Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νεα τεκμηρια?

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fatman » 24 Οκτ 2012, 14:15

Το λινκ το βρηκα στους ομοιοπαθεις Jeepaαδες..
http://www.fpress.gr/forologia/item/437 ... ys-pinakes
Μαλλον μετα τις ανακοινωσεις για την ακινητη περιουσια κλπ,ερχεται το περουσιολογιο..
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Οκτ 2012, 14:19

Ε... το ξέρουμε τι θα γίνει!

Θα ξαναπάρουν μερικοί κυβικά και σε κανα δυο χρόνια θα επαναφέρουν τα τεκμήρια οι μ@λ@κες. Το αυτοκίνητο είναι πάντα η εύκολη λύση να σου πιάνουν τον κ*λ*...

Και όλα αυτά για να τα κονομάνε οι εταιρίες εισαγωγής, που βάζουν λυτούς και δεμένους να φέρνουν κάθε φορά τα πάνω κάτω, να πιέζουν να πάρεις καινούργιο αυτοκίνητο για να είναι στην κονόμα. Και μόλις φτάσουν και δούν οτι δεν πουλάνε, ξανα πιέζούν για να φορολογήσουν περισσότερο τα παλιά να σε αναγκάζουν να πάρεις καινούργιο τα καθίκια.
Αλλα δε φταίνε αυτοί... :banging:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό SUVord » 26 Οκτ 2012, 18:56

Τεκμήρια ή όχι τεκμήρια, λίγη σημασία έχει στην εξυγίανση της ελληνικής αυθαιρεσίας.
Πάρε ότι θές και οδήγα οτιδήποτε, αλλα μη μου δηλώνεις ρε μπαγάσα στην εφορία 10000 ευρώ εισόδημα!!!
Επειδή έχεις χωράφι ή μαγαζί και δικαίωμα επαγγελματικού αυτοκινήτου δεν μπορείς να το κυκλοφορείς στους δρόμους που κυκλοφορεί και κάθε ΙΧ...μία ελληνική πατέντα...ένα απλό παράδειγμα...
Τελικά για τα τεκμήρια ποιοί κόπτονται;Αυτοί που δικαιολογούν τα υπάρχοντά τους ή αυτοί που δεν μπορούν να τα δικαιολογήσουν;
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fatman » 29 Οκτ 2012, 10:32

Εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις,αλλα πχ και εγω και η συζυγος που δηλωνουμε αρκετα παραπανω,σκεφτομαστε να απαλαγουμε ωρες-ωρες απο το βαρος των τεκμηριων των αυτοκινητων μας,διοτι πολυ απλα το κρατος σε εμας θα στοχευσει παλι,θα φτασουμε(παραλληλα με τις μειωσεις των αποδοχων) να μην μπορουμε να τα καλυψουμε..οποτε πρεπει να τα σκοτωσουμε για να μην τα ακινητοποιησουμε,ποτε το αμαξι δεν ηταν επενδυση χρηματων αλλα με αυτα που γινονται απαξιωνονται περιουσιες,χωρια που γινεται ασυμφορη(φορολογικα) η κατοχη τους(οχι η χρηση τους).
Το ΦΙΧ το δικαιουμαι αλλα στο βαθος του μυαλου μου λεω οτι δεν θελω να ειμαι παρανομος (δλδ ενα 2πλοκαμπινο να κανω εκδρομες με την οικογενεια),χωρια που ξερω οτι το παρω και μετα το κρατος θα αλλαξει το καθεστως και θα τρεχω να το ξαναξεφορτωθω..
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό player » 29 Οκτ 2012, 16:58

SUVord έγραψε:Τεκμήρια ή όχι τεκμήρια, λίγη σημασία έχει στην εξυγίανση της ελληνικής αυθαιρεσίας.
Πάρε ότι θές και οδήγα οτιδήποτε, αλλα μη μου δηλώνεις ρε μπαγάσα στην εφορία 10000 ευρώ εισόδημα!!!
Επειδή έχεις χωράφι ή μαγαζί και δικαίωμα επαγγελματικού αυτοκινήτου δεν μπορείς να το κυκλοφορείς στους δρόμους που κυκλοφορεί και κάθε ΙΧ...μία ελληνική πατέντα...ένα απλό παράδειγμα...
Τελικά για τα τεκμήρια ποιοί κόπτονται;Αυτοί που δικαιολογούν τα υπάρχοντά τους ή αυτοί που δεν μπορούν να τα δικαιολογήσουν;


Αγαπητέ γιατί να μην μπορεί το επαγγελματικό αμάξι να κυκλοφορεί στους ελληνικούς δρόμους?
Εμείς δεν πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας?
Παράλληλα πληρώνουμε λογιστές, Φ.Π.Α, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ, ταμειακή μηχανή, περαίωση και άλλα πολλά που οι άλλοι ΔΕΝ τα γνωρίζεται, γιατί λοιπόν εμείς να μην κυκλοφορούμε?
Εαν το όχημα είναι νόμιμο όπως βγαίνει απο το εργοστάσιο και ο χώρος φόρτωσης είναι ανεξάρτητος ποιό το πρόβλημα????
φιλικά
Άβαταρ μέλους
player
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 24 Ιουν 2011, 17:19
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό vagelis » 29 Οκτ 2012, 17:12

Μην στεναχωριεστε,υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που βλεπουν τα παντα προς τα κατω,θελουν τους παντες στο κατωτερο επιπεδο και οχι αυτοι ν'ανεβουν,ισως και να μην μπορουν,ειναι αυτο που λει και το ανεκδοτο,να ψοφησει η κατσικα του γειτονα,αυτο ελειπε να εχεις εσυ προνομια και οχι αυτος,αμ δε,στα σκατα ρε.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Οκτ 2012, 19:10

Αγαπητέ player,
Οταν ένα αυτοκίνητο έχει χρησθεί επαγγελματικό, αυτό σημαίνει οτι η χρήση του είναι για επαγγελματική και μόνο κίνηση.
Οχι για οικογενειακές βόλτες, ούτε για αντίστοιχες εκδρομές, ούτε για οτιδήποτε άλλο ,πλήν επαγγελματικήε χρήσης.
Οσο για τα τέλη που αναφέρεις θα πρέπει να γνωρίζεις καλύτερα κι απο μένα οτι είναι πολύ κατώτερα απο τα αντίστοιχα ενός ΙΧΕ.Κι όταν λέω τέλη εννοώ όλα τα τέλη κι όχι μόνο τα ετήσια τέλη κυκλοφορίας.

Αγαπητέ Βαγγέλη,
ουδεμία διάθεση και πρόθεση έχω να παραπονεθώ ή να μετανιώσω για το ότι δεν έχω κάνει λαμογιά.Του γείτονά μου την κατσίκα ούτε την ξέρω ούτε με ενδιαφέρει αν κλάνει μεθάνιο ή πεντόλιρα, δική του η οσμή αλλα και το όφελος.Αρκεί η οσμή της να μήν μπαίνει στο σπιτικό μου.

Πάντα φιλικά,
Πάνος
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό player » 29 Οκτ 2012, 19:50

SUVord έγραψε:Αγαπητέ player,
Οταν ένα αυτοκίνητο έχει χρησθεί επαγγελματικό, αυτό σημαίνει οτι η χρήση του είναι για επαγγελματική και μόνο κίνηση.
Οχι για οικογενειακές βόλτες, ούτε για αντίστοιχες εκδρομές, ούτε για οτιδήποτε άλλο ,πλήν επαγγελματικήε χρήσης.
Οσο για τα τέλη που αναφέρεις θα πρέπει να γνωρίζεις καλύτερα κι απο μένα οτι είναι πολύ κατώτερα απο τα αντίστοιχα ενός ΙΧΕ.Κι όταν λέω τέλη εννοώ όλα τα τέλη κι όχι μόνο τα ετήσια τέλη κυκλοφορίας.
......................
Πάντα φιλικά,
Πάνος

Ευχαριστώ για την απάντηση και σας ξαναρωτώ,
Γιατί η χρήση του είναι για επαγγελματική και μόνο κίνηση;
Θα αναφερθώ στη δική μου περίπτωση για να μην κάνουμε εικασίες
Διατηρώ τετρακίνητο αμάξι για την δουλειά μου απο το 1989, καλώς η κακώς ένα επαγγελματικό κλουβάκι δεν καλύπτει τις ανάγκες μου λόγω τερέν εργασίας.
Δεν μου επιτρέπεται οικονομικά να έχω και δεύτερο αμάξι, ποιός ο λόγος λοιπόν να μην μπορώ να το κυκλοφορήσω εγώ και για την μετακίνηση μου;
Τα επαγγελματικά αμάξια όπως θα γνωρίζεται ΔΕΝ έχουν τις ανέσεις ενός Ι.Χ δεν έχουν πίσω καθίσματα τα οδηγεί μόνο ο ιδιοκτήτης κλπ κλπ κλπ
Επίσης το Ε.Ι.Χ στα χέρια ενός επαγγελματία είναι το "κατσαβίδι" του άρα δεν θα μπορούσε να αποτελέσει τεκμήριο.
Σταματάς να είσαι επαγγελματίας, σταματάς να έχεις και Ε.Ι.Χ αυτοκίνητο... Έτσι πάει αυτό.
Τώρα για τα τεκμήρια των Ι.Χ τέλη κλπ κλπ ΝΑΙ! είναι υπέρογκα το έχουμε ξαναπεί, σε αυτό όμως φταίει το ελληνικό κράτος που έχει κάνει τα Ι.Χ "μεροκάματο" λόγω του ότι είναι το ''εύκολο μέσο'' συλλογής χρημάτων, δεν φταίνε οι επαγγελματίες..
Εμάς μας έχουν κάνει "μεροκάματο" με χίλιους άλλους χειρότερους τρόπους και δεν μπορούμε να κρατήσουμε τα μαγαζιά μας και τις δουλειές μας.
Τώρα αν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη μερίδα τετρακίνητων που διατηρούν 4Χ4 επαγγελματικά, αγροτικά κλπ και τα βγάζουν ΜΟΝΟ (το τονίζω όχι και) ΜΟΝΟ στο βουνό για off road τότε και μόνο θα συμφωνήσω μαζί σου
Ας πούμε ότι εξαπάτησαν και αυτοί το κράτος που σφίζει απο τιμιότητα :D :D
Μην κάνουμε το θέμα σαν τις νεκροφόρες που το κράτος τις θεώρησε πολυτελή Ι.Χ :banging: :banging:
δεν είδα κανένα να πάει στα μπουζούκια με νεκροφόρα :D :D
Φιλικά Χρήστος
Άβαταρ μέλους
player
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 24 Ιουν 2011, 17:19
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Οκτ 2012, 20:27

Οσο πιο πολύ το συζητάμε Χρήστο τόσο πιο πιο πολύ βρίσκουμε τα κοινά σημεία σύγκλισης των απόψεών μας.
...και ναι πράγματι συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφεις για να μήν πώ με όλα.
Ισως αμέλησα αρχικά να πω οτι η έκπληξή μου είναι να βλέπω και να ακούω ιδιοκτήτες αυτοκινήτων με πολλά κυβικά να κόπτοναι για τα τεκμήρια.Εκπληξή μου και μόνο και τίποτα παραπέρα.
Τώρα για τις νεκροφόρες...ασε είναι και βράδυ, τελειώνει κι ο Οκτώβρης, βγήκαν και τα σαλλιγκάρια...
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό player » 30 Οκτ 2012, 00:19

SUVord έγραψε:Οσο πιο πολύ το συζητάμε Χρήστο τόσο πιο πιο πολύ βρίσκουμε τα κοινά σημεία σύγκλισης των απόψεών μας.
...και ναι πράγματι συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφεις για να μήν πώ με όλα.
Ισως αμέλησα αρχικά να πω οτι η έκπληξή μου είναι να βλέπω και να ακούω ιδιοκτήτες αυτοκινήτων με πολλά κυβικά να κόπτοναι για τα τεκμήρια.Εκπληξή μου και μόνο και τίποτα παραπέρα.
Τώρα για τις νεκροφόρες...ασε είναι και βράδυ, τελειώνει κι ο Οκτώβρης, βγήκαν και τα σαλλιγκάρια...

Κατάλαβα... μαζί σου είμαι :thumbleft: :thumbleft:
Άβαταρ μέλους
player
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 24 Ιουν 2011, 17:19
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fuorigioco1981 » 26 Νοέμ 2012, 09:03

τον ΠΟΥΛΟΓΛΟΥ
-20% μονο για τα 1600αρια!ελεος !

απο ημερησια

ΤΟ ΝΕΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
Αυξημένος έως 500% ο φόρος για εισοδήματα από ενοίκια
Αυξημένος έως 500% ο φόρος για εισοδήματα από ενοίκια

Μέτρα - φωτιά για μισθωτούς, συνταξιούχους, ελεύθερους επαγγελματίες και ιδιοκτήτες ακινήτων, περιέχει το νέο φορολογικό νομοσχέδιο που δόθηκε στα κόμματα για διαβούλευση. Το νομοσχέδιο αυξάνει σημαντικά τους φόρους για τους έχοντες παιδιά ένα θέμα που προκαλεί αντιδράσεις από ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜ.ΑΡ. Ωστόσο, απαλείφει τις διατάξεις για αποζημίωση του εφάπαξ που είχε προκαλέσει θύελλα.

Χιλιάδες ιδιοκτήτες ακινήτων που εισπράττουν ενοίκια θα βρεθούν μπροστά στην φορολόγησή τους με συντελεστή 10% για τα εισοδήματα μέχρι 12.000 ευρώ και 33% για το τμήμα πάνω από τα 12.000 ευρώ. Οι φόροι, σε σύγκριση με το σημερινό καθεστώς, μπορεί να αυξηθούν από 3% έως 500% ενώ θα υπάρξουν μειώσεις για εισοδήματα από ενοίκια πάνω από 75.000 ευρώ. Σήμερα κάποιος που έχει εισοδήματα έως 6.000 ευρώ μόνο από ενοίκια πληρώνει φόρο 100 ευρώ. Με το νέο σχέδιο ο φόρος με συντελεστή 10% θα εκτοξευτεί στα 600 ευρώ!

Η κυβέρνηση προσανατολίζεται επίσης στη μείωση των τεκμηρίων διαβίωσης μόνο για τα αυτοκίνητα και ειδικά για όσα είναι μέχρι 1.600 κ.ε. όπου η μείωση θα είναι γύρω στο 20%. Για ακίνητα, σκάφη, πισίνες, δίδακτρα ιδιωτικών σχολείων τα τεκμήρια θα διατηρηθούν.

Στο φορολογικό νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης φορολογική κλίμακα με τρεις συντελεστές, δηλαδή 21% από το πρώτο ευρώ μέχρι 25.000 ευρώ, 36% από το ποσό αυτό μέχρι τις 48.000 ευρώ και 45% για τα υψηλότερα κλιμάκια. Η κατάργηση του αφορολόγητου των 5.000 ευρώ θα αντικατασταθεί με ελάφρυνση φόρου 1.950 ευρώ για εισοδήματα μέχρι 18.000 ευρώ.

Υψηλούς φόρους θα πληρώσουν οι ελεύθεροι επαγγελματίες καθώς θα υπάρχουν συντελεστές 26% για τα πρώτα 50.000 ευρώ και 33% για υψηλότερα εισοδήματα.

Στο 26% από 20% θα πάει ο φόρος για τα αδιανέμητα κέρδη των επιχειρήσεων ενώ μειώνεται στο 10% από 25% ο συντελεστής φορολόγησης μερισμάτων.

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι στο νομοσχέδιο δεν υπάρχει διάταξη για τις αποδείξεις, κάτι που θα μπορούσε να σημαίνει ότι θα καταργηθούν πλήρως ή θα αντικατασταθούν με κίνητρα για τη χρήση του «πλαστικού χρήματος». Υπενθυμίζεται ότι στο αρχικό κείμενο προβλεπόταν ότι κάθε μισθωτός και συνταξιούχος θα πρέπει να συγκεντρώνει αποδείξεις αξίας μέχρι ποσού που ισοδυναμεί με το 25% του μέχρι τις 42.000 ευρώ δηλούμενου και φορολογούμενου με την κλίμακα ατομικού εισοδήματος του. Δηλαδή για ποσό εισοδήματος άνω των 42.000 ευρώ, οι αποδείξεις που θα έπρεπε να μαζευτούν δεν μπορούσαν να υπερβαίνουν πλέον το ποσό των 10.500 ευρώ (το 25% των 42.000 ευρώ). Αν το ποσό των προσκομιζόμενων αποδείξεων δαπανών υπολειπόταν του απαιτούμενου ποσού, επί της διαφοράς θα επιβαλλόταν φόρος 21%.
fuorigioco1981
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 22:17

Απ: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fuorigioco1981 » 12 Ιαν 2013, 11:57

απο fpress.gr

"

Άλλος ένας φόρος ο οποίος υποτίθεται ότι θα είχε προσωρινό χαρακτήρα μονιμοποιείται. Με διάταξη που πέρασαν νύχτα στη Βουλή επανέρχεται ο φόρος «πολυτελούς διαβίωσης» τον οποίο θα κληθούν να πληρώσουν όλοι όσοι έχουν στην κατοχή τους αυτοκίνητα άνω των 2000 κυβικών, όλοι οι ιδιοκτήτες σκαφών αναψυχής άνω των έξι μέτρων αλλά και όλοι όσοι έχουν πισίνες εσωτερικές και εξωτερικές.

Ο φόρος περιλαμβάνεται στο νομοσχέδιο που κατατέθηκε μέσα στη νύχτα στη Βουλή για να περάσουν οι «μνημονιακές» πράξεις νομοθετικού περιεχομένου. Στο άρθρο 46 αναφέρεται ότι:

Α. Επιβάλλεται φόρος πολυτελούς διαβίωσης στα ποσά της ετήσιας αντικειμενικής δαπάνης που προκύπτουν από την κυριότητα ή την κατοχή επιβατικών αυτοκινήτων ιδιωτικής χρήσης μεγάλου κυβισμού, σκαφών αναψυχής ιδιωτικής χρήσης , αεροσκαφών, ελικοπτέρων και ανεμοπτέρων, καθώς και δεξαμενών κολύμβησης, όπως αυτά προκύπτουν από τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος και τα λοιπά επιπλέον στοιχεία που έχει στη διάθεσή της η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.

Ο φόρος, υπολογίζεται ως εξής:

1.Για ποσά από 1929 έως 2500 κυβικά, ο φόρος υπολογίζεται με συντελεστή 5% επί του ύψους του τεκμηρίου. 2.Για ποσά από 2500 κυβικά και πάνω, ο φόρος υπολογίζεται με συντελεστή 10% επί τη ς αξίας του τεκμηρίου

Εξαιρούνται μόνο τα αυτοκίνητα που έχουν συμπληρώσει 10 χρόνια κυκλοφορίας καθώς και τα επιβατικά των αναπήρων τα οποία απαλλάσσονται από τα τέλη κυκλοφορίας.

Στα σκάφη αναψυχής, ο φόρος επίσης υπολογίζεται με συντελεστή 10% ενώ εξαιρούνται μόνο τα σκάφη κάτω των έξι μέτρων. Επίσης, στον φόρο υπάγονται και όλες οι πισίνες χωρίς εξαιρέσεις.

Ο φόρος θα ενσωματωθεί στα εκκαθαριστικά της εφορίας του 2014 και θα υπολογιστεί με βάση τα τεκμήρια του 2013. Υπενθυμίζεται ότι τα τεκμήρια έχουν παραμείνει στα ύψη παρά τη μείωση των εισοδημάτων. Αυτό σημαίνει ότι στα ύψη θα παραμείνουν και τα χαράτσια."
fuorigioco1981
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 22:17

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό superspy » 12 Ιαν 2013, 20:44

E.... τι λέγαμε πίσω στον Οκτώβριο; :bang:


Έτσι. Γυρνάμε πίσω στα "τεκμήρια". Θα τα διατηρήσουν για λίγο ώστε μόλις "εξαφανιστούν" τα "πολυτελή" οχήματα, ως δια μαγείας, θα ... εξαφανιστούν τα τεκμήρια για μια ακόμα φορά, ώστε πλεον οι εταιρίες να ξανακάνουν χρυσές δουλειές...

Μα είναι δυνατόν να σκέφτονται τόσο κοντόφθαλμα, θα μου πείτε; [-X

Οχι ακριβώς, όπως είπαμε παραπάνω είναι μέρος σχεδίου για μια ακόμα φορά...

Άντε περαστικά... :alright:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fuorigioco1981 » 12 Ιαν 2013, 22:08

fuorigioco1981
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 22:17

Απ: Νεα τεκμηρια?

Δημοσίευσηαπό fuorigioco1981 » 12 Ιαν 2013, 22:24

superspy έγραψε:E.... τι λέγαμε πίσω στον Οκτώβριο; :bang:


Έτσι. Γυρνάμε πίσω στα "τεκμήρια". Θα τα διατηρήσουν για λίγο ώστε μόλις "εξαφανιστούν" τα "πολυτελή" οχήματα, ως δια μαγείας, θα ... εξαφανιστούν τα τεκμήρια για μια ακόμα φορά, ώστε πλεον οι εταιρίες να ξανακάνουν χρυσές δουλειές...

Μα είναι δυνατόν να σκέφτονται τόσο κοντόφθαλμα, θα μου πείτε; [-X

Οχι ακριβώς, όπως είπαμε παραπάνω είναι μέρος σχεδίου για μια ακόμα φορά...

Άντε περαστικά... :alright:

Και ποιος θα τα αγοράσει έστω και χωρίς τεκμήρια;χωρίς λεφτα;;

Sent from my Desire S using tapatalk!
fuorigioco1981
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 22:17

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 2 επισκέπτες