Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μηπως ο κατοχος ενος τερατωδους Jimny απο Θεσσαλονικη...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό yannis » 12 Οκτ 2003, 19:39

Το είδα κι εγώ κάπου στη Μοναστηρίου, θά 'ναι πάνω από μήνα τώρα. Πράγματι ήταν εντυπωσιακό. Απ΄ότι φαίνεται όμως ο κάτοχός του δεν είναι στο forum.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Οκτ 2003, 16:35

cadm8b ειπες πως έχεις ενα willys. Από που το πήρες? Ακουσα πως κάποιος πουλάει τέτοια αναστήλωμένα :) γύρω στα 2.500.000
Τις μετατροπες τις εκανες εσύ ή το πήρες έτσι?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tazmania » 13 Οκτ 2003, 23:59

xtrail έγραψε:cadm8b ειπες πως έχεις ενα willys. Από που το πήρες? Ακουσα πως κάποιος πουλάει τέτοια αναστήλωμένα :) γύρω στα 2.500.000
Τις μετατροπες τις εκανες εσύ ή το πήρες έτσι?


Φίλε xtrail, για να σε βοηθήσω, Willys ανακατασκευασμένα πουλάει ο Χρήστος (δεν θυμάμαι το επώνυμό του) στην Λ. Βουλιαγμένης, στο ύψος της Γλυφάδας (φαίνετε από τον δρόμο). Η τιμή πρέπει να πλησιάζει τα 10.000€ (έχω καιρό να μάθω πληροφορίες). δεν ξέρω εαν μένεις Αθήνα ή όχι αλλά πιθανών να μπορώ να σου βρω κάποιο τηλέφωνο εάν χρειάζεσαι.

Να είσαι καλά.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Οκτ 2003, 08:41

10000€ για ένα willys;;;;; Μήμπως υπέρβάλουμε, ή ο άνθρωπος έχει βρεί την κότα με τα χρυσά αυγά;.....
Στείλε email στο superspy@off-road.gr, να σε στείλω στις Σέρρες να πάς να διαλέξεις απο 1500 € - 6000€......
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό IKE » 14 Οκτ 2003, 08:51

Λίγο υπερβολικά μου ακούγονται τα λάστιχα και για να λειτουργήσουν σωστά θα απαιτούν πολλές αλλαγές σε ανάρτηση και σύστημα διεύθηνσης. Το πίο ακραίο jimny απο πλευράς ελαστικών που έχω δεί πάντως είναι το παρακάτω:

Εικόνα

απο την σελίδα http://www.offroaders.com.hk/
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 14 Οκτ 2003, 11:00

απο οτι ειδα υπαρχει ενα ενδιαφερον για willys επειδη οντως εχω ενα και επειδη το θεμα το εχω ψαξει αρκετααααααα λεω αυτον στη βουλιαγμενης, ξεχαστε τον απατεωνας, να τραβηχτεις στης σερρες ναι, αλλα θα το παρεις στρατιωτικο οπου θα το μετανειωσεις γιατι εχει τα πλεονεκτηματα του αλλα και μειωνεκτηματα οποιος ενδιαφερεται στην επομενη βολτα θα μπορουσαμε να βρεθουμε να το συζητησουμε το θεμα γιατι δεν ειναι τοσο απλο, γιατι μιλαμε για ανακατασκευη.
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 14 Οκτ 2003, 11:08

m38a1 έγραψε: αυτον στη βουλιαγμενης, ξεχαστε τον απατεωνας,


δε θελω να παρεξηγηθει κανενας δεν εχω αυτη τη προθεση αλλα τα λεφτα δε χεζονται και τα 10000 ευρο ειναι, επειδη ειναι ολο μετατροπη δε ξερεις τι εχει κανει, τι μοντελα σαζμαν, κλπ βαζει και δεσμευεσαι να το φτιαχνεις σε αυτον που θα στα παιρνει συνεχεια. εχω ακουσει και αλλα πολλα για αυτον και μου εχει πει εμενα προσωπικα. αποψη μου ειναι. εχω το m38a1 4 χρονια και εχω δει πολλα για αυτο το αυτοκινητο και εχω αρχισει να το φτιαχνω μονος μου. αν θελεις πληροφοριες μου το λες
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό spiros » 14 Οκτ 2003, 14:13

Στον Ασπροπυργο οι παλιατζιδες τα πουλανε 1500 αλλα θελουν πολυ δουλεια και ποτε δεν θα ειναι κανονικο αυτοκινητο. Μην εχετε αυταπατες. Ντενεκεδες ειναι (συγνωμη Μ38). Μην το τολμησετε αν δεν πιανουν τα χερια σας θαλεγα.
Τον τυπο που τα πουλαει τον εχω ακουστα δεν τον ξερω προσωπικα, αλλα ρε γαμωτο μη λετε με τετοια ανεση απατεωνα τον αλλον. Αν εβγαινε και εγραφε τωρα εδω μεσα και σου ελεγε "ρε Μ38 ποτε σε εξαπατησα" τι θα του ελεγες; Ξερω γω; Δεν ειναι χοντρο να θαβουμε στον αερα;
spiros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 12 Δεκ 2002, 08:54

Δημοσίευσηαπό jdelis » 14 Οκτ 2003, 16:19

spiros έγραψε:αλλα ρε γαμωτο μη λετε με τετοια ανεση απατεωνα τον αλλον.


Συμφωνώ! Αν κάποιος έχει να πει κάτι συγκεκριμένο για κάποιον άλλο και τεκμηριωμένο να το λέει. Αλλά μόνο έτσι...
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 14 Οκτ 2003, 18:55

δικιο εχετε ισως ηταν χοντρο αλλα αναφερομαι στο κοστος και τη ποιοτητα της δουλειας του στη προσωπικη του ζωη μπορει να ειναι το καλυτερο παιδι ετσι τον λεω απλα πανακριβο και στο κατω κατω γιατι να εξαπατηθει καποιος που ενδιαφερεται. οσο αν μου εχει κανει τιποτα οχι επειδη πλεον σκαμπαζω καποια πραγματα για τα m38a1 και δε προλαβε.οσο για το φιλο μου spiro τενεκεδες ειναι οπως τα βλεπεις στον ασπροπυργο και φυσικα το τι ζητας απο ενα τζιπ αν τα χερια σου πιανουν μπορεις να το κανεις αστερι με τρελες δυνατοτητες εκτος δρομου. βλεπε το cj5 που ελαβε συμμετοχη στο τελευταιο trial, ειναι η πολιτικη εκδοση του m38a1 αν και εχουν καποιες διαφορες που αν δε ξερεις δε θα τις βρεις ποτε.
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Οκτ 2003, 19:10

Ουπς έχεις δίκιο cadm8b, τον m38a1 εννοούσα :oops:
Κάποιος γνωστός μου μου είπε πως κάποιος πουλάει και έτσι ρώτησα.
Ισως για real offroad να χρειάζονται "τενεκέδες" γιατί οτιδήποτε ακριβό το λυπάσαι. Αν πιάνουν και τα χέρια σου γλυτώνεις πολλά λεφτά μαλλον...!!!
Για το άτομο που λέτε αν καταφέρνει και τα παίρνει από τον οποιοδήποτε αλλά προσφέρει και υπηρεσίες είναι σωστός, αν δεν κάνει τίποτα και τα παίρνει τοτε ναι ειναι απατεώνας...άλλωστε δεν νομίζω πως ένα willys το φτιάχνει ο οποιοσδήποτε μάστορας και μάλιστα φθηνά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pavlox » 14 Οκτ 2003, 19:22

Δυστυχως θελουν πολυ δουλεια, και βεβαια ΜΕΡΑΚΙ.. και απο οτι φαινεται ο Μ38Α1 τα εχει και τα δυο περισια...η αληθεια ειναι οτι εκτος απο καποια κακοφτιαγμενα εκτρωματα :shock: , εχω δει πολυ καλες δουλειες, συγκεκριμενα ενα φιλος...τωρα εχει Disco V8" εφτιαξε ενα πολυυυυυ καλο.... φεραμε αρκετα πραγματα απο Αμερικη, ειχε καλο φαναρτζη και καλ μηχανικο...κατεληξε τελικα στη λυση του 2.0 λιτρου Φορντ(pinto) κινητηρα, και οταν το εδωσε το εδωσε με μιση καρδια λογω περιορισμενου χωρου (το χρησιμοποιουσε σαν καθημερινο αυτοκινητο).
Επισης ο τυπος στην βουλιαγμενης απ΄οτι γνωριζω ειδικευεται στα Μ151...Εχει μεγαλο στοκ ανταλακτικων..και αυτοκινητων ....
και εχει ενα καλο Landie παλαιας σειρας...που το ζαχαρωνω.... :wink:
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό spiros » 14 Οκτ 2003, 19:51

Μ38 παρεξηγηθηκες που τα ειπα ντενεκεδες; Εγω σε οσους με ρωτανε τους λεω μακρια εκτος αν τους "κοψω" οτι εχουν γνωσεις και ορεξη. Ξερεις ποσοι αγορασαν τετοια τζιπακια με την ελπιδα οτι θα εχουν ενα 4χ4 να πηγαινουν στο χωριο τους και μολις προσπαθησαν να το κανουν μια φορα κοντεψαν να αυτοκτονησουν; Μαλλον ξερεις! Δεν ειναι αυτοκινητο. Παιχνιδι ειναι! Και αυτο το ξερεις! Αρα γιατι παρεξηγησε; Να σου πω και το αλλο; Στην ιδια ομαδα παιζουμε. Εγω εχω ενα willys MB του 1941 που θα το ειδες και αυτο στο τελευταιο τραιαλ. (Αυτο που του ελειπε το πισω μερος της καροτσας. Στο αλλο τραιλ ελπιζω οτι θα το φερω ολοκληρο). Το cj5 που σου αρεσε ηταν δωρο γενεθλιων απο εμενα στον γαμπρο μου πολλα πολλα χρονια πριν. Το αγορασα θυμαμαι 160000 απο εναν παλιατζη τοτε, και για να φτασει να γινει οπως το βλεπεις σημερα εχουμε ριξει απιστευτα ξενυχτια. Αντιλαμβανεσαι οτι δεν σε ειρωνευτηκα λοιπον. Την αληθεια λεω συναδελφε! :lol:
spiros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 12 Δεκ 2002, 08:54

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες