Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

erotiseis gia agora grand vitara....

erotiseis gia agora grand vitara....

Δημοσίευσηαπό nantia » 19 Ιαν 2007, 13:17

xairetai se oloys.
Prokeitai na agoraso ena grand vitara 1,6 3door kai tha ithela na rwtisw

1)Ayta poy fernei i auto profit einai ok ??Giati einai kapws pio fthina apo tis antirposwpies suzuki??/
2) An telika agorasw metaxeirismeno toy 2006 ti tha prepei na tsekarw??
3) To na agorasw metaxeirismeno toy 2005 freestyle (brika ena me liga km kai timi 20000 euro i ploysia ekdosi) einai swsth kinini, i den tha exei katholoy axia stin metapwlisi?/

Eyxaristw osoys me diavasoyn k apantisoyn

Nantia
Άβαταρ μέλους
nantia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 13:10
Τοποθεσία: ilioypoli

erotiseis gia agora grand vitara....

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 19 Ιαν 2007, 18:43

Ναντια καλησπερα!Και εγω το νεο GV 1.6 εχω.Το πηρα πριν απο 9 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μην το σκεφτεσαι,απλα παρτο!!Το εχω προσεξει και εγω οτι η autoprofit ειναι πιο φθηνη.Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τον λογω.Εγω προσωπικα το πηρα απο την personal best στην Αλιμου λογω καποιου φιλου μου που με συστησε εκει και λογω του οτι ειναι κοντα στο σπιτι μου.Δεν αξιζει να αγορασεις μεταχειρισμενο του 2006,η διαφορα ειναι πολυ μικρη στα λεφτα και δεν ξερεις τι θα σου βγει.Παντως αν το κανεις τσεκαρε το κιβωτιο,σε καποιους εχει βγαλει προβλημα και επισης ρωτησε πια παρτιδα ειναι.Καποια μοντελα στις πρωτες παρτιδες ειχαν προβλημα και εγινε ανακληση τους.Οσον αφορα το μεταχειρισμενο του 2005 η γνωμη μου ειναι η ιδια-τα μεταχειρισμενα θελουν πολυ προσοχη-εξαλου μιλας για 20000ευρω.Με 3000 ακομα παιρνεις το καινουριο που ειναι και πολυ καλυτερο στην ασφαλτο,αν και χανει λιγο στο off road.Aυτα και καλως ηρθες στην παρεα!!
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό suzukakias » 21 Ιαν 2007, 09:26

nantia ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΑ G.V. ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η Auto Profit

Auto Value
ΤΑΤΟΙΟΥ 102 & ΡΑΛΛΗ
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
ΤΗΛ:2102828436
Άβαταρ μέλους
suzukakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 20:32

Δημοσίευσηαπό mikeSGV » 22 Ιαν 2007, 09:53

Νάντια η profit φέρνει τα οχήματα με μικρο διαφορές στον εξοπλισμό , για την εγγύηση δες το λιγάκι μέσω της αντιπροσωπίας .Mε το νέο GR VITARA θα έχεις καλύτερη μεταπώληση και αν δεν κάνεις σκληρή χρήση OFF ROAD θα σου είναι ποιό ευχάριστω στην οδήγηση . Και να γνωρίζεις ένα πράγμα ,ένα όχημα εκτός δρόμου δεν έχει καμία σχέση με ένα εντός δρόμου όχημα σε οδηγηκή συμπεριφορά κατανάλωση και γενικά σε έξοδα συντήρησης.
Όσο ζω μαθαίνω
mikeSGV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2006, 12:10
Τοποθεσία: athina

Re: erotiseis gia agora grand vitara....

Δημοσίευσηαπό nantia » 24 Ιαν 2007, 22:13

jtgiannis έγραψε:Ναντια καλησπερα!Και εγω το νεο GV 1.6 εχω.Το πηρα πριν απο 9 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μην το σκεφτεσαι,απλα παρτο!!Το εχω προσεξει και εγω οτι η autoprofit ειναι πιο φθηνη.Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τον λογω.Εγω προσωπικα το πηρα απο την personal best στην Αλιμου λογω καποιου φιλου μου που με συστησε εκει και λογω του οτι ειναι κοντα στο σπιτι μου.Δεν αξιζει να αγορασεις μεταχειρισμενο του 2006,η διαφορα ειναι πολυ μικρη στα λεφτα και δεν ξερεις τι θα σου βγει.Παντως αν το κανεις τσεκαρε το κιβωτιο,σε καποιους εχει βγαλει προβλημα και επισης ρωτησε πια παρτιδα ειναι.Καποια μοντελα στις πρωτες παρτιδες ειχαν προβλημα και εγινε ανακληση τους.Οσον αφορα το μεταχειρισμενο του 2005 η γνωμη μου ειναι η ιδια-τα μεταχειρισμενα θελουν πολυ προσοχη-εξαλου μιλας για 20000ευρω.Με 3000 ακομα παιρνεις το καινουριο που ειναι και πολυ καλυτερο στην ασφαλτο,αν και χανει λιγο στο off road.Aυτα και καλως ηρθες στην παρεα!!


Euxaristw poly gia oles tis apantiseis.
Alla oi erwtiseis sinexizontai.:)

1)Pvs na matho ayto pou les gia tis partides pou eixan provlima me to kivwtio...??
2) Tvra meletaw h ena vitara toy 2005 1,6 sta 17500 euro se aristi katastasi h ena toy 2006 1,6 (ayto apo tin auto profit to agorase aytos pou to dinei) sta 19000 euro. Kleinw pros to deytero. Alla apla den xerw sigoura an exasfalizomai me tis etairies aytes...
ti lete paidia??

Euxaristv kai pali gia ola.
Nantia
Άβαταρ μέλους
nantia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 13:10
Τοποθεσία: ilioypoli

Re: erotiseis gia agora grand vitara....

Δημοσίευσηαπό teroulas » 25 Ιαν 2007, 09:36

Ναντια γραφε ελληνικα ρε κουκλα μου
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό BLUEPETROS » 26 Ιαν 2007, 23:49

Καλως ηρθες στο Forum.Απλα γνωμη μου ειναι να παρεις καινουριο, η διαφορα τιμης παλιου (20.000) με το καινουριο δεν δικαιολογει την αγορα του παλιου. Οσον αφορα την εγγυηση για την αγορα απο Auto Profit δεν εχεις κανενα προβλημα,αρκει να σου πω οτι το προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα GV 1.6 μοντ. 2002 το ειχα παρει απο εκει και δεν αντιμετωπισα προβλημα ποτε στην εγγυηση (μου αλλαξαν ψυγειο στις 36000 χλμ στον 2ο χρονο, κοστος 400 ευρω), ομως τα σερβις θα πρεπει να τα κανεις σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια για να ισχυει η εγγυηση.
Παρεπιμπτοντως τα αυτοκινητα της Auto Profit ειναι ειτε απο Γερμανια ειτε απο Γαλλια.
Άβαταρ μέλους
BLUEPETROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2006, 11:27
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GK » 29 Ιαν 2007, 09:38

Καλημέρα. Ένας φίλος ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα gv 2,0 από την autoprofit. Η ερώτηση είναι η εξής για να ισχύει η εγγύηση τα service πρέπει να γίνονται αποκλειστικά στην autoprofit η οπούδήποτε. Δηλαδή μπορούν να γίνονται και στο δίκτυο του Σφακιανάκη όπως ισχύει και για μας η μόνο στην autoprofit??? Έχει δίκτυο η autoprofit
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό antasp » 29 Ιαν 2007, 12:21

GK έγραψε:Καλημέρα. Ένας φίλος ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα gv 2,0 από την autoprofit. Η ερώτηση είναι η εξής για να ισχύει η εγγύηση τα service πρέπει να γίνονται αποκλειστικά στην autoprofit η οπούδήποτε. Δηλαδή μπορούν να γίνονται και στο δίκτυο του Σφακιανάκη όπως ισχύει και για μας η μόνο στην autoprofit??? Έχει δίκτυο η autoprofit


Αν και δεν το έχω αγοράσει από AutoProfit, από ότι έχω καταλάβει από παλαιότερες συζητήσεις στο forum ο Σφακιανάκης καλύπτει απόλυτα τα αυτοκίνητα που αγοράζονται στην Autoprofit. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να πάρει ένα τηλέφωνο στον Σφακιανάκη και να μάθει ακριβώς
Άβαταρ μέλους
antasp
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Μάιος 2006, 15:14
Τοποθεσία: Agia Paraskevi - Athens

Δημοσίευσηαπό nantia » 29 Ιαν 2007, 18:33

Χαιρεται σε ολους.
Εχω ηδη στο γκαραζ μου το νεο GV 1,6 ! λατρεμενο!
Για να χρησιμευσει κ σε αλλους η ερευνα που εκανα για τα αυτοκινητα της auto profit. Τα αυτοκινητα ειναι απο ολλανδια αλλα made in Japan.
αυτο πιστοποιειται απο τον αριθμο πλαισιου που αρχιζει απο J και ταμπελα του ειναι χρωματος μπλε αποκλειστικα.
Ελπιζω οτι τα πραγματα θα ειναι ετσι οπως μου ειπαν κ με την εγγυηση. Ετσι μαθαινω και απο εδω.

Καμια καλη προταση για καμια διαδρομη να το στρωσω??

Καλες διαδρομες σε ολους παιδια.

Ναντια

(και στα ελληνικα για οσους το ζητησαν:) )
Άβαταρ μέλους
nantia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 13:10
Τοποθεσία: ilioypoli

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 29 Ιαν 2007, 20:58

Ναντια καλησπερα!Ελειπα και σημερα ειδα την ερωτηση σου για τις παρτιδες με τα προβληματικα κιβωτια.Αφορα οσα μοντελα ηρθαν Ελλαδα τους μηνες Σεπτεμβριο-Οκτ.-Νοεμβ. 2005.Αφου το πηρες τωρα ομως δεν θα εχεις προβλημα.Αντε καλοριζικο και καλοταξιδο!!! :thumbright: Δεν ειναι πανεμορφο ε!!! Μερικες φορες καθομαι στο μπαλκονι και το χαζευω σαν χαζος!!!!Για διαδρομη σου προτινω Παρνηθα ετσι για αρχη και υστερα υπαρχουν αλλα υπεροχα μερη μακρια απο Αθηνα οπως Μαιναλο,Ταυγετος,Ορεινη Κορινθια,ειδικα στην Ζηρεια και γυρω απο την τεχιτη λιμνη Δοξα.Εχω παει και εγγυημενα σου λεω ειναι οτι πρεπει για το Grand σου!!

Καλες διαδρομες και οτι αλλο θελεις ρωτα.

Γιαννης
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 29 Ιαν 2007, 21:03

Αααααα...ξεχασα να ρωτησω κατι την Ναντια...με τα αεροπλανα πως τα καταφερνει?????!!!! :D
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό nantia » 31 Ιαν 2007, 15:09

jtgiannis έγραψε:Αααααα...ξεχασα να ρωτησω κατι την Ναντια...με τα αεροπλανα πως τα καταφερνει?????!!!! :D


Mia xara... elpizw to idio kai me to Grand Vitara... :)

nantia
Άβαταρ μέλους
nantia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 13:10
Τοποθεσία: ilioypoli

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 01 Φεβ 2007, 07:04

Αγαπητή Νάντια..από καιρού εις καιρόν κάτι σε πιάνει και γράφεις με Αγγλικούς χαρακτήρες, γιατί;;Μην το κάνεις, σαν ένδειξη σεβασμού σ' αυτούς που προσπαθούν να σε διαβάσουν.....θενκς!
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό aks » 02 Φεβ 2007, 12:47

Γειά στην παρέα.
Οσον αφορά την auto profit η εγγύηση ισχύει κανονικά [έχω αγοράσει το jimny μου πριν 4χρόνια].
Απο χθες είμαι κάτοχος ενός grand vitara 2000cc [auto profit] full extra χωρίς το multimedia ,με 6δισκο cd-mp3,και επιπλέον φώτα xenon,cruise control,και πλυστικά φώτων.
32100ε
Ελπίζω να βοήθησα.
Άβαταρ μέλους
aks
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 22 Ιαν 2005, 00:29

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες