Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Παρνηθα - σκουπίδια

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Παρνηθα - σκουπίδια

Δημοσίευσηαπό pskoul » 18 Νοέμ 2007, 22:12

Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που πήγα στην Πάρνηθα μετά την φωτιά ανέβηκα από Αυλώνα.
Οι ξυλοκόποι φαίνεται ότι έκαναν καλή δουλειά με τους κορμούς, αλλά άφησαν πάρα πολλά σκουπίδια, όπου και αν κοιτάξεις σακούλες, κουτιά και μπουκάλια κτλ. Μάζεψα όσα μπορούσα σήμερα, σκοπεύω να πάω και την επόμενη Κυριακή άν ο καιρός το επιτρέψει όποιος θέλει και μπορεί είναι καλοδεχούμενος.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 19 Νοέμ 2007, 14:21

Παναγιώτη συγχαρητήρια !!!

Κάτι πρέπει να κάνουμε όλοι μας :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pskoul » 19 Νοέμ 2007, 14:50

Την Κυριακή σκοπεύω να ξαναπάω αλλά αυτή την φορά θα έχω μαζί μου τον 5χρονο γιό μου και την 8χρονη ανιψιά μου αρκεί να μην βρέχει το πρωί για μερικές ώρες.
Θέλω να δουν την καταστροφή που προκαλέσαμε με την φωτιά και επίσης τώρα που άρχισαν να πετάγονται πράσινα βλαστάρια μέσα στην μαυρίλα πόσο άσχημα φαίνονται τα σκουπίδια.
Μιας και όλοι μας μετά την φωτιά θέλαμε να βοηθήσουμε το βουνό να αναγεννηθεί γιατί δεν ξεκινάμε από αυτή την Κυριακή με το να μαζέψουμε τα σκουπίδια που υπάρχουν, ώστε οι επόμενες γενιές να γνωρίσουν ένα πράσινο και καθαρό βουνό.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57

Δημοσίευσηαπό pskoul » 25 Νοέμ 2007, 18:36

Δοκιμάσαμε και σήμερα να πάμε, ανεπιτυχώς γιατί λίγο πριν φτάσεις στα καμένα έχουν κλείσει τον δρόμο, υπάρχει κοπάνα από τα δεξιά αλλά δεν πήγα με ένα μικρό στο αυτοκίνητο.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κατά την διάρκεια της φωτιάς και μετά από αυτή, είχαμε αποκτήσει όλοι οικολογική συνείδηση και φωνάζαμε για το βουνό μας και το τι θα κάνουμε κτλ. Τί γίναμε όλοι οι οικολόγοι του καλοκαιριού ;

Αν ήταν για εκδρομή θα μαζευόμασταν καμιά δεκαριά αυτοκίνητα.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 26 Νοέμ 2007, 16:40

pskoul έγραψε:Δοκιμάσαμε και σήμερα να πάμε, ανεπιτυχώς γιατί λίγο πριν φτάσεις στα καμένα έχουν κλείσει τον δρόμο, υπάρχει κοπάνα από τα δεξιά αλλά δεν πήγα με ένα μικρό στο αυτοκίνητο.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κατά την διάρκεια της φωτιάς και μετά από αυτή, είχαμε αποκτήσει όλοι οικολογική συνείδηση και φωνάζαμε για το βουνό μας και το τι θα κάνουμε κτλ. Τί γίναμε όλοι οι οικολόγοι του καλοκαιριού ;

Αν ήταν για εκδρομή θα μαζευόμασταν καμιά δεκαριά αυτοκίνητα.

Παναγιώτης


Απο την 'κοπανα' πως το ειδες βγαίνει;
Αν κανονισουμε πρωι Σαββατο η Κυριακη εγω ειμαι μεσα και θα το σφυριξω σε κανα δυο φιλους.

Οσο για τον προβληματισμο σου, συμφωνα με αυτα που γραφτηκαν εδω το καλοκαιρι και εγω περιμενα μεγαλυτερη απήχηση.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pskoul » 27 Νοέμ 2007, 14:39

Το πρόβλημα δεν είναι να παρακάμψεις την μπάρα το οποίο είναι εύκολο στο συγκεκριμένο σημείο αλλά μήπως θα πρέπει να ενημερωθεί και το δασαρχείο; γιατί για κάποιο λόγω κλείσανε τον δρόμο.

Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
pskoul
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 11 Φεβ 2005, 17:57


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες

cron