Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 01 Δεκ 2006, 09:54

πολύ καλό το κειμενάκι!

δυστηχώς πολλά απο τα γραφόμενα με έκαναν να γελάσω αφού μου θύμησαν ανάλογες προσωπικές εικόνες!


ας ελπίσουμε σε πιό ειλικρινείς γιορτές! :D
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό georgeC5 » 01 Δεκ 2006, 16:49

Με το καλό να έρθουν τα Χριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά και φέτος και εγώ θα περιμένω τον Άγιο Βασίλη γιατί πέρσι μου έφερε το Sorento. Και αφού ήμουνα καλό παιδάκι όλη την χρονιά φέτος δεν θα μου φέρει και το Πάρκιγκ που θέλω:
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΙΔΕΣ
:P :D :P[/quote]

Τι να πω και εγώ ??? :(
Αγόρασα και δεύτερο πάρκιγκ αλλά ΟΧΙ sorento ... :alright:
MAYBE NEXT YEAR ... :wink:
..The Phantom of the Opera..
..We Will Rock You..
..Mary Poppins..
..Mamma Mia..
..Hairspray..
..Wicked..
Άβαταρ μέλους
georgeC5
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 29 Αύγ 2006, 13:41
Τοποθεσία: Vironas

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 11 Δεκ 2006, 13:20

sacram έγραψε: Αρα πάμε πάλι:
Ωραίος!!! Πολύ καλό το κείμενο, σωστος ο Λειψιππος :wink:


XAXAXA!!!!! :D :D :D :D Δεν παιζεσαι ρε Τζωνυ!! To ακρον αωτον του ορου "Positive Energy" !!
:D :D :D :D
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό 4X4STROUTH » 11 Δεκ 2006, 20:25

Εγω θέλω ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ να μου πουλησει το vitara και να μου βρει ενα 2000 2001 CHEROKEE XJ 4000cc πιστεύω να τα κατεφερει.
Άβαταρ μέλους
4X4STROUTH
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 23:41
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό donald » 12 Δεκ 2006, 09:37

4X4STROUTH έγραψε:Εγω θέλω ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ να μου πουλησει το vitara και να μου βρει ενα 2000 2001 CHEROKEE XJ 4000cc πιστεύω να τα κατεφερει.


Πίστη να έχεις και όλα γίνονται [-o< :bigsmurf:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό 4X4STROUTH » 12 Δεκ 2006, 19:38

donald έγραψε:
4X4STROUTH έγραψε:Εγω θέλω ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ να μου πουλησει το vitara και να μου βρει ενα 2000 2001 CHEROKEE XJ 4000cc πιστεύω να τα κατεφερει.


Πίστη να έχεις και όλα γίνονται [-o< :bigsmurf:



Λες να πάω να ανάψω κανένα κεράκι?????Λεω ...
Άβαταρ μέλους
4X4STROUTH
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 23:41
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό Egglezo » 13 Δεκ 2006, 09:35

4X4STROUTH έγραψε:
donald έγραψε:
4X4STROUTH έγραψε:Εγω θέλω ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ να μου πουλησει το vitara και να μου βρει ενα 2000 2001 CHEROKEE XJ 4000cc πιστεύω να τα κατεφερει.


Πίστη να έχεις και όλα γίνονται [-o< :bigsmurf:



Λες να πάω να ανάψω κανένα κεράκι?????Λεω ...


Εγω θα ελεγα να χτισεις καμια ΕΚΚΛΗΣΙΑ τι να σου κανει το κερακι :alright: [-o<
Άβαταρ μέλους
Egglezo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Σεπ 2005, 09:52
Τοποθεσία: Κόκκινος Μύλος

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό donald » 13 Δεκ 2006, 10:04

georgeC5 έγραψε:Τι να πω και εγώ ??? :(
Αγόρασα και δεύτερο πάρκιγκ αλλά ΟΧΙ sorento ... :alright:
MAYBE NEXT YEAR ... :wink:


Με τέτοιες τιμές που έχουν τα Σορεντάκια τώρα είναι σαν να σου τα κάνουν δώρο, για δες το!!!!!!
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό zappy » 13 Δεκ 2006, 18:14

leipsippos έγραψε: Όσο για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν μας θα το περάσουμε κι αυτό φα-ντα-στι-κά ξαναζουλιγμένοι στα μπουζούκια ή στα κουλά κυριλέ κλαμπ με τους πορτιέρηδες Mίστερ Γαμάω και τις πορτιέρησες Mις Tσιμπούκι, όπου θα πιούμε πετρέλαιο και θα πάρουμε και μερικά ναρκωτικά για το καλό.


Μικρό μυστικό γυναικείας τσάντας (αφιερωμένο σε όλους τους άντρες που απορούν Μα τι διάολο κουβαλάτε μέσα στις τσάντες σας?):
Ειδικά για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν, η αμφίεση ναι μεν απαιτεί μικροσκοπικό φόρεμα (γιατί για κάποιο λόγο μακρύ φόρεμα στην αγορά βρίσκεις μόνο αν είναι μεγαλύτερο νούμερο ή για μεγαλύτερο πορτοφόλι) και πανύψηλα τακούνια, αλλά έχω τη δυνατότητα επιλογής τσάντας σχετικά μεγάλης και ευρήχωρης.
Και ΜΕΣΑ στην φοβερή τσάντα λοιπόν, έχω ένα ζευγάρι φλατ παπουτσάκια, τα οποία τα τελευταία 2 χρόνια με έχουν σώσει. Έτσι και βαρεθώ, ξενερώσω κλπ, απλά μπορώ και την κάνω. Ούτε να ψάχνω ταξί που δεν παιρνάνε, ούτε να περιμένα "μισή ωρίτσα ακόμα" κάποια φίλη ή φίλο. Ειλικρινά, είναι η καλύτερη λύση για μένα, άσε που γνωρίζεις και κόσμο στον δρόμο σε αντίστοιχη κατάσταση (ψιλοσούρα και απογοητευμένοι με τον ηλίθιο μπουζουκόκοσμο του καπνού, των φιστικιών και του ουίσκι) που περπατάνε για το σπίτι τους. Κοντεύω να το ανάγω σε προσωπικό πρωτοχρονιάτικο άθλημα αυτό του είδους το βάδην ;)

Αυτό όμως που δεν αντέχεται με τίποτα όοοοοοοοοοοοολες αυτές τις χαρούμενες και γιορτινές μέρες, είναι τα ψώνια του σούπερ μάρκετ που με χώνει η καλή μου η μαμάκα να κάνω. Λέτε, αν έδινα τη λίστα με τα ψώνια στον Άγιο Βασίλη να είχε αποτέλεσμα?
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό 4X4STROUTH » 13 Δεκ 2006, 20:54

Egglezo έγραψε:
4X4STROUTH έγραψε:
donald έγραψε:
4X4STROUTH έγραψε:Εγω θέλω ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ να μου πουλησει το vitara και να μου βρει ενα 2000 2001 CHEROKEE XJ 4000cc πιστεύω να τα κατεφερει.


Πίστη να έχεις και όλα γίνονται [-o< :bigsmurf:



Λες να πάω να ανάψω κανένα κεράκι?????Λεω ...


Εγω θα ελεγα να χτισεις καμια ΕΚΚΛΗΣΙΑ τι να σου κανει το κερακι :alright: [-o<




Εσυ να χτισεις ΕΚΚΛΗΣΙΑ γιατί η Καλαμάτα εχει ζόρια.....
Άβαταρ μέλους
4X4STROUTH
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 23:41
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 20 Δεκ 2006, 05:34

zappy έγραψε:
leipsippos έγραψε: Όσο για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν μας θα το περάσουμε κι αυτό φα-ντα-στι-κά ξαναζουλιγμένοι στα μπουζούκια ή στα κουλά κυριλέ κλαμπ με τους πορτιέρηδες Mίστερ Γαμάω και τις πορτιέρησες Mις Tσιμπούκι, όπου θα πιούμε πετρέλαιο και θα πάρουμε και μερικά ναρκωτικά για το καλό.


Μικρό μυστικό γυναικείας τσάντας (αφιερωμένο σε όλους τους άντρες που απορούν Μα τι διάολο κουβαλάτε μέσα στις τσάντες σας?):
Ειδικά για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν, η αμφίεση ναι μεν απαιτεί μικροσκοπικό φόρεμα (γιατί για κάποιο λόγο μακρύ φόρεμα στην αγορά βρίσκεις μόνο αν είναι μεγαλύτερο νούμερο ή για μεγαλύτερο πορτοφόλι) και πανύψηλα τακούνια, αλλά έχω τη δυνατότητα επιλογής τσάντας σχετικά μεγάλης και ευρήχωρης.
Και ΜΕΣΑ στην φοβερή τσάντα λοιπόν, έχω ένα ζευγάρι φλατ παπουτσάκια, τα οποία τα τελευταία 2 χρόνια με έχουν σώσει. Έτσι και βαρεθώ, ξενερώσω κλπ, απλά μπορώ και την κάνω. Ούτε να ψάχνω ταξί που δεν παιρνάνε, ούτε να περιμένα "μισή ωρίτσα ακόμα" κάποια φίλη ή φίλο. Ειλικρινά, είναι η καλύτερη λύση για μένα, άσε που γνωρίζεις και κόσμο στον δρόμο σε αντίστοιχη κατάσταση (ψιλοσούρα και απογοητευμένοι με τον ηλίθιο μπουζουκόκοσμο του καπνού, των φιστικιών και του ουίσκι) που περπατάνε για το σπίτι τους. Κοντεύω να το ανάγω σε προσωπικό πρωτοχρονιάτικο άθλημα αυτό του είδους το βάδην ;)

Αυτό όμως που δεν αντέχεται με τίποτα όοοοοοοοοοοοολες αυτές τις χαρούμενες και γιορτινές μέρες, είναι τα ψώνια του σούπερ μάρκετ που με χώνει η καλή μου η μαμάκα να κάνω. Λέτε, αν έδινα τη λίστα με τα ψώνια στον Άγιο Βασίλη να είχε αποτέλεσμα?



XAXA! apo oso katalabainw auto einai diko sou keimenaki! Eksisou eksupno omologw!! Me "mikroskopiko mauro forema kai polu psila takounia" den nomizw na duskoleuteis na breis TAXI to prwi tis prwtoxronias Zappy! Giati "proswpiko a8lima" ; Oi ypoloipoi nomizeis den to perpatame ... to xiliometro ('H to mili apo auti tin pleura tou Atlantikou) ... ksereis ti papoutsia (kai dystyxws milame gia kala papoutsia, ka8oti rebegion) exw katastrepsei ksimerwmata prwtoxronias sto perpatima kai ti puretous exw anebasei apo to krywma tin alli mera;


Nai, mia yperballousa koinonikotita me pianei kai emena ekeines tis stigmes einai i ali8eia! Exw kanei tis api8anes gnwrimies kai exw antalaksei kai tilefwna polles fores, dystyxws dne 8umamai poies eixan pio onoma kai poio tilefwno alla na 'nai kala ta koritsia, mia xara itan me to konto muro forema tous kai to psilo tous takounaki ! :wink:

PS. gia ta pswnia den kserw... pigaine me to alogo sto super market, isws na min kaneis pio grigora alla to brady sto trapezi tou rebegion, 8a se sizitaei oli i geitonia! SIGOURA!!!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό zappy » 20 Δεκ 2006, 12:15

looooooooooool, την φαντάζεσαι την σκηνή? Παρκαρισμένο ένα αλογάκι και σύσωμη η Χ-Ψ οικογένεια Χωραφά να φορτώνει τις σακούλες με τα ψώνια :Ρ (η ακόμα χειρότερα, να φορτώνω εγώ και να προσπαθώ ταυτόχρονα να πω οτι " τώρα τώρα, φεύγω" και "όχι ρε φίλε δεν έχω ψηλά" στον εκάστοτε ζητιάνο του σούπερ μάρκετ).
Και δεν θα το πιστέψεις, αλλά όοοοοοοοοοοοοοοοοχι, με μαύρο κοντό φόρεμα και ψηλά τακούνια βρίσκεις ένα σωρό πράγματα στο δρόμο αλλά πολύ σπάνια ταξί που να πηγαίνει προς τα εκεί που θέλεις.
Λες να έχουμε αλλάξει κανένα τηλ στο δρόμο το βράδυ της πρωτοχρονιάς? Λες να είμαστε γνωστοί, να έχουμε μεθύσει μαζί σε κανένα πάρτυ? ΛΕΕΕΕΕΣ? (γιατί και ναι να μου πεις, δεν υπάρχει περίπτωση να σε διαψεύσω, δεν έχω ιδέα με ποιούς βρίσκομαι σε πάρτυ κάθε χρόνο :Ρ)
Πάντως φέτος, έτσι για την αλλαγή, λέω να μην βάλω μαύρο φόρεμα, ΝΥΣΑΦΙ πια, σε κάθε έξοδο να μοιάζουμε με τεθλιμμένους συγγενείς του εκλιπόντως. Εγώ θα βάλω ΚΟΚΚΙΝΟ ***
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 20 Δεκ 2006, 19:00

Ti ? Sobara den briskeis taxi me mauro konto forema kai psila takounia, e tote kala 8a kaneis na baleis kokkino! 8a fainesai kai apo makria!!!!:lol:

XAXA!! Auto me to alogo to ointws to fantazomai na symbainei (eidika ston AB ston Faro pou einai i diki mou X"mas talaipwria) , polu gelio 8a eixe!!!! XAXA!!! Me synafeis anakoinwseis panta sto katastima tou styl "Parakaleitai o katoxos tis foradas na tin metakinisei giati mas trwei ta xorta apo tin apo8iki" :horseshit:

H fantasia sou blepw ... kalpazei re Zappy!!! :riding:
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό zappy » 26 Δεκ 2006, 20:44

λοιπόν, μιας και πέρασαν σχετικά, οι χριστουγεννιάτικες εορτές (πάμε για πρωτοχρονιάτικες) έχω να κάνω τα εξής σχόλια-παρατηρήσεις:
1- τελικά, βρήκα ταξί (γιέ γιέ γιέ...)
2- το άλογο ΔΕΝ το έδεσα έξω από τον ΑΒ του Φάρου, αλλά απέναντι για καφέ, στον Βενέτη, και κρουασανάκι... Ντεκαφεϊνέ παρακαλώ για τον ίππο, μην έχουμε νευράκια στη διαδρομή
3- Παραμονή Χριστουγέννων, 9 το πρωί τι δουλειά έχουν εντουράδες στο δρόμο (κλασσικά, φανάρι ΑΒ Φάρου) φουλ εκουιπτν? Δεν πέφτει παντόφλα από το σπίτι και γκρίνια?
4- Είδατε τι έγινε με την γαλοπούλα? Την είχαν πάει 11 ευρώ, και επείδη είπε η νοικοκυρά πως με 11 ευρώ γαλοπούλα, να τη βάλει ο κρεατέμπορας εκεί που ξέρει, εγώ κοτόπουλο θα κάνω, σιγά μην το καταλάβει κανείς στην οικογένεια, τόσα χρόνια παιδεύομαι σ'αυτό το σπίτι και μόνο τη γέμιση απο τις πατάτες μπορούν να ξεχωρίσουν, αναγκάστηκαν να την πουλήσουν 5 ευρώ. Τι να πει κανείς...
5- ΤΙ ΔΩΡΑ ΠΗΡΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ????????????????????????????
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Γραμμα στον Αγιο Βασιλη

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 27 Δεκ 2006, 03:59

1-to taxi de metraei X"mas, mono New Year's, min klebeis!
2-A! Esy to diko sou itan; Kala mou elege i aderfi mou gia kati tetrapoda sto Faro... alla egw nomiza tis kuratses me tis Mercedes!! :lol:
3-Den kserw, alla einai ena kalo simeio na arxseis tin entourobolta sou, egw apo kei tin ksekinaw, ante ston Beneti prin tin gefura stin Barumpompi, ama exw argisei!
4-OXI, kata periergo tropo (alla logiko!) oi Greek-Americans psinoun ARNI ta X"mas gia to giortino trapezi tous!!! Mipws eimaste ligo oi ftwxoi syggeneis sta e8ima mas sti sugkekrimeni giorti;;; Lew twra....
5-POLLAAAaaaaa... an mou kanan dwro kai mpotes 8a eixa bgalei pliri stoli enduro!!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες