Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βαρύ τιμόνι σε jimny

Βαρύ τιμόνι σε jimny

Δημοσίευσηαπό telis » 18 Δεκ 2006, 13:30

Γεια σε όλους! Είμαι ο κάτοχος ενός jimny και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν το αυτοκίνητο είναι κρύο, το τιμόνι στρίβει πανεύκολα, μετά όμως από λίγα λεπτά λειτουργίας βαραίνει αισθητά, σε σημείο που χρειάζεται δύο χέρια για να το στρίψεις (με το αυτοκινητο ακίνητο). Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι θέλει ψάξιμο, μιας και δεν το είχαν ξανασυναντήσει. Τα υγρά του υδραυλικού είναι στο μέγιστο, μήπως όμως θέλουν αντικατάσταση;; Έχει κάποιος καμια γνώμη;;
Άβαταρ μέλους
telis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Δεκ 2006, 13:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Βαρύ τιμόνι σε jimny

Δημοσίευσηαπό rav4 » 28 Φεβ 2007, 19:19

Το ιδιο ακριβως παθαινω κι εγω σε jimny 2006 αλλα οχι σε τοσο εντονο βαθμο οσο το δικο σου. Μπορει να ειναι φυσιολογικο χαρακτηριστικο... Κανενας αλλος με την ιδια παρατηρηση???
rav4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 18:51
Τοποθεσία: Γρεβενα

Δημοσίευσηαπό nicks » 02 Μαρ 2007, 19:06

Kαλησπερα και στους δυο προηγουμενους φιλους...

Αυτο το προβλημα που αντιμετωπιζετε παιδια, δεν ειναι καθολου φυσιολογικο!!! Κανονικα, η σταθμη των υγρων του υδραυλικου, δεν πρεπει να ειναι και στο τελειως full σημειο του δοχειου... καπου εχει minimum & maximum... Mια ματια λοιπον εκει...
Αν το προβλημα συνεχιστει, σιγουρα θα πρεπει να γινει μια επισκεψη στη τοπικη αντιπροσωπεια και ΑΠΑΙΤΗΣΗ απο μερους σας να λυθει ΑΜΕΣΑ το προβλημα!!! Τα εχετε πληρωσει τα αυτοκινητα, δεν σας τα χαρισαν...!!!
Nicksi... www.jimnyclub.com
H πανελληνια παρεα με τα Jimny !!!
Άβαταρ μέλους
nicks
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 16 Απρ 2005, 19:03
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΘΗΝΑ

Re: Βαρύ τιμόνι σε jimny

Δημοσίευσηαπό Giannizzgal » 31 Δεκ 2021, 19:32

Καλησπέρα!!! Έχει βρεθεί λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα σε jimny?
Giannizzgal
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 08 Δεκ 2019, 23:55


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες