Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

«Ελατόδασος; Για 100 χρόνια ξεχάστε το»

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

«Ελατόδασος; Για 100 χρόνια ξεχάστε το»

Δημοσίευσηαπό Amateur » 03 Ιούλ 2007, 11:14

Άρθρο της καθημερινής από τον Δασολόγο Παναγιώτη Λατσούδη

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_art ... 007_232959
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 03 Ιούλ 2007, 11:55

Oι δασολόγοι - όπως και πολλοί άλλοι επιστήμονες - έχουν συχνά διαφορετικές απόψεις.

Υπάρχουν πολλές θεωρίες και υποστηρικτές αντίστοιχα. Το γεγονός και το κρίμα είναι εμείς και τα παιδιά μας χάσαμε ένα μοναδικό δάσος.

Εγώ πάντως συμφωνώ πιό πολύ με τον Μιχ. Δρετάκη (Βιολόγος στο Πανεπ. Κρήτης - ιδέ και απόσπασμα από τα λεγόμενά στου στο (η Ελλαδα καίγεται http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... rt-90.html )

Mimimum παρεμβάσεις, και άφημα της φύσης ν' ανακάμψει χωρίς επεμβάσεις και μεταφορές "ξένων" φυτών.

Το άλλο δράμα είναι ότι οι πολιτικοί είναι συνήθως άσχετοι, επικρατούν συμφέροντα και μπορεί με τις επεμβάσεις να κάνουν περισσότερο κακό στο Δάσος
Τελευταία επεξεργασία από ekarpod και 03 Ιούλ 2007, 15:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό Amateur » 03 Ιούλ 2007, 13:14

Μανόλη δεν λειτουργεί το link - μπορεί όμως να είναι πρόβλημα του δικού μου browser.
Πάνος
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 03 Ιούλ 2007, 15:32

Πάνο το διόρθωσα το Link, μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις, είναι πολλοί που συμφωνούν με τις απόψεις Δρετάκη (και εμένα μου φαίνονται οι σωστότερες), διάβασε αυτό το Link όπως επίσης και δύο άλλα πολύ καλά το

http://nikitidis.blogspot.com/

και το

http://biostore-aloa.blogspot.com/2007/ ... st_29.html

το οποίο το έχω ξαναδώσει

γιατί μόνο η ενημέρωση μπορεί ν' απαλύνει τον πόνο από τον χαμό της Πάρνηθας...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Ιούλ 2007, 11:12

Το άρθρο του κ. Δρετακη παραπάνω είναι ότι πιο σωστό και σοβαρό έχω ακούσει τις τελευταίες μέρες που ασχολούμαι και διαβάζω στο δίκτυο , τηλεοράσεις κτλ.

Πρώτον, οι εμπρηστές δεν κάνουν <κακό> προεκλογικά στους προστάτες τους (κόμματα) , και δεύτερον τις περισσότερες φόρες δεν καίνε ολοκληρωτικά μια έκταση αλλά κομμάτια , κομμάτια.
Αυτό τους βοηθά να οικοπεδοποιήσουν πιο εύκολα αλλά και να πουλήσουν πιο εύκολα.
Ποιος θα πάρει οικόπεδα σε μια τεραστια εκταση αποκαΐδι;;
Αυτό τουλάχιστον είδα εγώ στις φωτιές του Σουνίου την δεκαετία του 80.
Οι φωτιές έμπαιναν ανά δίμηνο και με χειρουργικές επεμβάσεις.
Και τότε βεβαία το ΠΑΣΟΚ είχε κηρύξει αναδασωτέα την περιοχή την επόμενη μέρα..
Το όλο θέμα όπως αναφέρει παραπάνω και το άρθρο μυρίζει συγκάλυψη της φίλτατης ΔΕΗ αλλά και της ανικανότητας όλων όσων ασχολήθηκαν και κυβερνούν.

Το τι έχει ακουστεί αυτές τις μέρες στα μέσα μαζικής ενημέρωσης είναι απίστευτα βλακώδες, αλλά ας μην κουράζω.

Oσο αναφορά την αντίδραση σε όλο αυτό , καλές είναι οι πορείες , καλά και τα γιαουρτοματα στου Καραμαλακιδες αλλά το σημαντικότερο νομίζω ότι βρίσκεται αλλού.
Αυτός ο τόπος χρειάζεται έξυπνους και ικανούς ανθρώπους , οι όποιοι υπάρχουν, αλλά θάβονται από την εκστρατεία βλακείας των ΜΜΕ.
Αυτό που χρειάζεται να κάνουμε είναι να έρθουμε σε επαφή με ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο και να τους βοηθήσουμε να κάνουν σωστά αυτό που πρέπει.
Το να γίνει μια ομιλία με κόσμο, από κάποιον δασολόγο , βιολόγο ή κάποιον που γνωρίζει, και έχει τεκμηριωμένα να προτείνει λύσεις , είναι σημαντικότερο από το να κάψεις την Βουλή.
Πολύ απλά γιατί μεταδίδεις γνώση και αυτό είναι πανίσχυρο όπλο.
Μπορει να ακουγεται λίγο ασαφες αλλά αν μπορουσα να σκεφτω μια μορφή αντιδρασης αυτη θα πρότεινα.

Συγχαρητήρια σε αυτόν που έβγαλε το άρθρο στο forum , πάντα τέτοια.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Amateur » 04 Ιούλ 2007, 11:34

Όντως πολύ ενδιαφέρον.
Όπως και να έχει ένα μέρος που όλοι αγαπήσαμε δεν θα το ξαναδούμε.
Είδομεν...
Άβαταρ μέλους
Amateur
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 07 Απρ 2007, 12:15
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lepes » 04 Ιούλ 2007, 12:32

grandjohn έγραψε:Το να γίνει μια ομιλία με κόσμο, από κάποιον δασολόγο , βιολόγο ή κάποιον που γνωρίζει, και έχει τεκμηριωμένα να προτείνει λύσεις , είναι σημαντικότερο από το να κάψεις την Βουλή.
Πολύ απλά γιατί μεταδίδεις γνώση και αυτό είναι πανίσχυρο όπλο.
Μπορει να ακουγεται λίγο ασαφες αλλά αν μπορουσα να σκεφτω μια μορφή αντιδρασης αυτη θα πρότεινα.

ακριβως αυτο πρεπει να κανουμε.... :!:
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

ANAΔΑΣΩΣΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 04 Ιούλ 2007, 15:38

Διαβάστε αυτό το άρθρο. Φαίνεται αρκετά σοβαρό.

http://biostore-aloa.blogspot.com/2007/06/blog-post_29.html
Τελευταία επεξεργασία από Berg και 04 Ιούλ 2007, 15:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 04 Ιούλ 2007, 15:41

grandjohn έγραψε:Το να γίνει μια ομιλία με κόσμο, από κάποιον δασολόγο , βιολόγο ή κάποιον που γνωρίζει, και έχει τεκμηριωμένα να προτείνει λύσεις , είναι σημαντικότερο από το να κάψεις την Βουλή.


Το σημαντικότερο είναι να έχεις κλείσει τις πόρτες πρώτα για να μην ξεφύγει κανείς!
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sacram » 04 Ιούλ 2007, 15:45

+1000
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 04 Ιούλ 2007, 15:49

grandjohn έγραψε:Το άρθρο του κ. Δρετακη παραπάνω είναι ότι πιο σωστό και σοβαρό έχω ακούσει τις τελευταίες μέρες που ασχολούμαι και διαβάζω στο δίκτυο , τηλεοράσεις κτλ.

Πρώτον, οι εμπρηστές δεν κάνουν <κακό> προεκλογικά στους προστάτες τους (κόμματα) , και δεύτερον τις περισσότερες φόρες δεν καίνε ολοκληρωτικά μια έκταση αλλά κομμάτια , κομμάτια.
Αυτό τους βοηθά να οικοπεδοποιήσουν πιο εύκολα αλλά και να πουλήσουν πιο εύκολα.
Ποιος θα πάρει οικόπεδα σε μια τεραστια εκταση αποκαΐδι;;
Αυτό τουλάχιστον είδα εγώ στις φωτιές του Σουνίου την δεκαετία του 80.
Οι φωτιές έμπαιναν ανά δίμηνο και με χειρουργικές επεμβάσεις.
Και τότε βεβαία το ΠΑΣΟΚ είχε κηρύξει αναδασωτέα την περιοχή την επόμενη μέρα..
Το όλο θέμα όπως αναφέρει παραπάνω και το άρθρο μυρίζει συγκάλυψη της φίλτατης ΔΕΗ αλλά και της ανικανότητας όλων όσων ασχολήθηκαν και κυβερνούν.

Το τι έχει ακουστεί αυτές τις μέρες στα μέσα μαζικής ενημέρωσης είναι απίστευτα βλακώδες, αλλά ας μην κουράζω.

Oσο αναφορά την αντίδραση σε όλο αυτό , καλές είναι οι πορείες , καλά και τα γιαουρτοματα στου Καραμαλακιδες αλλά το σημαντικότερο νομίζω ότι βρίσκεται αλλού.
Αυτός ο τόπος χρειάζεται έξυπνους και ικανούς ανθρώπους , οι όποιοι υπάρχουν, αλλά θάβονται από την εκστρατεία βλακείας των ΜΜΕ.
Αυτό που χρειάζεται να κάνουμε είναι να έρθουμε σε επαφή με ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο και να τους βοηθήσουμε να κάνουν σωστά αυτό που πρέπει.
Το να γίνει μια ομιλία με κόσμο, από κάποιον δασολόγο , βιολόγο ή κάποιον που γνωρίζει, και έχει τεκμηριωμένα να προτείνει λύσεις , είναι σημαντικότερο από το να κάψεις την Βουλή.
Πολύ απλά γιατί μεταδίδεις γνώση και αυτό είναι πανίσχυρο όπλο.
Μπορει να ακουγεται λίγο ασαφες αλλά αν μπορουσα να σκεφτω μια μορφή αντιδρασης αυτη θα πρότεινα.

Συγχαρητήρια σε αυτόν που έβγαλε το άρθρο στο forum , πάντα τέτοια.



Αναφορικά με τα ανωτέρω έχεω δύο παρατηρήσεις

1) Είναι πιθανόν να πήγαιναν για μερική οικοπεδοποίηση και να τους ξέφυγε η φωτια

2) Αν έχουν στόχο το μαζικό επικοισμό της Πάρνηθας, τότε αυτο που κάναν είναι το ενδεδειγμένο

Α) ΚΑΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ
Β) ΤΟ ΑΝΑΔΑΣΩΝΕΙΣ ΑΡΑΙΑ ΜΕ ΠΕΥΚΑ
Γ) ΣΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ


Θα πεισθώ ότι δεν υπάρχει τέτοιο σχέδια αν
α) διπλασιάσουν την εκταση του Εθνικού Δρυμού
β) Τον οριοθετήσουν ανα 100 μετρα με τσιμεντιένιες πυραμίδες
γ) Κατεβάσουν το Καζίνο στους Θρακομακεδόνες
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Ιούλ 2007, 17:16

giagoulas έγραψε:
grandjohn έγραψε:Το άρθρο του κ. Δρετακη παραπάνω είναι ότι πιο σωστό και σοβαρό έχω ακούσει τις τελευταίες μέρες που ασχολούμαι και διαβάζω στο δίκτυο , τηλεοράσεις κτλ.

Πρώτον, οι εμπρηστές δεν κάνουν <κακό> προεκλογικά στους προστάτες τους (κόμματα) , και δεύτερον τις περισσότερες φόρες δεν καίνε ολοκληρωτικά μια έκταση αλλά κομμάτια , κομμάτια.
Αυτό τους βοηθά να οικοπεδοποιήσουν πιο εύκολα αλλά και να πουλήσουν πιο εύκολα.
Ποιος θα πάρει οικόπεδα σε μια τεραστια εκταση αποκαΐδι;;
Αυτό τουλάχιστον είδα εγώ στις φωτιές του Σουνίου την δεκαετία του 80.
Οι φωτιές έμπαιναν ανά δίμηνο και με χειρουργικές επεμβάσεις.
Και τότε βεβαία το ΠΑΣΟΚ είχε κηρύξει αναδασωτέα την περιοχή την επόμενη μέρα..
Το όλο θέμα όπως αναφέρει παραπάνω και το άρθρο μυρίζει συγκάλυψη της φίλτατης ΔΕΗ αλλά και της ανικανότητας όλων όσων ασχολήθηκαν και κυβερνούν.

Το τι έχει ακουστεί αυτές τις μέρες στα μέσα μαζικής ενημέρωσης είναι απίστευτα βλακώδες, αλλά ας μην κουράζω.

Oσο αναφορά την αντίδραση σε όλο αυτό , καλές είναι οι πορείες , καλά και τα γιαουρτοματα στου Καραμαλακιδες αλλά το σημαντικότερο νομίζω ότι βρίσκεται αλλού.
Αυτός ο τόπος χρειάζεται έξυπνους και ικανούς ανθρώπους , οι όποιοι υπάρχουν, αλλά θάβονται από την εκστρατεία βλακείας των ΜΜΕ.
Αυτό που χρειάζεται να κάνουμε είναι να έρθουμε σε επαφή με ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο και να τους βοηθήσουμε να κάνουν σωστά αυτό που πρέπει.
Το να γίνει μια ομιλία με κόσμο, από κάποιον δασολόγο , βιολόγο ή κάποιον που γνωρίζει, και έχει τεκμηριωμένα να προτείνει λύσεις , είναι σημαντικότερο από το να κάψεις την Βουλή.
Πολύ απλά γιατί μεταδίδεις γνώση και αυτό είναι πανίσχυρο όπλο.
Μπορει να ακουγεται λίγο ασαφες αλλά αν μπορουσα να σκεφτω μια μορφή αντιδρασης αυτη θα πρότεινα.

Συγχαρητήρια σε αυτόν που έβγαλε το άρθρο στο forum , πάντα τέτοια.



Αναφορικά με τα ανωτέρω έχεω δύο παρατηρήσεις

1) Είναι πιθανόν να πήγαιναν για μερική οικοπεδοποίηση και να τους ξέφυγε η φωτια

2) Αν έχουν στόχο το μαζικό επικοισμό της Πάρνηθας, τότε αυτο που κάναν είναι το ενδεδειγμένο

Α) ΚΑΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ
Β) ΤΟ ΑΝΑΔΑΣΩΝΕΙΣ ΑΡΑΙΑ ΜΕ ΠΕΥΚΑ
Γ) ΣΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ


Θα πεισθώ ότι δεν υπάρχει τέτοιο σχέδια αν
α) διπλασιάσουν την εκταση του Εθνικού Δρυμού
β) Τον οριοθετήσουν ανα 100 μετρα με τσιμεντιένιες πυραμίδες
γ) Κατεβάσουν το Καζίνο στους Θρακομακεδόνες




Σωστές οι παρατηρήσεις σου , μόνο που εμένα μου φαίνεται περίεργο να γίνεται η το 1 ή το 2 προεκλογικά (λόγο πολιτικού κόστους και για τους δυο) ,
και μπας περιπτώσει αφού υπάρχει αυτόπτης μαρτυράς για τον πυλώνα της ΔΕΗ γιατί δεν τον βγάζουν στα κανάλια και βγάζουν τον κάθε άσχετο;

Κοίτα, είτε είναι ο μεγαλύτερος εμπρησμός του αιώνα είτε είναι η μεγαλύτερη μαλακια , η οικοπεδοποίηση υφίσταται και στις δυο περιπτώσεις.
Δεν θα διαφωνήσουμε για το αν υπάρχει δόλος η όχι , εδώ και φωτιά από κεραυνό να πέσει στην Ελλάδα οι κατασκευαστές τρίβουν τα χέρια τους γιατί ξέρουν ότι οι κυβερνήσεις μας είναι ανίκανες και δεν πρόκειται να πράξουν τίποτα.

Συμφωνώ με τις λύσεις που προτείνεις αλλά επιμένω ότι πρέπει να βρεθούν οι κατάλληλοι άνθρωποι για να τις υλοποιήσουν.
Δεν είναι δυνατό στον Καναδά (υπάρχει συγγενής) να καίγονται τεράστιες εκτάσεις κάθε χρόνο (χωρίς να εξετάσουμε τα αίτια ) και μετά από 5-6 χρόνια να είναι οι ίδιες εκτάσεις χειρότερη ζούγκλα από ότι ήταν πριν.
Αυτοί τι είναι μάγοι και ξαναφτιάχνουν τα δάση τους;

Όσο για την άλλη φωτιά στην βουλή , εγώ μάγκες δεν τους λυπάμαι καθόλου και ούτε πρόκειται να στεναχωρηθώ για ότι τους συμβεί , απλά με αυτό τον τρόπο γίνονται ήρωες στα μάτια των εγκεφαλικά άρρωστων συμπολιτών μας.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 04 Ιούλ 2007, 18:29

grandjohn έγραψε:και μπας περιπτώσει αφού υπάρχει αυτόπτης μαρτυράς για τον πυλώνα της ΔΕΗ γιατί δεν τον βγάζουν στα κανάλια και βγάζουν τον κάθε άσχετο;



Δυστυχώς φίλε - αν δεν είχα εμπειρία από θέμα που μας συνέβει παλαιότερα δεν θα το έλεγα - οι δημοσιογράφοι γενικώς και τα κανάλια γενικότερα είναι ΑΘΛΙΑ, το λιγότερο που μπορώ να πώ.

Μην έχεις καμμία εμπιστοσύνη, ακόμη και οι δηλώσεις που βγάζουν σε ρεπορτάζ πολλές φορές έχουν αποσπάσματα τα οποία από μόνα τους αλλιώνουν τελείως το νόημα των δηλώσεων συνολικά (μου έχει συμβεί...). Νομίζω δε ότι είναι ειδικοί σε αυτήν την διαδικασία...

Να σας γράψω και την προσωπική εμπειρία που αναφέρω παραπάνω για να καταλάβετε τι σημαίνει δημοσιογραφία.

Πριν αρκετά χρόνια στο γραφείο που δούλευα στην συγγρού έβαλε βόμβες ο ΕΛΑ. Στην προκύρηξη έλεγε τα γνωστά για χτύπημα στις πολυεθνικές ΑPPLE COMPUTER κλπ (είχαμε πινακίδες τεράστιες APPLE SOFTWARE)

Ηρθαν λοιπόν τα ΜΜΕ για συνέντευξη από τον ιδιοκτήτη και φίλο μου ο οποίος τους είπε. "Κύριοι η εταιρεία μας είναι μικρή ατομική επιχείρηση και καθαρά ελληνική, απλά συνεργαζόμαστε με την εδώ αντιπροσωπεία της ΑPPLE στην παραγωγή λογισμικού. Δεν καταλαβαίνω γιατί μας χτυπήσανε."

Δύο λόγια λιγότερο από ένα λεπτό.... Τι βγάλανε το βράδυ στο MEGA?

....την εξής δήλωση

"Δεν καταλαβαίνω γιατί μας χτυπήσανε".

Θεικό έ.....

Η να θυμηθώ την Χούχλη που υποτίθεται είναι σοβαρή δημοσιογράφος και είχε κόψει κατ' ευθείαν στον αέρα τον Παπαδόπουλο (τον γνωστό ορθοπεδικό που ασχολείται με θέματα οδικής ασφάλειας) όταν σε συζήτηση για το τροχαίο στον Αλιάκμονα νομίζω, αναφέρθηκε στο ότι το βαθύτερο πρόβλημα στην ελλάδα δεν είναι καθαυτό το ατυχές συμβάν, αλλά είναι πρόβλημα παιδίας και συνείδησης και πως ν' αλλάξει όταν ο ίδιος ο πρωθυπουργός δεν φορά την ζώνη του, και τον έκοψε βέβαια αγενέστατα σε 3" γιατί δεν ήταν αυτό το θέμα της... (λίγο άσχετο αλλά τα θυμάμαι όλα μαζί και εκνευρίζομαι...)

Μην μου λέτε λοιπόν για κανάλια, η τηλεοπτική δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα, έχει μόνο έξοδα, ενημέρωση μόνο από λίγα έντυπα (στήλες πιά έχουν απομείνει) και blogs
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 04 Ιούλ 2007, 21:23

Μην μου λέτε λοιπόν για κανάλια, η τηλεοπτική δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα, έχει μόνο έξοδα, ενημέρωση μόνο από λίγα έντυπα (στήλες πιά έχουν απομείνει) και blogs


Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό teroulas » 05 Ιούλ 2007, 08:08

Συμφωνω κι εγω οι ειδησεις των καναλιων μας ειναι για κλωτσιες
Θα ηθελα να μαθω τι εχει απογινει με το ναυαγιο στη Σαντορινη , και με τοσα αλλα που ακουγαμε για μερες αλαλ ξεχαστηκαν γιατι δεν εχει πια θεμα
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες