Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trailer μεταφοράς μοτοσακό.

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό pantg » 12 Ιούλ 2004, 16:50

Αγαπητοί συνάδελφοι του forum,

κοντά στην περιοχή μου υπάρχει εργοστάσιο κατασκευής trailers (τα ΕΡΜΗΣ)

Επιστρέφοντας σήμερα από την Αθήνα σταμάτησα και ρώτησα τιμές.

Για 3 trailers οι τιμές είναι ως ακολούθως.

για 1 μηχανάκι 510 Ευρώ
για 2 μηχανάκια 630 Ευρώ
για 3 μηχανάκια 740 Ευρώ.

Τιμές με ηλεκτρικά, ράμπες ανύψωσης, τροχούς με καινούργιες ζάντες 13 ιντσών ή μεταχειρισμένες 14 ιντσών.

Αν χρειάζεστε χαρτιά για τις άδειές του τότε θα πρέπει να υπολογισθεί και ο ΦΠΑ στο ποσό που θα κοπεί η απόδειξη ή το τιμολόγιο (σε χαμηλότερη τιμή αν το επιθυμείτε για να κρατηθεί ο φόρος χαμηλά)

Υπάρχει πιθανότητα φίλος μου θα αγοράσει ένα οπότε πάμε για άλλα δυο για να έχουμε τις πιό πάνω τιμές.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
pantg
 

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 12 Ιούλ 2004, 20:05

[size=7]
pantg έγραψε:Αγαπητοί συνάδελφοι του forum,

κοντά στην περιοχή μου υπάρχει εργοστάσιο κατασκευής trailers (τα ΕΡΜΗΣ)

Επιστρέφοντας σήμερα από την Αθήνα σταμάτησα και ρώτησα τιμές.

Για 3 trailers οι τιμές είναι ως ακολούθως.

για 1 μηχανάκι 510 Ευρώ
για 2 μηχανάκια 630 Ευρώ
για 3 μηχανάκια 740 Ευρώ.

Τιμές με ηλεκτρικά, ράμπες ανύψωσης, τροχούς με καινούργιες ζάντες 13 ιντσών ή μεταχειρισμένες 14 ιντσών.[/size]

Αν χρειάζεστε χαρτιά για τις άδειές του τότε θα πρέπει να υπολογισθεί και ο ΦΠΑ στο ποσό που θα κοπεί η απόδειξη ή το τιμολόγιο (σε χαμηλότερη τιμή αν το επιθυμείτε για να κρατηθεί ο φόρος χαμηλά)

Υπάρχει πιθανότητα φίλος μου θα αγοράσει ένα οπότε πάμε για άλλα δυο για να έχουμε τις πιό πάνω τιμές.

Χαιρετώ

Παντελής Γιαμαρέλλος

Κρύβε λόγια.... Δέν τους λυπάσαι τους κατασκευαστές; Κυκλοφορεί και ΣΔΟΕ (αυτός που θα καταργούσαν οι νέοι κυβερνήτες μας......)
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 13 Ιούλ 2004, 00:17

Φίλε pantg, έχει και για αυτοκίνητα;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 13 Ιούλ 2004, 07:43

φιλε Pantg,
τι διεύθυνση έχει ο ΕΡΜΗΣ ? .
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 13 Ιούλ 2004, 19:00

[/quote]
Κρύβε λόγια.... Δέν τους λυπάσαι τους κατασκευαστές; Κυκλοφορεί και ΣΔΟΕ (αυτός που θα καταργούσαν οι νέοι κυβερνήτες μας......)[/quote]



Ο προσδιορισμός του τελικού κόστους και ο ορισμός της τιμής πώλησης προϊόντος παραγωγής ή πνευματικής εργασίας ή προσφοράς υπηρεσιών είναι θέμα του παραγωγού και μόνο.
Αν ο παραγωγός θέλει μπορεί να πουλήσει ακόμη και με ζημιά. Μόνος περιορισμός που υπάρχει είναι οι πωλήσεις αυτές να μην γίνονται σε συνδεόμενες ή θυγατρικές/μητρικές επιχειρήσεις ή σε μέχρι και τρίτου βαθμού συγγενείς καθώς αυτό μπορεί μεν να μην δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα αλλά μπορεί να δώσει βάση στις φορολογικές ή ελεγκτικές αρχές να δημιουργήσουν θέμα το οποίο όμως συνήθως λύνεται ευνοϊκά προς τον ελεγχόμενο από τα δικαστήρια.

Ειχα σχετική νομολογία σε παλαιά υπόθεση πελάτη μου (τον παλιό καιρό που ήσχολούμην με αυτά τα θέματα)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 13 Ιούλ 2004, 20:37

pantg έγραψε:

Κρύβε λόγια.... Δέν τους λυπάσαι τους κατασκευαστές; Κυκλοφορεί και ΣΔΟΕ (αυτός που θα καταργούσαν οι νέοι κυβερνήτες μας......)[/quote]



Ο προσδιορισμός του τελικού κόστους και ο ορισμός της τιμής πώλησης προϊόντος παραγωγής ή πνευματικής εργασίας ή προσφοράς υπηρεσιών είναι θέμα του παραγωγού και μόνο.
Αν ο παραγωγός θέλει μπορεί να πουλήσει ακόμη και με ζημιά. Μόνος περιορισμός που υπάρχει είναι οι πωλήσεις αυτές να μην γίνονται σε συνδεόμενες ή θυγατρικές/μητρικές επιχειρήσεις ή σε μέχρι και τρίτου βαθμού συγγενείς καθώς αυτό μπορεί μεν να μην δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα αλλά μπορεί να δώσει βάση στις φορολογικές ή ελεγκτικές αρχές να δημιουργήσουν θέμα το οποίο όμως συνήθως λύνεται ευνοϊκά προς τον ελεγχόμενο από τα δικαστήρια.

Ειχα σχετική νομολογία σε παλαιά υπόθεση πελάτη μου (τον παλιό καιρό που ήσχολούμην με αυτά τα θέματα)

Χαιρετώ[/quote]
Χωρίς να είμαι φοροτεχνικός για να γνωρίζω την σχετική νομολογία, δέχομαι την άποψή σου και την θεωρώ λογική.
Είναι τελείως διαφορετικό πράγμα όμως, το πουλάω Α τιμή ένα αντικείμενο και Α+ΦΠΑ άν θέλεις τιμολόγιο ή απόδειξη Λιανικής κατά περίπτωση. Η παράβαση είναι εκεί (στην μή έκδοση παραστατικού, ή έκδοση με τιμή διαφορετική από την πραγματική αξία της συναλλαγής), άσχετα άν αυτό συμβαίνει κατά κόρον.........
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό Grdaemon » 16 Ιούλ 2008, 11:14

Τελικά πως τον βρίσκουμε τον Ερμή? Έχει site? Τηλ?Κάτι?
WJ Grand Cherokee
Vstrom 650
Vespa 50S
www.alfachip.com
Άβαταρ μέλους
Grdaemon
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 27 Ιαν 2007, 16:00
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό DIMITRIS109 » 16 Ιούλ 2008, 23:47

Πίσω από το LEDRA MARRIOT το ξενοδοχειο παίζει κάποιος ανεξάρτητος που πουλάει βαζει κοτσαδόρους και φτιαχνει μπαγκαζιέρες σε πολύ καλές τιμές.... δεν έχω τώρα τηλ. φίλος τον σύστησε ..... αν θέλετε το κοιτάω....
Άβαταρ μέλους
DIMITRIS109
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 10:38
Τοποθεσία: ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Grdaemon » 17 Ιούλ 2008, 13:01

Πέρασα από Ισαακ στη Σπύρου Πάτση θέλει 900 περίπου.
WJ Grand Cherokee
Vstrom 650
Vespa 50S
www.alfachip.com
Άβαταρ μέλους
Grdaemon
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 27 Ιαν 2007, 16:00
Τοποθεσία: Πειραιάς

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες