Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

το πενταλεπτο του DISCOMAN

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

το πενταλεπτο του DISCOMAN

Δημοσίευσηαπό discoman » 15 Ιουν 2005, 16:38

Προχθες βρωμισαμε απο τα σκουπιδια , σημερα δεν εχουμε τραπεζες, ακριβυνε εκεινο ,σαπιες γαλοποθλες στα ψυγεια βρεθηκαν . Ενα προβλημα μονιμο μια στεναχωρια ενας ελληνας που γκρινιαζει συνεχεια τιγινεται? που παμε?
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

το πενταλεπτο του DISCOMAN

Δημοσίευσηαπό fokion » 15 Ιουν 2005, 16:48

κατα διαόλου
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό discoman » 16 Ιουν 2005, 07:31

9 καλαμακια 4 μπυρες ι πατατες κανουν 8500 χιλιαδες δραχμες . ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ :shock:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό michailbm » 16 Ιουν 2005, 08:15

Μηδέ προ του τέλους μακάριζε!
Τα χειρότερα έπονται!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό discoman » 16 Ιουν 2005, 14:48

κρισιμη συνοδος της ευρωπαικης κοινιοτητας . Να πουνε τι ? Ετσι οπως καταντησαν ολους μας . πανε και σερνονται πισω απο τους αμερικανους .Που ειναι οι ευρωπαικες αξιες του παρελθοντος . ?
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό fokion » 16 Ιουν 2005, 15:26

να καπου εδω γυρω μεσανε, προσεχετε μην τις πατησετε
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό pavlox » 16 Ιουν 2005, 16:55

Λοιπόοον....σήμερα περνώ από Ομόνοια με τήν μηχανή ....χαμός ...πολέμος απο κίνηση λόγω στάσεων και πορειών....είμαι μεσαία λωρίδα και βλέπω πεσμένο μισό στο πεζοδρόμιο και μισό στον δρόμο έναν απο αυτόυς τους "άτυχους" που βρισκονται στα διχτυα τών ναρκωτικών....κομμάτια στήν κυριολεξία, και τα λιγοστά του πράγματα, τα χαρτιά του, μια σακκούλα με το βιός του και ένα καπέλο χύμα στήν άσφαλτο. Ψάχνοντας βλέπω ότι ο πρίν από λίγο γεμάτος δρόμος απο αστυνομία δέν είχε ούτε ένα για δείγμα (λόγω τής πορέιας) και ενω έχω φτάσει μέχρι το παλίο ΑΤΗΕΝΕ...Οδό Πεσματζόγλου, δέν εχω δει ακόμα κανεναν για να το αναφέρω, δυστυχώς το κινητό μου δέν το είχα μαζι (τωρα τελευταία μου φαινεται όλο και περισότερο το ξενχάω.) Φτάνω λοιπόν μετά απο λίγα λεπτά στο Σύνταγμα, όπου εκει βλέπω δύο λεωφορεία τών πρώην ΜΑΤ, και δυο μοτοσυκλετιστές τής ομαδας Ζ.... Να λέω στον φίλο μου, να το πούμε στα παιδιά...Αυτοί ξέρουν τι και ποιόν θα ειδοποιησουν....
Ο φίλος μου να επιμένει..ασε ρε κάποιος άλλος θα βρεθεί...
Εγω εκει το δικό μου...ίσως να φταίνε τα πολλά χρόνια του Προσκοπισμου...ποιός ξέρει...
Γειά σας λέω στο ένα παλικάρι με ανεβαίνοντας απο Ομόνοια είδα.... έναν άνθρωπό πού άλλον χρειάζεται βοήθεια....μπλά μπλά μπλα...κλπ, και έκει που περιμένω να ακούσω τήν φυσιολόγική και ανθρώπινη αντίδραση.. ΟΚ ..θα ειδοπόιήσουμε....
Το παλικάρι με κυτά απο κάτω μέχρι πάνω... ψάχνοντας για ύποτα στοιχέια :oops: και μου λέει "Καλά ρε φίλε και συ απο κει μέχρι εδω σε μένα βρηκες να το πείς....δέν μπορουσες να κανεις ένα τηλεφωνάκι στο 166, η να σταματήσεις να τόν βοηθήσεις ??? "
Για δευτερόλεπτα προσπαθω να επεξεργαστω αυτό που άκουσα...δηλαδη δέν επρεπε να σας το πω κύριε ? κατα τήν γνώμη μου ίσως κινδυνέυει μία ανθρώπινη ζωή....
Ρε μεγάλε κατάλαβες τί σου λέω ? ότι απο κεί μέχρι εδώ είχες πολύ χρόνο να ειδοποιήσεις κάποιον άλλο....και μου ήρθες εδώ στο Συνταγμα να το αναφέρεις, γιατί δέν σταμάτησες να τόν βοηθήσεις εσυ....

