Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάρνηθα - Ιανουάριος 2008

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Πάρνηθα - Ιανουάριος 2008

Δημοσίευσηαπό Researcher » 31 Ιαν 2008, 10:34

Κατέβαλα μια προσπάθεια να πάω προς τα πάνω (στον Εθνικό Δρυμό), παρόλες τις ανησυχίες μου ως προς το τι θα αντικρύσω μετά την μεγάλη καταστροφή του καλοκαιριού. Μέσα μου όμως έλεγα ότι, δεν μπορεί μετά από τόσους μήνες, λίγη πρασινάδα θα έχει φυτρώσει...
Δυστυχώς, το θέαμα ήταν αποκαρδιωτικό! Ούτε ένα τόσο δα μικρό δεντράκι, ούτε λίγη απέλπιδα πρασινάδα δεν είχε κάνει την εμφανισή της...
(Να δω πότε κάποια στιγμή σε αυτή τη χώρα θα αρχίσουν να πληρώνουν οι υπεύθυνοι...)
Απόρησα και με το κλείσιμο των μπαρών που σε κάποια σημεία πάντα ήταν ανοιχτές. Τώρα το κάνανε για κάποιο σκοπό ασφάλειας ως προς τους υπολοίπους, λόγω εργασιών ή για να μη πάμε να δούμε το μέγεθος της καταστροφής...ποιος να ξέρει...
Ευτυχώς που είχε και λίγη ομίχλη εκείνη τη μέρα και δεν μπορούσες να δεις αρκετά πράγματα...
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό peripatitis » 01 Φεβ 2008, 00:43

ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΠΑΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΩΡΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΟΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΗΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΟΥΣ ¨ΜΕΓΑΛΟΥΣ¨
Άβαταρ μέλους
peripatitis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2007, 03:38

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 01 Φεβ 2008, 09:48

Δεν μας λείπουν κατεβασμένες μπάρες και κλειστές πόρτες. Παιδεία μας λείπει!
KJ 2004 3.7 Extreme Sport
WH 2009 3.0 crd Overland
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 01 Φεβ 2008, 10:17

Η φωτια δεν ξεκινησε απο φυλασομενο χωρο ,εξω απο το χωριο Στεφανι ξεκινησε ,οι ανοικτες μπαρες φταιγανε;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Researcher » 01 Φεβ 2008, 10:45

m.misk(j)is έγραψε:Δεν μας λείπουν κατεβασμένες μπάρες και κλειστές πόρτες. Παιδεία μας λείπει!


Αυτό ξαναπέστο!!!!
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 01 Φεβ 2008, 17:35

Δεν μας λείπουν κατεβασμένες μπάρες και κλειστές πόρτες. Παιδεία μας λείπει! Το ξανάπα! και δεν εξαιρώ ουτε τον εαυτό μου.
KJ 2004 3.7 Extreme Sport
WH 2009 3.0 crd Overland
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό peripatitis » 05 Φεβ 2008, 10:10

KAI MIAΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΟΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΜΠΑΡΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ ΔΡΟΜΟΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΑ.
ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΠΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΥΡΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΑΨΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ.
ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΟΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΙΔΡΟΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ Κ....ΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΕ ΑΣ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΠ Η ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΖΗΜΙΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΕΝΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ!
Άβαταρ μέλους
peripatitis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2007, 03:38

Δημοσίευσηαπό Researcher » 05 Φεβ 2008, 11:40

peripatitis έγραψε:KAI MIAΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΟΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΜΠΑΡΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ ΔΡΟΜΟΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΑ.
ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΠΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΥΡΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΑΨΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ.


Εν μέρει έχεις δίκιο φίλε περιπατητή! Αλλά μην ξεχνάς ότι δάση περικλείουν (τουλάχιστον μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι) σχεδόν όλα τα βουνά μας και για σκέψου σε όλα αυτά είτε να υπήρχαν μπάρες έιτε να μην υπήρχε καθόλου πρόσβαση! Σκέψου όλους αυτούς (αγρότες κυρίως) που εστω και οι κακοτράχαλοι δρόμοι είναι λύσεις επιβίωσης! Τώρα, αν η σάρα και η μάρα πάει και τα καταστρέφει, τότε ακριβώς γιαυτό μιλάμε για έλλειψη παιδείας και όχι στη λύση, πονάει χέρι, κόψει χέρι!
Και παρεπιμπτώντος μιας και η κουβέντα είναι για την Πάρνηθα, ο Δρυμός φίλε μου δεν κάηκε απο αυτούς που πηγαίναν εκεί, αλλά από αυτούς που δεν είχαν πατήσει ποτέ τους και την άφησαν να λαμπαδιάσει! Το ότι φερόμαστε με αγένεια στη φύση, ναί, το παραδέχομαι αλλά το να μπαίνεις σε δασική (αγροτική) περιοχή και να βλέπεις και μπάρες, ε, κάπου αυτό δεν κολλάει...
Αλλά βέβαια εννοείται ότι ούτε και τα μπάζα σαν θέαμα είναι αποδεχτά σε ποτάμια και εκεί τριγύρω (σχεδόν παντού)!!! Παιδεία και πολιτισμός είναι το κλειδί!
Οχι οτι και μεις με τα τουτού μας δεν ευθυνόμαστε όταν βλέπω μια καταπράσινη πεδιάδα να είναι γεμάτη απίστευτες "ροδιές" και "κολιές" από "συνάθροιση" κάποιας τετρακίνητης λέσχης, τότε ναι! είμαστε κοθώνια! Ας συλλογιστεί κάποιος πόσα μικροτρωκτικά (που συνήθως ζουν κάτω από το χώμα) και άλλα πλάσματα πέφτουν θύματα από τις ρόδες για την επίδειξη των "δυνατοτήτων" μας...Μερίδιο ευθύνης φέρουμε όλοι αλλά να μην είμαστε ισοπεδωτικοί και απαγορευτικοί!
Και για να κλείσω, συνήθως (από ότι έχω παρατηρήσει βέβαια και όχι απόλυτα), περισσότερο καταστροφή προξενούν οι ντόπιοι πληθυσμοί παρά οι ξένοι, ή οι εκδρομείς, πάρτο όπως θέλεις...
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό peripatitis » 05 Φεβ 2008, 15:56

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ. ΕΧΩ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΚΗΝΟΣΕΙ Σ¨ΑΥΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΦΕΒΓΟΝΤΑΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗ ΦΑΓΟΣΙΜΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΟ ΠΕΡΝΟ ΜΑΖΙΜΟΥ. ΚΑΙ ΦΕΒΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΩΠΟΤΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 4χ4 ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΡΠΑΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ. Ε ΝΑΙ ΤΣΑΤΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΠΑΡΑ ΑΥΤΟΥΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΚΟΤΟΣΟΥΝ ΞΕΣΠΑΝΕ ΣΕ ΔΕΝΤΡΑ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΓΥΑΛΙΖΕΙ.
Άβαταρ μέλους
peripatitis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2007, 03:38

Δημοσίευσηαπό Researcher » 05 Φεβ 2008, 19:33

peripatitis έγραψε:ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ. ΕΧΩ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΚΗΝΟΣΕΙ Σ¨ΑΥΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΦΕΒΓΟΝΤΑΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗ ΦΑΓΟΣΙΜΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΟ ΠΕΡΝΟ ΜΑΖΙΜΟΥ. ΚΑΙ ΦΕΒΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΩΠΟΤΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 4χ4 ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΡΠΑΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ. Ε ΝΑΙ ΤΣΑΤΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΠΑΡΑ ΑΥΤΟΥΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΚΟΤΟΣΟΥΝ ΞΕΣΠΑΝΕ ΣΕ ΔΕΝΤΡΑ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΓΥΑΛΙΖΕΙ.


Μα ποιος σου είπε ότι μιλάω μόνο για την Πάρνηθα? Γενικά μίλησα γιαυτό χρησιμοποίησα και τον όρο βουνά και δάση...
Αυτό που αναφέρεις πιστεύω το έχουν δει όλοι μας και ίσως πολλοί είναι και αυτοί που το κάνανε (πέταγμα σκουπιδιών)! Αλλά πιστεύω ότι η Ελλάδα σε ένα πράγμα που ξεχωρίζει είναι η αίσθηση ελευθερίας που σου δίνει κάνοντας αυτές τις εκδρομές στη φύση, γιατί αν θα πας στο εξωτερικό το να μην μπορείς να πας πουθενά από τα "στοπ" και τις απαγορεύσεις είναι τραγικό! Γι'αυτό και βλέπεις οτι έρχονται εδώ οι τουρίστες και παίρνουν τα βουνά!!! Γιατί είναι κάτι που στις χώρες τους δεν μπορούν να το ζήσουν!
Οταν θα σου λείψει και σένα τότε θα καταλάβεις αυτά που λες!
Δεν σε αδικώ αλλά η αγανάκτηση δεν πρέπει να επιφέρει μια "τυρρανία" στα δάση και να θυμάσαι ότι η αδιαφορία για την προστασία του περιβάλλοντος (από τη μεριά της πολιτείας) είναι αυτή που "βαρύνει" κυρίως το μελλον των δασών και βουνών μας και όχι τα περιστασιακά σκουπίδια των "τζιπάδων" και υπολοίπων...όχι ότι δεν φταίμε και μεις βέβαια αλλά σε καμιά είδους απαγόρευση πρόσβασης δεν συμφωνώ...Πολλά "στοπ" στη ζωή μας έχουμε βάλει ήδη (ή μας έχουν βάλει καλύτερα) δεν νομίζεις?
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό peripatitis » 06 Φεβ 2008, 08:34

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΠΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΘΑ ΠΑΩ ΕΙΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΣΑΚΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΔΩ, ΦΥΣΙΚΑ ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗ ΤΖΙΠΑΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΟΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΚΑΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΡΑΓΟ ΑΜΠΕΛΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΑΜΕ ΜΠΡΩΣΤΑ.
ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΟΛΛΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΑΙΜΟ. ΜΕ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΘΕΝΟ ΔΑΣΟΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΟΣ.
Άβαταρ μέλους
peripatitis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2007, 03:38

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Φεβ 2008, 08:57

Εγω παντως προτιμω να ειμαι πισω σε θεματα περιβαλοντος αλλα ελευθερος χωρις μπαρες και στοπ.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό peripatitis » 06 Φεβ 2008, 09:43

ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΠ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ.
ΣΚΕΨΟΥ ΕΣΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ??
Άβαταρ μέλους
peripatitis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2007, 03:38

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Φεβ 2008, 09:48

Peripatiti μην γράφεις με κεφαλαία..... Μας έβγαλες τα μάτια....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Φεβ 2008, 09:49

vagelis έγραψε:Εγω παντως προτιμω να ειμαι πισω σε θεματα περιβαλοντος αλλα ελευθερος χωρις μπαρες και στοπ.


Έτσι είναι, αλλά πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε.... ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες