Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

βοήηηηηηθειαααααα!.!.!.!.!.!.!.!.!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

βοήηηηηηθειαααααα!.!.!.!.!.!.!.!.!

Δημοσίευσηαπό mariosrom » 02 Ιουν 2007, 23:44

γειά και χαρά σε όλους τους αναβάτες και μη. εδώ και καιρό με προβληματίζει ένα σημαντικό θέμα και πιστεύω η πείρα σας να με διαφωτίσει.θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι enduro 4Τ γύρω στα 400cc αλλά το πρόβλημά μου είναι πιο είναι πιο αξιόπιστο εφόσον μιλάμε για μεταχειρισμένο. ξεκίνησα ψάχνοντας yamaha wr 250/450 f κατά προτίμηση από μαγαζί όχι από ιδιώτη.πήγα σε 5 μαγαζιά (στην Πάτρα) και όλοι μου είπαν ότι πολύ δύσκολα θα τη βρω. στην αντιπροσωπεία της husaberg μου πρότειναν ένα fe 400 μοντέλο 2002 s-motard το οποίο μου είπαν ότι φοράει κυλινδροπίστονα από τη μάνα του 470cc γιατί έτσι το παρήγγειλε ο 1ος κατοχός του.απλά η άδειά του γράφει 400cc. ε εγώ δεν ήθελα και πολύ να ενθουσιαστώ και να αφήσω στην άκρη το wr ---f και να αρχίσω να σκέφτομαι τη husaberg και τα 50 αλογάκια της.......έχω ακούσει όμως (απ' τον 1 κι απ'τον άλλο) ότι ναι μεν είναι πολύ δυνατά μηχανάκια αλλά θέλουν πολύ συχνή και ακριβή συντήρηση και διόλου απίθανο να σου πετάει συχνά πυκνά διάφορα προβλήματα. δίνουν 6 μήνες εγγύηση (μου είπαν ότι τόση δίνει και το εργοστάσιο στις καινούργιες).φυσικά διέψευσαν όλα αυτά που είχα ακούσει εγώ και είπαν πωσ το μόνο που χρειάζεται είναι λάδια κάθε 1000 km (τα οποία μπορώ να τα αλλάζω μόνος μου οπότε κρατάμε το κόστος των λαδιών το οποίο είναι ελάχιστο), να τους το πηγαίνω κάθε 4000km για ρύθμισμα βαλβίδων και ένα γενικό σέρβις που θα μου κοστίζει 100 ευρώ. μου τη δίνει 4000 χιλιάρικα με δικά του τα έξοδα μεταβίβασης.(αλήθεια πόσες μέρες χρειάζεται για να ολοκληρωθεί η μεταβίβαση και να ξεχυθώ στους δρόμους ακόμη γράφει στο κοντέρ της 4500km to οποίο δεν πιστεύω αλλά και πάλι όπως ήταν αναμενόμενο ο πωλητής τεκμιριώνει ότι είναι πραγματικά!.!.!τέλος πάντων... τα χιλιόμετρα δεν με πολυαπασχολούν. άλλο με καίει. αν την πάρω θα είμαι ήσυχος;;;;; ήηηηηηηη μεσα σε λίγο καιρό θα την ξαναπληρώσω λόγω των προβλημάτων που θα μου πετάει;;;;;;;;;;;;; βοήηηηηηηηθειαααααααααααα...............
Άβαταρ μέλους
mariosrom
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:36

Re: βοήηηηηηθειαααααα!.!.!.!.!.!.!.!.!

Δημοσίευσηαπό doc » 03 Ιουν 2007, 00:08

mariosrom έγραψε:.........


- μάθε όνομα προηγούμενου (ή προηγούμενων) ιδιοκτήτη/ων.
- Ποιό μαγαζί την πουλάει

και μετά τα ξαναλέμε... :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες