Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το βουνό μας ....

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό sacram » 26 Μαρ 2007, 14:56

xomatinos έγραψε:Εγώ όποτε βλέπω κυνηγό να έχει στήσει καραούλι αρχίζω τα ξερόγκαζα για να διώξω τα ζώα..


έτσι.....έτσι....και εγώ το ίδιο κάνω....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Μαρ 2007, 20:26

...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 05 Απρ 2007, 02:09

Παίδες σας χαιρετώ, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το κυνήγι και ούτε θα γίνει ποτέ, απλά δεν με τραβάει. Ο καθένας έχει ένα χόμπυ που τον εμπνέει. Δηλώσεις περί ψυχοσύνθεσης ,διαφόρων εδώ μέσα, τις θεωρώ απαράδεκτες. Εγώ σέβομαι το τι κάνει ο καθένας για να δηλώσει στον εαυτό του ότι ζεί. Αυτό κάνει ο εντουράκιας αυτό κάνει ο ορειβάτης, το ίδιο ο κυνηγός. Δηλώσεις συνεχόμενες του τύπου απορίπτω κάθε είδους φόνο για χόμπυ, με κούρασαν διαβάζοντας το topic και διέκρινα υποκρισία. Μην τρως κρέας λοιπόν να σε παραδεχτώ αλλιώς δώσε λεφτά στον φίλο που αντιμάχεσαι να καθαρίσει κανα ζωάκια να ντερλικώσεις ρε μάγκα. Και αυτός μπορεί να σου πει ότι υπάρχει μεγάλη κρίση οικονομική και με το κυνήγι 2-3 μέρες την εβδομάδα γλυτώνει τα έξοδα διατροφής. Εγώ είμαι τζιπάκιας μου αρέσει η φύση οι διαδρομές κτλ. και εγώ πήγα κάποια στιγμή σε μία τεράστια αλάνα στο βουνό με τον γιο μου και κάτι εντουράκηδες ερχόταν συνεχώς κατά πάνω μας επειδικτικά. Σκέφτηκα εν βρασμώ λόγω του υιού, να τους πάρω παραμάζεμα όπως θα σκεφτόμουν άν ήταν κυνηγοί ή άλλοι βλαμένοι τάχα φίλοι του δάσους. Το ζητούμενο είναι ένα και μοναδικό, αν γουστάρετε το δάσος ψευτόμαγκες πρέπει να γουστάρετε και ότι κυκλοφορεί σε αυτό και τώρα κυκλοφορούν άνθρωποι. Δεχτείτε τους σαν φίλους και συνυπάρχονται πλάσματα και μην αφορίζεται την ιδιατερότητα τους. Και δεν μιλώ για τους κακούς του είδους αυτοί υπάρχουν σε όλες τις πλευρές.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες