Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΡΟΝΤΑΡΙΣΜΑ GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό gmak » 05 Απρ 2007, 00:48

SilverArrow έγραψε:Εγώ μιας και έβγαλα πριν καιρό έναν προσωπικό οδηγό ρονταρίσματος θα ήθελα τώρα να προσθέσω και να συμφωνήσω με συμφουρίτες ότι μετά από ένα διάστημα (π.χ. 6.000 χλμ) το αυτοκίνητο θέλει κόκκινα για να στανιάρει. Τώρα για καταναλώσεις και λίτρα ανά 100 χλμ. (μπήκα και εγώ στο τρυπάκι για μεγάλο διάστημα) μάλλον είναι ενδιαφέροντα για συνταξιούχους, αλλιώς θα παίρναμε άλλο αυτοκίνητο. Παιδιά μιάς που φαίνεται ότι ξυπνάμε απο την λήθαργο ενδιαφερθείτε μόνο για τις off road δυνατότητες του αγαπημένου μας GV, είμαι σίγουρος ότι έχει να δώσει πολλά. Ξυπνάτε μάγκες και πριν 5 χρόνια το αυτοκίνητο είχε την ίδια τιμή και το χώνατε και ήταν γαιδούρι μαύρο σκυλί και τώρα φοβόμαστε μην σκίσουμε κανένα καλσόν. Επηρεαστήκαμε όλοι από την συμπεριφορά του στην άσφαλτο από την εξωτερική και εσωτερική του εμφάνιση και έχουμε πάθει κάτι, σε τρία χρόνια θα το φτύνουμε για αυτά που προανέφερα, θεωρητικά οι δυνατότητες του εκτός δρόμου είναι ίδιες με το προηγούμενο, ας τις διαπιστώσουμε λοιπόν. Μετά 5 μήνες απόκτησα τις 3 πρώτες μου γρατζουνιές και μάλλον καλό μου έκαναν, εμπρός για τις επόμενες 100.



το καλυτερο ποστ :!: :!: μπραβο φιλε
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Re: ΡΟΝΤΑΡΙΣΜΑ GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 27 Απρ 2007, 16:04

dfouz έγραψε:
Fanis11 έγραψε:Σωστα δειχνει μονο στιγμιαια εχτες το ειχα ριξει στο διαβασμα. θα μπορουσε αυτο το χαζο kenwood να κραταει στατιστικα για την καταναλωση.... η να δειχνει την αυτονομια....

Κατι αλλο... γινεται να κλειδωνουν οι πορτες αυτοματα χωρισ να παταμε το κουμπι?

fanis


γεια σας .Στο δικό τουλάχιστον (1ος 2007 2.0l) δείχνει και μέση κατανάλωση αλλά με τον αμερικάνικο τρόπο δηλ. km/ lt και όχι lt/100km .Αν κανεις τις πράξεις όμως το ανάγεις εύκολα.Πχ. 9.0km/lt=11.1 lt/100km περίπου.Παριπιπτόντως μου καίει 11.5lt/100 km εντός Αθήνας αλλά με αρκετά km στην Κατεχάκη.
γεια dfouz.


ΦΙΛΕ dfouz
Εχεις τσεκαρει αν αλαζει απο km/lt σε lt/100km οπως γραφει το manual ?
Γιατι στο δικο μου προσπαθω να το αλαξω και δεν μπορω G.V. 1.9 DIESEL
(3ος 2007)
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Re: ΡΟΝΤΑΡΙΣΜΑ GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό k.l. » 27 Απρ 2007, 18:04

read the manual my friend Με παρατεταμενη πίεση του δίπλα κουμπιού μπένεις στην διαδικασία επιλογής με τρείς παραλλαγές lt/km, milew/gallon, τίποτα. επιλέγεις τι θέλεις με απλή πίεση και ξανα κρατάς για επιβεβαίωση.
Άβαταρ μέλους
k.l.
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 13 Απρ 2007, 11:09
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 27 Απρ 2007, 19:34

το manual το διαβασα και εγω αλλα δεν κανει τιποτα και το κραταω και ωρα πατημενο αλλα αυτο δεν αλλαζει :(
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες