι ζώνες ασφαλείας δεν είναι αρκετά μακριές για να κουμπώσουν . Πήγα σε διάφορες Personal Best και αφού διαπίστωναν ότι όντως υπάρχει το πρόβλημα , μου έλεγαν να τους αφήσω το κινητό μου για να με πάρουν αφού ρωτήσουν στα κεντρικά τους . Αφού δεν είδα γιατριά απο εκεί πήγα και στα κεντρικά του Σφακιανάκη . Μίλησα με τον υπέυθηνο του συνεργείου τους , είδε το πρόβλημα και μου ζήτησε και αυτός να του αφήσω το κινητό μου και να περιμένω να με πάρει τηλέφωνο . Έχουν περάσει αρκετές μέρες και δεν έχει πάρει ακόμα . Τώρα , αν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε ??
1) Θα κινούσατε διαδικασία δικαστική ?
2) Δεν θα κάνατε τίποτα ??
Είναι κρίμα πάντως για ένα αυτοκίνητο με αξία 27.700 να μην έχει αρκετά μεγάλες ζώς ασφαλείας .
Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά .


Η μόνη λύση είναι διαιτα.
Να κόψεις τις μπριζόλες και τα παιδάκια και να αδυνατίσεις.

Στο δικό μου γιατί η ζώνες ασφαλείας δεν είναι τόσο μικρές?
Μήπως είναι αλλη μάρκα το αμάξι? Μήπως επειδή είναι station?
ή εγώ ειμαι ψηλός?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :physassult:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό GRANDVITARAKIAS2.0 » 30 Ιουν 2006, 09:51

ΣΕ ΜΕΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΙΣΑ - ΙΣΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ !
ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ !!!!!!!!!

:discussion:
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ.
ΠΡΟΣΕΧΕ !!!
Άβαταρ μέλους
GRANDVITARAKIAS2.0
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 03 Φεβ 2005, 15:20
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ,ΑΘΗΝΑ

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό typod » 30 Ιουν 2006, 12:24

ΠΑΙΔΙΑ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΑΥΣΤΗΡΗ. :-& :-&
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό GRANDVITARAKIAS2.0 » 07 Ιούλ 2006, 14:30

ΝΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΣΤΗΡΗ.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ?

:smilecolros:
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ.
ΠΡΟΣΕΧΕ !!!
Άβαταρ μέλους
GRANDVITARAKIAS2.0
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 03 Φεβ 2005, 15:20
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ,ΑΘΗΝΑ

Re: GV 2.0 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό typod » 11 Ιούλ 2006, 17:19

GRANDVITARAKIAS2.0 έγραψε:ΝΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΣΤΗΡΗ.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ?

:smilecolros:
ρε παιδιά το Σάββατο πήγα στη Στενή (Ευβοιας έτσι..) και ένα παράξενο πράμα βρε παιδί μου. Οταν ανέβαινα μου χώραγε η ζώνη...(του αυτοκινήτου).....οταν κατέβαινα δεν μου χώραγε ουτε του αυτοκινήτου αλλά και ούτε του παντελονιού μου ......λέτε να φταίει το κλίμα .
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό TLG » 11 Ιούλ 2006, 19:06

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kαι πηγες στην Στενη ...σκεψου να πηγαινες στην φαρδια !!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό GRANDVITARAKIAS2.0 » 12 Ιούλ 2006, 13:36

ΝΑΙ Η ΣΤΕΝΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ .................. ΣΟΥΒΛΕΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!

ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΤΡΩΠΟΝΕΣ,ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ !!!!!!!11

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΧΕΙΜΩΝΑ.
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ.
ΠΡΟΣΕΧΕ !!!
Άβαταρ μέλους
GRANDVITARAKIAS2.0
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 03 Φεβ 2005, 15:20
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό typod » 13 Ιούλ 2006, 16:05

GRANDVITARAKIAS2.0 έγραψε:ΝΑΙ Η ΣΤΕΝΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ .................. ΣΟΥΒΛΕΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!

ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΤΡΩΠΟΝΕΣ,ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ !!!!!!!11

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΧΕΙΜΩΝΑ.
Φίλε αποφεύγω το μεγάλο υψόμετρο γιατί μου ανοίγη η όρεξη.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό donald » 20 Ιούλ 2006, 07:45

Είναι ίδιου μεγέθους με τις ζώνες των υπολοίπων αυτοκινήτων αυτού του μοντέλου: Αν ναι τότε σημαίνει ότι οι Ιάπωνες τα φτιάξανε για τον ευατό τους και δεν ενημερώθηκαν για την στατιστική που αφορούσε τους ιδιοκτήτες των 4χ4.
Πάντως η ΚΙΑ τις έχει πολύ μεγάλες, δες αν βολεύουν στο δικό σου και πάρε τες από εκεί, για να μην κάνεις δίαιτα δηλαδή ::wink: .
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό typod » 26 Ιούλ 2006, 18:56

Suzukakides πήγατε όλοι για μπάνια????Πολύ ερημιά βλέπω.Δεν ασχολείστε με τα τουτού σας.Εγω έβαλα μπάρες οροφής ΄λασποτήρες και πλαινά προστ/κά.Απο Σεπτέμβρη είμαστε για λάστιχα και κρυφό εργάτη.Έγινε και μία ζυγοστάθμηση γιατί ήτο απαραίτητη.Αντε και καλό καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες