Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

"Κλειστά" forum

Πείτε μας τις καλύτερες προτάσεις σας για το πώς μπορούμε να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε το Off-Road.gr.
Επίσης εδώ είναι το κατάλληλο σημείο για τις δοκιμές σας!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Νοέμ 2004, 12:41

Dr.Format έγραψε:
tazmania έγραψε:Γιάννη μου, όταν ανοίγεις ένα μαγαζάκι πρέπει να σέβεσαι τους πελάτες σου για να σε σέβονται και αυτοί.

Θα με θυμηθείτε κάποια στιγμή: έχει ο καιρός γυρίσματα.


Γιάννη μου, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :wink: Το θέμα είναι τι εννοείς με αυτή την έκφραση; Θα γυρίσει ο καιρός και τι θα γίνει :?:

Όταν κάνεις το χόμπι σου και την πλάκα σου δεν σε ενδιαφέρει τίποτα. Δεν πα να γυρίσει και ο κόσμος ανάποδα :?: Το θέμα είναι όταν δεν κάνεις το χόμπι σου, αλλά άλλα πράγματα :!: Εκεί έχεις προβλήματα και σε ενδιαφέρουν τα γυρίσματα του καιρού :wink: Όταν λοιπόν, συμβαίνει αυτό, φροντίζεις να είσαι προσεκτικός και να μην προκαλείς. Αυτό που λέω δεν αφορά κανένα επί προσωπικού. Απλή παρατήρηση είναι

Dr.Format έγραψε:
tazmania έγραψε:Και για να φύγουμε από αυτό το θέμα και να πάμε πάλι στο θέμα του τοπικ, κατά την ταπεινή μου άποψη, τα forum εξυπηρετούν συγκεκριμένο σκοπό, την ενημέρωση του κοινού για κάποια θέματα. Το κλείδωμα των forum, δεν ωφελεί σε τίποτα τον σκοπό αυτό. Προφανώς λοιπών, τα κλειδωμένα forum εξυπηρετούν άλλους σκοπούς. Αυτό λεει το φτωχό κεφάλι μου :oops: :oops: Και να στο πω ποιο απλά, το κλείδωμα των forum είναι ένα είδος διαβάθμισης ασφαλείας. Που εξυπηρετούν οι διαβαθμίσεις αυτές;
Τα κλειδωμένα forum (forae) έχουν πραγματικό σκοπό ύπαρξης και νομίζω δεν χρειάζεται κάποια εξήγηση.


Εγώ που είμαι λίγο βλάκας, μπορείς να μου δώσεις μια εξήγηση; Τα μόνα, forum που καταλαβαίνω να είναι κλειδωμένα είναι αυτά που αφορούν συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων (πχ το forum που έχουν φτιάξει 10 άνθρωποι για να επικοινωνούν μεταξύ τους και μόνο μεταξύ τους), η αυτά που αφορούν διαβαθμισμένα θέματα. Ένα forum που αφορά το ευρύ κοινό γιατί να είναι κλειδωμένο;

Εκείνο που είναι άσχημο είναι η μετάβαση από ανοικτό σε κλειδωμένο που όσο νάναι, έστω και ψυχολογικά, σου δίνει την αίσθηση ότι σου στερούνται κάποιες ελευθερίες. :?

Dr.Format έγραψε:Παρότι γνωρίζετε την θέση μου για τα κλειδωμένα - ανοικτά forum, πάντοτε να έχετε κατά νου και την προσπάθεια των ανθρώπων που τα λειτουργούν και τα συντηρούν καθώς και την συνολική προσφορά των forum στον χώρο μας. Απλά θυμηθείτε το τοπίο πρίν την έναρξη των forum. :cry:

Συνεπώς μην πυροβολείτε τους πιανίστες :lol: :lol: :lol:


Μπράβο τους χίλιες φορές. Αυτός δεν είναι λόγος, όμως, να μην κατακρίνουμε τα λίγα, έστω, κακά που συμβαίνουν.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 02 Νοέμ 2004, 12:50

Αγαπητοί συνφορουμίστες,

μετά από τον τελευταίο "σπαραγμό" να σας υπενθυμίσω:

Μην "βαράτε" τον "πιανίστα"

Θα ξεμείνουμε από μουσική
_________________
Dr. Format

Γιαννη η παραθεση ειναι δικη σου. Την βαζω εδω γιατι εαν την σχολιασω εκει και δεν αρεσει απλα θα διαγραφω (εαν αυτο το θεωρεις υπερβολικο σε παρακαλω ρωτησε τους pavlox caoutchouk να σου πουν)

Ενα σχολιο και οπως καλα ξερεις εγω τουλαχιστον δυσκολα μασαω τα λογια μου!
Εαν λοιπον ξεμεινουμε απο μουσικη εμεις που κανουμε το χομπυ και την πλακα μας θα βρουμε αλλο τροπο να επικοινωνουμε. Ο "πιανιστας" ομως απο που θα τα παιρνει????
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 02 Νοέμ 2004, 13:15

tazmania έγραψε:Όταν κάνεις το χόμπι σου και την πλάκα σου δεν σε ενδιαφέρει τίποτα. Δεν πα να γυρίσει και ο κόσμος ανάποδα :?:
Σωστοοοός :headbang:

tazmania έγραψε:...μπορείς να μου δώσεις μια εξήγηση; Τα μόνα, forum που καταλαβαίνω να είναι κλειδωμένα είναι αυτά που αφορούν συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων (πχ το forum που έχουν φτιάξει 10 άνθρωποι για να επικοινωνούν μεταξύ τους και μόνο μεταξύ τους), η αυτά που αφορούν διαβαθμισμένα θέματα. Ένα forum που αφορά το ευρύ κοινό γιατί να είναι κλειδωμένο;
Οπως έγραψες δεν αφορούν όλα τα forum το ευρύ κοινό. :wink:

Dr.Format έγραψε:Παρότι γνωρίζετε την θέση μου για τα κλειδωμένα - ανοικτά forum,
Μετά το μερικό κλείδωμα του HJC, σήμερα ζήτησα την συνολική διαγραφή μου από αυτό :!: :hello2:

Tedos έγραψε:Ενα σχολιο και οπως καλα ξερεις εγω τουλαχιστον δυσκολα μασαω τα λογια μου!
Εαν λοιπον ξεμεινουμε απο μουσικη εμεις που κανουμε το χομπυ και την πλακα μας θα βρουμε αλλο τροπο να επικοινωνουμε. Ο "πιανιστας" ομως απο που θα τα παιρνει????
Βρε Θοδωρή τι είπαμε; μη βαράτε τον πιανίστα. :P :rock:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Νοέμ 2004, 13:20

Dr.Format έγραψε:
tazmania έγραψε:...μπορείς να μου δώσεις μια εξήγηση; Τα μόνα, forum που καταλαβαίνω να είναι κλειδωμένα είναι αυτά που αφορούν συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων (πχ το forum που έχουν φτιάξει 10 άνθρωποι για να επικοινωνούν μεταξύ τους και μόνο μεταξύ τους), η αυτά που αφορούν διαβαθμισμένα θέματα. Ένα forum που αφορά το ευρύ κοινό γιατί να είναι κλειδωμένο;
Οπως έγραψες δεν αφορούν όλα τα forum το ευρύ κοινό. :wink:


Ναι βρε Γιάννη, αλλά εμείς μιλάμε για τα forum που αφορούν το ευρύ κοινό :roll: :roll:

Άστο μην το ψάχνεις.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pavlox » 02 Νοέμ 2004, 22:48

Dr.Format έγραψε:Βρε Θοδωρή τι είπαμε; μη βαράτε τον πιανίστα. :P :rock:


AAAAAXXXX !!!

Νά ήξερες μόνο πως βαράει ο πιανίστας.... :clubbed: ασχημα και..το κυριότερο...κάτω απο τήν μέση... :punch:

Στο τέλος θα κάνουμε σύλλογο..μαλλον όχι..κρυφή ενότητα...ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΜΕΝΟΙ
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Νοέμ 2004, 23:06

pavlox έγραψε:Στο τέλος θα κάνουμε σύλλογο..μαλλον όχι..κρυφή ενότητα...ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΜΕΝΟΙ


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 02 Νοέμ 2004, 23:32

tazmania έγραψε:
pavlox έγραψε:Στο τέλος θα κάνουμε σύλλογο..μαλλον όχι..κρυφή ενότητα...ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΜΕΝΟΙ


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Να περιμενετε τη σειρα σας. Προεχει η δικη μου κρυφη ενοτητα με τιτλο ΟΙ ΩΡΑΙΟΙ ΤΟΥ 4Χ4 και η σχεση τους ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΦΥΛΟ Εγω ο ΑΔΩΝΙΣ ειμαι ισοβιος προεδρος και συντονιστης Ολοι οι παντρεμενοι δεσμευμενοι και γενικως χαροκαμενοι θα λαβετε ατομικες προσκλησεις. Στον ρολο του πορτιερη ποιος αλλος ο.....Blackchris. Αναζητω "πιανιστα".....θα γινει της πιπιλας :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Νοέμ 2004, 23:40

tedos έγραψε:
tazmania έγραψε:
pavlox έγραψε:Στο τέλος θα κάνουμε σύλλογο..μαλλον όχι..κρυφή ενότητα...ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΜΕΝΟΙ


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Να περιμενετε τη σειρα σας. Προεχει η δικη μου κρυφη ενοτητα με τιτλο ΟΙ ΩΡΑΙΟΙ ΤΟΥ 4Χ4 και η σχεση τους ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΦΥΛΟ Εγω ο ΑΔΩΝΙΣ ειμαι ισοβιος προεδρος και συντονιστης Ολοι οι παντρεμενοι δεσμευμενοι και γενικως χαροκαμενοι θα λαβετε ατομικες προσκλησεις. Στον ρολο του πορτιερη ποιος αλλος ο.....Blackchris. Αναζητω "πιανιστα".....θα γινει της πιπιλας :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Πότε περνάω odision για πιανίστας :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 03 Νοέμ 2004, 00:01

Εγω βλέπω πως μετά την "αναταραχή" δεν έμαθε κανένας τίποτα,δυστηχώς δεν βλέπω καμία βελτίωση και προσωπικά είμαι πολύ πιο απαισιόδοξος.

Dr όσο για το HJC που αναφέρεις ωσαν παράδειγμα "φασιστικής" και "αυταρχικής" σελίδας (εγώ είμαι ήδη σεσημασμένος άλλωστε) θα κοιτάξω να ικανοποιήσω με προσωπική μέριμνα το αίτημά σου για διαγραφή, πάντως η άποψή σου έγινε ακουστή, ακόμα και αν δεν διαγραφείς μπορείς απλά να μην ξαναμπείς/γράψεις στο φόρουμ εκεί.

Εγώ άλλωστε όταν δέχθηκα απροκάληπτες (και αρκετά βλακώδεις θα έλεγα) προσωπικού χαρακτήρα επιθέσεις με την ανοχή -τουλάχιστον- των "οικοδεσπότων" σε άλλο γνωστό φόρουμ απλώς επισήμανα με ένα τόπικ το γεγονός και δεν ξαναέγραψα ποτέ έκτοτε.

Φαμφάρες και μεγάλα λόγια για "διαγραφές" τις θεωρώ περιττές.
Δεν μου αρέσει κάτι --> δεν ξανασυμμετέχω.

Τέλος θα ήθελα να πώ πως τα φόρουμ δεν είναι απλώς τόπος ανακοινώσεων αλλα ούτε και παιδική χαρά, είναι ενας χώρος σηζήτησης.

Οι οικοδεσπότες θα πρέπει να "στήνουν" ενα σωστό χώρο και να θέτουν απλούς και βασικούς κανόνες οπου έκτοτε θα φροντίζουν για την τήρησή των.

H τήρηση (και φυσικά η ύποαρξη!) των κανόνων δεν είναι "κατάχρηση εξουσίας" !! Είναι η συνθήκη για να τηρείται το "η ελευθερία μου τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου".

Τα μέλη δημιουργούν το περιεχόμενο, οι πλάκες και τα αστεία ασφαλώς και είναι απαραίτητα αλλα αν καταλήξουν να είναι αυτοσκοπός και ακόμα χειρότερα αν ταυτόχρονα δεν είναι καν αστεία τότε κανένας δεν θα έχει τη διάθεση να κάνει ενα ενδιαφέρον πόστ οπότε θα έχουμε το άλλο άκρο του "φασιστικού" φόρουμ, δηλαδή το άναρχο και χωρίς περιεχόμενο φόρουμ.

Φοβάμαι πως γινόμαστε όλοι μάρτυρες μιας ανώριμης συμπεριφοράς που εκ παραδρομής περιφρουρείται ως "αθωώτητα", ας γίνουμε όλοι λίγο πιο συνειδητοποιημένοι και πιστευω θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο, αυτός ο χώρος (όχι μόνο η σελίδα εδώ, γενικότερα) έχει μια πολύ ισχυρή και ωραία δυναμική, κρίμα να πάει χαμένη.

Φιλικά, Γιάννης :)

Ακόμα και αν δεν είμαι πιανίστας, ελπίζω να μην με πυροβολήσετε, τα παραπάνω είναι απλώς η γνώμη μου, δεν υποννοώ τίποτα πέρα απο αυτά που γράφω.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό jimnys » 03 Νοέμ 2004, 01:17

Συμφωνώ με την άποψη του ΙΚΕ ο οποίος κινήθηκε σε ευγενικά πλαίσια.
Θα μπορούσε να ήταν περισσότερο καυστικός με όσους παρουσιάζουν εαυτούς σαν εθνοσωτήρες-πατριάρχες του 4χ4.
Κλασική νοοτροπία του Ελληνικού 'ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε??'' το τετρακίνητο 'ξέρεις τι έχω κάνει εγώ ρε???'
Ημαρτον guys......
Χορτάσαμε
Αφεντικό μην φεύγεις σε παρακαλώ απο εδώ, έχεις κάνει τόσα, θα χάσει η βενετιά βελόνι.
Και μετά ξαναρωτάει......
Τελικά έφυγες?????
Λες και δεν τον βλέπει στο γραφείο ή δεν τηλεφωνιόνται.....
Ημαρτον ρε.............
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό tedos » 03 Νοέμ 2004, 06:53

jimnys έγραψε:Συμφωνώ με την άποψη του ΙΚΕ ο οποίος κινήθηκε σε ευγενικά πλαίσια.
Θα μπορούσε να ήταν περισσότερο καυστικός με όσους παρουσιάζουν εαυτούς σαν εθνοσωτήρες-πατριάρχες του 4χ4.
Κλασική νοοτροπία του Ελληνικού 'ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε??'' το τετρακίνητο 'ξέρεις τι έχω κάνει εγώ ρε???'
Ημαρτον guys......
Χορτάσαμε
Αφεντικό μην φεύγεις σε παρακαλώ απο εδώ, έχεις κάνει τόσα, θα χάσει η βενετιά βελόνι.
Και μετά ξαναρωτάει......
Τελικά έφυγες?????
Λες και δεν τον βλέπει στο γραφείο ή δεν τηλεφωνιόνται.....
Ημαρτον ρε.............


Υποθετω φωτογραφιζεις τους Format Jdelis (συγνωμη αν κανω λαθος). Επι προσωπικου μονο εκεινοι μπορουν να σου απαντησουν.... :? :? :?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 03 Νοέμ 2004, 06:58

IKE έγραψε:Εγω βλέπω πως μετά την "αναταραχή" δεν έμαθε κανένας τίποτα,δυστηχώς δεν βλέπω καμία βελτίωση και προσωπικά είμαι πολύ πιο απαισιόδοξος.

Dr όσο για το HJC που αναφέρεις ωσαν παράδειγμα "φασιστικής" και "αυταρχικής" σελίδας (εγώ είμαι ήδη σεσημασμένος άλλωστε) θα κοιτάξω να ικανοποιήσω με προσωπική μέριμνα το αίτημά σου για διαγραφή, πάντως η άποψή σου έγινε ακουστή, ακόμα και αν δεν διαγραφείς μπορείς απλά να μην ξαναμπείς/γράψεις στο φόρουμ εκεί.

Εγώ άλλωστε όταν δέχθηκα απροκάληπτες (και αρκετά βλακώδεις θα έλεγα) προσωπικού χαρακτήρα επιθέσεις με την ανοχή -τουλάχιστον- των "οικοδεσπότων" σε άλλο γνωστό φόρουμ απλώς επισήμανα με ένα τόπικ το γεγονός και δεν ξαναέγραψα ποτέ έκτοτε.

Φαμφάρες και μεγάλα λόγια για "διαγραφές" τις θεωρώ περιττές.
Δεν μου αρέσει κάτι --> δεν ξανασυμμετέχω.

Τέλος θα ήθελα να πώ πως τα φόρουμ δεν είναι απλώς τόπος ανακοινώσεων αλλα ούτε και παιδική χαρά, είναι ενας χώρος σηζήτησης.

Οι οικοδεσπότες θα πρέπει να "στήνουν" ενα σωστό χώρο και να θέτουν απλούς και βασικούς κανόνες οπου έκτοτε θα φροντίζουν για την τήρησή των.

H τήρηση (και φυσικά η ύποαρξη!) των κανόνων δεν είναι "κατάχρηση εξουσίας" !! Είναι η συνθήκη για να τηρείται το "η ελευθερία μου τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου".

Τα μέλη δημιουργούν το περιεχόμενο, οι πλάκες και τα αστεία ασφαλώς και είναι απαραίτητα αλλα αν καταλήξουν να είναι αυτοσκοπός και ακόμα χειρότερα αν ταυτόχρονα δεν είναι καν αστεία τότε κανένας δεν θα έχει τη διάθεση να κάνει ενα ενδιαφέρον πόστ οπότε θα έχουμε το άλλο άκρο του "φασιστικού" φόρουμ, δηλαδή το άναρχο και χωρίς περιεχόμενο φόρουμ.

Φοβάμαι πως γινόμαστε όλοι μάρτυρες μιας ανώριμης συμπεριφοράς που εκ παραδρομής περιφρουρείται ως "αθωώτητα", ας γίνουμε όλοι λίγο πιο συνειδητοποιημένοι και πιστευω θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο, αυτός ο χώρος (όχι μόνο η σελίδα εδώ, γενικότερα) έχει μια πολύ ισχυρή και ωραία δυναμική, κρίμα να πάει χαμένη.

Φιλικά, Γιάννης :)

Ακόμα και αν δεν είμαι πιανίστας, ελπίζω να μην με πυροβολήσετε, τα παραπάνω είναι απλώς η γνώμη μου, δεν υποννοώ τίποτα πέρα απο αυτά που γράφω.


ΙΚΕ τα εγραψες ομορφα και με το γαντι παρολα αυτα φωτογραφιζεις σε μεγαλο μερος και εσυ τον Format αρα........
Οσο για το HJC στο οποιο δεν μετεχω καν (αρα δεν γνωριζω παρα ελαχιστα) εχω την εντυπωση οτι ειναι μια καθαρα εμπορικη εφαρμογη πραγμα απολυτα σεβαστο και θεμιτο. :) Δεν μπορει ομως παρα να εχει ελαχιστες ομοιοτητες με αυτο το χωρο δεν συμφωνεις?? :)

ΥΓ Δεν εισαι πιανιστας???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 03 Νοέμ 2004, 09:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό discoman » 03 Νοέμ 2004, 07:34

IKE έγραψε:Εγω βλέπω πως μετά την "αναταραχή" δεν έμαθε κανένας τίποτα,δυστηχώς δεν βλέπω καμία βελτίωση και προσωπικά είμαι πολύ πιο απαισιόδοξος.

Dr όσο για το HJC που αναφέρεις ωσαν παράδειγμα "φασιστικής" και "αυταρχικής" σελίδας (εγώ είμαι ήδη σεσημασμένος άλλωστε) θα κοιτάξω να ικανοποιήσω με προσωπική μέριμνα το αίτημά σου για διαγραφή, πάντως η άποψή σου έγινε ακουστή, ακόμα και αν δεν διαγραφείς μπορείς απλά να μην ξαναμπείς/γράψεις στο φόρουμ εκεί.

Εγώ άλλωστε όταν δέχθηκα απροκάληπτες (και αρκετά βλακώδεις θα έλεγα) προσωπικού χαρακτήρα επιθέσεις με την ανοχή -τουλάχιστον- των "οικοδεσπότων" σε άλλο γνωστό φόρουμ απλώς επισήμανα με ένα τόπικ το γεγονός και δεν ξαναέγραψα ποτέ έκτοτε.

Φαμφάρες και μεγάλα λόγια για "διαγραφές" τις θεωρώ περιττές.
Δεν μου αρέσει κάτι --> δεν ξανασυμμετέχω.

Τέλος θα ήθελα να πώ πως τα φόρουμ δεν είναι απλώς τόπος ανακοινώσεων αλλα ούτε και παιδική χαρά, είναι ενας χώρος σηζήτησης.

Οι οικοδεσπότες θα πρέπει να "στήνουν" ενα σωστό χώρο και να θέτουν απλούς και βασικούς κανόνες οπου έκτοτε θα φροντίζουν για την τήρησή των.

H τήρηση (και φυσικά η ύποαρξη!) των κανόνων δεν είναι "κατάχρηση εξουσίας" !! Είναι η συνθήκη για να τηρείται το "η ελευθερία μου τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου".

Τα μέλη δημιουργούν το περιεχόμενο, οι πλάκες και τα αστεία ασφαλώς και είναι απαραίτητα αλλα αν καταλήξουν να είναι αυτοσκοπός και ακόμα χειρότερα αν ταυτόχρονα δεν είναι καν αστεία τότε κανένας δεν θα έχει τη διάθεση να κάνει ενα ενδιαφέρον πόστ οπότε θα έχουμε το άλλο άκρο του "φασιστικού" φόρουμ, δηλαδή το άναρχο και χωρίς περιεχόμενο φόρουμ.

Φοβάμαι πως γινόμαστε όλοι μάρτυρες μιας ανώριμης συμπεριφοράς που εκ παραδρομής περιφρουρείται ως "αθωώτητα", ας γίνουμε όλοι λίγο πιο συνειδητοποιημένοι και πιστευω θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο, αυτός ο χώρος (όχι μόνο η σελίδα εδώ, γενικότερα) έχει μια πολύ ισχυρή και ωραία δυναμική, κρίμα να πάει χαμένη.

Φιλικά, Γιάννης :)

Ακόμα και αν δεν είμαι πιανίστας, ελπίζω να μην με πυροβολήσετε, τα παραπάνω είναι απλώς η γνώμη μου, δεν υποννοώ τίποτα πέρα απο αυτά που γράφω.
ΣΤΟ καρφι η στην βουλη :lol: 8) :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 03 Νοέμ 2004, 12:12

Γειά σου συννονόματε :P ,

IKE έγραψε:...Dr όσο για το HJC που αναφέρεις ωσαν παράδειγμα "φασιστικής" και "αυταρχικής" σελίδας (εγώ είμαι ήδη σεσημασμένος άλλωστε) θα κοιτάξω να ικανοποιήσω με προσωπική μέριμνα το αίτημά σου για διαγραφή, πάντως η άποψή σου έγινε ακουστή, ακόμα και αν δεν διαγραφείς μπορείς απλά να μην ξαναμπείς/γράψεις στο φόρουμ εκεί.
...
Φαμφάρες και μεγάλα λόγια για "διαγραφές" τις θεωρώ περιττές.
Δεν μου αρέσει κάτι --> δεν ξανασυμμετέχω...


Σε ευχαριστώ για την μέριμνά σου (ειλικρινά). Οσο για τους χαρακτηρισμούς που αναφέρεις, μάλλον βγαίνουν από τα δικά σου χείλη όχι από τα δικά μου :wink: . Προσπαθώ πάντοτε να προσέχω τα λόγια μου 8)

Χαίρομαι πάντως που το μήνυμά μου είχε τελικά μερικούς αποδέκτες :P έστω και αν σας(-μας) φάνηκε ως "φανφάρες και μεγάλα λόγια" :lol:

Συγνώμη παίδες, αλλά δεν θα συνεχίσω σε αυτό το θέμα όσο και να με προκαλείτε.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 03 Νοέμ 2004, 12:21

ΙΚΕ τα εγραψες ομορφα και με το γαντι παρολα αυτα φωτογραφιζεις σε μεγαλο μερος και εσυ τον Format αρα........
Οσο για το HJC στο οποιο δεν μετεχω καν (αρα δεν γνωριζω παρα ελαχιστα) εχω την εντυπωση οτι ειναι μια καθαρα εμπορικη εφαρμογη πραγμα απολυτα σεβαστο και θεμιτο. :) Δεν μπορει ομως παρα να εχει ελαχιστες ομοιοτητες με αυτο το χωρο δεν συμφωνεις?? :)

ΥΓ Δεν εισαι πιανιστας???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Δεν φωτογραφίζω κανένα, προφανώς αυτά που έγραψα στον Dr Format απευθήνονται σε αυτόν. :?

DrFormat οι χαρακτηρισμοί (όχι με τις ακριβείς αυτές λέξεις) έγιναν σε άλλλο τόπικ που έχω αναφέρει στην πρώτη σελίδα του παρόντος, τώρα για το ποιος προκαλεί και ποιος το συνεχίζει (εσύ ανέφερες εδώ σε άσχετο θέμα πως ζήτησες να "διαγραφείς") ας το κρίνει ο καθε τυχόν ενδιαφερόμενος, όπως και για το τι είναι τελικά φανφάρα και μεγάλα λόγια ;)

Eίχα κάνει -αποτυχημένα- μαθήματα πιάνου μικρός, οπότε πιανίστας δεν είμαι σίγουρα, είμαι όμως DJ με ειδίκευση στα ακραία remix : )
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις, παράπονα και πεδίο δοκιμών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες