Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Υπαρχει foroum??

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Υπαρχει foroum??

Δημοσίευσηαπό fokion » 13 Ιουν 2005, 17:22

Υπάρχει άραγε forum έτσι όπως το φαντάζομαι???
Χωρίς βρισιές – χωρίς αστήρικτες κατηγορίες, χωρίς δημόσιους διαξιφισμούς όπου δημοσιεύονται από την μέση και μετά?
Πολιτισμένο?
Που να με σέβεται σαν «αναγνώστη» ή «συμμετέχοντα» όπως θέλετε πείτε το?

Μέχρι στιγμής, λυπάμαι που το λέω, αλλά στην Ελλάδα ΔΕΝ έχω βρει κανένα ( που να με ενδιαφέρει βέβαια)

Γιατί?

Απαντήστε οι ίδιοι..............

Καταλαβαίνω ότι είμαστε σε ενός τύπου ανοιχτή κοινωνία και όχι ο στενός κύκλος της παρέας μας, θα συμπεριφερόμασταν έτσι στο δρόμο??????

Τη μια δεν μας κάνει ο admin, την άλλη o moderator ( οποίοι και να είναι σε κάθε περίπτωση ).

Παραφράζοντας κάτι που έχω διαβάσει σαν υπογραφή σε forum «να δω τον πολιτισμό μας όταν είμαστε ανώνυμοι»

Μετά τιμής
Φωκίων
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Υπαρχει foroum??

Δημοσίευσηαπό teroulas » 14 Ιουν 2005, 07:56

e-dog.gr

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Υπαρχει foroum??

Δημοσίευσηαπό fokion » 14 Ιουν 2005, 08:01

teroula επιδη με ενδιαφερουν τα σκυλια ( εχω δυο ) το ξερω αυτο χιχιχιχιχιχιχι!!! αλλα ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινεις τι εννοω..... κλαψ!
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 14 Ιουν 2005, 08:08

Τα πράγματα είναι σχετικά απλά φίλε Φωκίωνα. Όσον αφορά τα forum στην Ελλάδα στο χώρο του 4x4, είναι μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού και σχεδόν όλοι (οι περισσότεροι τουλάχιστον) οι γράφοντες γνωρίζονται μεταξύ τους και "τριγυρνούν" σε όλα τα forum. Το γεγονός αυτό επιτρέπει στη δημιουργία μιας οικείας ατμόσφαιρας και ενός παρείστικου κλίματος, γεγονός που ενίοτε οδηγεί σε αντιπαραθέσεις όπως είναι φυσικό λόγω του οτι οι περισσότεροι γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις του "παρασκηνίου".
Από την άλλη, η αυστηρή διαχείριση ενός forum (όπως τη θέλεις εσύ και ορισμένοι άλλοι φίλοι ενδεχομένως), όπου πήγε να εφαρμοστεί απέτυχε, κατά τη γνώμη μου δικαιολογημένα. Μη συγκρίνεις forum που απευθύνονται σε εκατοντάδες ή χιλιάδες άγνωστα μεταξύ τους άτομα με την παρούσα κατάσταση.
Η ουσία είναι οτι γίνονται προσπάθειες από τη μεριά όλων μας να περιορίζονται προσβλητικά ή προσωπικά φαινόμενα, αλλά χρειάζεται η βοήθεια και η καλή διάθεση όλων μας για να πετύχουμε το στόχο μας. Πιστεύω (και είμαι σίγουρος) οτι τα σχόλιά μας είναι καλοπροαίρετα και δεν έχουν σκοπό να δυναμιτίσουν το χώρο, αντιθέτως θέλουμε να τον προστατεύσουμε γιατί τον αγαπάμε.
Μην είσαι λοιπόν τόσο απόλυτος και καυστικός, δεν υπάρχει λόγος
:wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό fokion » 14 Ιουν 2005, 12:31

Φιλε
Επειδη δεν σε ξερω επετρεψε μου να πω καποια πραγματα που μπορει να σου φανουν τετριμενα.
ΔΕΝ εχω προβλημα με τις αντιπαραθεσεις ΑΛΛΑ τις τεκμηριωμενες ή εστω που εκφραζουν μια ολοκληρωμενη ( σωστη ή λάθος δεν εχει σημασία, ο καθενας μας κμπορει και κρινει) αποψη

Το να αρχισω ομως ετσι ξαφνικα στη μεση ενος ασχετου post να σε βριζω ως οτι θες, πες μου πως θα φαινωταν στα ματια ενος τριτου????? και δεν λεω πρωταρη οπου εκει ειναι χειροτερα αλλα εστω και εμενα, να διαβασω πχ οτι ο Metalaxe ( συνηδητα δεν βαζω υπαρκτες περιπτωσεις, καταλαβαινεις το γιατι) ειναι κλεφτης, ειναι αναγωγος ειναι - ειναι - ειναι....
Υπαρχει ενα οριο - ατυπως απο ολους μας αποδεκτο 'η και τυπικα αφου δεχτηκαμε να συμετεχουμε - το οποιο πρεπει ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ να τηρηται..
Δεν εχω σκοπο να κανω κανεναν ανθρωπο ή να υποδειξω "ηθικη" μακρια απο εμενα - ποιος ειμαι εγω να κανω "παρατηρησεις" σε αλλους ενιλικες. Στο κατω κατω αν δεν γουσταρω αυτα που γραφεις σε μια συζητηση που συμετεχω δεν σου απανταω, πολυ απλα. Απλα το ΤΙ γραφουμε -πρεπει- να εχει και ενα οριο οταν ειναι δημοσια. Με pm βγαλτε τα ματια σας...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 14 Ιουν 2005, 18:38

Φίλε Fokion όταν κάποιος ,που έχει κόμπλεξ με όλους και με όλα και έχει τσακωθεί με όλα (σχεδόν) τα άτομα σε όλα τα φόρουμ που συμμετέχει , αρχίζει να κάνει τον έξυπνο γράφοντας πράγματα που δεν εχουν σχεση με καμία πραγματικότητα παρουσιάζοντας τα ως "επιστημονικές διατριβές" ,αντιλαμβάνεσαι ότι το κάνει γιατι έτσι γουστάρει να δημιουργεί καταστάσεις και γιατι έτσι την βρίσκει κάνοντας τον έξυπνο ενώ είναι μακράν αυτού και σε προσβάλει κι από πίσω ητε βρίζοντας με το γάντι ητε ευθέως τοτε δεν γίνεται να μην του απαντήσεις δημοσίως διότι και αυτος δημοσίως το έκανε!
Εντάξει εγώ , εσύ , ο άλφα , ο βήτα κλπ (υποθετικά) κρατάμε τα όρια αλλά σου έρχεται ένας τέτοιος τύπος και σε βγάζει απ' τα ρούχα σου μια ... δεν του δίνεις σημασία, δυο.... επίσης, τρεις ... ε τοτε δεν αντέχεις να κανείς εσύ πάντα τον μ@λ@κ@ και του τα χώνεις κι εσύ !
Δεν γίνεται αλλιώς φίλε fokion άνθρωποι είμαστε όλοι μας και ανθρώπινες αντιδράσεις είναι αυτές σε τέτοια ερεθίσματα!
Τωρα το πως θα τα "χώσει" ο καθ' ένας έγκειται στον χαρακτήρα και στην προσωπικότητα του!

Φιλικά Μιχαήλ Μ. Μπικάκης.
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό tedos » 14 Ιουν 2005, 19:39

Εντάξει εγώ , εσύ , ο άλφα , ο βήτα κλπ (υποθετικά) κρατάμε τα όρια αλλά σου έρχεται ένας τέτοιος τύπος και σε βγάζει απ' τα ρούχα σου μια ... δεν του δίνεις σημασία, δυο.... επίσης, τρεις ... ε τοτε δεν αντέχεις να κανείς εσύ πάντα τον μ@λ@κ@ και του τα χώνεις κι εσύ !


Εγω βγαινω απο τα ρουχα μου ευκολα! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό teroulas » 15 Ιουν 2005, 07:30

tedos έγραψε:Εγω βγαινω απο τα ρουχα μου ευκολα! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Μπά ? Για έλα από τα Μαχαιρώματα :twisted:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 15 Ιουν 2005, 07:47

tedos έγραψε:Εγω βγαινω απο τα ρουχα μου ευκολα! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Μπες μέσα να μην κρυώσεις, γρήγορα... :twisted: :twisted: :twisted:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό fokion » 15 Ιουν 2005, 08:53

michailbm έγραψε:Φίλε Fokion όταν κάποιος ,που έχει κόμπλεξ με όλους και με όλα και έχει τσακωθεί με όλα (σχεδόν) τα άτομα σε όλα τα φόρουμ που συμμετέχει , αρχίζει να κάνει τον έξυπνο γράφοντας πράγματα που δεν εχουν σχεση με καμία πραγματικότητα παρουσιάζοντας τα ως "επιστημονικές διατριβές" ,αντιλαμβάνεσαι ότι το κάνει γιατι έτσι γουστάρει να δημιουργεί καταστάσεις και γιατι έτσι την βρίσκει κάνοντας τον έξυπνο ενώ είναι μακράν αυτού και σε προσβάλει κι από πίσω ητε βρίζοντας με το γάντι ητε ευθέως τοτε δεν γίνεται να μην του απαντήσεις δημοσίως διότι και αυτος δημοσίως το έκανε!
Εντάξει εγώ , εσύ , ο άλφα , ο βήτα κλπ (υποθετικά) κρατάμε τα όρια αλλά σου έρχεται ένας τέτοιος τύπος και σε βγάζει απ' τα ρούχα σου μια ... δεν του δίνεις σημασία, δυο.... επίσης, τρεις ... ε τοτε δεν αντέχεις να κανείς εσύ πάντα τον μ@λ@κ@ και του τα χώνεις κι εσύ !
Δεν γίνεται αλλιώς φίλε fokion άνθρωποι είμαστε όλοι μας και ανθρώπινες αντιδράσεις είναι αυτές σε τέτοια ερεθίσματα!
Τωρα το πως θα τα "χώσει" ο καθ' ένας έγκειται στον χαρακτήρα και στην προσωπικότητα του!

Φιλικά Μιχαήλ Μ. Μπικάκης.


Τελικα μαλλον εχεις δικιο...
Και η καλη συμπεριφορα εχει τα ορια της......
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 15 Ιουν 2005, 10:31

tedos έγραψε:
Εντάξει εγώ , εσύ , ο άλφα , ο βήτα κλπ (υποθετικά) κρατάμε τα όρια αλλά σου έρχεται ένας τέτοιος τύπος και σε βγάζει απ' τα ρούχα σου μια ... δεν του δίνεις σημασία, δυο.... επίσης, τρεις ... ε τοτε δεν αντέχεις να κανείς εσύ πάντα τον μ@λ@κ@ και του τα χώνεις κι εσύ !


Εγω βγαινω απο τα ρουχα μου ευκολα! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Οχιιιιιιιιιιιιι θα δουν οι κοπέλες του μαγαζιού το θεσπέσιο και πλασμένο για έρωτα και τρέλες κορμί σου και θα μου φύγουν :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες