Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δεν υπάρχουν άνθρωποι!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό A.Man » 15 Σεπ 2005, 13:30

Λαθος ,το καλυτερο 4Χ4 εχει βρεθει,LAND ROVER ,αγορι μου.


Βαγγέλη συγνώμη...
Δεν ήξερα (και δεν ρώτησα)
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Κρεματορια!

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 17 Οκτ 2005, 21:20

Δεν ειχα σκοπο να δημοσιευσω κατι στην συγκεκριμενη ενοτητα αλλα αγανακτησα με την στυγνη λογικη ορισμενων που βλεπουν τα παντα μονο με αριθμους. Αναφερομαι σε καποιες σκηνες που προβληθηκαν τις προηγουμενες μερες στα τηλεοπτικα μεσα οσον αφορα στην γριπη των πουλερικων. Αφου λοιπον αποφασιστικε η καταστροφη του «χαλασμενου εμπορευματος» οι εν λογω πτηνοτροφοι, οντας συνηδητοποιμενοι οτι τα παλιοζωα δεν βγαλαν την επενδυση, τα ξεφορτωνονται οπως οπως, σε καδους, τσουβαλια, τα καινε , τα στοιβαζουν ΖΩΝΤΑΝΑ! Ελεος ρε παιδια!!
Δεν ειμαι φιλοζωος, δεν βλεπω σκυλακια στο δρομο κια αρχιζω να τα χαιδευω ρωτωντας τα γλυκαναλατες βλακειουλες αλλα ως πρωην κατοχος αρκετων πτηνων, εχω καταλαβει ενα πραγμα. Ειναι ζωντανα! Ειναι πλασματα του Θεου και αυτα.Σκεφτοντε, πονανε, νιωθουν και οπως ολα τα ζωντανα οντα σε αυτο τον πλανητη αν ειναι και δεν μπορουν να αποφυγουν τον θανατο τη δεδομενη στιγμη , τουλαχιστον να μην ειναι μαρτυρικος! Εφριξα οταν ειδα το κεφαλι μιας κακομοιρης παπιας η οποια απορημενη κοιταζε τι γινεται εξω απο το σακι που την ειχαν, εχοντας βγαλει το κεφαλι απο ενα σκισιμο.
Και καλα αυτοι τα καναν, δεν ειχαν το μυαλο να σκεφτουν λιγο παραπανω! Καλως ή κακως εγιναν. Αυτα τα καναλια ηταν αναγκη να μας τα δειξουν να τα περιλουζουν με βενζινη και να τα πετανε στους καδους ζωντανα? Ημαρτον! Εχουμε ξεχασει ορισμενοι οτι δεν ειμαστε οι μονοι ζωντανοι πανω στον πλανητη. Αλλα αμα βλεπουν καλαμαρακια και αναρωτιουνται τα παιδακια « Πως κολυμπανε ετσι σε σχημα ροδελας?» τι να περιμενεις.
Πατε και καμια βολτα στο χωριο! δειτε απο κοντα πως ειναι αυτο το αμοιρο το κοτοπουλακι που θελεις μονο το μπουτι καμαρι μου. Πως ειναι το γουρουνακι πριν γινει παριζακι με ελαιολαδο!! Γιατι μετα θα μας δειχνουν ακομα πιο αισχρα και αποτροπαια πραγματα και θα περνανε απαρατηρητα, θα εχουμε χασει εντελως την αισθηση του μετρου. Και εκει αρχιζουν τα προβληματα στις κοινωνιες.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό michailbm » 17 Οκτ 2005, 22:21

:oops: :oops: :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες