Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ (GV 2000) VS (GV 2006)

ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ (GV 2000) VS (GV 2006)

Δημοσίευσηαπό vaggelis02 » 08 Φεβ 2006, 06:44

Καλησπέρα!

Έχω ένα Grand Vitara μοντέλο 2000, πεντάθυρο με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων τετρακίνησης
Το νέο GV έχει αυτόματο κιβώτιο (2ο). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποιό απο τα δύο
κιβώτια τετρακίνησης είναι πιο αξιόπιστο? Έχω ακούσει οτι το αυτόματο που διαθέτει το νέο G.V (2006)
παθαινεί εμπλοκές, αληθεύει??

THX!
Άβαταρ μέλους
vaggelis02
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Φεβ 2006, 06:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ (GV 2000) VS (GV 2006)

Δημοσίευσηαπό typod » 08 Φεβ 2006, 19:06

vaggelis02 έγραψε:Καλησπέρα!

Έχω ένα Grand Vitara μοντέλο 2000, πεντάθυρο με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων τετρακίνησης
Το νέο GV έχει αυτόματο κιβώτιο (2ο). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποιό απο τα δύο
κιβώτια τετρακίνησης είναι πιο αξιόπιστο? Έχω ακούσει οτι το αυτόματο που διαθέτει το νέο G.V (2006)
παθαινεί εμπλοκές, αληθεύει??

THX!
Εμπλοκές παθαίνει το μυαλό αυτών που τα λένε.Το αυτόματο του νέου GV είναι ότι καλύτερο.Εχω οδηγήσει και άλλα αυτόματα και μπορώ να συγκρίνω.Το δικό μου στούς 6 μήνες δουλεύει ρολόι και οχι μόνο στο δρόμο αλλά και σε πολύ δύσκολα εκτός.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Re: ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ (GV 2000) VS (GV 2006)

Δημοσίευσηαπό virus » 11 Φεβ 2006, 21:28

tou palioy bebaia den xreiazetai erwtisi
life moves pretty fast if u stop and look around for a while u could miss it...
Άβαταρ μέλους
virus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 20:22

Δημοσίευσηαπό typod » 11 Φεβ 2006, 22:49

Φίλοι μου σήμερα το πρωί άκουσα και αυτό.Είχα πάει στην αντ/πεία ωα ρωτήσω γιά κάτι τιμές και ένας ''οδηγός'' που ειχε GV αυτόματο φώναζε ότι δεν μπαίνει με τίποτα το αργό ,δεν μπλοκάρει η τερακίνηση ,τι αυτοκίνητα πουλάτε και τέτεια.Ο πωλητής προσπαθούσε να του εξηγήσει ήρεμα μερικά πράγματα αλλά αυτός είχε παρει φόρα και έλεγε.Φεύγοντας τον βρίσκω έξω (εγώ είχα ένα Van) και του λέω "κάτι λάθος κάνεις άνοιξε το βιβλίο σου και διάβασε" απάντηση του Ελληνάρα "και τι ξέρεις εσύ ρε μεγάλε.Ασε με με το μπ......ο που πήγα και πήρα"Τα σχόλια περιτά νομίζω.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό TLG » 12 Φεβ 2006, 01:57

typod έγραψε:Φίλοι μου σήμερα το πρωί άκουσα και αυτό.Είχα πάει στην αντ/πεία ωα ρωτήσω γιά κάτι τιμές και ένας ''οδηγός'' που ειχε GV αυτόματο φώναζε ότι δεν μπαίνει με τίποτα το αργό ,δεν μπλοκάρει η τερακίνηση ,τι αυτοκίνητα πουλάτε και τέτεια.Ο πωλητής προσπαθούσε να του εξηγήσει ήρεμα μερικά πράγματα αλλά αυτός είχε παρει φόρα και έλεγε.Φεύγοντας τον βρίσκω έξω (εγώ είχα ένα Van) και του λέω "κάτι λάθος κάνεις άνοιξε το βιβλίο σου και διάβασε" απάντηση του Ελληνάρα "και τι ξέρεις εσύ ρε μεγάλε.Ασε με με το μπ......ο που πήγα και πήρα"Τα σχόλια περιτά νομίζω.


Μα καλα και αυτος πηγε Σαββατιατικα που ειναι κλειστα τα συνεργεια να κανει τι?? Απλα να φωναξει και να εκτονωθει ή να βρει λυση στο προβλημα του??
Στο κατω κατω και το να υπαρχει πραγματι καποιο προβλημα ειναι κατι που συμβαινει σε ολες τις εταιριες (που να σας πω τι τραβανει με τα Mercedes σειρα Ε ) ...το ζητουμενο ειναι η αντιμετωπιση απο τις αντιπροσωπειες και οι λυσεις που δινονται ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό virus » 12 Φεβ 2006, 04:35

typod έγραψε:Φίλοι μου σήμερα το πρωί άκουσα και αυτό.Είχα πάει στην αντ/πεία ωα ρωτήσω γιά κάτι τιμές και ένας ''οδηγός'' που ειχε GV αυτόματο φώναζε ότι δεν μπαίνει με τίποτα το αργό ,δεν μπλοκάρει η τερακίνηση ,τι αυτοκίνητα πουλάτε και τέτεια.Ο πωλητής προσπαθούσε να του εξηγήσει ήρεμα μερικά πράγματα αλλά αυτός είχε παρει φόρα και έλεγε.Φεύγοντας τον βρίσκω έξω (εγώ είχα ένα Van) και του λέω "κάτι λάθος κάνεις άνοιξε το βιβλίο σου και διάβασε" απάντηση του Ελληνάρα "και τι ξέρεις εσύ ρε μεγάλε.Ασε με με το μπ......ο που πήγα και πήρα"Τα σχόλια περιτά νομίζω.

kai akoma den eidame tipota ta xeirotera erxontai
life moves pretty fast if u stop and look around for a while u could miss it...
Άβαταρ μέλους
virus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 20:22

Δημοσίευσηαπό vaggelis02 » 20 Φεβ 2006, 23:29

Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε. Θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα! Επειδή τα λάστιχα μου έχουν φθαρεί αρκετά θέλω να αγοράσω καινούργια! Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλο??
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
vaggelis02
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Φεβ 2006, 06:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 91 επισκέπτες