Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κάτι μυρίζει πάλι...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό teroulas » 16 Αύγ 2007, 12:16

Το πρωί που έφευγα από το σπίτι μου μύριζε καμμένο δάσος

Λεω λες ? Ησυχία....Χαλαρότητα.....

Μπααααα δεν μπορεί θα πήραν το μαθηματάκι τους από την Πάρνηθα σκέφτομαι

Στις 12 είδε η γυναίκα μου ελικοπτεράκια

Στο ράδιο άκουσα ότι άργησαν λέει καμμιά ώρα να πάνε

Μια απ τα ίδια μου μυρίζει.....
Ο θεούλης να βάλει το χέρι του...
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό alp » 16 Αύγ 2007, 12:25

αστα, ξανακαιγεται η Πεντελη.....

η μαυρη μας η μοιρα....
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 16 Αύγ 2007, 15:34

ειμαστε ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ αξιοι της μοιρας μας!!!!δυστηχως το συνολο της κοινωνιας αποφασισε ολιγορια και αδιαφορια.Ας τα αναπνευσουμε τωρα και ας τα λουστουμε με τις πρωτες βροχες!!!τα ειδα τα νεα σημερα και στεναχωρεθηκα τοσο πολυ σα να εχασα καποιο δικο μου προσωπο!!μου φαινεται οτι πρεπει να στειλω στην tv το τραγουδι μαζι με τους στιχους απο τους CREATOR δισκος "coma of souls" τραγουδι " WHEN THE SUN BURNS RED".
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό sacram » 16 Αύγ 2007, 15:41

kai οτι καεί δύο φορές..τελειώνει εκεί
και μετά χτίζετε

Οι βρωμιάρηδες...θέλουν και εκλογές
Ροχάλα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό mytilini » 16 Αύγ 2007, 15:52

Γιατί, τα άλλα που καίγονται μια φορά, που τελειώνουν;Ρε παλληκάρια, έχω μια απορία:εντάξει,το "κράτος" ή ό,τι τέλος πάντων λέγεται "κράτος" έχει αδυναμίες κλπ.ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΑΤΕΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ;ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ;
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 16 Αύγ 2007, 15:55

Αυτο εννοω φιλτατε.αλλα τι να κανεις?εγω σημερα οπως οι περισσοτεροι δουλευα.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 16 Αύγ 2007, 18:40

sacram έγραψε:kai οτι καεί δύο φορές..τελειώνει εκεί
και μετά χτίζετε

Οι βρωμιάρηδες...θέλουν και εκλογές
Ροχάλα

Το θέμα δεν είναι για γέλια,είναι για δάκρυα αλλά μου το στείλαν σήμερα και είναι επίκαιρο:
Εικόνα

:D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Re: Κάτι μυρίζει πάλι...

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 16 Αύγ 2007, 20:59

Πρωί 11 και κάτι είμαι στα πιστάκια πάνω από το σπίτι μου και βλέπω ένα κύμα φωτιάς με 1 ρώσικο αεροπλάνο και μερικά ελικόπτερα. Μέτωπο 2-3 στρέμματα να κινήται με απίστευτη ταχύτητα προς το νεκροταφείο Μελισσίων
Μια ώρα μετά είμαι με το λάστιχο και κάπνα που δεν βλέπεις στο μέτρο και να νιώθω τη ζέστη της φωτιάς πίσω μου. Αφού έφυγε η φωτιά για Πολιτεια και Δυόνυσο πάω μια βόλτα να δώ αυτά που κάηκαν 2 τετράγωνα από το σπίτι μου. Χωράφια που έιχαν όπως θυμάμαι 1μισι μέτρο χόρτα , ξύλα, μέχρι και 2 εγκαταλεληλμένα αυτοκίνητα.
Η ΠΥ δεν πρόλαβε το μέτωπο λόγω αέρα και κάπνας που δεν μπορούσαν τα αεροσκάφη να πλησιάσουν και κατέβηκε πολλαπλό και οι πολίτες φρόντισαν να κρατήσουν τις φλόγες κόντά στα ξερόχορτά τους.
Δεν φταίει η ΠΥ ή η πολιτεια. Ολοι μας φταίμε και είμαι σίγουρος διότι αυτή τη φωτιά την έζησα από πολύ κοντά.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mytilini » 17 Αύγ 2007, 08:18

ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΑΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ:
1)Τι ήταν η περιοχή που κάηκε χθές πριν από 25 χρόνια, μήπως θυμάται κανένας;
2)Πώς είναι δυνατόν να οικοδομήθηκαν πολυόροφες οικοδομές ΜΕΣΑ στο δάσος;
3)Πώς είναι δυνατόν η πλατεία Π.Πεντέλης να είναι "εκτός σχεδίου" και οι βίλες "εντός";
4)Οι κάτοικοι/κάτοχοι ακινήτων στην περιοχή, ποτέ δεν σκέφθηκαν τον καθαρισμό του δάσους που "καλώς ή κακώς" είναι αυλή τους;
Καταλάβατε τώρα που έγκειται η υποκρισία μας;
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό sacram » 17 Αύγ 2007, 08:27

Το Σαβκύριακο που μας πέρασε στην Ευβοια.
Εξω από το σπίτι στην Ευβοια. Καθόμουν και χάζευα το σκοτεινό τοπίο.
Μέσα σε 30 λεπτά δύο φορές χρειάστηκε να τρέξω έξω και να ψάξω για το τσιγάρο που εκτοξεύτηκε από οδηγό αυτοκινήτου.
Μέσα στη νύχτα μία κάφτρα που περιστρέφετε στον αέρα και και προσγειώνετε στην άκρη του δρόμου..είναι τρομαχτική . Βασικα είναι αλητεία. Επίσης να πώ οτι τα γύρω γύρω χωράφια, των γειτώνων μας, είναι τίγκα στο ξερόχορτο. Οταν λέω τίγκα το εννοώ. Είμαι σίγουρος πώς όλα αυτά τα καθίκια αργότερα θα βρέθηκαν μπροστά στην ΤV και σίγουρα θα είχαν και κάποιον να κράξουν εκτός του εαυτού τους φυσικά.
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 17 Αύγ 2007, 23:23

Μια απο τα ιδια παλι.Παντα τα ιδια.Και το μεγιστο ΚΑΚΟ οτι ολοι μας ειμαστε τα ΙΔΙΑ.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 17 Αύγ 2007, 23:24

ΓΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό epital » 22 Αύγ 2007, 20:40

Ανευ σχολίου φυσικά....

«Ενώ η Πεντέλη καπνίζει από τη μεγάλη πυρκαγιά που κατέκαψε χιλιάδες δασικά στρέμματα και δεκάδες κατοικίες, μια παλιά εκκλησιαστική βεντέτα με επίκεντρο ένα φιλέτο δάσους στην Ιερά Μονή Πεντέλης αναζωπυρώνει νέες επικίνδυνες εστίες στην περιοχή.

Σύμφωνα με τις καταγγελίες του αρχιμανδρίτη της Ιεράς Μονής, Τιμόθεου Κιλίφη, μια μεγάλη δασική έκταση 140 στρεμμάτων, που είχε καεί δύο φορές στο παρελθόν (1999 και 2000), δεν αναδασώθηκε ποτέ. "Αντιθέτως, ξεφύτρωσαν εκεί πέντε βίλες, ιδιοκτησίας της μη κυβερνητικής οργάνωσης της Εκκλησίας Αλληλεγγύη.

Εχουν ανεγερθεί αυθαίρετα πέντε παράνομα κτίσματα χωρίς άδεια της Πολεοδομίας, της Ναοδομίας και της Εφορείας Βυζαντινών Αρχαιοτήτων, καθώς η Ιερά Μονή μας έχει κηρυχθεί προέχον βυζαντινό μνημείο. Για τις παρανομίες αυτές έχει επιβληθεί πρόστιμο 992.158 ευρώ από τη Διεύθυνση Πολεοδομίας Ανατολικού Τομέα. Επίσης, έχουν διαταχθεί και διενεργούνται σχετικές εισαγγελικές ανακρίσεις, που πιστεύω ότι δεν θα τις κουκουλώσει η αδέκαστη ελληνική Δικαιοσύνη", διαβάζουμε από επιστολή του Τ. Κιλίφη προς τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και τον Αρχιεπίσκοπο τον περασμένο Μάιο.

Σύμφωνα με καταγγελίες του Τ. Κιλίφη: "Τον Απρίλιο του 2006 η Αλληλεγγύη προχώρησε σε σχεδιασμό ανέγερσης 72 οικίσκων-εκθεσιακών περιπτέρων στον δασικό χώρο της Ιεράς Μονής που είχε καεί. Ετσι σχεδίαζαν την ολοκλήρωση του σχεδίου που άρχισε με την παράνομη ανέγερση των πέντε μπαγκαλόουζ. Του φτωχού την παράγκα την κυνηγούν, αλλά τις βίλες της Αλληλεγγύης τις αφήνουν"».

Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό epital » 22 Αύγ 2007, 21:00

Απο βόλτα στην Πάρνηθα......
Πως γίνεται ρε Πούστη μου...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 22 Αύγ 2007, 23:49

epital έγραψε:Απο βόλτα στην Πάρνηθα......
Πως γίνεται ρε Πούστη μου...


Ε τι είναι αυτό??
ένα απλό φτωχικό σπιτάκι.
Πως κάνεις έτσι....
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 39 επισκέπτες