Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Jimny ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ???

Jimny ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ???

Δημοσίευσηαπό devil » 21 Οκτ 2004, 10:23

Καθως εχω πουλησει το Terrano εδω και λιγο καιρο,και ερχεται χειμωνας, βροχες,λασπες και θελω ενα οικονομικο 4χ4 σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο Jimny μοντελο 01'και μετα και εως 9500 ευρω ετσι ωστε να του βαλω καποια πραγματα,ξερεται εσεις τι εννοω.
Παρακαλω πειτε μου τα εξης
Αξιοπιστια,κοστος σερβις,αντιπροσωπεια & ανταλλακτικα,τι να προσεξω στο συγκεκριμενο μοντελο.
devil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 09:32
Τοποθεσία: Αλιμος,Αθηνα

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 21 Οκτ 2004, 13:09

Παρα πολυ καλο 4χ4(οχι για ταξιδια μεγαλα)
το χαρακτηρησαν σε εκτος δρομου διαδρομες ΦΟΝΕΑ ΓΙΓΑΝΤΩΝ!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό pino » 21 Οκτ 2004, 15:54

Μήπως μπορείς να πεις ποιος το χαρακτήρισε έτσι?
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό tazmania » 21 Οκτ 2004, 16:12

Δεν ξέρω τι ανέσεις θέλεις, αλλά εαν τις ξεχάσεις όλες :D ή σχεδόν όλες 8) θα σου έλεγα να δεις το samy ή το Niva για πιο οικονομικά και ίσως πιο αξιόπιστα.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Jimny ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ???

Δημοσίευσηαπό tedos » 21 Οκτ 2004, 16:51

devil έγραψε:Καθως εχω πουλησει το Terrano εδω και λιγο καιρο,και ερχεται χειμωνας, βροχες,λασπες και θελω ενα οικονομικο 4χ4 σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο Jimny μοντελο 01'και μετα και εως 9500 ευρω ετσι ωστε να του βαλω καποια πραγματα,ξερεται εσεις τι εννοω.
Παρακαλω πειτε μου τα εξης
Αξιοπιστια,κοστος σερβις,αντιπροσωπεια & ανταλλακτικα,τι να προσεξω στο συγκεκριμενο μοντελο.


:shock: :shock: :shock: Σε αυτη την τιμη μονο απο γραφεια ενοικιασης βρισκεις τελειωμενα αμαξια δηλαδη.....Για μοντ 2001 η τιμη στην αγορα ειναι απο 11.500-12.500
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 21 Οκτ 2004, 18:50

pino έγραψε:Μήπως μπορείς να πεις ποιος το χαρακτήρισε έτσι?



To ΑutoMotoSport νομιζω.
Σεκαποιο αρθρο του,,μου ειχε μεινει η εκφραση αυτη!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό yannis » 21 Οκτ 2004, 19:20

tazmania έγραψε:Δεν ξέρω τι ανέσεις θέλεις, αλλά εαν τις ξεχάσεις όλες :D ή σχεδόν όλες 8) θα σου έλεγα να δεις το samy ή το Niva για πιο οικονομικά και ίσως πιο αξιόπιστα.


Ποιό αξιόπιστο το NIVA από το JIMNY :?:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό Elfmelerin » 21 Οκτ 2004, 19:43

Δεν νομίζω το niva να είναι πιο αξιόπιστο από το jimny που το έχω ακλούσει και από κατόχους του πρώτου!
Όσο για το jimny καθεαυτό ξέχνα τους χώρους και την άνεση στα μεγάλα ταξίδια.Είναι πολύ καλό στα εκτός και με μια ανάρτηση αλλά και μονο με λάστιχα μετατρέπεται πραγματικά σε φονέα!!!!(το διάβασα νομίζω στο 4χ4magazine)
Αν θες ρίξε και μια ματιά εδώ www.jimnyclub.gr
Elfmelerin
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 30 Ιουν 2004, 22:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό jimnys » 24 Οκτ 2004, 22:42

Να το πάρεις!!!
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό discoman » 25 Οκτ 2004, 18:00

Ο jimmys και o νιβας, οι δυο καλοι μας φιλοι ,που ειναι παντα σε αντιπαραθεση και κοντρα μεταξυ τους, μου δηλωσαν οτι βαρεθηκαν να ακουνε ολο τα ιδια και τα ιδια . Ο ενας ειναι αδυνατος ,για αυτο και δεχεται στο εσωτερικο του μονο σκελετους ως 55 κιλα. Ο αλλος ειναι χονδρος και δεχεται μεχρι και προεδρους BRATT ,.μετα απο φαγοποτι σε ταβερνα που φαγαν μεχρι και το μαγαζατορα .,,,,τον περασαν για μπριζολα . Απο ηθος και αξιοπιστια ,το ενα τραβαει το αλλο και τα δυο τα τραβανε αλλοι, που και αυτοι τους τραβανε αλλοι, και παει λεγοντας .Δηλαδη τραβατε με και ας κλαιω :lol: :twisted: Παντως ο πουτιν, ξερει και καρατε, και ο αλλος βγαζει γκομενες ,γιατι στις γυναικες αρεσει ο jimny τους εξαπτει την φαντασια ,γιατι βγαινουν με δυο αντρες ,. Οενας οδηγει ,και ο Αλλος δημιουργει ατμοσφαιρα .Τωρα στον νιβα στο πισω καθισμα ,εχεις πιο καλη αναρτηση ,ακομα και εν κινησει ,δεν τον χανεις απο μεσα ,γιατι δεν χανει ο τροχος ποτε, κοινως κρεμαει, ενω στο αλλο ,σε μια λακουβα τον εχασες γιατι θα κανει γκουπ. Ελπιζω αυτες οι τεχνικες οδηγιες να σε βοηθησουν .ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΒΡΙΖΟΛΑΣ ΣΤΟΥΣ BRATT
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 25 Οκτ 2004, 19:42

discoman έγραψε:Ο jimmys και o νιβας, οι δυο καλοι μας φιλοι ,που ειναι παντα σε αντιπαραθεση και κοντρα μεταξυ τους, μου δηλωσαν οτι βαρεθηκαν να ακουνε ολο τα ιδια και τα ιδια . Ο ενας ειναι αδυνατος ,για αυτο και δεχεται στο εσωτερικο του μονο σκελετους ως 55 κιλα. Ο αλλος ειναι χονδρος και δεχεται μεχρι και προεδρους BRATT ,.μετα απο φαγοποτι σε ταβερνα που φαγαν μεχρι και το μαγαζατορα .,,,,τον περασαν για μπριζολα . Απο ηθος και αξιοπιστια ,το ενα τραβαει το αλλο και τα δυο τα τραβανε αλλοι, που και αυτοι τους τραβανε αλλοι, και παει λεγοντας .Δηλαδη τραβατε με και ας κλαιω :lol: :twisted: Παντως ο πουτιν, ξερει και καρατε, και ο αλλος βγαζει γκομενες ,γιατι στις γυναικες αρεσει ο jimny τους εξαπτει την φαντασια ,γιατι βγαινουν με δυο αντρες ,. Οενας οδηγει ,και ο Αλλος δημιουργει ατμοσφαιρα .Τωρα στον νιβα στο πισω καθισμα ,εχεις πιο καλη αναρτηση ,ακομα και εν κινησει ,δεν τον χανεις απο μεσα ,γιατι δεν χανει ο τροχος ποτε, κοινως κρεμαει, ενω στο αλλο ,σε μια λακουβα τον εχασες γιατι θα κανει γκουπ. Ελπιζω αυτες οι τεχνικες οδηγιες να σε βοηθησουν .ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΒΡΙΖΟΛΑΣ ΣΤΟΥΣ BRATT



DISKOMAN συνγχαρητηρια ! μας σηκωθηκε το ηθικο!!
πιος ενδιαφερεται πλεον για το Τζιμνυ,φερε Νιβα να μην τον χανουμε απο μεσα!!!!

(το LR3 κανει φουλ εξτρα 49995δολαρια και 41350δολαρια το DISCOVERY φουλ εξτρα!!)
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό discoman » 27 Οκτ 2004, 23:07

Η πιο καλη λυση ειναι .Αγοραζεις jimny βγαζεις πιπινι και μετα τηνπαιρνεις στο poutin και της πετας τα ματια πισω με κρεμασμενο τροχο και με κλιση πλαγια για να δημιουργει χωρο και για πλαινο μανικωμα . ΜΕΤΑ γυρνας σπιτι της δινεις το μικρο και της λες πηγαινε μονη σου σπιτι σου γιατι ειμαι κουρασμενος .την αλλη μερα την παιρνεις τηλ και την στελνεις super για προφυλακτικα και ξανα μανα απο την αρχη . . Τωρα αν μεινεις σε κανα βουνο απο τυχαιο :lol: περιστατικο την παιρνεις τηλ και σε τραβαει . Τοση ωρα λοιπον δεν καταλαβες πιο ειναι πιο καλο? Nα σου πω οθτε και εγω ειναι ενα θεμα που θελει πολυ συζητησει :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό jimnys » 31 Οκτ 2004, 00:04

discoman έγραψε:Ο jimmys και o νιβας, οι δυο καλοι μας φιλοι ,που ειναι παντα σε αντιπαραθεση και κοντρα μεταξυ τους, μου δηλωσαν οτι βαρεθηκαν να ακουνε ολο τα ιδια και τα ιδια . Ο ενας ειναι αδυνατος ,για αυτο και δεχεται στο εσωτερικο του μονο σκελετους ως 55 κιλα. Ο αλλος ειναι χονδρος και δεχεται μεχρι και προεδρους BRATT ,.μετα απο φαγοποτι σε ταβερνα που φαγαν μεχρι και το μαγαζατορα .,,,,τον περασαν για μπριζολα . Απο ηθος και αξιοπιστια ,το ενα τραβαει το αλλο και τα δυο τα τραβανε αλλοι, που και αυτοι τους τραβανε αλλοι, και παει λεγοντας .Δηλαδη τραβατε με και ας κλαιω :lol: :twisted: Παντως ο πουτιν, ξερει και καρατε, και ο αλλος βγαζει γκομενες ,γιατι στις γυναικες αρεσει ο jimny τους εξαπτει την φαντασια ,γιατι βγαινουν με δυο αντρες ,. Οενας οδηγει ,και ο Αλλος δημιουργει ατμοσφαιρα .Τωρα στον νιβα στο πισω καθισμα ,εχεις πιο καλη αναρτηση ,ακομα και εν κινησει ,δεν τον χανεις απο μεσα ,γιατι δεν χανει ο τροχος ποτε, κοινως κρεμαει, ενω στο αλλο ,σε μια λακουβα τον εχασες γιατι θα κανει γκουπ. Ελπιζω αυτες οι τεχνικες οδηγιες να σε βοηθησουν .ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΒΡΙΖΟΛΑΣ ΣΤΟΥΣ BRATT


Tεχνικές οδηγίες????
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό jimnys » 31 Οκτ 2004, 00:06

tazmania έγραψε:Δεν ξέρω τι ανέσεις θέλεις, αλλά εαν τις ξεχάσεις όλες :D ή σχεδόν όλες 8) θα σου έλεγα να δεις το samy ή το Niva για πιο οικονομικά και ίσως πιο αξιόπιστα.


Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις??? :P :P :P :P
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό discoman » 01 Νοέμ 2004, 17:17

Λoγο της μεγαλης ζητησης σε νιβα η εταιρεια αποφασισε να δινει ενα jimny δωρο για την πολη το βουνο η το σουπερ . ΣΕ αντιθεση η jimny χαριζει ενα ξιμνυ σε οποιον εχει νιβα .τωρα μπορεις και τα δυο με ο προκαταβολη και 50 ατοκα γιατι ο ηγετης μπορει :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες