Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

Δημοσίευσηαπό litsa » 30 Νοέμ 2006, 13:00

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 15 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΙΝΕ. ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ 12/8/2005 ΚΑΙ ΩΡΑ 7,45 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗ ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΟΥ, ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ ΤΗΣ ΠΕΤΡΟΥ ΡΑΛΛΗ, ΣΤΟΝ ΚΟΜΒΟ ΠΡΟΣ ΑΓ. ΑΝΝΗΣ. Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΟΥΣΤΗΚΕ ΜΕ ΦΟΡΤΗΓΟ (ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΗΓΟΥ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ, ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ, ΗΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΟΜΒΟΥ. Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
litsa
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2006, 12:59

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Νοέμ 2006, 22:36

δεν ειμαι Αθηνα Λιτσα αλλα καλη τυχη, καλο κουραγιο και τα ειλικρινη μου συλληπητηρια...
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό doc » 05 Δεκ 2006, 19:21

Τα θερμά μου συλλυπητήρια...
Καταλαβαίνω την αγωνία σου να μάθεις περισσότερα, αναζητώντας μια δικαίωση που πιθανώς να υπάρχει, μια τιμωρία σε τυχόν ενόχους.
Αλλά ειλικρινά όμως, δεν ξέρω σε τι θα βοηθήσει...
Αν τελικά αυτό σε βασανίζει περισσότερο, και μήπως η ψυχική φθορά είναι μεγαλύτερη...
Πιο το κέρδος?
Η ουσία είναι να μην γινόταν...
Τώρα, άπαξ κι έγινε... και μετά από τόσο καιρό... μήπω θα ήταν καλύτερα να το αφήσεις? Να πάψει να σε ταλαιπωρεί?
Άποψή μου βέβαια, και με συγχωρείς...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 06 Δεκ 2006, 10:45

Δημητρη συμφωνω οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να αντιμετωπιζουμε τα γεγονοτα και να δεχομαστε τις εκαστοτε συνεπειες για την δικη μας υγεια και ηρεμια, αλλα με το να το αφησει δεν συμφωνω για 3 λογους. Ο πρωτος ειναι οτι εαν οντως υπηρχε θυτης πρεπει να τιμωρηθει. Η τιμωρια στις ευνομουμενες κοινωνιες ειναι μερος του συστηματος για την προστασια του συνολου. Η εθελοτυφλια οχι. Δευτερον γιατι ο τυπος κυκλοφορει αναμεσα μας, πως το ξερεις οτι δεν θα το ξανακανει αφου την γλυτωσε την πρωτη φορα; (πως το ξερεις οτι δεν οδηγαει ο χαρος το αμαξι ακριβως πισω σου η αυτο που παει να βγει απο το στοπ;) Τριτον γιατι η τιμωρια και η ποινη εχουν μεν κατασταλτικο αλλα εχουν και προληπτικο χαρακτηρα. Αν οι περισσοτεροι που κανουν τετοια πραγματα βρισκοντουσαν και τιμωρουνταν, πολλοι αλλοι θα στο σκεφτοντουσαν δυο φορες παραπανω πριν κανουν την βλακεια τους, ξεροντας οτι σιγουρα θα περασουν μερικα χρονακια φυλακη αν χτυπησουν πεζο/μηχανη/αμαξι.
Το θεμα μου λοιπον ειναι οτι αυτοι οι τυποι (οι "χτυπαω και φευγω") κρυβονται πισω απο τον ωχαδερφισμο μας. Η κοινωνια μας βαριεται να τρεχει μαρτυρας σε δικαστηριο αλλα ξερει να γκρινιαζει οταν της φανε το παιδι και να αγανακτει για το ανυπαρκτο/αυθαιρετο κρατος το οποιο αυτη με την συμπεριφορα της, συντηρει.

Λιτσα, δυστυχως και εγω εχασα φιλο με μηχανη απο φορτηγο παλι, πριν μερικους μηνες στο ποταμι, συλληπητηρια και απο μενα και ευχομαι να βρεις ακρη.

Edit:Ντοκ μη το παρεις προσωπικα, γενικα μιλαω απο οτι βλεπεις απλα επειδη μου ετυχε παρομοιο περιστατικο, ειμαι καπως...
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 06 Δεκ 2006, 14:10

Συμφωνώ με τον Λείπσιππο...όσο και να θέλουμε να αφήσουμε πίσω κάτι τέτοιο...το σαράκι πάντα θα μας τρώει.
Έγώ έχασα μια ξαδέρφη μου πρίν 25 χρόνια (από φορτηγό :evil: ) και πολλές φορές οταν το σκέφτομαι με πιάνει η μούρλα να βρώ τον τύπο αυτόν και να τον......... :punch: :smackbottom: :humping:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό litsa » 07 Δεκ 2006, 10:40

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας, τις απόψεις σας και τις συμβουλές σας. Η ειρωνία είναι ότι ο αδερφός μου είχε καταθέσει ως ο μόνος αυτόπτης μάρτυρας σε θανάσιμο τραυματισμό παιδιού με μηχανάκι από αυτοκίνητο που πέρασε με κόκκινο. Δεν ''πρόλαβε'' να πάει στο δικαστήριο αλλά λόγω της κατάθεσης που υπήρχε ο οδηγός του αυτοκινήτου καταδικάστηκε!
Σας ευχαριστώ και πάλι
Άβαταρ μέλους
litsa
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2006, 12:59


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες