Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ντρόπη: Και πάλι απαράδεκτο το ισραήλ....

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

"Δημοκρατιά"

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 14 Ιούλ 2006, 17:44

Παιδιά γιατί χτυπιέστε "δημοκρατικές" αποφάσεις πάρθηκαν ...
"Δημοκρατικά" εκλέχθηκε ο Ολμέρ, όπως και ο προκατοχός του ο αρχιχασάπαρος όπως και ο μπουσάκος (με μικρά λόγω του junior σε όλα τα επίπεδα) και ο μπλεράκος και ο κάθε **^κάκος.

Όπως "δημοκρατικά" εκλέχθηκε και η Χαμάς ...

Έτσι θέλει ο λαός ...

Τώρα αν διαφωνεί κανείς είναι όλα τα αντί ...

Από Αντί-"δημοκράτης" μέχρι αντί σημιτιστής
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 14 Ιούλ 2006, 17:49

THANOS_KTM έγραψε:Mερικές φορές δυστηχώς σε κάνουν να σκέφτεσαι ότι ο Χίτλερ είχε δίκιο που ήθελε να τους "εξαφανίσει". :evil:

Ατό σίγουρα δεν θέλω (και δεν πρέπει) να το σκέφτεται κανείς, αλλά επίσης σίγουρα κάνει εντύπωση το πώς μέσα σε μιά γενιά οι ίδιοι που μαζύ με άλλους (να μή ξεχνάμε και τους τσιγγάνους - γύφτους και άλλες φυλετικές και κοινωνικές ομάδες) υπέστησαν τις ναζιστικές θηριωδίες, αυτοί μόνοι ξεπέρασαν τους θύτες τους σε αμοραλισμό και απανθρωπιά εφαρμόζοντας μεθόδους και πρακτικές σε βάρος των εχθρών τους, πολεμιστών και κύρια αμάχων και παιδιών τις οποίες θα ζήλευαν οι ίδιοι οι χιτλερικοί.
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Ιούλ 2006, 18:16

Τα σκουλήκια οι εβραίοι σε όλη την διάρκεια της παρουσίας τους σε αυτόν τον πτωχό πλανήτη, σε όποιο κράτος και να φιλοξενούταν δημιουργούσαν προβλήματα και έγειραν το μίσος εναντίον τους. Αμέτρητα τα παραδείγματα από διωγμούς εβραίων μέσα στην ιστορία γιατί πάντα είχαν την ίδια νοοτροπία. Έχουν πείσει την ανθρωπότητα με τον μύθο του ολοκαυτώματος ότι σχεδόν ο Β παγκόσμιος έγινε για να τους εξολοθρεύσουν. Κέρδισαν έτσι τις ενοχές και την συμπάθεια τις ανθρωπότητας οι κακόμοιροι εβραίοι που 2000 χρόνια είναι σε διωγμό ενώ πότε κανέναν δεν πείραξαν. Τώρα δείχνουν τον πραγματικό εαυτό τους.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Ιούλ 2006, 18:22

SUVord έγραψε:1/Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
2/@@ επιδεικνύει κάποιος με τη συμπεριφορά του κι όχι με τα λόγια.
3/Να μην ξεχνάμε οτι μαζί με τους Εβραίους φταίνε και οι ποδηλάτες.
4/Για πιό λόγο οταν βόμβες θέριζαν άμαχο Ισραηλινό πληθυσμό, ο υπερκατάσκοπος δεν άνοιξε παρόμοια συζήτηση;
5/Τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι;


Δεν μας λες ρε φιλαράκο απο του Ψυρρή μήπως το αιματάκι σου είναι λίγο εβραίκο ?? Γιατί απο ότι ξέρω εκεί στην γειτονία υπάρχει εβραίκη φάρα. Όχι οτι πειράζει αν είσαι εβραίος αλλά μην μας κάνεις και το μαύρο - άσπρο. :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 14 Ιούλ 2006, 20:53

blackchris έγραψε:
SUVord έγραψε:1/Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
2/@@ επιδεικνύει κάποιος με τη συμπεριφορά του κι όχι με τα λόγια.
3/Να μην ξεχνάμε οτι μαζί με τους Εβραίους φταίνε και οι ποδηλάτες.
4/Για πιό λόγο οταν βόμβες θέριζαν άμαχο Ισραηλινό πληθυσμό, ο υπερκατάσκοπος δεν άνοιξε παρόμοια συζήτηση;
5/Τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι;


Δεν μας λες ρε φιλαράκο απο του Ψυρρή μήπως το αιματάκι σου είναι λίγο εβραίκο ?? Γιατί απο ότι ξέρω εκεί στην γειτονία υπάρχει εβραίκη φάρα. Όχι οτι πειράζει αν είσαι εβραίος αλλά μην μας κάνεις και το μαύρο - άσπρο. :wink: :wink: :wink:


Μήπως ανήκεις στην ίδια ομάδα ανθρώπων που ξεχωρίζουν ή ξαναπροσπαθούν να ξεχωρίσουν μεταξύ "καθαρών" και "μή καθαρών" πολιτών;
Το αίμα μου είναι Α- και δεν νομίζω οτι εσύ η οποιοσδήποτε άλλος επιστήμονας μπορεί να το κατατάξει συνάμα και ως Ελληνικό ή Εβραϊκό η Παλαιστινιακό.
Και να μήν αυτοαναιρείς τα γραφόμενά σου.
Υποψιαζόμενος οτι υπάρχει και η πιθανότητα να είμαι Εβραίος, (απλώς και μόνο επειδή δεν συμφωνώ μαζί σου), ξεκινάς ειρωνικά και μετά πετάς ένα
"οχι οτι με πειράζει".
Αν έχεις επιχειρήματα ρίξτα στη συζήτηση.
Οι αφορισμοί δέν νομίζω οτι βγάζουν πουθενά.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 14 Ιούλ 2006, 21:25

DRZakias έγραψε:
SUVord έγραψε:
Igor_Giganski_Antiatom έγραψε:Αγαπητέ superspy εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα έγκλημα που διενεργείται από το 1922 περίπου (πρώτες προσπάθειες ίδρυσης εβραϊκού κράτους) και αρχίζει με τις εκκαθαρίσεις εναντίων αραβικού πλυθησμού και μη συμφονούντων Εβραίων (ντόπιων μη-σιωνιστών) από Σιωνιστές* εθνικιστές Εβραίους , με την συνέχεια του στις μέρες του Αραφάτ-Γιτζάκ ράμπιν-Παπανδρέου(και πιο μετά Αριέλ σαρόν κ.λ.π.)
Δηλαδή δεν πρόκειται για κάτι το νέο ,απλά το Ισραήλ πια έχει Αποθρασυνθεί τελείως και αυτό οφείλετε στην αμέριστη στήριξη του από τους παλαιούς φίλους του Αμερική και Μεγάλη Βρετανία (μεγάλα @@) καθώς και από τους γλοιώδεις δειλούς και σιχαμερούς φίλους του σιωνιστικού Ισραήλ ανά τον κόσμο (βλέπε Γερμανία, Τουρκία, σχεδόν όλα τα δυτικά κράτη και περίεργα άναρχο-σοσιαλιστικά κινήματα, προφανώς χρηματοδοτούμενα από το Ισραήλ)με την στήριξη τους το Ισραήλ μπορεί να δρα ανενόχλητο και να κάνει στρατιωτικές επιχειρήσεις σε όλη την μέση Ανατολή χωρίς κανένα πραγματικό εμπόδιο καθώς και μυστικές επιχειρήσεις (δολοφονίες, σαμποτάζ, τρομοκρατικές ενέργειες κάθε τύπου) σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (με το παν-πανηλίθιο πρόσχημα του πολέμου κατά τις τρομοκρατίας LoL*) Το τραγικό είναι ότι όσοι μιλούν (ή δρουν) χαρακτηρίζονται από τους σιωνιστές ως αντισημίτες, ακραιφνείς εθνικιστές, ναζί, φασίστες, ανισσόροποι κ.τ.λ. εάν διαμαρτυρηθεί κάποιος μη σιωνιστής Εβραίος των καταγραφούν ως εχθρό του Ισραήλ και αντιμετωπίζει ποινές φυλάκισης ακόμα και την θανατική ποινή όπου και αν βρίσκετε στον κόσμο (άμα στείλουν την mossad) .
Επίσης το Ισραήλ εκτελεί κάθε μέρα και από πολλά μικρά ή μεγάλα οικονομικά εγκλήματα μέσω των τραπεζών του και λοιπόν χρήματο-οικονομικών εταιριών του(και όχι μόνο) και για να μην πάμε μακριά δείτε το όργιο δανειοληψίας(στεγαστικά, καταναλωτικά, επιχειρήσεων πιστωτικές κάρτες) εδώ στην Ελλάδα!!! καθώς και σε όλο τον κόσμο και μην βιαστείτε να με πείτε κακό συνομοσιολόγο καθώς αν κοιτάξετε ποιοι είναι οι ιδιοκτήτες και οι μεγαλομέτοχοι των τραπεζών στην Ελλάδα θα πέσετε επάνω σε μεγάλα ονόματα του εβραϊκού λόμπυ όπως αυτό της οικογένειας Ροθτσιλντ!!!(έχει και «σπιτάκι» στην Κέρκυρα)
Αυτά τα ολίγα προς το παρών, είναι πολλά παραπάνω τα κατορθώματα του Ισραήλ αλλά αν κάτσω να τα καταγράψω θα πέσει o server του forum!
Ο επίλογος είναι ότι πρέπει να σταματήσουμε τους σιωνιστές γιατί σε λίγο τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα για όλους (ήδη έχουν αρχίσει να γίνονται) και να κάνουμε το Ισραήλ και τα κράτη που συνεργάζονται με αυτό (συμπεριλαμβάνοντας και το ελληνικό κράτος) να καταλάβει ότι δεν το έχουμε εμείς ανάγκη αλλά αυτό έχει ανάγκη εμάς και τα χρήματα μας και όσο το αφήνουμε να εγκληματεί και δεν μιλάμε είμαστε συνένοχοι στο έγκλημα!


Υποσημειώσεις: *Σιωνισμός: Εθνικιστικό Εβραϊκό κίνημα με ιδρυτή τον Εβραίο δημοσιογράφο-πολιτικό Θεόδωρο Χέρτζλ
*LoL: laughing out loud αρκτικόλεξο της ιντερνετικής chat κουλτούρας που συμβολίζει το δυνατό γέλιο
@@ : σύμβολο της ιντερνετικής chat κουλτούρας που συμβολίζει τους όρχεις

SUVord έγραψε:1/Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
2/@@ επιδεικνύει κάποιος με τη συμπεριφορά του κι όχι με τα λόγια.
3/Να μην ξεχνάμε οτι μαζί με τους Εβραίους φταίνε και οι ποδηλάτες.
4/Για πιό λόγο οταν βόμβες θέριζαν άμαχο Ισραηλινό πληθυσμό, ο υπερκατάσκοπος δεν άνοιξε παρόμοια συζήτηση;
5/Τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι;



Δε καταλαβαινω το σκεπτικο σου SUVord.Εσενα σε απασχολει γιατι δεν ανοιξε τοτε θεμα ο superspy και ποιος εχει @@ ή το γεγονος οτι αθωοι ανθρωποι παιδακια κτλ. χανουν τη ζωη τους σε εναν ακομα πολεμο συμφεροντων?Σιγα μη θιξουμε και παρεξηγηθουν τα φιλαρακια μας τα αμερικανοαγγλακια επειδη τους ειπαμε @@. :oops: :oops: :oops: :oops:

ΟΞΩ ΑΠ' ΤΗ ΠΑΡΑΓΚΑ ΟΙ BUSHτηδες,BLακER,εβραιοι κι ολοι οι υπολοιποι καλοι ανθρωποι.


PEACE PEACE PEACE PEACE..............


Αγαπητέ μή καταλαβαίνοντα συνομιλητή,
Ελπίζω τώρα να καταλάβεις.
Απέχθεια και σιχαμάρα αισθάνομαι πάντα οταν άνθρωπος επιτήθεται και αδιακρίτως σκοτώνει ανθρώπους.
Ναι, λυπάμαι που ο Superspy δεν άνοιξε και τότε ενώτητα όπως δεν άνοιξε και σε πολλές άλλες περιπτώσεις χειρότερων καταστάσεων, σε άλλα μέρη της υδρογείου.
Τα περί @@ δεν ξεκίνησα εγώ την κουβέντα.
Ούτε έβγαλα στη φόρα τα απωθημένα μου ξεχωρίζοντας τους λαούς σε καλούς και κακούς.Η μελέτη και ο σεβασμός στίς ημέρες και έργα των προγόνων μου με δίδαξαν διαφορετικά.
ΕΙΡΗΝΗ ΕΙΡΗΝΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό blackchris » 15 Ιούλ 2006, 03:21

SUVord έγραψε:
blackchris έγραψε:
SUVord έγραψε:1/Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
2/@@ επιδεικνύει κάποιος με τη συμπεριφορά του κι όχι με τα λόγια.
3/Να μην ξεχνάμε οτι μαζί με τους Εβραίους φταίνε και οι ποδηλάτες.
4/Για πιό λόγο οταν βόμβες θέριζαν άμαχο Ισραηλινό πληθυσμό, ο υπερκατάσκοπος δεν άνοιξε παρόμοια συζήτηση;
5/Τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι;


Δεν μας λες ρε φιλαράκο απο του Ψυρρή μήπως το αιματάκι σου είναι λίγο εβραίκο ?? Γιατί απο ότι ξέρω εκεί στην γειτονία υπάρχει εβραίκη φάρα. Όχι οτι πειράζει αν είσαι εβραίος αλλά μην μας κάνεις και το μαύρο - άσπρο. :wink: :wink: :wink:


Μήπως ανήκεις στην ίδια ομάδα ανθρώπων που ξεχωρίζουν ή ξαναπροσπαθούν να ξεχωρίσουν μεταξύ "καθαρών" και "μή καθαρών" πολιτών;
Το αίμα μου είναι Α- και δεν νομίζω οτι εσύ η οποιοσδήποτε άλλος επιστήμονας μπορεί να το κατατάξει συνάμα και ως Ελληνικό ή Εβραϊκό η Παλαιστινιακό.
Και να μήν αυτοαναιρείς τα γραφόμενά σου.
Υποψιαζόμενος οτι υπάρχει και η πιθανότητα να είμαι Εβραίος, (απλώς και μόνο επειδή δεν συμφωνώ μαζί σου), ξεκινάς ειρωνικά και μετά πετάς ένα
"οχι οτι με πειράζει".
Αν έχεις επιχειρήματα ρίξτα στη συζήτηση.
Οι αφορισμοί δέν νομίζω οτι βγάζουν πουθενά.


Χμ κοίτα τώρα πως με τσιγκλάς, σχεδόν ποτέ ένας εβραίος δεν απαντάει ευθέος αλλά πλαγίως και ξεγλιστρώντας (αυτό για να σε πειράξω).
Ήμουν ηθελημένα δεικτικός το παραδέχομαι. Αν θέλεις όμως απάντησε μου ντόμπρα και σταράτα είσαι εβραίος ναι η όχι ????? Και μην μου αρχίσεις τις μπούρδες περί προσωπικών δεδομένων.
Αν είσαι εβραίος θα σου απαντήσω ΘΑΥΜΑΣΙΑ ! Και αυτό γιατί θα βρω κάποιον από αυτή την φάρα να μου πει μέσα από την δική του οπτική γωνία πως στο καλό βλέπει τα πράγματα. Να μου δικαιολογήσει τις σφαγές στην Παλαιστίνη την γενοκτονία ενός λαού, πως από θύμα έγινε θύτης, για την "υπεροχή" του έναντι των άλλων λαών της Γης και άλλες απορίες μου. Είμαι όλος αυτιά και έτοιμος για μια καλή συζήτηση. Αν είσαι εβραίος μια τέτοια συζήτηση με εξιτάρει αν όχι και απλώς υποστηρίζεις τις σφαγές στον Λίβανο και την Παλαιστίνη περαστικά σου ............
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό michailbm » 15 Ιούλ 2006, 09:47

Οι εβραίοι παίζοντας το παιχνίδι που οι ίδιοι σκάρωσαν κάνουν μια ακόμα σφαγή αμάχων καταστρέφοντας ένα κράτος , ίσως και δυο(Σύριας) , μόνο και μόνο για να παρασύρουν τους Ιρανούς και τους αμερικάνους σε σύρραξη !
Είναι η μόνη πυρηνική δύναμη στην περιοχή και έτσι θέλουν να παραμείνουν!
Το Ιράκ δεν υπάρχει πλέων , τα άλλα κράτη είναι τελείως ανίσχυρα , η Αίγυπτος έχει πάρει το μάθημα της και είναι καλό σκυλάκι πλέων, η Σαουδική Αραβία έχει γίνει και αυτή προτεκτοράτο , άρα το μόνο που απομένει είναι το ΙΡΑΝ....
Εκεί αποσκοπούν και ο μόνος τρόπος που υπάρχει να τους σύρουν σε πόλεμο είναι να τους προκαλέσουν με αυτό τον τρόπο σκοτώνοντας παιδάκια και αμάχους!!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 15 Ιούλ 2006, 12:58


Χμ κοίτα τώρα πως με τσιγκλάς, σχεδόν ποτέ ένας εβραίος δεν απαντάει ευθέος αλλά πλαγίως και ξεγλιστρώντας (αυτό για να σε πειράξω).
Ήμουν ηθελημένα δεικτικός το παραδέχομαι. Αν θέλεις όμως απάντησε μου ντόμπρα και σταράτα είσαι εβραίος ναι η όχι ????? Και μην μου αρχίσεις τις μπούρδες περί προσωπικών δεδομένων.
Αν είσαι εβραίος θα σου απαντήσω ΘΑΥΜΑΣΙΑ ! Και αυτό γιατί θα βρω κάποιον από αυτή την φάρα να μου πει μέσα από την δική του οπτική γωνία πως στο καλό βλέπει τα πράγματα. Να μου δικαιολογήσει τις σφαγές στην Παλαιστίνη την γενοκτονία ενός λαού, πως από θύμα έγινε θύτης, για την "υπεροχή" του έναντι των άλλων λαών της Γης και άλλες απορίες μου. Είμαι όλος αυτιά και έτοιμος για μια καλή συζήτηση. Αν είσαι εβραίος μια τέτοια συζήτηση με εξιτάρει αν όχι και απλώς υποστηρίζεις τις σφαγές στον Λίβανο και την Παλαιστίνη περαστικά σου ............



Σε αυτή την ενώτητα αγαπητέ blackchris δεν καταλαβαίνω γιατί διάλεξες μόνο απο εμένα να πάρεις ομολογία γενετικής καταγωγής.
Δεν θα σου απαντήσω διότι αν το κάνω σημαίνει οτι συνηγορώ μαζί σου σε τέτοιου είδους διαχωρισμό.
Καί που το βρήκες στα γραφόμενα μου οτι εγώ διαφωνώ μαζί σου και οτι επικροτώ σφαγές αμάχων τώρα απο το Ισραήλ;
Η διαφωνία μου και δυσφορία συγχρόνως περιορίζεται στο οτι γίνεται διαχωρισμός των βιαιοτήτων σε αποδεκτές και μη αποδεκτές ανάλογα με το ποιοί τις διαπράτουν.
Το αρχικό μου σχόλιο αναφερόταν στην Ελλάδα και τους Ελληνες που σύμφωνα και με τον Γιώργο Σουρή
"Του Ελληνα ο τράχηλος
ζυγό δεν υπομένει,
μόν' υπομένει καρπαζιά
και μέρα μεσημέρι

Καλό Σαββατοκύριακο
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 15 Ιούλ 2006, 14:39

SUVord έγραψε:Η διαφωνία μου και δυσφορία συγχρόνως περιορίζεται στο οτι γίνεται διαχωρισμός των βιαιοτήτων σε αποδεκτές και μη αποδεκτές ανάλογα με το ποιοί τις διαπράτουν.


Νομίζω πως διαχωρισμός των βιαιοτήτων σε αποδεκτές και μη αποδεκτές, δεν έχει να κάνει με το ποιοί τις διαπράτουν αλλά γιατί??.


Αλλο να βιαιοπραγείς γιατι σε διώχνουν από το σπίτι σου και σου μαμανε την οικογενειά σου, και άλλο να είσαι ο διώκτης και βιαστής ταυτόχρονα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό mytilini » 17 Ιούλ 2006, 07:18

Μια ιδιαιτερότητα που φαίνεται ότι ξεχνάτε:η Παλαιστιανιακή "Αρχή" είναι η μοναδική αραβική κρατική οντότητα στην οποία λειτουργεί-όπως λειτουργεί-η κοινοβουλευτική δημοκρατία με πλήρη ισονομία και απόλυτη αναγνώριση των "αλλοφύλλων" (χριστιανών-μαρωνιτών-βεδουϊνων-μη αράβων).Αυτό την καθιστά αυτοδίκαια μη ελεγχόμενη από πρακτικές τύπου Ιράκ.Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί αυτό το μένος του Ισραήλ ειδικά κατά των Παλαιστινίων;Γιατί δεν επιδεικνύουν το ίδιο απέναντι στους Σύρους π.χ.;Το θέτω ως ζήτημα για ευρύτερο προβληματισμό και ψάξιμο για διάβασμα εν όψει διακοπών.Για την ιστορία:παρά τα βάσανά τους και την ανείπωτη ανέχειά τους,διατηρούν ένα αξιοζήλευτο μορφωτικό και πολιτισμικό επίπεδο.Γιατί;Κάθε απάντηση δεκτή εν είδει έρευνας/δημοψηφίσματος.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SUVord » 17 Ιούλ 2006, 10:41

mytilini έγραψε:Μια ιδιαιτερότητα που φαίνεται ότι ξεχνάτε:η Παλαιστιανιακή "Αρχή" είναι η μοναδική αραβική κρατική οντότητα στην οποία λειτουργεί-όπως λειτουργεί-η κοινοβουλευτική δημοκρατία με πλήρη ισονομία και απόλυτη αναγνώριση των "αλλοφύλλων" (χριστιανών-μαρωνιτών-βεδουϊνων-μη αράβων).Αυτό την καθιστά αυτοδίκαια μη ελεγχόμενη από πρακτικές τύπου Ιράκ.Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί αυτό το μένος του Ισραήλ ειδικά κατά των Παλαιστινίων;Γιατί δεν επιδεικνύουν το ίδιο απέναντι στους Σύρους π.χ.;Το θέτω ως ζήτημα για ευρύτερο προβληματισμό και ψάξιμο για διάβασμα εν όψει διακοπών.Για την ιστορία:παρά τα βάσανά τους και την ανείπωτη ανέχειά τους,διατηρούν ένα αξιοζήλευτο μορφωτικό και πολιτισμικό επίπεδο.Γιατί;Κάθε απάντηση δεκτή εν είδει έρευνας/δημοψηφίσματος.


Συμφωνόντας με όλα τα παραπάνω, να προσθέσω οτι οι Παλαιστίνιοι ιστορικά διώκονται και απο τους Αραβες γιατί τους χαλάνε τη μαγιά.
Μόνο κροκοδείλια δάκρυα ξερουν να επιδεικνύουν και τίποτα παραπάνω οταν ξεκληρίζοντε απο τα σπίτια και τις περιουσίες τους.Το Ισραήλ οτι σπείρει θα θερίσει.
Οι Παλαιστίνιοι και σε αυτή τη φάση της ιστορίας τους έχουν σαν καλύτερους συμμάχους πολλα Ευρωπαίκά κράτη και όχι Αραβικά όπως προχθές αποδείχτηκε στην σύσκεψη κορυφής των Αραβικών κρατών.
Και ας μη ξεχνάμε οτι άλλο Αραβας και άλλο Παλαιστίνιος.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 17 Ιούλ 2006, 11:14

sacram έγραψε:
SUVord έγραψε:Η διαφωνία μου και δυσφορία συγχρόνως περιορίζεται στο οτι γίνεται διαχωρισμός των βιαιοτήτων σε αποδεκτές και μη αποδεκτές ανάλογα με το ποιοί τις διαπράτουν.


Νομίζω πως διαχωρισμός των βιαιοτήτων σε αποδεκτές και μη αποδεκτές, δεν έχει να κάνει με το ποιοί τις διαπράτουν αλλά γιατί??.


Αλλο να βιαιοπραγείς γιατι σε διώχνουν από το σπίτι σου και σου μαμανε την οικογενειά σου, και άλλο να είσαι ο διώκτης και βιαστής ταυτόχρονα


Αυτή, αγαπητέ Sacram, είναι και η παγίδα που όλοι μας μπορούμε να υποπέσουμε όταν προσπαθούμε να εφαρμόσουμε τη λογική σε πράξεις βίας.
Είναι αυτή ακριβώς η άποψη που παγκοσμίως προσπαθεί να περάσει το Ισραήλ και η ίδια άποψη που επικαλούντε πολλοί απο τους Παλαιστίνιους- θύματα για να δικαιολογήσουν τις πράξεις τους.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό firelord » 17 Ιούλ 2006, 13:53

στην προηγουμενη 'εξορμηση' του στο Λιβανο το Ισραηλ εκτος των αλλων ψιλοσφαγων (προσφυγικα στρατοπεδα Σαμπρα - Σατιλα) βοηθησε τα μαλλα και στη δημιουργια της Χεζμπολλα, που τελικα το εδιωξε απο την περιοχη. Αναρωτιεμαι τωρα τι θα δημιουργησει.

μαλλον μια πιο εντονη Ιρανικη επιρροη

μου αρεσει που ο Βους μιλησε λεει με τον αραβικο κοσμο, δηλ το μουμπαρακ και τον αμπταλλαχ...τους γνωστους πουλημενους χαχα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: To hell with zionists!!!

Δημοσίευσηαπό SUVord » 17 Ιούλ 2006, 14:45

firelord έγραψε:στην προηγουμενη 'εξορμηση' του στο Λιβανο το Ισραηλ εκτος των αλλων ψιλοσφαγων (προσφυγικα στρατοπεδα Σαμπρα - Σατιλα) βοηθησε τα μαλλα και στη δημιουργια της Χεζμπολλα, που τελικα το εδιωξε απο την περιοχη. Αναρωτιεμαι τωρα τι θα δημιουργησει.

μαλλον μια πιο εντονη Ιρανικη επιρροη

μου αρεσει που ο Βους μιλησε λεει με τον αραβικο κοσμο, δηλ το μουμπαρακ και τον αμπταλλαχ...τους γνωστους πουλημενους χαχα


Σωστός!!!
Τους Παλαιστίνιους ήθελε να ξεπαστρέψει το Ισραήλ κι ας έπαιρνε τη θέση τους μετά η Χεζμπολλά.
Γι αυτό και ο χασάπης των παλαιστινιακών καταυλισμών, Σάμπρα και Σατίλα, ονόματι Σαρόν όχι μόνο έγινε ήρωας στη χώρα του αλλα κατάφερε να αναριχηθεί και στην πρωθυπουργία.
Δύο δεκαετίες πριν, ο Αραβας, Χουσείν της Ιορδανίας, ο "πανύψηλος" βασιλιάς που τόπαιζε και πιλότος δημιούργησε τον εμφύλιο μέσα στη χώρα του για να εξωλοθρεύσει τους Παλαιστίνιους που είχαν φθάσει τα δυόμισυ περίπου εκατομμύρια νοματαίους και είχαν καταφέρει με τις γνώσεις τους και την προοδευτικότητά τους να ελέγχουν όλους της ζωτικής σημασίας τομείς της Ιορδανικής κοινωνίας.
Το ποιός κινεί σήμερα τα νήματα στα πιόνια που λέγονται Χεζμπολλα σίγουρα δεν έχει να κάνει τίποτα με τα Παλαιστινιακά συμφέροντα.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες