Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

προβλημα πισω πορτας

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

προβλημα πισω πορτας

Δημοσίευσηαπό niva13 » 31 Ιούλ 2006, 14:55

τον τελευταιο καιρο καιρο ειχα προβλημα με την πισω πορτα του freelander
με το που επεφτα σε μια λακουβα η ενα σαμαρι αναβε το λαμπακι οτι εχω ανοιχτη πορτα τωρα με το που την κλεινω και κανω δεκα μετρα αναβει κατευθειαν εχω κοιταξει για καμια βαλβιδα-διακοπτη αλλα το μονο που βλεπω ειναι την κλειδαρια και το αλλο το θεμα μετο ροδακι δεν ξερω αν ειναι μαγνητικη επαφη αλλα δεν μπορω να βρω ακρη αν καποιος γνωριζει θα με εσωζε γιατι αν οδηγεις βραδυ σοθ σπαει τα νευρα
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Πισω πορτα

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 01 Αύγ 2006, 22:22

Δοκιμασε να ξεπλυνεις με ενα σπρέι καθαρισμου επαφων, ο,τι ηλεκτρομηχανισμους και κονεκτορες βρεις στο μεσα μερος της πορτας, και στην εξωτερικη χειρολαβη. Το προβλημα μπορει να οφειλεται στη σκονη που μαζευεται στο εσωτερικο της πεμπτης πορτας. Ρυθμισε και τον κρικο (κατω πλαισιο) πανω στον οποιο κλειδωνει η πορτα, για να κλεινει σωστα.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Πισω πορτα

Δημοσίευσηαπό niva13 » 04 Αύγ 2006, 09:54

σωστος φιλε μου εκανες κινηση ματ εκατσα χθες το βραδυ και ελυσα ολο το συστημα της κλειδαριας την ψεκασα με σπρει και καθαρισα με βενζινη τα παντα δεν κανει τιποτα προς το παρων το πηγα βολτα στου παπαγου στο χωμα με πολους κραδασμους και ολα οκ .τωρα να ρωτησω κατι αλλο τεμπελης βγαινει για 1999 μοντελο αλλα γνησιος να μπαινει κουτι
Άβαταρ μέλους
niva13
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 16 Μαρ 2005, 12:40
Τοποθεσία: zografou attiki

Πισω πορτα

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 04 Αύγ 2006, 17:07

"τωρα να ρωτησω κατι αλλο τεμπελης βγαινει για 1999 μοντελο αλλα γνησιος να μπαινει κουτι"

Το παραπανω δεν το καταλαβα. Θελεις να γινεις πιο σαφης;
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Αύγ 2006, 20:03

Mαλλον ο φίλος niva13 θα αναφέρεται στο κατά την αγγλική ορολογία ονομαζόμενο "armrest", δηλαδή το μπράτσο στο πλάι του καθίσματος οδηγού/συνοδηγού ή στην κονσόλα ανάμεσα στα δύο καθίσματα στο οποίο μπορεί ο οδηγός ή ο συνοδηγός να αναπαύει/αναπαύουν το μπράτσο τους.

Νομίζω ότι στο Freelander o "τεμπέλης" εφαρμόζει στην κεντρική κονσόλα.

Αν θέλεις φίλε niva13 το κοιτάω και σου λέω.

Χαιρετώ
pantg
 


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες