Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άμεση ανάγκη για αίμα

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Άμεση ανάγκη για αίμα

Δημοσίευσηαπό uNick » 30 Νοέμ 2007, 12:41

Ο ανηψιός μου Αλέξανδρος, 7 χρόνων, χρειάζεται να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση στην καρδιά.

Η επέμβαση θα γίνει αμέσως μετά τις γιορτές.

Για την επέμβαση αυτή, ο Αλέξανδρος θα χρειαστεί 10 φίλους που θα του δώσουν λίγο από το αίμα τους.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να πάνε στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών "Ιπποκράτειο", αν είναι δυνατόν πριν τα Χριστούγεννα.

Όποιος/όποια μπορεί να με βεβαιώσει ότι θα δώσει αίμα, ας επικοινωνήσει άμεσα μαζί μου στο 6943052973, για να του/της δώσω λεπτομέρειες. (παρακαλώ μην στέλνετε ΠΜ, ελλείψει χρόνου δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω)

Ευχαριστώ.

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
uNick
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2007, 10:46
Τοποθεσία: Καλαμάκι, Αθήνα

Άμεση ανάγκη για αίμα

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 30 Νοέμ 2007, 13:37

Δεν χρειάζεται να πάνε στο Ιπποκράτειο....σε οποιοδήποτε νοσοκομείο της χώρας μπορούν να δώσουν αίμα και να δηλώσουν για ποιόν είναι.
Εγώ είμαι εθελοντής αιμοδότης αλλά έχω καιρό να δώσω αίμα...θα σε πάρω να μου πείς λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Άμεση ανάγκη για αίμα

Δημοσίευσηαπό uNick » 30 Νοέμ 2007, 13:54

Φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω τηλεφώνημα.


Όσο για το:
Δεν χρειάζεται να πάνε στο Ιπποκράτειο....σε οποιοδήποτε νοσοκομείο της χώρας μπορούν να δώσουν αίμα και να δηλώσουν για ποιόν είναι...

...αυτό ήξερα κι εγώ. Όμως η οδηγία του γιατρού που θα χειρουργήσει τον μικρό ήταν όλοι να δώσουν μόνο στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.
Άβαταρ μέλους
uNick
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2007, 10:46
Τοποθεσία: Καλαμάκι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό liaki04 » 30 Νοέμ 2007, 18:47

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ Κ ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ 22 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΔΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ .....


ΛΙΑΚΙ
Άβαταρ μέλους
liaki04
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2007, 10:47
Τοποθεσία: Alex/poli

Δημοσίευσηαπό veletzas » 01 Δεκ 2007, 19:03

oloi boroun na dosoun aima, alla kapoion to aima "kovete"
leo na pao k ego, tha se paro thl gia tis leptomereies


eimai xronia ethelonths, den exo katalavei gia pio logo oi gatroi prospathoun na peisoun panta tous siggeneis ayton pou xreiazonte aima oti boroun na dososoun mono sto nosokomeio pou prokeite na xerirourgithei telospanton
Άβαταρ μέλους
veletzas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Οκτ 2007, 14:38
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό uNick » 03 Δεκ 2007, 18:27

veletzas έγραψε:...den exo katalavei gia pio logo oi gatroi prospathoun na peisoun panta tous siggeneis ayton pou xreiazonte aima oti boroun na dososoun mono sto nosokomeio pou prokeite na xerirourgithei telospanton



Αυτό τελικά διευκρινίστηκε. Μπορεί να δώσει όποιος θέλει και όπου θέλει, δίνοντας σωστά τα στοιχεία του ασθενούς και σε ποιό νοσοκομείο να σταλεί το αίμα.


Παιδιά, μου λείπουν ακόμα 2 άτομα. Όποιος μπορεί, ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
uNick
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2007, 10:46
Τοποθεσία: Καλαμάκι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό uNick » 10 Δεκ 2007, 13:42

Καλημέρα.
Το αίμα που χρειαζόμασταν συγκεντρώθηκε.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ευαισθητοποίηση και την βοήθειά σας, καθώς και το Off-Road.gr για την φιλοξενία της δημοσίευσης.
Εκ μέρους του Αλέξανδρου και της οικογένειάς του, ευχές σε όλους για καλές γιορτές, με υγεία για εσάς και αυτούς που αγαπάτε.
Να είστε όλοι καλά,
u N i c k ®
Άβαταρ μέλους
uNick
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2007, 10:46
Τοποθεσία: Καλαμάκι, Αθήνα


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες