Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το βουνό μας ....

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό tedos » 01 Μαρ 2007, 09:49

vagelis έγραψε:
Captaindim έγραψε:[quote="jdelis"
[


Υπάρχουν "κοινωνίες" που ακόμη και σήμερα τιμωρούν εγκλήματα με λιθοβολισμό. Και κάποιες εποχές γίνονταν και ανθρωποθυσίες. Με αυτή τη λογική δεν πρέπει να τους κατακρίνουμε, αλλά πρέπει να τους βλέπουμε κάτω από ένα λαογραφικό πρίσμα. Στο κάτω κάτω τέτοιες "ιδιαιτερότητες" χαρακτηρίζουν ένα λαό και πλουτίζουν την κοινωνία μας! :madman:


Δηλαδή για σένα οι Ισπανοί κατακτητές της Λατινικής Αμερικής του 15ου και 16ου Αιώνα που πήγαν εκεί και δεν άφησαν τίποτα όρθιο και σκοτώνανε τους ΙΝΚΑΣ και του ΜΑΙΑ καταστρέφοντας τον πολιτισμό τους , που γι αυτούς ήταν άγριοι επιδη κάνανε ανθρωποθυσίες γιατί με το ζόρι θέλανε να τους κάνουν «ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΤ΄ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΣΗ» δικιά τους είχαν δίκιο?????????????

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΟΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ


Οποιοσδηποτε κανει φονο και για αποιονδηποτε λογο και οτι και αν σκοτωνει,ανθρωπους η ζωα δεν εχει δικιο,αυτα μια και θες ντε και καλλα μια απαντηση για να δικαιολογησεις τον εαυτο σου.[/quote]

Βαγγελη μου εχεις αδικο και εσυ και ο Γιαννης.....λυπαμαι!

Εγω ειμαι υπερ του κυνηγιου....ιδιαιτερα αμα το θηραμα κραταει....επαναληπτικη και μου στηνει καρτερι!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Βεβαια για συνειδητοποιημενους κυνηγους ακουσα οτι παιρνουν και εθελοντες στο Ιρακ! Και βεβαια εκει τα θηραματα πυροβολανε!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 01 Μαρ 2007, 10:08

vagelis έγραψε:[

Οποιοσδηποτε κανει φονο και για αποιονδηποτε λογο και οτι και αν σκοτωνει,ανθρωπους η ζωα δεν εχει δικιο,αυτα μια και θες ντε και καλλα μια απαντηση για να δικαιολογησεις τον εαυτο σου.



Καλημέρα
Εντάξει Βαγγέλη το «έπιασα» το νοημα …………«ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΟΣ »…………………φτου και από την αρχή .
Μόνο προς θεού προσέχετε αυτήν την κ@......λ@ την Εύα μην ξανά πλησιάσει την μηλιά γιατί θα ξανακάνουμε τα πράγματα ΚΩΛΟΣ .
---------------------------------------------------------------------------------
ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό vagelis » 01 Μαρ 2007, 10:13

Δυστυχως και μετα απο 100 σελιδες παλι δεν θα εχουμε καταληξει πουθενα για ολα ο ανθρωπος εχει καποιες δικαιολογιες κι'αν δεν εχει φτιαχνει,πιστευω οτι ειναι θεμα με ποιους εχεις ζησει και τι εχεις μαθει απο αυτους αν απο μικρος κυνηγουσες με τον πατερα σου,ειναι φυσικο μεγαλωνοντας να γινεις κι'εσυ κυνηγος αν εισαι γυιος μαφιοζου θα γινεις στην χειροτερη προστατης,στην καλυτερη εμπορος ναρκωτικων ετσι ειναι.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 01 Μαρ 2007, 10:30

vagelis έγραψε:Δυστυχως και μετα απο 100 σελιδες παλι δεν θα εχουμε καταληξει πουθενα για ολα ο ανθρωπος εχει καποιες δικαιολογιες κι'αν δεν εχει φτιαχνει,πιστευω οτι ειναι θεμα με ποιους εχεις ζησει και τι εχεις μαθει απο αυτους αν απο μικρος κυνηγουσες με τον πατερα σου,ειναι φυσικο μεγαλωνοντας να γινεις κι'εσυ κυνηγος αν εισαι γυιος μαφιοζου θα γινεις στην χειροτερη προστατης,στην καλυτερη εμπορος ναρκωτικων ετσι ειναι.


Συμφωνώ μαζί σου αν και υπάρχουν και εξαιρέσεις
Εύχομαι όμως το παράδειγμα να μην ήταν επί προσωπικού και επίσης να μην είχε στόχο παραλλαλισμου των δυο κοινονικων ομάδων που ανέφερες .
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό vagelis » 01 Μαρ 2007, 10:57

Σαφως και δεν αναφερομαι προσωπικα,οσο για το παραδειγμα ηταν λιγο χοντρο για να γινει κατανοητο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 01 Μαρ 2007, 11:08

Dr.Format έγραψε:Και για να μην ξεχνιώμαστε: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3076.html
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

το κυνήγι έχει πολλές μορφές...μα πάντα ίδια

Δημοσίευσηαπό sacram » 01 Μαρ 2007, 16:47

αποτελέσματα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό pantg » 03 Μαρ 2007, 09:08

Aγαπητοί φίλοι,

θέλω να ελπίζω ότι όλοι συμφωνούμε στο πραγματικό γεγονός του ότι η υπερβολή είναι ο χειρότερος σύμβουλος και κυρίως ο χειρότερος τρόπος να σκεφτόμαστε αλλά και να πράττουμε.

Αν προσπαθούμε να κρατάμε το "μέτρο" τόσο στις πράξεις όσο και στα λόγια και τις σκέψεις μας τα περισσότερα προβλήματα μπορεί να συνεχίσουν να υπάρχουν αλλά μάλλον δεν θα είναι τόσο έντονα και σε τέτοια οξύτητα.

Αναφέρομαι γενικά καθώς μία συζήτηση που άρχισε για το βουνό τελικά έφτασε στις φάλαινες και στους μικρούς πεινασμένους νέγρους (με αφορμή την τελευταία καταχώρηση)

Αυτό που τελικά σε αυτή την γωνιά του διαδικτύου νομίζω ότι μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι όχι το τί κάνουν οι άλλοι (γενικότερα οι άλλοι και όχι συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων με "χούγια", "χόμπυ", "δραστηριότητες" όπως η δική μας πχ) αλλά το τί μπορούμε να κάνουμε εμείς για αυτό.
Δηλαδη να προσέχουμε να μην πετάμε σκουπίδια αλλά και να μαζεύουμε αυτά που βρίσκουμε.
Να μην "σκάβουμε" τους δρόμους αλλά να τους ανοίγουμε, να καθαρίζουμε τις πέτρες που πέφτουν, να γεμίζουμε τα νεροφαγώματα κ.α.
Να μην "οργώνουμε" χωράφια που φαίνονται τόσο θελκτικά για παιχνίδια μεν αλλά στην ουσία είναι έτοιμα για την παραγωγή που περιμένει ένας άνθρωπος για να ζήσει την οικογένειά του (αχχχ αυτό το Βούτημα τί έχει τραβήξει τα τελευταία χρόνια....)
Να βάλουμε πιό ήσυχες εξατμίσεις για να μην σηκώνουμε το βουνό στο πόδι.
Να κλείσουμε λίγο τα πετρέλαια για να μην καπνίζουν τόσο οι εξατμίσεις μας (αυτό είναι σαφής αναφορά στον υπογράφοντα που του ρύθμισαν την αντλία πιό "αποδοτικά" και ΠΡΕΠΕΙ να αφήσει τις καλύτερες επιδόσεις σεβόμενος το περιβάλλον)
Να μην κόβουμε λουλουδάκια και δεντράκια για να χαρούμε μιά δυό μέρες στο σπίτι. Στο βουνό ζουν πιό πολύ και θα τα δούμε και στην επόμενή μας βόλτα αντί να τα πετάξουμε στα σκουπίδια.
Να αφήνουμε και καν'α καρπό στα δέντρα για τα πουλιά και τα ζώα του βουνού και ας μαζέψουμε δύο κιλά βατόμουρα και όχι 5.
και τόσα άλλα..........

------------

Να διευκρινήσω ότι ΔΕΝ είμαι κυνηγός (το προσπάθησα),
ΔΕΝ είμαι ψαράς (το προσπάθησα και αυτό),
ΔΕν είμαι χορτο/φυτοφάγος (αυτό δεν το προσπάθησα καν).
Πιστεύω ότι δεν είναι αμαρτία να τρως κάτι που τρώγεται όπως δεν είναι αμαρτία και να φάει ένα λιοντάρι ή ένας καρχαρίας ή ένα σαρκοφάγο/δηλητηριώδες φυτό εμένα αν βρεθώ στο δρόμο του και κάνω βλακείες.
Ειναι αμαρτία να τα σκοτώνεις κάτι ΜΟΝΟ για το κέφι σου και για την ευχαρίστησή σου, είτε είναι ζωντανό της στεριάς, της θάλασσας ή του αέρα, φυτό (γιατί και αυτά ζουν) ή ακόμη και άψυχο.
Οπως είναι αμαρτία και το να χαλάσεις ένα φαράγγι για να περάσει ένα τραίνο, να κόψεις ένα βουνό στη μέση για να περάσει ένας αυτοκινητόδρομος, να στερέψεις ένα ποτάμι για να γεμίσεις μία τεχνητή λίμνη για να πίνουν νερό άνθρωποι που θα έπρεπε εξ' αρχής να μην έχουν μαζευτεί όλοι σε έναν τόπο αφήνοντας την γωνιά της Γης που γεννήθηκαν.
και τόσα άλλα....

Αυτά που βρίσκουμε εμπρός μας τα έχουμε δανειστεί δεν είναι δικά μας και πρέπει να τους φερόμαστε με τον καλύτερο και αποδοτικότερο τρόπο.
(για να παραφράσω την άλλη γνωστή ρήση ότι τα έχουμε δανειστεί από τα παιδιά μας)


Αν οι κυνηγοί κυνηγάμε με μέτρο.
Αν οι ψαράδες ψαρεύουμε με μέτρο (και τα ψάρια είναι ζωντανα και πεθαίνουν για να τα φάμε)
Αν οι τετρακίνητοι των βουνών σεβόμαστε τα βουνά αλλά και τους ανθρώπους που μας υποδέχονται
τόσα άλλα αν....
Αν όλοι κοιτάξουμε την δική μας "καμπούρα" και όχι αυτή των άλλων
τότε νομίζω ότι η συζήτηση αυτή θα έχει φτάσει σε ένα σωστό και εποικοδομητικό αποτέλεσμα.

Να είσαστε όλοι καλά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό GFiotakis » 05 Μαρ 2007, 05:37

Διαβασα προσεκτικα ολο το τοπικ μιας και δεν εχω τυχει ξανα να δω αποψεις σχετικες με το κυνηγι ........
Καταγομαι απο την Κρητη , μερος οπου το κυνηγι και τα οπλα ειναι μια καθημερινοτητα ........παρολα αυτα απο μικρος που πηγαινα στο χωριο μου (ορεινο ) θεωρουσα το κυνηγι βαρβαρο πραγμα , πρωτον γιατι δεν μπορουσα να δω να σκοτωνουν ενα ζωο για χομπι και δευτερον απο μικρος ειχα διαβασει ενα βιβλιο (δεν θυμαμαι ποιο ) που μιλουσε για την εξελιξη του ανθρωπου μεσα στους αιωνες ............και καταλαβα πως η αναγκη του ανθρωπου να ζει απο το κυνηγι εχει περασει τουλαχιστον εναν αιωνα ........για την ευρωπη τουλαχιστον.....αρα αυτοματα θεωρησα το κυνηγι κατι βαρβαρο που ανηκει σε μια εποχη πολυ πισω και οχι στην σημερινη ανθρωποτητα την πολιτισμενη υποτιθεται.
Εγκληματα κατα της φυσης γινονται τεραστια που το κυνηγι μπροστα τους ωχρια..........το θεμα δεν ειναι για μενα αν διαταρασσεται η φυση ............αλλα η διαταραγμενη προσωπικοτητα αυτου που κυνηγαει για χομπι ........που περηφανος ριχνει το θηραμα του πανω στο καπο του αυτοκινητου του και φωτογραφιζετε διπλα καμαρωτος...... γιατι θα καταλαβαινα καποιον που πειναει να σκοτωσει ενα ζωο για να επιβιωσει , αλλα αυτον που σπαταλα ενα σωρο χρηματα για να κυνηγαει απο χομπι ειλικρινα δεν τον καταλαβαινω
Υποτιθεται πως ο ανθρωπος διαφερει απο τα υπολοιπα ζωα επειδη σκεφτεται , διαφερει απο το πουλι που τρωει τα σκουληκια και απο το ζωντανο που τρωει τα ραπανακια που τοσο πολυ καποιοι στεναχωριουνται για αυτα.
Δεν χρειαζεται να ειναι οικολογος ή οποιοδηποτε αλλη ιδιοτητα εκτος της ανθρωπινης για να μην καταλαβαινει πως το να σκοτωνεις απο ευχαριστηση ειναι διαστροφη

Αυτος που σκοτωνει με ανεση ενα ανυπερασπιστο ζωο ευκολα θα στρεψει το οπλο του και σε εναν ανθρωπο ( παραδειγματα χιλιαδων δολοφονιων με κυνηγετικες καραμπινες κυνηγων )

Δεν θα επαιρνα μερος στην συζητηση γιατι ειμαι σιγουρος πως κανεις «ταγμενος» κυνηγος δεν προκειται να αλλαξει γνωμη απο αυτα που εχω γραψει αλλα για δυο διαφορετικους λογους .
Ο πρωτος λογος ειναι το θεαμα που αντικρισα το Σαββατο 3 του Μαρτη στο δρομο απο αυλωνα για μαλακασα στο δασος με αλλους φιλους ......δεν θα το περιγραψω θα σας δωσω φωτογραφιες για να καταλαβετε ........
Και ο δευτερος λογος ειναι οτι καποιος μπορει να διαβαζει ο οποιος δεν εχει αποκρυσταλλωσει αποψη και μπορει να βοηθηθει να μην πεσει θυμα της διαστροφης που λεγετε κυνηγι .

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Παρνηθα 3-3-07

Θα ηθελα να ακουσω απο καποιους ποιο «ιδικους» σε τι ψυχικη υγεια βρισκετε αυτος ή αυτοι που εκαναν αυτο το πραγμα .

Φιλικα Γιωργος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GFiotakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 01:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Περιστέρι

Δημοσίευσηαπό vagelis » 05 Μαρ 2007, 08:19

Δυστυχως φιλε μου ετσι ειναι τα πραγματα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Μαρ 2007, 09:17

Για όσα αναφέρθηκαν περι Αφρικής έχουν μεταφερθεί σε νέο θέμα.
Επί του θέματος, επαναλαμβάνω πως δεν νομίζω να ξεκίνησε ως διαμάχη κυνηγών και όλων των υπολοίπων, αλλά για τα δικαιώματα που έχουν κάποιοι στο βουνό....
Από κάποια παραδείγματα φάνηκε πως οι κυνηγοί (τουλάχιστον τις περιόδους του κυνηγιού) το θεωρούν αποκλειστικά δικό τους....!!!!! Ποιά ειναι η θέση σας περι αυτού???
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό drMel » 05 Μαρ 2007, 10:31

Ερώτηση πρός του φίλους κυνηγούς.


Εχετε ιδέα πόσα χρόνια χρειάζονται για να ανακυκλωθούν τα πλαστικά φυσίγγια σας???

Γιατί τα βουνά είναι γεμάτα απο αυτά???
Γιατί δεν τα μαζεύετε σαν σκουπίδια????
drMel
 

Δημοσίευσηαπό sacram » 05 Μαρ 2007, 11:21

GFiotakis έγραψε:Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Παρνηθα 3-3-07

σε τι ψυχικη υγεια βρισκετε αυτος ή αυτοι που εκαναν αυτο το πραγμα .

Φιλικα Γιωργος


A ρε Γιώργο...
Είμαι σίγουρος οτι την ώρα που προσπαθούσαμε να σηκώσουμε τα άψυχα-ατυχα κουφάρια από την μέση του δρόμου εστω για να τα τοποθετήσουμε κάπου αλλού, δείχνοντας ετσι έστω λίγο σεβασμό σε αυτά τα όμορφα δολοφονημένα πλάσματα...πιο πολύ κατακερματιστήκαμε εμείς παρά ο φονιάς τους την ώρα που τα παράταγε νεκρά στη μέση του δρόμου
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 05 Μαρ 2007, 12:08

pantg έγραψε:...
Αν όλοι κοιτάξουμε την δική μας "καμπούρα" και όχι αυτή των άλλων
τότε νομίζω ότι η συζήτηση αυτή θα έχει φτάσει σε ένα σωστό και εποικοδομητικό αποτέλεσμα.
Μπράβο Παντελή,

έχεις πιάσει το νόημα :thankyou:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 05 Μαρ 2007, 13:35

drMel έγραψε:Ερώτηση πρός του φίλους κυνηγούς.


Εχετε ιδέα πόσα χρόνια χρειάζονται για να ανακυκλωθούν τα πλαστικά φυσίγγια σας???

Γιατί τα βουνά είναι γεμάτα απο αυτά???
Γιατί δεν τα μαζεύετε σαν σκουπίδια????


ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ
Εδώ και κάτι χρόνια έχω φτάσει στο σημείο να τσακωθώ με φίλους σχετικά με τους πλαστικούς κάλυκες. Είναι πραγματικά εύκολο να τους μαζεύεις και να μην μολύνεις το περιβάλλων. Είμαι σίγουρος ότι άμα πάει έτσι η κατάσταση θα απαγορευτούν δια νόμου πράγμα και το οποίο προσωπικά επιθυμώ και εύχομαι.
Προσωπικά τους μαζεύω και όταν γυρίζω σπίτι τους ρίχνω στον κάδο της ανακύκλωσης.
Το κάνω για δυο λόγους
α] γιατί είμαι συνειδηποιημενος σχετικα με την μολινση του πλαστικου στο βουνο το δάσος την θάλασσα και
β] …….για να μην ξέρει κανένας πως και προς τα που κινούμε μέσα στο βουνό και το δάσος…….
Το [β] είναι η απάντηση προς τον φίλο jdelis σχετικά με αυτό που είχα γράψει περί …ενστίκτου ……και του δημιουργήθηκε η απορια γιατι το ανέφερα..

Όταν ο κάθε ένας βγαίνει έξω από τον «φυσικό του χώρο» θα πρέπει να προσαρμόζετε και σε αυτόν , τότε χρειάζονται κάποια ένστικτα τα οποία λόγω της συνεχείς αλλαγής του τρόπου ζωής του ο σημερινός άνθρωπος των πόλεων τα έχει χάσει .

Βλέπεις για να υπάρχει ένα αντιστάθμισμα στους « Ινδιάνικους Τρόπους» αντιμετώπισης των κυνηγών και όσους τους ενστερνίζονται με το να έχει ο κάθε ένας «κοπτομενος Ινδιάνος» το νου του ότι εκείνη την στιγμή κάποια μάτια το παρακολουθούν ……..και περιμένουν.

Αλήθεια εκτός από το κυνηγητό και την τυφλόμυγα που παίζουμε μέσα στο δάσος και το βουνό είναι και ένα άλλο παιχνίδι , λέγεται το «παιχνίδι της υπομονής» έχει δοκιμάσει κάποιος να το παίξει και αν ναι πόσο άντεξε ?
Μπορεί με τις μηχανές εντουρο και τα τετρακίνητα να φτάσεις πιο γρήγορα , αλλά με τα ποδιά θα φτάσεις πιο σίγουρα.

Και τώρα που παραδέχτηκα ότι με το πλαστικό από τους κάλυκες έχεις δίκιο δεν ανοίγουμε και ένα θέμα σχετικά με τις αυτοσχέδιες χωματερές σκουπιδιών από πλαστικές σακούλες στα παρκινγκ και στα μονοπάτια της Πάρνηθας [ για να μην πάμε και πολύ μακριά ] όπου όπως ξέρεις είναι Εθνικός Δρυμός και απαγορεύεται το κυνήγι ?
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 46 επισκέπτες