Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

agora pajero pinnin1800 2002??!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

agora pajero pinnin1800 2002??!!

Δημοσίευσηαπό barber01 » 29 Αύγ 2009, 09:58

kalimera se olous!!meta apo polla xronia oikonomias skeftomai na agorasw ena pinnin 1800 5d,tha ithela tis gnomes sas gia to poso aksiopisto ,offroad einai kai oti allo gnorizete!! euxaristo polyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!prokatavolika kai sorry gia ta greekglish alla akyros me tin texnologia (den kserw pws na ta allaskw se ellinika))
Άβαταρ μέλους
barber01
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Αύγ 2009, 09:47
Τοποθεσία: patra

agora pajero pinnin1800 2002??!!

Δημοσίευσηαπό XChris » 29 Αύγ 2009, 10:21

Γεια σου φίλε barber01.

Ως ευτυχής κάτοχος Pinin 1800 5d κι εγώ, θα σου έλεγα οτι για πρώτο 4x4 είναι πολύ καλό αυτοκίνητο. Εγώ βέβαια πήρα 12ο - 2003 μοντέλο, και το πρώτο πράγμα που μου παρουσίασε ήταν αισθητήρα λ (Μάλλον λόγω ακινησίας 1 έτους). Από τότε, μόνο το γνωστό πρόβλημα με τον συμπλέκτη (τσιμουχάκι), το οποίο ευτυχώς το κατάλαβα αμέσως και πριν χάσω εντελώς τον συμπλέκτη μου, το πήγα για έλεγχο και επισκευή.

Το έχω περίπου 1,5 χρόνο, στο δρόμο είναι πάρα πολύ καλό, στο χώμα δεν θα συναντήσεις προβλήματα, παρά μόνο αν θελήσεις να κάνεις "ταρζανιές". Η μόνιμη τετρακίνηση είναι πολύ καλή, αλλά να ξέρεις ότι καίει. Μ/Ο είναι στα 9,6 - 10,00 λίτρα/100 χλμ χωρίς να το πατάω πάνω από 120.

Άντε καλοτάξιδο!!!

ΥΓ. Τα αγγλικά και τα Ελληνικά εναλλάσωνται κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Alt και πατώντας μία φορά το πλήκτρο SHIFT. Διαφορετικά με το ποντίκι κάτω αριστερά στην οθόνη σου, εκεί που έχει ένα [EN] :) :)
Pinin 1.8 MPI, 2003...
Άβαταρ μέλους
XChris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 07 Σεπ 2007, 15:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

thanks!!

Δημοσίευσηαπό barber01 » 30 Αύγ 2009, 11:06

diladi se mia paralia me ammo! den tha da katafero?!!exw empeiries apo suzuki grand vitara 1600!kamia sxesi me to pinin??!!!apla monopatia, ligo laspi!oxi kati extrem diladi!!!!!!!please helllllllllllpppppppppp!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
barber01
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Αύγ 2009, 09:47
Τοποθεσία: patra

thanks!!

Δημοσίευσηαπό GIANNAGGELOS » 30 Αύγ 2009, 23:01

Καλησπερα.... αποσα εχω ακουσει μακραν καλυτερο ειναι το 2λιτρο gdi... υποψιν θα χεις ακριβα αναλωσιμα-ανταλλακτικα (σαρακακης) αν θες ριξε μια ματια και στο pajeroclub.gr εκει εχουν πολλα ατομα PININ αλλα θα δεις και πολλα θεματα σχετικα με το τι προβληματα βγαζει κτλ...!!

ελπιζω να βοηθησα..!
Άβαταρ μέλους
GIANNAGGELOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2007, 12:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΛΗΝΗ


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες