Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Off-roading και ...γάμος

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό synodigos » 09 Οκτ 2004, 19:50

blackchris έγραψε:Αγόρι μου που ήσουν κρυμμένος τόσον καιρό !!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ. :P :P
Σε ασπάζομαι αδερφικός και σε παροτρύνω να συνεχίσεις ακάθεκτος :D :D :D

Ευχαριστω πολυ γκουρου των off-road!!!Πιστευω ο τι ειμαι στον σωστο δρομο..
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 10 Οκτ 2004, 06:43

synodigos έγραψε:
blackchris έγραψε:Αγόρι μου που ήσουν κρυμμένος τόσον καιρό !!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ. :P :P
Σε ασπάζομαι αδερφικός και σε παροτρύνω να συνεχίσεις ακάθεκτος :D :D :D

Ευχαριστω πολυ γκουρου των off-road!!!Πιστευω ο τι ειμαι στον σωστο δρομο..


γκουρου των off-road
υπερβάλεις :oops: :oops: είμαι μόνο ένας φτωχός και ταπεινός offroader που ευχαρίστως θα αντάλλασσε την γυναίκα του με δυο μπλοκέ και έναν εργάτη. :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 10 Οκτ 2004, 11:10

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
Εγώ, Δεύτερο ραντεβού, την πήγα εκδρομή στην Νότια Εύβοια και από τότε "κόλλησε σαν βδέλλα", με την καλή έννοια :twisted: :twisted:




Άντε λοιπόν..... αφού είναι εντάξει η TazLady μην την αφήνεις ελεύθερη....

TazLady όπως βλέπεις έχω ξεκινήσει πολιορκία εκ των έσω!


Sorry, αλλά δεν προλαβένω. Έχω αγώνα αύριο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 10 Οκτ 2004, 11:51

Και μια διαφορετική νότα τώρα. Παραλλαγή γνωστού ανέκδοτου

Πρώτη μέρα μετά το γάμο, το νιοπαντρο ζευγάρι παίρνει πρωινο , και ο σκλήρος offroader, θέτει τους κανόνες του παιχνιδιού.

- Αγάπη μου λέει, σήμερα θα πούμε μερικούς κανόνες οι οποίοι αν τηρηθούν θα τα πάμε μια χαρά.

Και συνεχίζει

-Κάθε μήνα το 15% του μισθού μου θα πηγαίνει σε βελτιώσεις του τζιπ μας , φτάνουν δε φτάνουν τα λεφτά μας

- Κάθε σάββατο θα πηγαίνω για προπόνηση εκτός δρόμου, έχουμε δεν έχουν δουλιές να κάνουμε

- Κάθε μήνα θα πηγαίνω για τρέλλες στα βουνα , μπορείς δε μπορείς να ακολουθήσεις

- Κάθε διμηνο θα συμμετάσχω σε δυημερούς αγώνες , έρθεις δεν έρθεις μαζί μου.


Και απαντά η σύζηγος.


- Εγώ εχω μία μόνο απαίτηση. Θέλω sex πεντε φορές κάθε βράδι.
To Sex ξεκινά στι 11 κάθε βράδι, είσαι δεν είσαι εκεί !!!!!


Ο νοών Νοήτω :razz: :razz: :razz: :razz:
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό tazmania » 10 Οκτ 2004, 12:35

giagoulas έγραψε:Και μια διαφορετική νότα τώρα. Παραλλαγή γνωστού ανέκδοτου

Πρώτη μέρα μετά το γάμο, το νιοπαντρο ζευγάρι παίρνει πρωινο , και ο σκλήρος offroader, θέτει τους κανόνες του παιχνιδιού.

- Αγάπη μου λέει, σήμερα θα πούμε μερικούς κανόνες οι οποίοι αν τηρηθούν θα τα πάμε μια χαρά.

Και συνεχίζει

-Κάθε μήνα το 15% του μισθού μου θα πηγαίνει σε βελτιώσεις του τζιπ μας , φτάνουν δε φτάνουν τα λεφτά μας

- Κάθε σάββατο θα πηγαίνω για προπόνηση εκτός δρόμου, έχουμε δεν έχουν δουλιές να κάνουμε

- Κάθε μήνα θα πηγαίνω για τρέλλες στα βουνα , μπορείς δε μπορείς να ακολουθήσεις

- Κάθε διμηνο θα συμμετάσχω σε δυημερούς αγώνες , έρθεις δεν έρθεις μαζί μου.


Και απαντά η σύζηγος.


- Εγώ εχω μία μόνο απαίτηση. Θέλω sex πεντε φορές κάθε βράδι.
To Sex ξεκινά στι 11 κάθε βράδι, είσαι δεν είσαι εκεί !!!!!


Ο νοών Νοήτω :razz: :razz: :razz: :razz:


Βρε την κυρία τι μας έκανε..... Άκου 5 φορές κάθε βράδυ... :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 10 Οκτ 2004, 18:16

Μιά ανώδυνη μέθοδος πάντως, είναι να πεισθεί (η σύζυγος), πως το off- roading συμβάλλει στην απορρόφηση των λιπιδίων και δή των γλουτών και της κοιλιάς από τα ..... κοπανήματα βέβαια σε συνδυασμό με τον καθαρό αέρα. (Πιθανή συμβολή φίλου γιατρού σ' αυτήν την κατεύθυνση επιθυμητή).
Είναι γνωστή άλλωστε η επίδοση πολλών κυριών στο πλύσιμο των αυτοκινήτων μετά την προβολή της ταινίας καράτε κιντ ...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: (αρκεί βέβαια να το εκμεταλλεύτηκαν οι κύριοι εποικοδομητικά)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 10 Οκτ 2004, 22:25

Πρέπει να συμφωνήσω οπωσδήποτε με τους συνάδελφους fatman (για την αλλαγή...) και mato (για το όψιμο ενδιαφέρον)!!!
Άμα είσαι όψιμος off-κάτι, και η σύζυγος ξαφνικά θεωρεί τα πάντα ταλαιπωρία, τί κάνεις :?: :?: :?:
Βέβαια η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, ελπίζω να αρέσει ...στην κόρη μου :!: :!: :!:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Οκτ 2004, 06:49

xontros έγραψε:
Άμα είσαι όψιμος off-κάτι, και η σύζυγος ξαφνικά θεωρεί τα πάντα ταλαιπωρία, τί κάνεις :?: :?: :?:
Βέβαια η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, ελπίζω να αρέσει ...στην κόρη μου :!: :!: :!:


Χωριζεις τη συζυγο κρατας την κορη!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

:)

Δημοσίευσηαπό Lepes » 11 Οκτ 2004, 08:14

Καλημερα :)
Εγω ειμαι σχετικα νιοπαντρος(3 χρονια) ,νεος μπαμπας(1 χρονο) και σιγουρα ψαρακλας στο off-roaf(4 μηνες),ΑΛΛΑ η συμφωνια ειναι η εξης μπορω να φυγω ημερησια,και αμα κανονιστει 2μερο και ανω και υπαρχει ξενοδοχειο ακολουθουν και οι 2 γυναικες,(εμεις οι Maverick owner σκεφτομαστε μια τετοια εκδρμουλα)
Εγω δεν ειχα αυτο το βιιτσιο πριν με παντρευτει αρα πρεπει να ειμαι προσεκτικος στις κινησεις μου...
Παντωσ δεν ειναι ασχημο μια παρεα + γυναικοπαιδα να κανει ελαφρυ off-roading...
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: :)

Δημοσίευσηαπό Camelius » 11 Οκτ 2004, 22:35

Lepes έγραψε:Παντωσ δεν ειναι ασχημο μια παρεα + γυναικοπαιδα να κανει ελαφρυ off-roading...


Δεν διαφώνω, αλλα είναι λίγο σχετικό ο όρος "ελαφρύ" off-roading ετσι δεν ειναι;....

Αλήθεια, μια και είσαι και φρεσκος μπαμπας, κατα την διαρκεια του "ελαφρού" off roading πόσες φορές χρειάζεται να αλλαχτεί πάνα; και πόσες φορές γκρινιαζουν οι υπόλοιποι;

Αναρωτιεμαι για να προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το τι εχω να τραβήξω...

Φιλικά,
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Re: :)

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 12 Οκτ 2004, 10:25

Camelius έγραψε:
Lepes έγραψε:Παντωσ δεν ειναι ασχημο μια παρεα + γυναικοπαιδα να κανει ελαφρυ off-roading...


Δεν διαφώνω, αλλα είναι λίγο σχετικό ο όρος "ελαφρύ" off-roading ετσι δεν ειναι;....

Αλήθεια, μια και είσαι και φρεσκος μπαμπας, κατα την διαρκεια του "ελαφρού" off roading πόσες φορές χρειάζεται να αλλαχτεί πάνα; και πόσες φορές γκρινιαζουν οι υπόλοιποι;

Αναρωτιεμαι για να προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το τι εχω να τραβήξω...

Φιλικά,
Βασίλης


Ασε, δε θέλεις να μάθεις, καλύτερα να μην ξέρεις. :lol: :lol: :lol:

Στα σοβαρά τώρα, η δική μου εμπειρία για το θέμα offroad και παιδιά είναι η εξής.

Τα παιδιά μου μισούν να βρίσκονται πολλές ώρες μέσα σε ένα αυτοκίνητο. Πόσο μάλλον όταν ταρακουνούντιαι.

Μπορείς να τα πείσεις να αντέξουν 1 ή δύο ώρες, προκειμένου να απολαυσουν κάτι στο τέλος. Πχ Θα πάμε σε μια καταπλήκτική περιοχή για ποδήλατο !

Καλώς ή κακώς τα παιδιά έχουν συνήθως άλλη αντίληψη για τη διασκεδαση απο τπυς μεγάλους. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Αν συμμετάσχεις ξαναγίνεσαι παιδί και εσύ.

Πέραν του γεγονότος ότι τα παιδιά δεν απολαυμάνουν πολύωρο ταρακούνημα, δεν νομίζω ότι το offorad είναι και ότι το καλύτερο απο για τα παιδιά.

Τα σημερινά παιδιά έχουν αναγκη απο τη φύση , τους ανοικτούς χώρους, το τρέξιμο και το παιχνίδι.

Εχω προτιμήσει να τα διαχωρήσω στο μυαλό μου. Υπάρχουν εκδρομές που δεν έιναι για παιδιά, και εκδρομές όπου η εμφαση δίνεται στη διασκέδαση των παιδιών. Και στις δύο μπορείς να περάσεις πολύ καλά.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Re: :)

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 12 Οκτ 2004, 11:20

giagoulas έγραψε:...Στα σοβαρά τώρα, η δική μου εμπειρία για το θέμα offroad και παιδιά είναι η εξής.

Τα παιδιά μου ... Εχω προτιμήσει να τα διαχωρήσω στο μυαλό μου. Υπάρχουν εκδρομές που δεν έιναι για παιδιά, και εκδρομές όπου η εμφαση δίνεται στη διασκέδαση των παιδιών. Και στις δύο μπορείς να περάσεις πολύ καλά.

Φίλοι μου,

μην αγχώνεστε καθόλου για τα παιδιά. Τα παιδιά (εκτός εξαιρέσεων βέβαια) είναι "όπως τα μάθεις". Δηλαδή όπως στρώσεις θα κοιμηθείς. Από την άλλη πλευρά έχουν άλλες ανάγκες από τους μεγαλύτερους και αυτό σημαίνει ότι στο εκδρομικό πρόγραμμα θα γίνουν αναγκαστικά κάποιες παραχωρήσεις. Πάντως δεν υπάρχει ομορφότερη εμπειρία από το να μοιράζεσαι την "τρέλα" σου με το παιδί σου κι εκείνο να την απολαμβάνει όσο κι εσύ :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Kids&4x4

Δημοσίευσηαπό Lepes » 13 Οκτ 2004, 07:09

Δοξα το Θεο η κορη μου ειναι μικρη (13 μηνων) και της αρεσει υπερβολικα η βολτα με το αμαξι,σε αντιθεση με πολλα παιδακια που κοιμουντε η γλυκα καθεται και χαζευει εξω απο το παραθυρο,αρα οπως λεει ο σοφος Dr.Format
ειναι οπως μαθεις.....(αυτο με τα παμπερς με αγχωνει λιγο αλλα πιστευω οτι υπαρχει αναλογη υπομονη...)
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό dista » 16 Οκτ 2004, 22:35

Που να δείτε τη 4WD_Beba στις εξορμήσεις του Stratego. Ενημερωτικά η πρώτη της επαφή έγινε όταν ήταν 20 ημερών στα χιόνια στη Πεντέλη :D . Όσο για τη 4WD_Mama δεν το συζητάμε. Επτά μηνών έγκυος έκανε διάσχιση Καλιδρόμου :lol:

Τελικά μάλλον για το τζακποτ που λέγαμε πρόκειται :D :D :D
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 17 Οκτ 2004, 11:58

Δε διαφωνω ότι τα παιδιά είναι οπως τα μάθεις !.

Το ερώτημα είναι θέλεις να τα μάθεις έτσι ?

Κατά την αποψη μου το offroad(οχι οι εκδρομές) δεν είναι ότι καλύτερο για τα παιδιά.

Τα παιδιά . οπως το έχω βιωση εχοντας δύο ( 12 και 8 ) , ψοφάνε για ποδήλατο, εξερευνηση στο δάσος, χαλαρή ορεινή πεζοπορία, κολυμπι κλπ κλπ κλπ.

Γενικά ψοφάνε να είναι σε ανοικτούς χώρους και να εκτονονωνται - παίζουν, δραστηριότητα που κτίζει το μυοσκελετικό συστημα.

Βέβαια θα μου πείτε ότι το 98% των παιδιών στην Αθήνα ζούν κλεισμένα σε διαμερισματα, το offroad σε μάρανε !

Τελικά είναι θέμα κοσμοθεώρησης.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες