Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για τα Land Rover μας!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Αξεσουάρ για τα Land Rover μας!

Δημοσίευσηαπό axilleas » 14 Ιουν 2006, 13:04

Παιδια για δειτε αυτο... 44.00$ στο e-bay!

Land Rover Freelander ALARM REMOTE ENTRY ENGINE START

Εικόνα

Παρέχει:
- Auto Keyless entry
- Remote Start
- A/C Pre-on
- Trunk release
- Car Searching
- Silent arming/disarming
- 2 remotes
- Lgnition lock
- Siren Output
- Door/Trunk sensing
- 0.8/4sec pulse lock/unlock
- Warning Lignts On when armed
- Passive arming/locking
- Auto Re-arm
- Remote Code Learning
- Flashing lights during door opened in disarm
- Flashing LED Status Indicator
- Onboard Relay Door Lock & Door Unlock
- Dual-Shock Sensor
- Starter-kill, Anti-jacking
- Auto Window Roll-up (optional)

Επίσης...

SAVE GAS +16%HP Land Rover Discovery/Freelander +31%MPG

Εικόνα

PLEASE READ ENTIRE DESCRIPTION BEFORE BIDDING
° This is the OFFICIAL Velocity Tuner!! Don’t be fooled by imitations!!
° You can save up to 31% on gas and add up to 16% more horsepower!!
° Velocity Tuner has a lifetime guarantee!!
° Precision laser cut from stainless steel like no other product of it΄s kind!!
° Velocity Tuner is proudly made in the U.S.A.!

US $14.99

Αν έχετε τίποτα άλλο υπ΄ όψιν σας παραθέστε το εδω να ξέρουμε τι παιζετε!

Δείτε κι αυτο...
http://cgi.ebay.co.uk/Remote-Keyless-En ... dZViewItem
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Αξεσουάρ για τα Land Rover μας!

Δημοσίευσηαπό firelord » 15 Ιουν 2006, 07:56

ωραια πραματα Αχιλλεα, αν και μην ξεχνας, ειδικα αναφορικα με το πρωτο, πως, οτι δεν υπαρχει δεν μπορει να χαλασει (το ιδιο, την ημερα σου, την ορεξη σου κλπ)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Αξεσουάρ για τα Land Rover μας!

Δημοσίευσηαπό axilleas » 15 Ιουν 2006, 23:49

Κι άλλο!!
Ενδιαφέρον για ατζαμήδες και όχι μονο!

Land Rover Freelander Range LED Parking Sensor 4Sensors - £28.99

Δείτε το εδώ...

http://cgi.ebay.co.uk/Land-Rover-Freela ... otohosting

Και για να δείτε για ποιον λόγο το χρειαζόμαστε δείτε αυτό το βιντεάκι...

http://www.progressive.com/video/02FreelanderLSP.mpg


Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 16 Ιουν 2006, 01:14

Καλημέρα...

Το...Velocity Tuner, τι ακριβώς κάνει; Που τοποθετείτε; κτλ κτλ...



:? :? :?
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 16 Ιουν 2006, 09:52

Φίλε Galilaios καλημέρα,

αν εισαι στις Σέρρες σήμερα θα πρέπει να δεις το Disco του φίλου Στέφανου.
Πάρε και σκαλάκι μαζί σου για να ανέβεις όμως !!!!

Το velocity tuner μοιάζει να λειτουργεί με την ίδια αρχή που λειτουργεί και μία ίδια συσκευή που είχε βγει προ ετών το Tornado.
To είχα χρησιμοποιήσει (όπως και τα μαγνητάκια που μπαίνουν στον σωλήνα παροχής καυσίμου) σε ένα Fiat Barchetta που είχα τότε όπως και στο πιό παλιό μου Καμελ (του 1993).
Αποτελέσματα γύρω στο 2 με 3 % οικονομία στο καύσιμο στην Barchetta και στο πετρελαιοκίνητο Καμελ και μετά την πρόσθεση και των μαγνητών ανέβηκε στο 3 με 4%. Θεωρώ όμως ότι δεν έγινε τίποτε το ιδιαίτερο.

Αν σε απασχολεί η οικονομία καυσίμων τα έχουμε πει ήδη για κάτι που είναι ελληνική πατέντα και όντως έχει δουλεψει τόσο σε δικά μου αυτοκίνητα, αυτοκίνητα φίλων στην περιοχή που ζω αλλά και σε αυτοκίνητα φίλων από αυτό το forum.
Kαι σε καμμία περίπτωση δεν έφερε κάτω από 12 με 15% οικονομία στα καύσιμα ενώ βελτίωσε σε όλες τις περιπτώσεις και την ροπή και γενικότερη αίσθηση λειτουργίας του κινητήρα.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 16 Ιουν 2006, 11:01

Interesting...

Και περί τίνος πρόκειται;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ :o :o
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOSXIOS » 16 Ιουν 2006, 11:08

pantg έγραψε:Φίλε Galilaios καλημέρα,

αν εισαι στις Σέρρες σήμερα θα πρέπει να δεις το Disco του φίλου Στέφανου.
Πάρε και σκαλάκι μαζί σου για να ανέβεις όμως !!!!

Το velocity tuner μοιάζει να λειτουργεί με την ίδια αρχή που λειτουργεί και μία ίδια συσκευή που είχε βγει προ ετών το Tornado.
To είχα χρησιμοποιήσει (όπως και τα μαγνητάκια που μπαίνουν στον σωλήνα παροχής καυσίμου) σε ένα Fiat Barchetta που είχα τότε όπως και στο πιό παλιό μου Καμελ (του 1993).
Αποτελέσματα γύρω στο 2 με 3 % οικονομία στο καύσιμο στην Barchetta και στο πετρελαιοκίνητο Καμελ και μετά την πρόσθεση και των μαγνητών ανέβηκε στο 3 με 4%. Θεωρώ όμως ότι δεν έγινε τίποτε το ιδιαίτερο.

Αν σε απασχολεί η οικονομία καυσίμων τα έχουμε πει ήδη για κάτι που είναι ελληνική πατέντα και όντως έχει δουλεψει τόσο σε δικά μου αυτοκίνητα, αυτοκίνητα φίλων στην περιοχή που ζω αλλά και σε αυτοκίνητα φίλων από αυτό το forum.
Kαι σε καμμία περίπτωση δεν έφερε κάτω από 12 με 15% οικονομία στα καύσιμα ενώ βελτίωσε σε όλες τις περιπτώσεις και την ροπή και γενικότερη αίσθηση λειτουργίας του κινητήρα.

Χαιρετώ

Πες μας λεπτομερειες :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
NIKOSXIOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Μάιος 2006, 07:48
Τοποθεσία: XIOS

Δημοσίευσηαπό discogirl » 23 Ιουν 2006, 10:11

θελω ,η μαλλον πρεπει , να βαλω σκαλοπατια στο χρεπ για τα περηφανα γηρατεια της οικογενειας
ξερετε αν υπαρχει κατι διακριτικο που να μπορει να βγαινει σχετικα ευκολα και να μην ειναι
και πιο ακριβο κι απ το ιδιο το χρεπ ??
Άβαταρ μέλους
discogirl
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 18 Φεβ 2006, 14:35

Δημοσίευσηαπό disco » 23 Ιουν 2006, 10:53

υπάρχουν κάτι μικρές πτυσσόμενες σκάλες με τρία σκαλάκια. στο Πράκτικερ νομίζω. μετά την χρήση απλά την βάζεις στο πίσω μέρος. φτηνό και καλο, δεν είναι γνήσιο ανταλλακτικό βεβαια!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 23 Ιουν 2006, 10:55

GALILAIOS έγραψε:Interesting...

Και περί τίνος πρόκειται;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ :o :o


Φίλε GALILAIOS,

σου στέλνω με e-mail ενημερωτικό και φωτογραφίες από την τοποθέτησή του στο Καμελ και σε άλλα αυτοκίνητα γνωστών και φίλων.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 23 Ιουν 2006, 11:05

NIKOSXIOS έγραψε:
pantg έγραψε:Φίλε Galilaios καλημέρα,

αν εισαι στις Σέρρες σήμερα θα πρέπει να δεις το Disco του φίλου Στέφανου.
Πάρε και σκαλάκι μαζί σου για να ανέβεις όμως !!!!

Το velocity tuner μοιάζει να λειτουργεί με την ίδια αρχή που λειτουργεί και μία ίδια συσκευή που είχε βγει προ ετών το Tornado.
To είχα χρησιμοποιήσει (όπως και τα μαγνητάκια που μπαίνουν στον σωλήνα παροχής καυσίμου) σε ένα Fiat Barchetta που είχα τότε όπως και στο πιό παλιό μου Καμελ (του 1993).
Αποτελέσματα γύρω στο 2 με 3 % οικονομία στο καύσιμο στην Barchetta και στο πετρελαιοκίνητο Καμελ και μετά την πρόσθεση και των μαγνητών ανέβηκε στο 3 με 4%. Θεωρώ όμως ότι δεν έγινε τίποτε το ιδιαίτερο.

Αν σε απασχολεί η οικονομία καυσίμων τα έχουμε πει ήδη για κάτι που είναι ελληνική πατέντα και όντως έχει δουλεψει τόσο σε δικά μου αυτοκίνητα, αυτοκίνητα φίλων στην περιοχή που ζω αλλά και σε αυτοκίνητα φίλων από αυτό το forum.
Kαι σε καμμία περίπτωση δεν έφερε κάτω από 12 με 15% οικονομία στα καύσιμα ενώ βελτίωσε σε όλες τις περιπτώσεις και την ροπή και γενικότερη αίσθηση λειτουργίας του κινητήρα.

Χαιρετώ

Πες μας λεπτομερειες :shock: :shock: :shock:



Nίκο καλημέρα,

αν θέλεις στείλε μου το e-mail σου (το δικό μου είναι pantg@otenet.gr) για να σου στείλω το ενημερωτικό φυλλάδιο και τις φωτογραφίες που θα στείλω και στον φιλο GALILAIOS

Εχω γράψει και άλλες φορές για την συσκευή αυτή σε άλλες θεματικές ενότητες, όπως επίσης έχει γράψει και τις θετικές του εντυπώσεις και φίλος από το φόρουμ που το τοποθέτησε σε Grand Vitara και σε 90άρι V8 3.5 με καρμπυρατέρ φίλου του στο οποίο με την τοποθέτηση σταμάτησε η μυρωδιά της άκαυστης βενζίνης. Θεωρώ ότι θα έμεινε πολύ ευχαριστημένος γιατί τώρα βάζει την ακόμη δυνατότερη έκδοση της συσκευής στο 4λιτρο Land Cruiser του πατέρα του.
Για να μην επαναλαμβανόμαστε νομίζω είναι καλύτερα τις περισσότερες πληροφορίες να τις λάβεις άμεσα έτσι ώστε να πάρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό NIKOSXIOS » 23 Ιουν 2006, 11:19

pantg έγραψε:
NIKOSXIOS έγραψε:
pantg έγραψε:Φίλε Galilaios καλημέρα,

αν εισαι στις Σέρρες σήμερα θα πρέπει να δεις το Disco του φίλου Στέφανου.
Πάρε και σκαλάκι μαζί σου για να ανέβεις όμως !!!!

Το velocity tuner μοιάζει να λειτουργεί με την ίδια αρχή που λειτουργεί και μία ίδια συσκευή που είχε βγει προ ετών το Tornado.
To είχα χρησιμοποιήσει (όπως και τα μαγνητάκια που μπαίνουν στον σωλήνα παροχής καυσίμου) σε ένα Fiat Barchetta που είχα τότε όπως και στο πιό παλιό μου Καμελ (του 1993).
Αποτελέσματα γύρω στο 2 με 3 % οικονομία στο καύσιμο στην Barchetta και στο πετρελαιοκίνητο Καμελ και μετά την πρόσθεση και των μαγνητών ανέβηκε στο 3 με 4%. Θεωρώ όμως ότι δεν έγινε τίποτε το ιδιαίτερο.

Αν σε απασχολεί η οικονομία καυσίμων τα έχουμε πει ήδη για κάτι που είναι ελληνική πατέντα και όντως έχει δουλεψει τόσο σε δικά μου αυτοκίνητα, αυτοκίνητα φίλων στην περιοχή που ζω αλλά και σε αυτοκίνητα φίλων από αυτό το forum.
Kαι σε καμμία περίπτωση δεν έφερε κάτω από 12 με 15% οικονομία στα καύσιμα ενώ βελτίωσε σε όλες τις περιπτώσεις και την ροπή και γενικότερη αίσθηση λειτουργίας του κινητήρα.

Χαιρετώ

Πες μας λεπτομερειες :shock: :shock: :shock:



Nίκο καλημέρα,

αν θέλεις στείλε μου το e-mail σου (το δικό μου είναι pantg@otenet.gr) για να σου στείλω το ενημερωτικό φυλλάδιο και τις φωτογραφίες που θα στείλω και στον φιλο GALILAIOS

Εχω γράψει και άλλες φορές για την συσκευή αυτή σε άλλες θεματικές ενότητες, όπως επίσης έχει γράψει και τις θετικές του εντυπώσεις και φίλος από το φόρουμ που το τοποθέτησε σε Grand Vitara και σε 90άρι V8 3.5 με καρμπυρατέρ φίλου του στο οποίο με την τοποθέτηση σταμάτησε η μυρωδιά της άκαυστης βενζίνης. Θεωρώ ότι θα έμεινε πολύ ευχαριστημένος γιατί τώρα βάζει την ακόμη δυνατότερη έκδοση της συσκευής στο 4λιτρο Land Cruiser του πατέρα του.
Για να μην επαναλαμβανόμαστε νομίζω είναι καλύτερα τις περισσότερες πληροφορίες να τις λάβεις άμεσα έτσι ώστε να πάρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται.

Χαιρετώ



nikostel@hotmail.com
8)
Άβαταρ μέλους
NIKOSXIOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Μάιος 2006, 07:48
Τοποθεσία: XIOS

Δημοσίευσηαπό pantg » 23 Ιουν 2006, 11:29

discogirl έγραψε:θελω ,η μαλλον πρεπει , να βαλω σκαλοπατια στο χρεπ για τα περηφανα γηρατεια της οικογενειας
ξερετε αν υπαρχει κατι διακριτικο που να μπορει να βγαινει σχετικα ευκολα και να μην ειναι
και πιο ακριβο κι απ το ιδιο το χρεπ ??


Discogirl γειά,

μην γελάσεις ή νομίσεις ότι σε κοροϊδεύω αλλά θεωρώ πως ένα απλό πτυσσόμενο σκαλάκι θα είναι η καλύτερη και βολικότερη λύση για την συγκεκριμένη χρήση. Εννοώ φυσικά ένα σκαλάκι σαν αυτά που χρησιμοποιούμε στο σπίτι για να ανεβαίνουμε σε κάποιο μικρό ύψος.
Ακόμη και ένα ξύλινο κάνει μιά χαρά (Στέφανε ευχαριστώ για την ιδέα, δεν βάζεις μιά φωτογραφία από αυτό που μου έστειλες?)

Τα σκαλοπάτια που μπαίνουν κάτω από τα πλαστικά μαρσπιέ που το αυτοκίνητο έχει κάτω από τις πόρτες μειώνουν δραστικά την γωνία ράμπας και μπαινοβγαίνουν δύσκολα.

Υπάρχει η λύση της αντικατάστασης των πλαστικών μαρσπιέ με σιδερένια (πράγμα που προτείνω ανεπιφύλακτα) αλλά πρώτον στοιχίζουν και δεύτερον και κυριότερο δεν βοηθούν για την συγκεκριμένη ανάγκη που έχει δημιουργηθεί καθώς έχουν το ίδιο ύψος με τα πλαστικά. Φυσικά και είναι ανθεκτικότερα και τόσο πλατύτερα ώστε να επιτρέπουν το να πατήσει κάποιος επάνω τους για να ανέβει στο αυτοκίνητο αλλά τα τιμημένα γερατεία μάλλον θα δυσκολευτούν να ανεβάσουν το πόδι τους τόσο ψηλά και να εφαρμόσουν την απαιτούμενη δύναμη για να ανέβουν.
(ζω το ίδιο πρόβλημα με την μητέρα μου και την γιαγιά της συζύγου μου, οι οποίες έχουν την ίδια ηλικία στα 82 τους, και σε καταλαβαίνω απολύτως.)

Αυτό που σου πρότεινα σίγουρα δεν είναι κομψή λύση αλλά είναι η βολικότερη για τους αγαπημένους μας και είναι εξαιρετικά απλή, φθηνή και εύκολη. Και άμεσα αναστρέψιμη καθώς όταν δεν υπάρχει η ανάγκη του πολύ απλά το αφαιρείς από το αυτοκίνητο. Οταν χρειάζεται απλώς το έχεις μέσα στον, ούτως ή άλλως, μεγάλο χώρο φόρτωσης.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 23 Ιουν 2006, 13:25

discogirl έγραψε:θελω ,η μαλλον πρεπει , να βαλω σκαλοπατια στο χρεπ για τα περηφανα γηρατεια της οικογενειας
ξερετε αν υπαρχει κατι διακριτικο που να μπορει να βγαινει σχετικα ευκολα και να μην ειναι
και πιο ακριβο κι απ το ιδιο το χρεπ ??


Εχω απο το προηγουμενο disco τα σκαλοπατια τα οποια ειναι δυσκολα στο βαλε βγαλε,ειναι αυτα που δινουν για το συγκεκριμενο αυτοκινητο και αρκετα βαρια για να τα μπαινοβγαζεις,αν παρ'ολα αυτα σε ενδιαφερουν ελα παρτα να μου αδειασεις και τον χωρο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό discogirl » 26 Ιουν 2006, 15:12

τελικα ειναι εξαιρετικη ιδεα το ανεξαρτητο σκαλοπατακι,
ανακαλυψα στην αποθηκη ενα πλαστικο (τυπου γυφτου ) που
ειχα παρει για να φτανω κατι ραφια και το επανεφερα σε χρηση.
Προσφερουμε ενα μαλλον σουρρεαλ θεαμα αλλα το προβλημα λυθηκε!

Βαγγελη σ΄ευχαριστω πολυ ,βολευτηκα με το ανωτερω αξεσουαρ 4χ4!
Άβαταρ μέλους
discogirl
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 18 Φεβ 2006, 14:35

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 38 επισκέπτες