Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Οι κυρίες του forum

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό zappy » 08 Ιαν 2007, 12:54

KaTaNaS έγραψε:
"ΠΩΣ ΠΛΕΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ Η ΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΟΤΕΣ ΕΝΟΣ ΕΝΤΟΥΡΑ "



1- στήνουμε τον εντουρά πλήρη τη εξαρτήση του ΚΑΙ τη μηχανή του, στον κήπο
2- τσεκάρουμε οτι φοράει και μάσκα-γυαλί-προστατευτικό στα μάτια
3- ανοίγουμε την μάνικα με το πιεστικό....
4- επαναλαμβάνουμε το ίδιο και στην πλάτη του
5- πασπαλίζουμε μετά με λεπτά πεταλάκια λεβάντας μηχανόβιο και μηχανή, ως έναν άλλον Καίσαρα πάνω στο λευκό του άτι (να και το άλογο) όταν εισέρχεται νικητής στην πόλη
6- αφαιρούμε την κα8αρή-πλέον εντουράδικη στολή από το κουρασμένο σώμα
7- το οποίο και βάζουμε στην μπανιέρα για ένα χαλαρωτικό ζεστό μπάνιο με κεριά και άρωμα λεβάντα
8- ο Μορφέας αγκαλιάζει τον εντουρά
9- όταν ο ανύποπτος εντουράς ξυπνήσει, μυρίζει μέν λεβάντα, αλλά η στεγνή πλέον στολή του με άρωμα λεβάντας, με το καθαρό του μηχανάκι με άρωμα λεβάντας (και με λάδι μηχανής με άρωμα λεβάντας) καθώς και η θυληκή ύπαρξη, ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ;)

10- υπάρχει σημείωμα για ζεστό φαί στο φούρνο, dvd και καμιά μπύρα...
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 08 Ιαν 2007, 14:43

Aπίστευτη.........
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό donald » 09 Ιαν 2007, 13:27

KaTaNaS έγραψε:
zapmaria έγραψε:Α έχω μια πολύ ωραία σπιτική συνταγή.
Καλείς στο σπίτι σου την γειτόνισσα για καφέ. Και αφού κάτσει και την γλυκάνεις με καφέδες, σιροπιαστά, κ.λ.π , της λες "Βρε έχω και μια στολή και δεν ξέρω πως να την πλύνω, θες να μου δείξεις ένα λεπτάκι?"
εννοείται το απορυπαντικό με άρωμα λεβάντα το έχεις πάρει από την προηγουμένη και το έχεις σε εμφανές σημείο του μπάνιου.



και μετά;

ξεκινάει το σκύψιμο πάνω απο την μπανιέρα;


Όχι παλικάρι μου, φοράς τις μπότες(χωρίς τις λάσπες) και αρχίζεις να πατάς την μπουγάδα με τα μυώδη πόδια σου, μήπως και τα προσέξει η γειτόνισσα και εκτιμήσει τα προσόντα σου για κάθε χρήση στο μέλλον. Άντε και καλή επιτυχία....
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό zappy » 10 Ιαν 2007, 11:59

το ερώτημα που δημιουργείται μετά είναι το εξής:
τι τον κάνεις τον καθαρό εντουρά?
1- τίποτα
2- τον αφήνεις να ξεκουραστεί
3- τον ξαναπετάς με τη μηχανή του στις λάσπες (για να είναι ένας ολοκληρωμένος εντουράς)
4- τον πιάνεις στη κρεββατομουρμούρα οτι πάλι στα βουνά και στα χώματα ήσουν, και εγώ που ήθελα να πάμε για καφέ / για ψώνια/ για φαγητό και πώς θα σε δουν έτσι οι φίλες μου μες τον ιδρώτα και τη σκόνη κλπ
5- ιδρύεις σύλλογο συντρόφων των εντουράδων και όταν τα ΣΚ την κάνουν για αγώνες, την κάνεις και εσύ για αντίστοιχα σκηνικά
6- κάτι άλλο? (τι ???)




....ναι, βαριέμαι απίστευτα σήμερα....
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 10 Ιαν 2007, 18:11

Καλησπερα σε ολλους και ολλες ή μαλλον σε ολλες και ολλους μιας και εδω αφορα κυριως τις κυριες.Τυχαια επεσε το ματι μου στον τιτλο ''οι κυριες του forum'' και μου εκανε εντυπωση!!Αρχισα λοιπον να διαβαζω και αποφασισα να γραψω.Ειμαι απο Αθηνα και εχω ενα 4χ4 και παιρνω τα βουνα οποτε μπορω.Οι κυριες εδω ειναι ολες οδηγοι τετρακινητων ή και μηχανων?
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό zappy » 15 Ιαν 2007, 11:11

οι κυρίες του φόρουμ είμαστε: οδηγοί τετρακίνητων, μηχανών, καθώς και γούονα μπι, ή απλά φίλες άλλων οδηγών... αλλά και ΠΟΛΛΑ ακόμα ;)
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 15 Ιαν 2007, 18:55

Kαλησπερα σε ολες και ολους και ειδικα σε εσενα zappy μιας και μου απαντησες.Δεν επερνα απαντηση και αρχιζα να πιστευω οτι δεν υπαρχει κινητικοτητα στο forum.Θα ηθελα να πω λιγα πραγματα για εμενα.Βασικα μηχανη δεν οδηγω(οταν ημουν μικρος σαβουρωθηκα 2 φορες,ψιλοφρικαρα και δεν ξαναασχοληθηκα με το ''σπορ''),οδηγω ενα τζιπακι και δεν το αλλαζω με τιποτα!Ειδικα κατι κρυα πρωινα που πηγαινω στην δουλεια το προτιμω να μπαινω μεσα στο χουζουρι με την μουσικη και επιπλεον οταν παω εκδρομες βαζω μεσα και 2-3 φιλους και γινετε απιστευτος χαβαλες! :D .Αυτη την εποχη εχω παρισσοτερο ελευθερο χρονο και θα ηθελα να ρωτησω αν οργανωνετε καμια εκδρομη ή καποια συναντηση?Θα ηταν πολυ ωραιο!Μια απορια μονο..το ''wanna be'' το'πιασα..το ΠΟΛΛΑ ακομα οχι! :D :D .Τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους σε ολες τις κυριες και περιμενω απαντηση.Και απο κυριους ετσι,αντε να πιασουμε θεμα για συζητηση!!!
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό zappy » 17 Ιαν 2007, 10:59

Ε κοίτα, ως γνωστόν, οι γυναίκες είμαστε φανταστικά πλάσματα που εκτός από οδηγοί (αυτοκινήτων ή μηχανών, έστω και επίδοξες) μπορούμε να κάνουμε και να είμαστε πολλά πράγματα ακόμη.
Για μια πιο ευχάριστη κουβεντούλα θα σου πρότεινα τις 2 βέρι ίνν καφετέριες-μπαρ-ρέστωραν του φόρουμ (μαχαιρώματα και μισοφόρια) όπου μπορείς να δεις οτι οι γυναίκες σερβίρουμε μια στο τόσο και καφέ, και να βρεις και άλλα αρσενικά για συζήτηση ;)
Κινητικότητα υπάρχει, αλλά και μια τεμπελιά σέρνεται επίσης...
Όσο για τις δραστηριότητες, το πιο εύκολο πράγμα είναι να κοιτάς στο κομμάτι που λέει για αγώνες, ή στην κεντρική σελίδα του site.
Άντε, καλώς μας ήρθες :)
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό xenia » 17 Ιαν 2007, 12:51

Γεια σας κι από εμένα
αν και νομίζω ότι το xenia δεν αφήνει περιθώρια αμφιβολίας....
είμαι γυναίκα και είμαι καλά :P :P :P :P

Διάλεξα άβαταρ το ψάρι μιας και είμαι ακόμα ψάρι στο δικό σας μαγαζί. Αλλού με ξέρουν καλά. Έχω niva (άσπρο) και το μόνο που θέλω είναι να πέρνω τα βουνά! πράγμα που το κάνω με κάθε ευκαιρία!

αυτά!!! και ελπίζω να σας γνωρίσω σύντομα
Άβαταρ μέλους
xenia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 12 Ιαν 2007, 11:18
Τοποθεσία: Σύνταγμα

Δημοσίευσηαπό cuspid » 17 Ιαν 2007, 13:00

xenia έγραψε:Γεια σας κι από εμένα
αν και νομίζω ότι το xenia δεν αφήνει περιθώρια αμφιβολίας....
είμαι γυναίκα και είμαι καλά :P :P :P :P

Διάλεξα άβαταρ το ψάρι μιας και είμαι ακόμα ψάρι στο δικό σας μαγαζί. Αλλού με ξέρουν καλά. Έχω niva (άσπρο) και το μόνο που θέλω είναι να πέρνω τα βουνά! πράγμα που το κάνω με κάθε ευκαιρία!

αυτά!!! και ελπίζω να σας γνωρίσω σύντομα


Καλώς ήρθες στην παρέα μας Xenia.
Είσαι η Xenia - μέλος του LADA NIVA CLUB?
Ήμουν στην κοπή της πίτας σας, οπότε έχουμε συναντηθεί.
Καλώς όρισες και πάλι...
cuspid
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 16 Φεβ 2005, 14:34

Δημοσίευσηαπό Berg » 17 Ιαν 2007, 13:46

Μου αρέσει που ο Superspy φώναζε στην αρχή ότι εδώ γράφουν μόνο γυναίκες!

Άλλαξε η φιλοσοφία ή το γυρίσανε μερικοί μερικοί??? :lol: :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό Berg » 17 Ιαν 2007, 14:06

superspy έγραψε:Προειδοποίηση:

Θέμα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ....
Λοιπά post θα τα τρώει η μαρμάγκα αυτομάτως!


Μαρμάγκα ου ου :smilebox:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό zappy » 17 Ιαν 2007, 14:41

ωχ... τελικά, είσαι αυστηρός ε ???
;)


Κακά τα ψέμματα, αν δεν θέλαμε άντρες καθόλου στο τόπικ, θα ανοίγαμε κουβέντα σχετικά με το ποιά μάρκα ταμπόν είναι πιο απορροφητική, ή για θέματα του κοσμοπόλιταν ;) ;)

Άλλωστε, χάνεται το αλατοπίπερο αν μιλάνε μόνο γυναίκες με γυναίκες και άντρες με άντρες.
ΕΚΤΟΣ... αν εννοείτε να μιλάμε για μη-αθώα θέματα και να μην επεμβαίνετε εσείς, κάτι πχ σαν να παίρνει γυμνασιόπαιδο μάτι στα γυναικεία αποδυτήρια :Ρ :Ρ :Ρ :Ρ

/λολ
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 17 Ιαν 2007, 18:20

Καλησπερα και παλι απο εμενα,καλως σας βρηκα zappy!Τα χαιρετισματα μου εχεις xenia και μην ανησυχεις και εγω ψαρι ειμαι εδω :animalfish: Βλεπω οτι υπαρχει μια κινητικοτητα επιτελους!Απο μερους μου παντως θα σας ζαλιζω συχνα!!Δεν καταλαβαινω ομως ενα πραγμα.Γιατι να μην περνουν μερος στις συζητησεις και ανδρες??Επιτελους να ξεπερασουμε τα ταμπου στην ζωη μας γιατι αυτο μας εχει κανει να ειμαστε επιφυλακτικοι το ενα φυλο απεναντι στο αλλο,ανταγωνιστικοι και ανεραστοι.Ανδρες και γυναικες δεν πρεπει να εχουμε ανταγωνισμο μεταξυ μας και ειδικα εδω που στην τελικη κανουμε το χομπυ και το κεφι μας.Νομιζω οτι η zappy εχει πιασει το νοημα και μιλαει πολυ σωστα,χυμα και σταρατα και εμενα τουλαχιστον με κανει και νιωθω πολυ ανετα.Εννοειτε οτι και εγω ρε παιδια-ναι το παραδεχομαι,σταυρωστε με :punch: γι΄αυτο :D οτι θελω να μιλαω και με γυναικες,ειδικα οταν εχουν ενδιαφεροντα!!Για πολυ καιρο πιστευα οτι οι γυναικες δεν εχουν τετοια ενδιαφεροντα(τετρακινητα και μηχανες)και να που διαψευθηκα πανηγυρικα!!Αυτα ειχα να πω και ελπιζω να κανουμε κουβεντουλα συντομα για αθωα και ΜΗ αθωα θεματα :wink:
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xenia » 17 Ιαν 2007, 18:57

cuspid έγραψε:Είσαι η Xenia - μέλος του LADA NIVA CLUB?
Ήμουν στην κοπή της πίτας σας, οπότε έχουμε συναντηθεί.
Καλώς όρισες και πάλι...


Ναι πράγματι αυτή είμαι!!!
Και χαίρομαι που γνωρίζω καινούργιους φίλους (ελπίζω να πάρουμε σύντομα τα βουνά).

Όσα για τα άλλα περί ανδρών και γυναικών που συζητιούνται σε όλα τα forum σε topics σαν κι αυτό, τι να σας πω βρε παιδιά.....
όσο κι αν εμείς φοράμε παντελόνια, εξακολουθούμε να είμαστε γυναίκες μόλις όμως εσείς βάλετε φουστάνια παύουνε με τη μια να σας μετράνε για άντρες. Δεν είναι αδικία αυτό; :razz: :razz: :razz: :razz: Αστε και το άλλο... έτσι και ανοίξω εγώ το καπό του αυτοκινήτου μου στη βοηθητική της εθνικής , θα σταματήσουν 10. Αν το ανοίξει κάποιος από εσάς, θα τον μουτζώσουν 100. Ή μήπως δεν είναι έτσι;
Άβαταρ μέλους
xenia
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 12 Ιαν 2007, 11:18
Τοποθεσία: Σύνταγμα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 41 επισκέπτες