Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σοβαρός τραυματισμός συζύγου για αρπαγή τσάντας

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Σοβαρός τραυματισμός συζύγου για αρπαγή τσάντας

Δημοσίευσηαπό Evolander » 11 Ιούλ 2009, 10:58

Προχθές Πέμπτη 09/07/09 και ώρα 13:20 δύο άτομα ηλικίας από 25 ως 30 ετών αναβάτες μηχανής εντούρο λευκού χρώματος πιθανού ύψους 1,80 χωρίς κράνη χτύπησαν βίαια τη σύζυγό μου με σκοπό και αποτέλεσμα την κλοπή της τσάντας και του περιεχομένου της.

Η σύζυγός μου βάδιζε στο πεζοδρόμιο που βρίσκεται στην πλευρά του ΑΒΑΞ της οδού Δεληγιώργη (μεταξύ Παρμενίδου και Φιλικών) στο Περιστέρι και προσπάθησε να διασχίσει κάθετα το δρόμο (όπως φαίνεται στην πρώτη επισυναπτόμενη φωτογραφία) όταν οι δύο κατ’ επάγγελμα ασυνείδητοι που πιθανότατα την παρακολουθούσαν, τη χτύπησαν με ταχύτητα με τη μηχανή τους πριν ανέβει στο απέναντι πεζοδρόμιο, με συνέπεια την άσχημη πρόσκρουσή της στην άσφαλτο με την αριστερή πλευρά του κεφαλιού της και σε σχεδόν λιπόθυμη κατάσταση για κακή της τύχη εγκλώβισε την τσάντα της ανάμεσα σε εκείνη και την άσφαλτο, με αποτέλεσμα να τη σύρουν για περίπου επτά μέτρα προσπαθώντας να αποσπάσουν την εγκλωβισμένη τσάντα!

Η σύζυγός μου βοηθήθηκε από περίοικους μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο και να τη μεταφέρει στο νοσοκομείο σε άσχημη σωματική και ψυχολογική κατάσταση ώστε να της παρασχεθούν οι απαραίτητες πρώτες βοήθειες / εξετάσεις και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη. Θα διακομιστεί αρκετές φορές ακόμη για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και αφαίρεση αιματωμάτων από το κεφάλι.

Το ότι ζει οφείλεται σε θαύμα γιατί θα μπορούσε να είχε χτυπήσει το κεφάλι της κατά την πτώση της στην άκρη του πεζοδρομίου ή στην άκρη του προφυλακτήρα ενός σταθμευμένου φορτηγού και όχι στην άσφαλτο, με μοιραίες επιπτώσεις.

Η αστυνομία αν και ήρθε σε τρία λεπτά με δύο περιπολικά και οκτώ μηχανές, ήταν αργά για να συλλάβει τα ανθρωπόμορφα τέρατα όπως τελικά απεδείχθη, οι οποίοι διέφυγαν προς την οδό Κώστα Κρυστάλλη, έπειτα έστριψαν στην Κρηνίδων και μετά στην Κονίτσης όπου έψαξαν την τσάντα αδειάζοντάς τη και κρατώντας χρήματα και κινητό, πέταξαν τα πράγματα που θεωρούσαν άχρηστα τα οποία βρέθηκαν από την αστυνομία αργότερα (Η διαδρομή φαίνεται στη δεύτερη επισυναπτόμενη φωτογραφία).

Συγγενής μου που έκανε κλήση στο κλεμμένο κινητό της συζύγου μου περίπου δέκα λεπτά μετά το συμβάν, όπου προφανώς εκείνοι απάντησαν ακούσια στην κλήση, τους άκουσε καθαρά να συνομιλούν στα αλβανικά και λαμβάνοντας υπόψη τον ήχο που ακουγόταν από τα αυτοκίνητα σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας, σίγουρα βρίσκονταν στο ύψος της λεωφόρου Κηφισού σταματημένοι ή σε φανάρι, ή κάπου αλλού παραπλεύρως.

Σας παρακαλώ πολύ, όποιος είδε κάτι σχετικό με το περιστατικό ας το αναφέρει. Το κινητό πιθανότατα θα πουληθεί αν δεν έχει ήδη. Έχει όμως μέσα φωτογραφίες των παιδιών μας ανεκτίμητης συναισθηματικής αξίας. Είναι ένα iphone άσπρο 16gb. Δεν είναι οικονομικό το θέμα, είχε αγοραστεί με επιδότηση άλλωστε.
Το αίμα του τραυματισμού της συζύγου μου δεν κοστίζει 200 ή 400 ευρώ που θα καρπωθούν εκείνοι…

Σκοπός του μηνύματός μου δεν είναι κανένας άλλος παρά μόνο η συλλογή όσο το δυνατό περισσότερων πληροφοριών που πιθανό να οδηγήσουν στη σύλληψη και τιμωρία των δύο αδίστακτων αναβατών που δε λογάριασαν τη ζωή της συζύγου μου εχθές, και προφανώς καμίας άλλης γυναίκας αύριο.

Ευχαριστώ τους mods για τη φιλοξενία της έκκλησής μου στο φόρουμ

Εικόνα

Εικόνα
[/b]
Άβαταρ μέλους
Evolander
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 13 Σεπ 2007, 12:44
Τοποθεσία: Nafpaktos

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 14 Ιούλ 2009, 11:01

Evolander περαστικά σας :?

μέχρι πρόσφατα κατοικούσα 150 μέτρα από το σημείο του συμβάντος ! Τέτοια περιστατικά δεν είχαν ακουστεί στην γειτονιά, εκτός από μια επίθεση σε ηλικιωμένη μέσα στο σπίτι της προ ετών.

Πιθανολογώ ότι οι κακοποιοί δρουν λόγω της κοσμοσυροής του σταθμού Μετρό και εκμεταλεύονται "όποιες" ευκαιρίες τους δοθούν.

Περαστικά και πάλι.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες

cron