Εκει πια έπαψα να μιλάω άλλο, έβαλε μπροστα τήν μοτοσυκλέτα του και μαζι με τον συναδελφο του εξαφανιστηκαν, μάλλον πρός Ομόνοια...
Μου έμεινε μία πίκρα στο στόμα, και ειχα και τόν φίλο να μου λέει στάλεγα μ@λ@κα...θα βρέις και τόν μπελά σου στό τέλος....
Βέβαια η απάντηση μου ήρθε μετα....αλλά ήταν πία αργα...

Τώρα πού το καλοσκέφτομαι φταίω...φταίω που δέν σταμάτησα να τόν σηκώσω, να του δώσω τό φιλί τής ζωής να τού βάλω ορό....να να να ....
Φταίω πού την χάλασα στα παληκάρια τους Ζητάδες πού καθίσαν λίγάκι να χαζέψουν κανένα τουριστικό κ@λαράκι .....
Φταίω πού δέν ειχα το κινητό μαζι μου....

Τί έιπες ? Ευρωπαικές αξίες του παρελθόντος....χαχαχαχαχαχ.....εδω έχουμε χάσει το φιλότιμο μας σάν Έλληνες....
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Ιουν 2005, 18:52

λογικό είναι, αν οι αξίες μας είναι μόνον το ευρώ........

καλό πείραμα η ΕΕ αλλά μόνον όταν υπάρχει ανάπτυξη, για όλους

όλα τα άλλα είναι εθνική υπόθεση
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό michailbm » 16 Ιουν 2005, 22:50

Σε εμάς έγκειται να τους ξυπνήσουμε!!!!
Νομίζω.... ίσως.... Μπα δε βαριέσαι κάποιος άλλος θα το κάνει!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό discoman » 20 Ιουν 2005, 16:47

Καλα που πηγαν ολοι ? Λεφτα δεν εχουν οι τραπεζες τον χαβα τους η παραλιακη το σαββατο τιγκα .Καλα αυτοι πανω βαλθηκαν σε ενα χρονο να μας διαλυσουν τελειως ? οι αλλοι το καναν πιο κομψα και αργα . 400 ευρω για να φας σε club της παραλιακης ειναι πολλα/ ? :shock: για τεσσερα ατομα ? καιχωρις ζωντανο προγραμμα ?
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Η γλώσσα μας και η χρήση αυτής.

Δημοσίευσηαπό Camelius » 20 Ιουν 2005, 22:31

Χωρίς καμμια πρόθεση να θίξω κανέναν, και χωρις να θελω να δημιουργησω έριδες, να επισημάνω απλά ότι ειδικά σε αυτό το θέμα καλό θα ήταν να είμαστε προσεκτικοι τόσο με τον τρόπο που χρησιμοποιούμε την ελληνική γλώσσα, όσο και με την ορθογραφία μας.
Αν μη τι άλλο, αφού θέλουμε να είμαστε Ελληνες και να γκρινιάζουμε για τα κακώς κείμενα γύρω μας, καλό θα είναι να μην δίνουμε λαβές σε κανένα για να μας πει "λιγότερο" Ελληνα (ελπίζω ότι καταλαβαίνετε όλοι το νόημα του μηνύματος).

Φιλικότατα,
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό discoman » 21 Ιουν 2005, 15:18

χωρις καμια παρεξηγηση και φιλικοτατα μηπως θες να γινεις ο νεος ΙΚΕ :twisted:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό blackchris » 21 Ιουν 2005, 15:52

discoman έγραψε:χωρις καμια παρεξηγηση και φιλικοτατα μηπως θες να γινεις ο νεος ΙΚΕ :twisted:


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Καλοοοοοοοοοοοοοοο
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 21 Ιουν 2005, 17:53

Βρέ κακούργοι!!!!!!
Τί σας είπε ο άνθρωπος και μάλιστα ευγενικά και του ορμήξατε; Οτι είστε καμπούρηδες;;;; :D :D :D :D
Αγράμματους σας είπε και σας έστειλε αδιάβαστους για διάβασμα!!!!!!!!
Άντε και με τον κηδεμόνα σας!!! :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 21 Ιουν 2005, 18:36

Απ' το αυτάκι και στον δάσκαλο!!!! :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 54 επισκέπτες