Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

oxi re

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό A.Man » 24 Ιουν 2005, 12:10

Οι περισσότεροι απο εμάς αν θα δουν μια μηχανή (όχι πάπια γιατί αν το καλοσκεφτείς εκεί είναι η διαφωνία μας) θα σκεφτούν και τα άλογά της και τα γκάζια της.
Ακόμη και εγώ που δεν είχα ποτέ!
Πρόσεξε όμως την διαφορά:
Πέρσυ το καλοκαίρι στο δρόμο Θεσ/νίκη - Χαλκιδική μια μέρα χωρίς κίνηση (Γίνονται ακόμη θαύματα στις μέρες μας) στη δεξιά λωρίδα καμιά 7-8 αυτοκίνητα κινούνται χωρίς λόγο με 40-50 Km/h το ένα πίσω από το άλλο (λες και μπροστά τους κινείται περιπολικό).
Όταν τους προσπέρασα με πολύ μικρή βέβαια ταχύτητα, έχοντας τον φόβο μου, έκπληκτος είδα ότι ακολουθούσαν εντυπωσιασμένοι μια HARLEY που ο οδηγός και ο συνοδηγός ήταν κατάληλα ντυμένοι με τα κρανάκια τους, τα δερματινάκια τους, τις μποτούλες τους κτλ.
Το θέαμα για φωτογραφία...
Ακολούθησα και εγώ, ο άσχετος με μηχανές, το κονβόι και το απόλαυσα όσο τίποτα.
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Ιουν 2005, 12:12

χωρίς να διαφωνώ σε όλα αυτα που λέτε, τα οποία βρίσκω σωστότατα

ήθελα μονο να πω οτι και εμεις οι ίδιοι που καβαλαμε και μηχανακια και αυτοκινητα και καμια γουρουνα κάποιες φορές ήτε νομίζοντας πως εχουμε ''και καλα'' μεγαλύτερη εμπειρία ήτε απλά χαζεύοντας τριγύρω κάνουμε και εμεις αυτές τις γνωστές ''καγκουριές'' στους δρόμους.

λέω μονάχα πως εκεί έξω στη ζούγκλα που ζούμε δεν πρέπει να πέρνεις ανάσα ούτε για μια στιγμή για να μην τυχόν ξεχαστείς και .... σε πατήσουν. Σόρρυ για το μελόδραμα αλλά μιλάω επηρεασμένος απο πρόσφατο ατύχημα φιλικού μου προσώπου όπου και της κόστισε την ίδια της τη ζωή.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό A.Man » 24 Ιουν 2005, 12:16

Για να μην το ξεχάσω:
Τους ακολούθησα με ένα Punto GT ψιλοπειραγμένο.
Λες από πέρσυ μέχρι φέτος να σταμάτησε να το λέει η καρδούλα μου?
Πάντως Πρόεδρε να είσαι καλά που ξεκίνησες την κουβεντούλα και οι διαχειριστές που μας δώσαν χώρο να διατυπώσουμε τις απόψεις μας.
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό tedos » 24 Ιουν 2005, 12:23

vagelis έγραψε:Επειδη επεσε η γραμμη δυστυχως βγηκαν καποιες λεξεις μονο απο το μυνημα,γιαυτο θα τα τα ξαναγραψω.
Φιλε president , αυτο που θελω να πω εγω ειναι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια,οδηγωντας μηχανη απο τα 15 δηλαδη 40 χρονια και ιδιοκτητης παντα δυο μηχανων και πανω,μηπως και μου χαλασει η μια και τι κανουμε,εχω κανει ολα αυτα που καταδικαζεις και τα ευχαριστιθηκα,με μηχανακια σκετη πατεντα ακουμπαγαμε τ'αυτια μας κατω στην στροφη και ναι την σουζαραμε την σπαγαμε και η αδρεναλινη στα υψη,τωρα που ουτε χερια υπαρχουν ουτε ψυχη καταντησαμε σαν τους γερους που οποια πιτσιρικα δουν να φιλιεται την λενε πουτανα γιατι δεν τους σηκωνεται.
Φιλε μου η μηχανη ειναι απο την φυση της αναρχικη δεν καλουπωνεται.


Αχ Βαγγελη μου δεν ειναι διαφορα αποψης, διαφορα ηλικιας ειναι φιλε μου. Ριξε μια ματια γυρω σου στην "πολιτικα ορθη" κοινωνια μας.....γιατι να διαφερουν οι αποψεις των σημερινων αναβατων??? Ριξε μια ματια στις σημερινες μοτο (οπως και στα 4Χ4)....καταλαβαινεις τι βλεπεις?? Που ειναι ο κινητηρας ρε παιδια??? Πολυπλοκα ηλεκτρονικα συστηματα αυτο ειναι ολο........Η εποχη μας φιλε, η εποχη του λαδερου για την αλυσιδα, η εποχη της οδοντοβουρτσας για τις ψυκτρες, η εποχη του ψυγειου λαδιου του πατεντιαρικου για τα αεροψυκτα, η εποχη του φιλλερ με κοντρα καρυδακι για τις βαλβιδες περασε ανεπιστρεπτι....μαζι της περασε και η ανοχη και ο θαυμασμος αν το θες για τους "ινδιανους"

Δεν ειναι κακο φιλε απλα διαφορετικο.....και τα παιδια τα πιο νεα (μωρα ειμαστε και εμεις βεβαια δε λεω :twisted: :twisted: ) εχουν την αποψη αυτη δικαιολογημενα , δεν γνωρισαν κατι διαφορετικο.


Φιλε μου η μηχανη ειναι απο την φυση της αναρχικη δεν καλουπωνεται


Θα θελαμε....αλλα.....

Καλη καρδια φιλε καλα ναμαστε και να παμε για κανα ψαρακι εε :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Ιουν 2005, 14:10

Ετσι ειναι Θοδωρη,δεν εχουν χαζεψει μπολντορα και να τους τρεχουν τα σαλια.
Θα τηλεφωνηθουμε απο Δευτερα για ψαρακια.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Ne re !

Δημοσίευσηαπό geco » 24 Ιουν 2005, 21:48

Χμμμμ !

Προβληματισμούς βλέπω (και γουστάρω) από ανθρώπους που χρησιμοποιούσαν ή όχι μηχανάκια και ενοχλούνται ή ανέχονται διάφορα γύρω τους και τα γράφουν εδώ !

Σαν μεγάλος (52), σαν επαγγελματίας του χώρου(29 χρόνια σε εταιρίες μοτο), σαν αγωνιζόμενος (με μοτό πάντοτε), σαν κριτής και οργανωτής αγώνων, σαν κάτοικος της Αθηνοχαβούζας, αλλά και σαν χρήστης μοτό-αυτο θα παρατηρήσω τα εξής:

Πολιτισμός είναι πάνω από όλα να σέβεσαι τον εαυτό σου !

Και εγώ ενοχλούμαι από κακή συμπεριφορά οδηγών με κάθε είδους όχημα αλλά αφοπλίζομαι από ευγενικούς ανθρώπους που κάνουν μανούβρες και προσπαθούν να με διευκολύνουν να περάσω μέσα στα μποτιλιαρίσματα! (όταν είμαι με μοτο).

Η μοτοσυκλέττα λόγω μικρού όγκου και μεγάλης ιπποδύναμης περνάει σχεδόν παντού και κάνει ευκολώτερα "κόλπα". Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι όσοι την χρησιμοποιούν πρέπει να είναι πρόκληση γιά όλους.

Η μοτό δεν έχει παθητική ασφάλεια !
Είναι σαν το αυγό!
Κυλάει η πέτρα χτυπάει τ'αυγό, σπάει τ'αυγό!
Κυλάει τ'αυγό χτυπάει τη πέτρα, σπάει τ'αυγό!

Ναι, ναι πολύ καλά ξηγήθηκε εκείνος με την πολυουρεθάνη !
Είχε τουλάχιστον χιούμορ!

Η δικαιολογία ότι ο κάθε κάφρος ενοχλεί τους πάντες επειδή δεν υπάρχουν πίστες είναι εντελώς ανυπόστατη! Τα "τσογλάνια" δεν πατούν σε πίστα όσες και να φτιαχτούν. Το ξέρω από "μέσα"!

Η έκφραση "μηχανάκι" γιά τους ανθρώπους του χώρου είναι χαϊδευτική της "μοτοσυκλέττας" ασχέτως κυβισμού.
Από τους άσχετους είναι συνήθως εχθρική και υποτιμητική.
Η έκφραση "μηχανή" χρησιμοποιείται συχνά από άσχετους και "αδελφές"

Όλοι εσείς που χαζεύατε τους "Μπόλντορες" μπορείτε να χαζέψετε και τώρα μηχανάκια με πολύ πιό εξελιγμένη τεχνολογία και "εξωτικές" τεχνικές εφαρμογές που ταυτόχρονα είναι ασύγκριτα πιό φιλικά και γρήγορα!

Ο χαρακτήρας δεν χάθηκε από τα μηχανάκια! Αντίθετα διατηρείται, βελτιώνεται και ενθουσιάζει τους αναβάτες του σήμερα!

Να θυμήσω την διαφήμηση της Renault :"Τα καλύτερα είναι ΤΩΡΑ !!!"

Άν εμείς γεράσαμε, βαρεθήκαμε, αλλάξαμε, παραιτηθήκαμε δεν μας φταίει η εποχή ούτε η τεχνολογία. Αλλού πρέπει να ψάξουμε τον ένοχο!

Ο Vagelis τα λέει καλά με τους γέρους και την υποκειμενική τους στάση !

Συνεχίστε ! Καλά πάει !

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό samy » 26 Ιουν 2005, 19:28

Παντού θα βρείς καλούς και κακούς με δίτροχα τρίτροχα και τετράτροχα δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ηλικίας σίγουρα οι νεώτεροι είναι πιό ενθουσιώδεις και αρκετές φορές ενοχλητικοί αλλά υπάρχουν και κάτι γεροκαραβάνες που πάσχουν από παλιμπαιδισμό οι οποίοι είναι και οι χειρότεροι.Το πρόβλημα είναι περισσότερο πρόβλημα παιδείας και κατά δεύτερο λόγω είναι και αποτέλεσμα τρόπου ζωής μέσα στις μεγαλουπόλεις κυρίως την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη που μας βγάζουν αυτή την απάνθρωπη συμπεριφορά και μας κάνουν να αδιαφορούμε για τους άλλους και τα αποτελέσματα των πράξεών .Σίγουρα και η ηλικία βαραίνει όσο νάναι στο πόσο αντιλαμβάνεται ο άλλος την ενόχληση και γω μικρότερος αδιαφορούσα για τη κίνηση και το θόρυβο αλλά πλέον είναι κάτι που δεν αντέχω και ευχαρίστως θα γέμιζα πολλές εξατμίσεις με πολυουρεθάνη :lol: :lol: .Τι να πω κουράγιο και καλή καρδιά
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 26 Ιουν 2005, 23:58

Δυστυχώς όπως είπε και ο Samy το μεγάλο πρόβλημα βρίσκεται στη νοοτροπία του Έλληνα οδηγού ο οποίος νομίζει ότι οδηγάει τέλεια και ο δρόμος του ανήκει . :evil:
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό xontros » 27 Ιουν 2005, 00:14

geco έγραψε:Η έκφραση "μηχανάκι" γιά τους ανθρώπους του χώρου είναι χαϊδευτική της "μοτοσυκλέττας" ασχέτως κυβισμού.
Από τους άσχετους είναι συνήθως εχθρική και υποτιμητική.
Η έκφραση "μηχανή" χρησιμοποιείται συχνά από άσχετους και "αδελφές"

Κοίτα να δεις που δικαιώθηκα που λέω ότι έχω "μηχανάκι", και ας είναι 650 :twisted: :twisted: :twisted: Μπορεί να είμαι εκτός θέματος Πρόεδρε, αλλά βρήκα ευκαιρία για δωρεάν ψυχανάλυση, οπότε πάρτε και κάτι από εμένα:
Οι "Volkswagen" στα παπιά ανέκαθεν με ενοχλούσαν, και στα 18 και στα 38, αλλά πότε δεν με ενόχλησαν οι Montesa, τα Maico, oι Bultaco, τα GSX, τα Bol'd'Or και τα Z, όσο θόρυβο και να έκαναν. Μάλλον τελικά με ενοχλεί η χαζομάρα αυτού που το καβαλάει και φτιάχνεται με τον ήχο αφού δεν μπορεί αλλιώς :twisted: :twisted:
Μου τη δίνουν οι τύποι που κυκλοφορούν με μεγάλες μηχανές (Varadero ή Africa συνήθως) μόνο το καλοκαίρι, μόνο χωρίς κράνος, και οδηγώντας με τη νοοτροπία του αυτοκινήτου, όπως επίσης και αυτοί με τα διαλυμένα παπιά και το κινητό στο χέρι. Επίσης μου τη δίνουν όλοι αυτοί οι εκνευριστικοί τύποι που σέρνονται μπροστά μου εκνευριστικά αργά, και που τελικά περνάνε με κόκκινο όταν φτάνουν στο φανάρι...
Χαίρομαι που όλο και πιο πολλοί οδηγοί κάνουν χώρο για να σε βοηθήσουν να περάσεις στο μποτιλιάρισμα, και που όλο και πιο πολλοί παίρνουν ένα μηχανάκι για να πηγαίνουν στη δουλειά τους.
Εάν ποτέ αρχίσω να εντυπωσιάζομαι από Harley και να τις κοιτάω πάνω από ένα λεπτό, πατήστε με :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό A.Man » 27 Ιουν 2005, 09:28

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!
Σε όσα έγραψα στο συγκεκριμένο post δήλωνα ευθαρσώς ότι είμαι άσχετος με μηχανές.
Και μάλιστα σε ανύποπτο χρόνο. Επομένως μάλλον γλύτωσα το στίγμα της "αδελφής".
Σχετικά με τις Harley τώρα, σαφώς και δεν εντυπωσιάστηκα από το συγκεκριμένο "μηχανάκι" (χαϊδευτικά το χαρακτηρίζω έτσι), αλλά από το γεγονός ότι ένας άνθρωπος τηρώντας τους κανόνες ασφάλειας, οδηγούσε με χαμηλή ταχύτητα τέρμα δεξιά, χωρίς να ενοχλεί κανέναν, απολαμβάνοντας την Κυριακάτικη εξόρμησή του.
Κατά τα λοιπά μάλλον τελικά συμφωνούμε στα περισσότερα με τους συμμετέχοντες στην ομάδα ψυχανάλυσης.
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό pavlox » 27 Ιουν 2005, 10:50

Είμαι ο Πάυλος και είμαι ακόμα ΚΑΛΑ !!!!

Ετσι δέν λένε στίς ομάδες θεραπείας και απεξάρτησης....χεχεχεχε
Βεβαια εδώ δέν πρόκειται για απεξάρτηση, αλλα για ένα χόμπυ που πολλές φορές καταλήγει δυστυχώς σε "τραγωδία"

:P Εάν όλοι ο οδηγοί αυτοκινήτων ήταν και οδηγοί μοτοσυκλέτας...και κάνανε κάποια χλμ καθημερινά σε κίνηση...(οδηγοί...όχι ιδιοκτήτες, τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ καλυτερα νομίζω) Τουλάχιστόν στο θέμα σεβασμού και συμπεριφοράς....
:P Εάν όλοι οι ινδιάνοι - καγκουράδες καθόταν 1 ώρα μπρόστα απο ένα ηχείο με db που θα έκανε δόντια να τρίζουν (οχι με μουσική)....τότε νομίζω ότι τα τσιμπουκόφωνα θα μπαινανε πάλι στή θέση τους...

Και μένα το Transalp μου μηχανάκι είναι... :P Μέχρι να το αγοράσω ήταν μηχανή...τώρα είναι πία μηχανάκι....
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 27 Ιουν 2005, 19:29

Τι να πει κανεις? Οταν ειμαι με το Ντισκοβερυ και μου πεταγεται απο πισω το ΧΤ, τελειωμενος, και κανει σφηνα απο δεξια, δεν εχω και πολλα περιθωρια αντιδρασης, ειτε οδηγω μηχανη ειτε οχι, αν ο αλλος εχει deathwish δεν μπορω να κανω πολλα. Δεν συζηταμε για τη φυλη με τα παπια που εχουν βαλθει να αποδειξουν ποσο γρηγορο και φοβερα σαματατζιδικο μπορει να ειναι ενα μηχανακι 100 κ.εκ με 18 αλογα στη βουλιαγμενης. Και φοβασαι να τους προσπερασεις στην κινηση, γιατι εκτος του οτι το 18χρονο δεν φοραει κρανος, εχει φροντισει να βγαλει τους καθρεπτες απο το "εργαλειο" ο μαγκας για να μην του κοβει τελικη. Αντε να χτυπησεις κανενα και να το εχεις βαρος για ολη σου την ζωη. Χωρια μετα που βγαινουν οι μαναδες και φωναζουν "για τα μηχανακια που σκωτονουν τα παιδια μας". Και δεν δεχομαι ιστοριες του στυλ δεν εχουμε χωρο να ξεδωσουμε, υπαρχουν ενα καρω χωραφια στην Παρνηθα, στην Πεντελη, στην Αναβυσσο και πιστα στα μεγαρα. Εκτος και αν ολοι οι γρηγοροι ειναι επιπεδου MotoGP και δεν τους κανουν τα Μεγαρα και οι Σερρες, αλλα εκει δεν ειναι τα 16χρονα κοριτσακια μπροστα να δουν τα κατορθωματα του Βασιλια της Σουζας της περιοχης. Ενω στην πλατεια ομως...
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό A.Man » 27 Ιουν 2005, 20:00

Ευχαριστώ prop!
Και απ' όσο καταλαβαίνω ο κύριος δεν είναι άσχετος.
Σωστόςςςςςςςςςςςςς
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Re: Ne re !

Δημοσίευσηαπό denis » 27 Ιουν 2005, 20:26

Μου τη δίνουν οι τύποι που κυκλοφορούν με μεγάλες μηχανές (Varadero ή Africa συνήθως) μόνο το καλοκαίρι, μόνο χωρίς κράνος, και οδηγώντας με τη νοοτροπία του αυτοκινήτου.

Μιχαλη μου μη χαρακτηριζεις αυτες τις μηχανες μονο, γιατι ετσι μας περνει ολους η μπαλα και ειναι αδικο.Ξερω τοσα πολλα παιδια που εχουν αυτες τις μηχανες, που προσπαθω να σκεφτω καποιον απο αυτους να κανει τανζανιες, και δεν μπορω.Σιγουρα παντα υπαρχει εξαιρεση στον κανονα.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 27 Ιουν 2005, 23:06

Με παρεξήγησες αγαπητέ φίλε μου :oops: :oops: :oops: Δεν κατακρίνω τις συγκεκριμένες μηχανές, αλλά τη νοοτροπία ορισμένων από αυτούς που τις οδηγούν, που δεν διαφέρει και πολύ από αυτή των αφηρημένων οδηγών αυτοκινήτου. Χαίρομαι ειλικρινά να βλέπω να τις οδηγάνε σβέλτα, και ζηλεύω αυτούς που τις χειρίζονται σαν παπιά. Αυτό που εννοούσα ότι μου τη δίνει είναι ότι πολλές φορές μου έχει τύχει να δω κάποιους που ίσως να τις αγόρασαν μόνο και μόνο για το επιβλητικό τους παράστημα, να τις οδηγάνε ως άλλοι άρχοντες του δρόμου, αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους.
Πότε έκανε η μηχανή τον αναβάτη :?: Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά όπως ξέρουμε...
Τελευταία επεξεργασία από xontros και 27 Ιουν 2005, 23:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες