Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αίσχος!!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Αίσχος!!!

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 31 Οκτ 2007, 08:40

Όταν είδα αυτό το video ντράπηκα που είμαι άνθρωπος :( :( :( :(
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Αίσχος!!!

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 31 Οκτ 2007, 08:47

Φιλαρακο δεν μπορεσα να δω πανω απο 15". Πραγματικα ντρεπομαι. Τιποτα αλλο.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mobile » 31 Οκτ 2007, 09:28

Αισχος και ντροπη!Ειναι δυνατον εχω μεινει αφωνος.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό markd » 31 Οκτ 2007, 13:40

Ποιό βίντεο ρε παιδιά ???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό maverickman » 31 Οκτ 2007, 18:37

στην υπογραφη μου αναφερω παραφραζοντας οσο μου επιτρεπεται την γνωστη ρηση του παολο κοελιο οτι εαν δεν κοιτας εκειπου πατας θα πας εκει που κοιτας.Στο θεμα μας πιστευω πως το να μην κοιτας καθολου σε κανει τυφλο απεναντι στην σκληροτητα της ανθρωπινης φυσης μας.Στον αντιλογο βρισκεται μια ολοκληρη καστα ανθρωπων που βρεθηκαν να ζουν απο αυτο μην εχοντας τιποτε αλλο να κανουν και ισως να μην ξερουν τιποτε αλλο να κανουν.
Νομιζω οτι το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να δουμε ολο το βιντεο και μεσα απο αυτην την τραγικη εμπειρια (για τα δικα μας μετρα και σταθμα) να αναλογιστουμε οτι σε αυτην την θεση (τραγικο επισης) βρισκονται ανθρωποι που αποκεφαλιζονται ζωντανοι στο ονομα καποιας θρησκειας και τα "live videos"τριγυρνουν απο κινητο σε κινητο,παιδια που πεθαινουν για ενα κομματι ψωμι ενα εμβολιο ξεριζομενα απο τα σπιτια τους λογω τραφικινκ και οτι δεν απεχουμε πολυ να βρεθουμε ολοι μας μεσα σε ενα κλουβι και να μας απλα για την πετσα μας.


τωρα μολις τελειωσεις απο το να διαβαζεις αυτο το ποστ ανοιξε την τηλεοραση και αφησε την με τις ειδησεις τα παραθυρα τον κιτρινο τυπο και τα εμμετικα gossip να σε κανει να πιστεψεις οτι το κλουβι δεν υπαρχει και οτι ποτέ(?) δεν θα σου παρουν την πέτσα.
----ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ---

ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ......
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 31 Οκτ 2007, 20:11

markd έγραψε:Ποιό βίντεο ρε παιδιά ???


Πάτα --->>Εδώ<<--- και θα το δεις!!
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό markd » 31 Οκτ 2007, 21:04

Ανατριχιαστικό !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 02 Νοέμ 2007, 23:00

Δε χρειάστηκε να το δω όλο.

Και ο καθένας μας που το είδε, πιστεύω ότι έγινε καλύτερος σαν άνθρωπος. Συνειδητοποιώντας το τι είμαστε. Ζώα στην κορυφή της τροφικής αλυσίδας. Μόνο που εμείς δε σκοτώνουμε για να επιβιώσουμε...αλλά για διασκέδαση.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DIMITRIS109 » 03 Νοέμ 2007, 09:39

AΠΛΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΩΜΗ....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,
Χάνετε...πραγματικά η έννοια Ανθρωπος.......
ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Άβαταρ μέλους
DIMITRIS109
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 10:38
Τοποθεσία: ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό MountainExplorer » 04 Νοέμ 2007, 23:29

Aναγουλα με επιασε με ολη αυτη την κτηνωδια......
Άβαταρ μέλους
MountainExplorer
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 29 Σεπ 2007, 12:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό yiannos_wrangler » 05 Νοέμ 2007, 19:50

φρικιαστικό...

Αλλά πιστέψτε με, όσο και αν αγαπώ τα ζώα (άλλωστε ζω με 1 σκύλο και 2 γάτες), δεν είναι τίποτε μπροστά σε videaki που είχα δει έντρομος προ 6ετίας στο όταν πειραματιζόμουν στο internet.

ήταν ανάλογου περιεχομένου μόνο που τα θύματα και θύτες ήταν άνθρωποι... συγκεκριμένα ήταν γυρισμένο, από απόσταση στην Ρουάντα, γύρω στο 94 επί γενοκτονίας των Τούτσι... Σκηνές που δεν χωράει ο νους του πιο νοσυρού μυαλού...Ανείπωτη φρίκη...τα θύματα καμιά δεκαριά, ήταν κυρίως γυναίκες και παιδιά...

Πιστέψτε με οι εικόνες του ακόμα με στοιχειώνουν...μακάρι να μην το είχα δει ποτέ μου.

Ένας στρατιώτης κάποτε έγραψε ότι οι σκληρότερες δυσκολίες της ειρήνης δεν συγκρίνονται με τα βάσανα που μπορεί να φέρει ένας πόλεμος...

Εν πάσει περιπτώσει, μπράβο ρε 'vaggelis' που μας ξύπνησες λίγο από τον μικροαστικό λήθαργο μας...
Γιάννος
Άβαταρ μέλους
yiannos_wrangler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 13:53

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 11 Νοέμ 2007, 23:01

Aν και ειμαι απο Χωριο και εχω δει πολλες φορες τη σφαγη ενος ζωο , οπως προβατα ή κατσικες , το βιντεο αυτο δεν μπορεσα να το παρακολουθησω ολο !! Ειλικρινα αισθανομαι μηπως το συγκεκριμενο βιντεο ειναι στημενο απλα και μονο για να δειχνει δολοφονιες ζωων και ζωωδη ενστικτα ! Παρατηρωντας το , δεν βρηκα καμια απολυτως χρησιμοτητα στο να γδερνουν ενα ζωο ζωντανο , για ποιο λογο ? Πιστευω οτι εχει μια δοση παρανοικοτητας και σαδισμου μεσα ! Το λογικο αν μπορει να υπαρχει λογικη σε αυτο , ηταν να σκοτωσουν το ζωο αστραπιαια με καποιο απλο τροπο χωρις το ζωο να καταλαβει πονο και ανγχος και υστερα τελως παντων να κανουν οτι κανουν , αυτο ομως που βλεπει κανεις ειναι μια κτηνωδια ! Οταν ενας βοσκος σφαζει ενα αρνι απο το κοπαδι του ειναι τοσο στεναχωρημενος σαν να ειναι σε κηδεια , το κανει αστραπιαια για να μην υποφερει το ζωο και ο ιδιος !
Οταν ειχα προτοαγορασει το αυτοκινητο ,κοντα στο σπιτι μου ειχε γεννησει μια γατα και για τα μικρα γατακια η μηχανη του αυτοκινητου φανηκε ενα πολυ ωραιο μερος για να παιζουν , ωστε εφτασαν στο σημειο μεχρι και τον υμαντα του υδραυλικου τιμονιου να μου βγαλουν , εκνευριστικα δε λεω , αλλα εκανα οτι μπορουσα ωστε να τα πιασω ζωντανα να τα βαλω σε ενα ξυλινο κουτι και να τα μεταφερω σε ενα αλλο σημειο που θα ηταν πιο καλα ! Αισθανθηκα ωραια και το ιδιο θα ξαναεκανα !! Αλλα θα ηταν μια απαραδεκτη πραξη να τα σκοτωσεις ή να τα φαρμακεψεις επειδη δεν ξερουν τα καημενα που πανε !
Προσωπικα αποφευγω πραγματα και ενδυματα που εχουν υλικα απο ζωα , καλυτερα τα συνθετικα και τη σεινηδηση ησυχη !!
Αφηστε τις γουνες για τις κυρατσες των βορειων προαστιων με τα ζηγκολινια που σερνουν απο τη μυτη και απο καπου αλλου !!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron