Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΟΥΡΙΕΡ

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ΚΟΥΡΙΕΡ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Ιούλ 2007, 13:50

Προχτες εστειλα κατι εμπορευματα με την ΑCS αντικαταβολη,σημερα τους τηλεφωνησα ποτε θα παρω τα λευτα και η απαντηση!!!!!!!!!!!!! σε εικοσι εργασιμες μερες,γιατι λεει ετσι κανει η εταιρεια,αυτο βεβαια δεν αναγραφεται στην αποδειξη η οποια ειναι και μα συμφωνια μεταξυ των δυο μερων.
Δεν ξερω βεβαια κατα ποσον εχουν δικαιωμα να παρακρατουν τα χρηματα για τοσο διαστημα χωρις να το αναφερουν στο συμβολαιο που υπογραφεις,παντω δεν θα το αφησω ετσι,περα του οτι θα τους ξεφτιλισω μεσω ιντερνετ θα το ψαξω μηπως μπορω να τους κυνηγισω και δικαστικα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό padelis » 06 Ιούλ 2007, 14:46

vageli επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά την SPEEDEX στέλνωντας με αντικαταβολή έχουμε συμφωνήσει να γίνονται οι καταθέσεις κάθε μήνα και σε πληροφορώ ότι ήταν και οι πιο σύντομοι και ευτυχώς το κρατάνε ακόμη αλλά μονο για τα εντός Αττικής και Θεσσαλονίκης. άν πάει το δέμα στην άλλη ελλάδα πάμε για πιο μακριά.

η Γεννική θέλει 2 μήνες (και μου είπε όλο χαρά ότι μπορεί σε 20 μέρες), το ίδιο και η ACS για τις πιο μικρές εταιρείες δεν το συζητώ. το δικαιολογούν ότι οι κατά τόπους συνεργάτες δεν αποδίδουν στο χρόνο τους τα χρήματα.

Τώρα θα μου πεις τι με νοιάζει βάλτε τα απο την τσέπη σας και όποτε σας τα δώσουν οι συνεργάτες σας αλλά.......
Άβαταρ μέλους
padelis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Φεβ 2004, 19:20
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό xforte » 06 Ιούλ 2007, 17:21

Με τα ΕΛΤΑ τα παιρνεις την επομενη μερα.
xforte
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 13 Σεπ 2003, 22:59

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Ιούλ 2007, 17:41

Καποια καθυστερηση υπηρχε με τα πρακτορεια φορτηγων γιατι καμια φορα ο παραληπτης ηταν κολητος με τον φορτηγαντζη αλλα και παλι οχι τοσο πολυ,παντως πιστευω οτι ειναι παρανομο εφ'οσον δεν το αναφερουν στην αποδειξη την οποια υπογραφεις και παιζει ρολο συμβολαιου μεταξυ των δυο μερων,ισως επειδη δεν τους εχει κυνηγησει κανεις κανουν αυτα που κανουν.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό kyr » 07 Ιούλ 2007, 13:16

Όπως τα είπε ο padelis είναι: Η Γενική ταχυδρομική 2 μήνες !!!! και η ACS 20 εργάσιμες , αλλά μπορείς να το παλέψεις για λιγότερες μέρες.
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mytilini » 09 Ιούλ 2007, 17:00

Vageli ήδη έχω κάνει αγωγή στην "ΕΡΜΗΣ ΚΟΥΡΙΕΡ Ε.Π.Ε." γιατί καθυστερεί την απόδοση χρημάτων αντικαταβολών πελάτισσάς μου την στιγμή κατά την οποία η σύμβασή τους προέβλεπε απόδοση εντός 20 ημερών.Για ρίξε μια ματιά στο www.eett.gr για φόρμα επιστολής διαμαρτυρίας.
Τα λέμε.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 10 Ιούλ 2007, 07:17

Κωστα ιδιαιτερες παρτιδες με κουριερ δεν εχω γιαυτο και δεν ηξερα τι συμβαινει,απλα το εγραψα για να ξερει ο κοσμος τι συμβαινει και αν ειναι δυνατον να τους αποφευγει η να τους υποχρεωνει σε υπογραφη ειδικων συμβασεων.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Koύριερ

Δημοσίευσηαπό geco » 10 Ιούλ 2007, 09:31

Έχω ακούσει από συνεργάτες καλά λόγια γιά την υπηρεσία "Πόρτα-Πόρτα" των ΕΛΤΑ.

Γιά τους υπόλοιπους όντως υπάρχουν καθυστερήσεις ...
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες