Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό panmal » 29 Σεπ 2006, 14:24

Το ερώτημα είναι το εξής.
Αφού το ελληνικό κράτος παρανομεί έναντι του ευρωπαϊκού δικαίου και αυτό είναι αυταπόδεικτο από τα συνεχή πρόστιμα που μας επιβάλει η Ευρωπαϊκή Ένωση, δεν θα μπορούσαμε να μαζευτούμε μερικοί που μας ενδιαφέρει το θέμα αγοράς αυτοκινήτου από Ευρώπη και να κάνουμε μια αγωγή κατά του κράτους;
Κάποιοι μου λένε πως δεν γίνονται αυτά τα πράγματα και πρέπει να εκτελέσεις πρώτα και μετά να βγεις παραπονούμενος, όπως στο στρατό, διότι τότε έχεις κάτι να διεκδικήσεις δηλαδή τα λεφτά σου πίσω. Μα και τώρα δεν υπάρχει κάτι να προσβάλουμε; Τον ίδιο τον φοροεισπρακτικό νόμο που από τέλη εκτελωνισμού μετονομάστηκε σε τέλη ταξινόμησης για τους λόγους που προανέφερε ο firelord! Μαζευόμαστε λοιπόν αρκετοί (όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο για να μοιράζονται και τα έξοδα) και τραβάμε μια αγωγή με το ιδανικό αποτέλεσμα να πάρουμε ένα χαρτί απαλλαγής από τις εκτελωνιστικές διαδικασίες, με δικαστική απόφαση, για αυτοκίνητο που ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ. Τώρα θα μου πείτε ότι το αθάνατο ελληνικό δημόσιο και καρα-κλέφτης του κερατά θα εφευρίσκει τρόπους να τραβάει την υπόθεση σε μάκρος επειδή ξέρει ότι θα χάσει. Πόσο; 1 χρόνο; 2 χρόνια;
Εγώ μπορώ να περιμένω!!! Εσείς;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό disco » 29 Σεπ 2006, 14:50

Μήπως γίνετε να καταφύγουμε στο Ευρωπαϊκό δικαστήριο όπου με την κατά του κράτους σίγουρη απόφαση , (μιας και το Ελλαδιστάν παρανομεί) μπορούμε να προσβάλουμε το παράνομο παρακράτος. Λέω, μήπως γίνετε. Μέχρι ποτε θα σερνόμαστε με σάπια καρούλια 10 αιτίας και βάλε, επειδή το θέλουν οι φοροεισπράκτορες. Και στο κάτω κάτω αν είναι μάγκες ας αντιγράψουν απλά αυτό που κάνουν τα κανονικά Κράτη για να έχουν έσοδα. Αλλα ποιος θα τους αφήσει? θα συμφωνήσουν τα "αφεντικά" και οι "εργοδότες" τους?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό panmal » 29 Σεπ 2006, 15:00

firelord έγραψε:ενδιαφερουσα περιπτωση, αλλα

α. νομικα πρεπει να υφισταται νομιμοποιηση, δηλ. να τα εχεις σκασει πρωτα

βου. πρεπει να εχουν εξαντληθει τα εσωτερικα ενδικα μεσα (δηλ. να φας στη μαπα πρωτοδικα, εφετεια κλπ)

αυτα σας τα αναφερω γιατι ειμαι μεν δικηγορος, αλλα απευθυνομαι σε τετρακινητα αδελφια, τα οποια πρεπει να γνωριζουν τι σημαινουν πιθανες επιλογες τους


Αυτό το α. δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή νομιμοποιείται το κράτος να μου τα πάρει αλλά δεν νομιμοποιούμαι εγώ να μην θέλω να τα δώσω?
Όσο για το β., όπως προανέφερα, είμαι προετοιμασμένος να περιμένω.

Πιστεύω όμως πως τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα αν αυτή η διαμάχη γίνει από πολλούς και αποκτήσει και τη σχετική δημοσιότητα. Μου αρέσει πολύ η λεζάντα “Αγανακτισμένοι πολίτες καταγγέλλουν το κράτος και ζητάνε το δίκιο τους”.
Δεν θα ήταν ωραία να κάναμε κάτι για το πρόβλημα παρά να το συζητάμε στα διάφορα forum, χωρίς ουσιαστικά να βγάζουμε τίποτα, με τη νοοτροπία “αν ήμουν εγώ πρωθυπουργός ... ”

Τελικά φίλε firelord, μια και είσαι δικηγόρος, μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή όχι;
Και αν δεν γίνεται εδώ μήπως θα μπορούσαμε να πάμε το θέμα κατ’ ευθείαν στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο και να πάρουμε το πολυπόθητο απαλλακτικό ή αυτό έχει ούτως ή άλλως γίνει αφού μας ρίχνουν ήδη πρόστιμα;
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό disco » 29 Σεπ 2006, 16:16

Φαίνεται πως είμαστε πολίτες ΕυρωΠαίοι με αργή ταχύτητα. Με αργά, στην γλώσσα μας.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό jimnys » 29 Σεπ 2006, 18:28

panmal έγραψε:
firelord έγραψε:ενδιαφερουσα περιπτωση, αλλα

α. νομικα πρεπει να υφισταται νομιμοποιηση, δηλ. να τα εχεις σκασει πρωτα

βου. πρεπει να εχουν εξαντληθει τα εσωτερικα ενδικα μεσα (δηλ. να φας στη μαπα πρωτοδικα, εφετεια κλπ)

αυτα σας τα αναφερω γιατι ειμαι μεν δικηγορος, αλλα απευθυνομαι σε τετρακινητα αδελφια, τα οποια πρεπει να γνωριζουν τι σημαινουν πιθανες επιλογες τους


Αυτό το α. δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή νομιμοποιείται το κράτος να μου τα πάρει αλλά δεν νομιμοποιούμαι εγώ να μην θέλω να τα δώσω?Όσο για το β., όπως προανέφερα, είμαι προετοιμασμένος να περιμένω.

Πιστεύω όμως πως τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα αν αυτή η διαμάχη γίνει από πολλούς και αποκτήσει και τη σχετική δημοσιότητα. Μου αρέσει πολύ η λεζάντα “Αγανακτισμένοι πολίτες καταγγέλλουν το κράτος και ζητάνε το δίκιο τους”.
Δεν θα ήταν ωραία να κάναμε κάτι για το πρόβλημα παρά να το συζητάμε στα διάφορα forum, χωρίς ουσιαστικά να βγάζουμε τίποτα, με τη νοοτροπία “αν ήμουν εγώ πρωθυπουργός ... ”

Τελικά φίλε firelord, μια και είσαι δικηγόρος, μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή όχι;
Και αν δεν γίνεται εδώ μήπως θα μπορούσαμε να πάμε το θέμα κατ’ ευθείαν στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο και να πάρουμε το πολυπόθητο απαλλακτικό ή αυτό έχει ούτως ή άλλως γίνει αφού μας ρίχνουν ήδη πρόστιμα;


Panmal ο FireLord το πιο πιθανό είναι να ενοεί ότι πρέπει να έχεις αδικηθεί πρώτα για να κάνεις μύνηση.
Και για να αδικειθείς πρέπει να πληρώσεις, άρα πρέπει πρώτα να φέρεις το αυτοκίνητο, να πληρώσεις, και μετά να κάνεις μύνηση στο κράτος για αυτά που πλήρωσες....
Γιώργο επλίζω να τα λέω καλα.... 8)
Κοινώς ..."εκτελείς και βγένεις παραπονούμενος" .....
Εαν υπάρξει πάντως κάποια περίπτωσει διαμαρτυρίας, εγώ είμαι μέσα....
Μπορεί να ιδρύσουμε και τον ΣΥ.ΔΙ.ΚΑ.Τ.Ε.Κ (Σύλλογος Διαμαρτυρόμενων κατά του Ελληνικού Κράτους :lol: :lol: :lol: :lol: )
disco μαλον είμαστε Ευρω Πέοι.....

Βοηθάτε με να φέρω το ΔΙΦΕΝΔΕΡ :D
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό firelord » 29 Σεπ 2006, 19:36

νομιμοποιηση σημαινει κατα βασιν δικαιωμα εγερσης πχ αγωγης ή κατάθεση προσφυγης εφοσον κάποιος ειναι θιγομενος

δηλ. καταθετω εγω αγωγη γιατι ο Α χρωσταει στο Β, υπερ του Β. Απορριπτεα

αυτο σε αντιθεση με τα ποινικα

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Στην προκειμενη των περιπτωσεων, νομιμοποιειται οπως καταθεσει προσφυγη ενωπιον των διοικητικων δικαστηριων, εις δεκτης ατομικης διοικητικης πραξεως περι καθορισμου τελων ταξινομησεως (δηλ. φερτο, προσπαθησε να το εκτελωνισεις και προσβαλε την πραξη ταξινομησεως).

Φυσικα οι περισσοτεροι προτιμουν να πληρωσουν, απο το να εχουν το οχημα στο τελωνειο, μεχρις περατωσεως της διαδικασίας

Φυσικοτερα, θα μπορουσαμε να προβουμε στο εξης

αγορα απο κοινου οχηματος ουως ωστε να προκληθει δικαστηριο και να προσπαθησουμε να δημιουργηθει δεδικασμενο, χωρις να αντιμετωπιζει το ζητημα ο καθεις μεμονωμενα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό jimnys » 29 Σεπ 2006, 22:48

firelord έγραψε:αγορα απο κοινου οχηματος ουως ωστε να προκληθει δικαστηριο και να προσπαθησουμε να δημιουργηθει δεδικασμενο, χωρις να αντιμετωπιζει το ζητημα ο καθεις μεμονωμενα


Σαν να λέμε δηλαδή πως, μαζευόμαστε όσοι μαζευτούμε, φέρνουμε ένα χάρβαλο απο Γερμανία samurai 15ετίας με 1000€ (απο ότι είδα στο Mobile ή έχει και φθηνότερα πιο παλιά..) το αφήνεις στο τελωνείο και τους σπάς τα νεύρα...
Βεβαια δεν ξέρω τι θα γίνει με τα Ελληνικά δικαστήρια, ή στο τέλος με την όλη υπόθεση, μιας και μην ξεχνάμε και ότι η Ε.Ε βγένει κερδισμένη απο αυτή την παρανομία μιας και τα τσεπώνει....
Βεβαια σκέφτεται ότι εαν ανοίξει η αγορά της Ελλάδας , θα διοχετευτούν πολλά αυτοκίνητα που αυτή την στιγμή παραμένουν εγκλωβισμένα στης Ευρωπαικές χώρες...
Δεν ξέρω εαν το έχει ξεκινήσει κάποιος, αλλά μου φένεται πως μπορεί να γίνει,μιας και δεν έχει γίνει ακόμα απο τον ωχαδερφισμό των Ελλήνων...
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό disco » 30 Σεπ 2006, 08:38

firelord έγραψε:
αγορα απο κοινου οχηματος ουως ωστε να προκληθει δικαστηριο και να προσπαθησουμε να δημιουργηθει δεδικασμενο, χωρις να αντιμετωπιζει το ζητημα ο καθεις μεμονωμενα
. Αν δεν κερδίσουμε μια τέτοια υπόθεση, έχουμε να χάσουμε κάτι Γιώργο?
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό panmal » 01 Οκτ 2006, 21:51

firelord έγραψε:(δηλ. φερτο, προσπαθησε να το εκτελωνισεις και προσβαλε την πραξη ταξινομησεως).

Αγαπητέ φίλε firelord θα προσπαθήσω να τοποθετηθώ με κάπως αστείο τρόπο για να είμαι σίγουρος ότι κατανόησα το παραπάνω.
Δηλαδή έτσι για να το καταλάβω:
Αν θεσπιστεί μεθαύριο ένας νόμος ότι μπροστά στο σπίτι μου επιτρέπεται να τρέχουν όλοι με 200 km/h και δεν θα διωχθεί ποινικά κανείς εάν “εξαϋλώσει” οποιοδήποτε παιδάκι, σκυλάκι, ηλικιωμένο κλπ, αντιθέτως μάλιστα για κάθε τέτοιο χτύπημα θα κερδίζει πόντους οι οποίοι θα εξαργυρώνονται στη πλησιέστερη ΔΟΥ...... μου λες ότι το δικαστικό μας σύστημα είναι τέτοιο ώστε πρέπει να περιμένω πρώτα κάποιος να κάνει την τετράχρονη κόρη μου κιμά για να έχω κάτι να προσβάλω;;;;;;;;;
Δηλαδή για το νόμο που είναι στραβός και με θίγει δεν μπορώ να κάνω τίποτα; Για πυρασφάλεια δηλαδή δεν έχω δικαίωμα; Μόνο για πυρόσβεση;;;;

firelord έγραψε:αγορα απο κοινου οχηματος ουως ωστε να προκληθει δικαστηριο και να προσπαθησουμε να δημιουργηθει δεδικασμενο, χωρις να αντιμετωπιζει το ζητημα ο καθεις μεμονωμενα

Εγώ είχα υπ’ όψιν μου για μια δικαστική απόφαση η οποία θα με απελευθέρωνε από το φόρο εισαγωγής δια παντός. Αν τελικά πάμε στην άλλη λύση, της επιδίωξης του δεδικασμένου, πως θα μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη αργότερα (όταν θα είναι πλέον ο καθένας μόνος του); Η απορία είναι πραγματική και εκφράζεται λόγω άγνοιας! Τι σημαίνει δηλαδή το δεδικασμένο, πέρα από το αυτονόητο, σε δικαστικές διαδικασίες; Δεν χρειάζεται να κάνεις ιδίου τύπου δίκη; Δεν μπορούν να σε τραβάνε επί χρόνια με αναβολές; Τι κερδίζεις τελικά;;;;; Τα ρωτάω αυτά διότι με αυτή τη λύση πρέπει να έχουμε πληρώσει χοντρό χαράτσι οπότε θα ήταν καλό να γνωρίζουμε πότε θα το πάρουμε πίσω.
Θα ήθελα να ξέρω το χειρότερο σενάριο.
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Re: Υπάρχει κάποιος δικηγόρος στο forum????

Δημοσίευσηαπό panmal » 01 Οκτ 2006, 22:00

disco έγραψε:Αν δεν κερδίσουμε μια τέτοια υπόθεση, έχουμε να χάσουμε κάτι Γιώργο?


Δεν πιστεύω ότι μια τέτοια υπόθεση μπορεί να χαθεί, γιατί ότι και να αποφανθεί το εδώ δικαστικό σύστημα, υπάρχει και το ευρωπαϊκό! Που και τους καπελώνει και έχει ήδη καταδικάσει το μέτρο.
Νομίζω ότι το ζήτημα είναι ότι μια τέτοια κίνηση, για να έχει και καλύτερες πιθανότητες, πρέπει να έχει απήχηση. Πρέπει δηλαδή να γίνει οργανωμένα, να μαζέψουμε λαό και γιατί όχι και δημοσιότητα από το σχετικό τύπο.
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό macedonas » 02 Οκτ 2006, 07:16

Μα το Ευρωπαικό δικαστήριο έχει ήδη καταδικάσει τη χώρα μας και το μέτρο αυτό ως παράνομο και της έχει επιβάλει και μεγάλο πρόστιμο.
Το θέμα είναι πως τα λεφτά που κερδίζει απο τους δασμούς είναι πολύ περισσότερα απο το πρόστιμο και έτσι συνεχίζει την ίδια πολιτική.
Άρα τι θα μπορούσαμε να κάνουμε εμείς εκτός απο το να επιβάλουμε ένα ακόμα πρόστιμο να δικαιωθούμε μεν αλλά να αναγκαστούμε να πληρώσουμε τους δασμούς και να μη πάρουμε μία πίσω; :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό SuperBeetle » 02 Οκτ 2006, 07:47

macedonas έγραψε:Μα το Ευρωπαικό δικαστήριο έχει ήδη καταδικάσει τη χώρα μας και το μέτρο αυτό ως παράνομο και της έχει επιβάλει και μεγάλο πρόστιμο.
Το θέμα είναι πως τα λεφτά που κερδίζει απο τους δασμούς είναι πολύ περισσότερα απο το πρόστιμο και έτσι συνεχίζει την ίδια πολιτική.


Ακριβώς η ίδια περίπτωση με αυτή του ΔΙΚΑΤΣΑ. Έχει κηρυχτεί παράνομο από την E.E. αλλά επειδή η μίζα είναι μεγαλύτερη του προστίμου συνεχίζει ακάθεκτο
Growing old is mandatory
Growing up is optional
Άβαταρ μέλους
SuperBeetle
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2005, 17:28
Τοποθεσία: Α. Πετραλωνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Οκτ 2006, 10:13

Πανμαλ, το συστημα λειτουργει οπως σου προανεφερα, δηλ. περι νομιμοποιησεως

μονο σε ποινικες υποθεσεις δικαιουται καποιος να αναφερει (καταμηνυσει) περι πραξεων κατα τριτου (αν αναφερει για πραξεις κατα του ιδιου, τοτε λεγεται έγκληση σε αντιθεση με οτι ακουγεται στο γενικο πληθυσμο)

η συγκεκριμενη περιπτωση εμπιπτει στα πλαισια του Διοικητικου Δικαιου

για να υφυσταται νομιμοποιηση του προσφευγοντος (η 'αγωγη' ενωπιον των Διοικητικών λεγεται προσφυγη) πρεπει

ο προσφευγων να θιγεται απο ατομικη ή γενικη διοικητικη πραξη

αν θεωρησει καποιος οτι θιγεται απο τις γενικες ρυθμισεις πχ περι ταξινομησεως, ουδεις δυναται να τον αποτρεψει απο το να προσφυγει αλλα

με μεγαλο ποσοστο ακριβειας η προσφυγη του θα απορριφθει λογω ελλειψεως νομιμοποιησεως

τοτε ας παει Εφετειο αλλα και εκει τα ιδια, κρινω, μετα βεβαιοτητος

μετα ας παει ΣτΕ, ως ανω

τοτε μπορει να προσφυγει στο ΔΔΕ (ισως και μετα το Εφετειο, αν μπορει να πιστοποιηθει απο τη γενικοτερη νομολογια του ΣτΕ οτι η αντιμετωπιση τετοιων καταστασεων ειναι δεδομενη)

το ΔΔΕ (Στρασβουργο) θα αποφανθει μετα απο κατι χρονια και ισως επιβαλλει αποζημιωσεις στην Ελλαδα, ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΥΓΟΝΤΟΣ, ως επισης και να της επιβληθει δηλωση βουλησεως οτι ΘΑ αλλαξει το νομικο καθεστως εντος Χ ετων...κααααλα)

μετα απο αρκετα χρονια και αντιστοιχα εξοδα, ο προσφευγων θα εχει επιτυχει το σκοπο του αλλα

α. αυτοκινητο ταξινομημενο δεν θα εχει (θα εχει την αποζημιωση...)
β. ο οποιοσδηποτε αλλος ανθρωπακος θα πρεπει να περασει απο τα ιδια, γιατι σιγα μην λαβει υποψιν του ελληνικο δικαστηριο το δεδικασμενο - Νομολογια του ΔΔΕ εις εφαρμογην

κοινως, και την Τουρκια την εχουν συρει (και εχει χασει) σωρεια υποθεσεων γαι ανθρωπινα δικαιωματα, αλλα....

καταληκτικα, αν το κρατος ειναι αρπαγας, βρασε ορυζα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό disco » 02 Οκτ 2006, 11:03

Δεν μένει παρα να εφαρμόσουμε το τελευταίο άρθρο του συντάγματος. "ΦΩTIA KAI TΣEKOYPI ΣTOYΣ ΠPOΣKYNHMENOYΣ!!!"

ΘEOΔΩPOΣ KOΛOKOTPΩNHΣ
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό panmal » 02 Οκτ 2006, 20:48

firelord έγραψε:Πανμαλ, το συστημα λειτουργει οπως σου προανεφερα, δηλ. περι νομιμοποιησεως ............
........γιατι σιγα μην λαβει υποψιν του ελληνικο δικαστηριο το δεδικασμενο - Νομολογια του ΔΔΕ εις εφαρμογην
καταληκτικα, αν το κρατος ειναι αρπαγας, βρασε ορυζα


Οπότε πια είναι τελικά η λύση;
Αυτή που ήδη προτάθηκε, δηλ. αγορά χρεπιού σε όσα περισσότερα ονόματα για να δημιουργηθεί δεδικασμένο;

Πως θα βοηθήσει τη διαδικασία αυτό αργότερα, αφού πλέον ο καθένας θα παλεύει μόνος του; Και επειδή θα έχεις πλέον πληρώσει το χαράτσι, για τι χρονικό ορίζοντα μιλάμε;
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες