Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ποιος έκανε τα delete του Λάκη?????????

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ποιος έκανε τα delete του Λάκη?????????

Δημοσίευσηαπό gmav » 10 Μαρ 2006, 08:56

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει (είτε εδώ είτε σε pm) πως και γιατί έγιναν delete τα μηνύματα του Λάκη?
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ποιος έκανε τα delete του Λάκη?????????

Δημοσίευσηαπό Lakis » 10 Μαρ 2006, 09:14

εγω, επειδη εγινα βαρετος φαινεται.
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Μαρ 2006, 09:52

Λάκη κακώς τα παρεξήγησες και τα έσβησες. Ακριβώς επειδή το humor is allowed αλλά με μέτρο, έφτιαξα και ενότητα.
Εξήγησα πως το άνοιγμα τόσων ενοτήτων με 1-2 μηνύματα δημιουργεί πρόβλημα στην ανάγνωση πχ μιας ανακοίνωσης συνάντησης, βόλτας ή το ψάξιμο μιας βόλτας με χρήσιμες πληροφορίες, αφού αυτά θα βρεθούν πολλές σελίδες πίσω και κανεις δεν πρόκειτε να ψάξει.
Ειναι θέμα τάξης και μόνο και όχι απαγόρευσης. ΠΟΤΕ δεν έχει σβηστεί κάνενα μήνυμα από κανέναν admin ή mod, ούτε υπόδειξη του τι να γράφει (ίσως μόνο για την τόση κουβέντα για το φαγητό, αφού δεν είμαστε σε αντίστοιχο φόρουμ πχ. vefa.com :D )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Μαρ 2006, 11:48

Για προσπαθήστε να ανοίγεται θέματα στις ενότητες που ανήκουν και όχι χύμα.
Γενικού ενδιαφέροντος θέματα ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ!

Ευχαριστώ.
Σπύρος Κατσιμαλής


Υ.Γ. Επίσης Lakis ΔΕΝ έπρεπε να σβήσεις τα μηνύματα και ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.
Απ' τη στιγμή που ανοίγεις κάποιο θέμα αυτό ανήκει σε όλους και δεν έχεις δικαίωμα να το καταστρέφεις.
Σε παρακαλώ κινήσου στα όρια του Forum.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Lakis » 10 Μαρ 2006, 14:45

Εξήγησα πως το άνοιγμα τόσων ενοτήτων με 1-2 μηνύματα δημιουργεί πρόβλημα στην ανάγνωση πχ μιας ανακοίνωσης συνάντησης, βόλτας ή το ψάξιμο μιας βόλτας με χρήσιμες πληροφορίες, αφού αυτά θα βρεθούν πολλές σελίδες πίσω και κανεις δεν πρόκειτε να ψάξει.

Δεν εχουμε δα και τοσες πολλες βολτες να ψαχνουμε ..στην 1η σελιδα βλεπεις βολτες του περσινου καλοκαιριου...
Ειναι θέμα τάξης και μόνο και όχι απαγόρευσης. ΠΟΤΕ δεν έχει σβηστεί κάνενα μήνυμα από κανέναν admin ή mod


Δεν σβηστηκε ακριβως...θαφτηκε σε αλλη υποενοτητα ...
η χθεσινη προταση για το Παικο , που εγινε παρεξηγηση ... , κλειδωθηκε (δεν μπορεσα καν να απαντησω για την παρεξηγηση) και μετακινηθηκε καπου αλλου.... και εκει που ειναι , ειναι σαν να εγινε delete.

Eλπιζω στους νεους για περισσοτερες βολτες .

Υ.Γ. Επίσης Lakis ΔΕΝ έπρεπε να σβήσεις τα μηνύματα και ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.

Σε αυτο εχετε δικιο , με προλαβατε και τα διορθωσατε , εμεινε μονο το 'χρρ φιουυυ' το οποιο μεν το διορθωσα αλλα θελει διορθωση και στο 'μετακινηθηκε'
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Μαρ 2006, 15:20

Lakis έγραψε:
Ειναι θέμα τάξης και μόνο και όχι απαγόρευσης. ΠΟΤΕ δεν έχει σβηστεί κάνενα μήνυμα από κανέναν admin ή mod

Δεν σβηστηκε ακριβως...θαφτηκε σε αλλη υποενοτητα ...
η χθεσινη προταση για το Παικο , που εγινε παρεξηγηση ... , κλειδωθηκε (δεν μπορεσα καν να απαντησω για την παρεξηγηση) και μετακινηθηκε καπου αλλου.... και εκει που ειναι , ειναι σαν να εγινε delete.

Για αυτό που λες δεν ξέρω αν ανοιξες νέα ενότητα ή αν κλειδώθηκε κάτι, για το Πάικο ήταν και είναι πάντα εδώ:
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3719.html. Από την βιασύνη σου ίσως να μην το πρόσεξες.
Μετακινηθηκαν από τους admin τα παραπονα σου στα παράπονα και το θέμα που είχε σαν τίτλο Η ταβέρνα του Λάκη (τον οποίο εσύ έσβησες) στις γενικές συζητήσεις.
Υ.Γ. Επίσης Lakis ΔΕΝ έπρεπε να σβήσεις τα μηνύματα και ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.

Σε αυτο εχετε δικιο , με προλαβατε και τα διορθωσατε , εμεινε μονο το 'χρρ φιουυυ' το οποιο μεν το διορθωσα αλλα θελει διορθωση και στο 'μετακινηθηκε'
Καλά ρε Λάκη εσύ δεν είπες πως μόνος σου έκανες delete?? Δεν βγάζω άκρη με αυτά που λες
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 10 Μαρ 2006, 15:49

Για αυτό που λες δεν ξέρω αν ανοιξες νέα ενότητα ή αν κλειδώθηκε κάτι, για το Πάικο ήταν και είναι πάντα εδώ:
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3719.html. Από την βιασύνη σου ίσως να μην το πρόσεξες.


Μαστορα εχεις χασει επεισοδια....Η προταση για βολτα, παρεξηγημενη, κλειδωμενη και μετακινημενη σε αλλη ενοτητα.

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3730.html

Καλά ρε Λάκη εσύ δεν είπες πως μόνος σου έκανες delete?? Δεν βγάζω άκρη με αυτά που λες


(Υπο κανονικες συνθηκες θα απαντουσα 'ουτε εγω')
Απλα εγινε μπαχαλο με τα ονοματα απο τα τοπικ και θα τα διορθωνα.
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 12 Μαρ 2006, 19:07

Φίλοι μου μην τα παίρνετε όλα τις μετρητοίς! Δυστυχώς πολλές φορές μπαίνω στην Θεμ. Ενότητα της Β.Ελλάδας και βλέπω ότι δεν έχει γίνει δημοσίευση για μια ολόκληρη εβδομάδα !!! Πράγμα μου με θλίβει....

Τουλάχιστον ο Λάκης ήταν μέχρι στιγμής που έδινε ζωή στην ενότητα μας έστω και αν είναι άσχετα με τις εκδομές τα γραφόμενα του. Πλέον δεν μπορούμε να γράφουμε μόνο για εκδρομές για τον λόγο ότι δεν διοργανόνωνται τόσο συχνά αφού δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος από όλους μας. Δηλαδή δεν μπορούμε να γράφουμε κάτι άσχετο πέραν των εκδρομών (και αναφέρομαι αποκλειστικά στην Θεμ. Ενότητα Β. Ελλάδα) πχ. κάτι που συμβαίνει στην Θεσσαλονίκη ??? Γιατί να πρέπει να μεταφερθεί σε άλλη ενότητα

Όσο αφορά την παρατήρηση που έγινε στον Λάκη ότι κάποιοι παλιοί δεν μπαίνουν γιατί δεν μπορούν να βρουν παλιότερες εκδρομές κτλ δεν την θεωρώ βάσιμη. Όποιος θέλει μπορει να βρεί κάτι ψάχνωντας ανά σελίδα και φυσικά από τον τίτλο :wink:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Μαρ 2006, 11:13

Περί θλίψης.....
Δεν υπάρχει λόγος να θλίβεται κανείς επειδή δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις. Αν κάτι έχει ενδιαφέρον, το γράφουμε και το συζητάμε. Αν όχι, δεν είναι λύση το να γράφεις για να γράφεις.

Η "ενότητά μας"...
... δεν είναι «ενότητά μας» : δεν αφορά αποκλειστικά ούτε την Θεσσαλονίκη αλλά ούτε και την παρέα. Ναι μεν αυτή η παρέα δημιουργήθηκε ακριβώς επειδή υπάρχει η ενότητα, αλλά οφείλει να αφήνει χώρο. Παρατηρήστε τις δημοσιεύσεις που κάνουν άλλοι, εκτός "παρέας", και φανταστείτε κάποιον "νέο" που μπαίνει στην ενότητα τι εντύπωση του δημιουργείται: αν δεν είναι από την Θεσσαλονίκη, ή κάπου κοντά, και μπριζολοφάγος, ίσως το σκεφτεί πολύ πριν συνεχίσει να γράφει.
Είναι «σημείο συνάντησης», θεματική ενότητα του forum, προσωπικά χαίρομαι που υπάρχει αλλά δεν μπορεί και δεν πρέπει να την οικειοποιείται κανένας.

Η "ζωή"...
... στην οποιανδήποτε ενότητα δεν σχετίζεται με το πλήθος, αλλά την ποιότητα των αναγραφόμενων. Σε όλα τα for a υπάρχουν θέματα που αναπτύσσονται σε δεκάδες σελίδων και άλλα που δεν έχουν ανταπόκριση. Αν κάποιο θέμα (ή εν προκειμένω μια σειρά παρόμοιων θεμάτων) δεν έχει ανταπόκριση, δεν υπάρχει λόγος να θλίβεται κανείς. Αυτός δε που το έγραψε, «οφείλει» (αναγκαστικά) να «λάβει το μήνυμα». Αν δεν το λάβει, δεν του φταίει κανείς.

Οι εκδρομές....
... δεν είναι το μοναδικό αντικείμενο, εμπίπτει όμως στα ενδιαφέροντα ενός forum για off-road. Αν γίνονται ή όχι, είναι ίσως θέμα συγκυρίας, πάντως τα ενδιαφέροντα κάποιου που μπαίνει εδώ, σίγουρα περιλαμβάνουν τετρακίνηση και εκδρομές, αλλά καθόλου σίγουρα ραντεβού για φαγητό, και μάλιστα «μεταμφιεσμένο» σε πρόσκληση για σινεμά (!!! – η συγκεκριμένη δημοσίευση δείχνει ότι υπάρχει επίγνωση για το πιθανό ενδιαφέρον, παρ’ όλα αυτά γίνεται … με παραλλαγή. Για μένα είναι ακατανόητο).

τα "άσχετα" και ο συντονιστής.....
Οπωσδήποτε μπορεί κάποιος να γράφει κάτι εντελώς άσχετο, αλλά θα πρέπει να δεχτεί τις συνέπειες, ανάμεσα στις οποίες μπορεί να είναι και η αδιαφορία ή ακόμα και η παρατήρηση, από τον συντονιστή, ή – και - όποιον θεωρεί τον εαυτό του θιγόμενο. Σ’ αυτό το σημείο να κάνω μια αναφορά στον «συντονισμό» : Πολλές φορές έγινε διακριτική προσπάθεια, με συστάσεις του τύπου «δεν έχουν όλοι κίνητρο το φαγητό», αλλά οι συστάσεις ατύχησαν. Λογικό το βρίσκω – και αν ανατρέξετε οι νεώτεροι σε παλιότερες δημοσιεύσεις θα βρείτε την ενότητα «περί ανέμων», η οποία δημιουργήθηκε με μεταφορά άσχετων posts για να «καθαρίσει» κάποιο θέμα – να επεμβαίνει ο συντονιστής για να μείνει το θέμα καθαρό και να μπορεί να το παρακολουθήσει κάποιος που δεν μας ξέρει προσωπικά και λίγο - έως καθόλου - τον ενδιαφέρει αν π.χ. εγώ παίζω μπουζούκι ή μου αρέσει ο φασουλονταβάς. Δεν γίνεται με προσωπικά κίνητρα και δεν υπάρχει λόγος υπερβολικής ευθιξίας. Ο συντονιστής αναφέρεται πολύ συχνά στο Μέτρο που πρέπει να υπάρχει, και με βρίσκει 100% σύμφωνο.

Το χιούμορ, ο χαβαλές και η "δημοκρατία"....
..... είναι μεγάλη κουβέντα. Κανονικά θα ήθελε αποκλειστική συζήτηση, και δεν αφορά μόνο αυτή την δημοσίευση, ούτε μόνο αυτό το forum. Προσωπικά (και χωρίς παρεξήγηση, λέω απλά την άποψή μου), δεν μπαίνω καν να διαβάσω θέμα με τίτλο «ανάκληση οικοδομικών αδειών κτλ» γραμμένο από τον Lakis, γιατί απλά ξέρω εκ των προτέρων ότι η εξέλιξή του δεν με ενδιαφέρει. Φυσικά καταλαβαίνω ότι κάνει πλάκα, για μένα όμως το χιούμορ αυτό είναι ακατανόητο, και ξέρω ότι το δικό μου είναι επίσης ακατανόητο στον Lakis (από παλιότερες απόπειρες δικές μου να συνεχίσω την πλάκα). Δεν λέω ότι είναι «καλό» του ενός και «κακό» του άλλου, απλά συμβαίνει. Κακό είναι (κατά την γνώμη μου πάντα) να προσπαθείς να επιβάλεις την δικιά σου άποψη περί χιούμορ και χαβαλέ, είτε με δημοσιεύσεις επί δημοσιεύσεων είτε με απαξίωση της άποψης κάποιου άλλου. Δεν είμαι ούτως ή άλλως υπέρ της συγκεντρωτικής (το τονίζω, μην αρχίσουμε πολιτική συζήτηση) Δημοκρατίας και πολύ περισσότερο μέσα σε ένα forum : δεν πιστεύω ότι οι "λίγοι" θα πρέπει να προσαρμοστούν στις απαιτήσεις των "πολλών", χωρίς να λαμβάνεται υπόψη η ποιότητα αυτών των απαιτήσεων. Επαναλαμβάνω : «παν μέτρον άριστον». Υπάρχει χώρος για όλους και για όλα, και δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης επειδή η άποψη κάποιου δεν τυχαίνει αποδοχής, χωρίς βέβαια να απαξιώνεται, όπως είπα, πράγμα που δεν πιστεύω ότι έγινε σ’ αυτήν την περίπτωση. Όποιος θέλει να κάνει χαβαλέ ή να πάει για «μάσα» θα βρει τον τρόπο, χωρίς να επιβαρύνει άλλους.



Υστερόγραφο:
ξαναδιαβάζοντας τα παραπάνω, θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν στρέφομαι εναντίον του Lakis (αντιθέτως τον συμπαθώ και με στεναχωρεί η –μέχρι στιγμής - απουσία του), απλώς χρησιμοποίησα σαν αφορμή τις κουβέντες που γίνονται τελευταία για να ξαναπώ : μέτρο
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες