Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 03 Ιουν 2007, 20:39

Από που να ξεκινήσω?
Πολύ ωραίος αγώνας σήμερα!
Όλα μου άρεσαν μέχρι την στιγμή που άρχισα να χάνομαι κάθε τρεις και λίγο!
Βασικά χάθηκα σε ΌΛΑ τα off-road κομάτια μηδενός εξερουμένου...
Ειδικά σε ένα που ήταν εντελώς εκτος διαδρομής έφαγα πάνω από 3 τέτερτα...
Μετά ήρθε και αυτή η ωραία ανηφόρα που έπεσα 3 φορές και μου κοπήκανε τα χέρια και τα πόδια από την κούραση...
Άμα δεν ήταν ο Γιάννης Σέγκος τον οποίο ευχαριστώ θερμά,ακόμα εκεί θα ήμουνα...
Μετά με είχε πιάσει κάτι σαν ρίγη από τον πολύ ιδρώτα και την έλλειψη νερού και περίμενα να βρώ άσφαλτο να εγκαταλείψω!
Ένιωθα ότι θα λιποθυμούσα!
Τελικά βρήκα μία καλή κυρία έξω από ένα σπίτι που μου έδωσε 1 λίτρο νερό και ήπια,έκανα και το τσιγάρο μου να χαλαρώσω,και το πήρα απόφαση να συνεχίσω...
Από κει και πέρα δεν χάθηκα πουθενά γιατί πήγενα αργά και προσεκτικά,πράγματα του επιπέδου μου δηλαδή!
Σε κάποια φάση πετυχένω τον Τζίμη ο οποίος είχε χάσει την τάπα του λαδιού και είχε ψιλοαπογοητευτεί,μιλήσαμε λίγο και συνέχισα!
Μετά από ένα χιλιόμετρο βλέπω και τον Μαρκάτο ο οποίος είχε κάνει το μηχανάκι του κρεμάστρα και πήγενε χωρίς μπλούζα κάπου να εγκαταλείψει κι αυτός...
Ε αυτό δεν θα το ξεχάσω...πρώτη φορά που τον είδα να μην γελάει!
Μετά σιγά σιγά τσούκου τσούκου τερμάτισα κι εγώ και έμαθα ότι τερμάτισε και ο Κώστας ο κουμπάρος του Μαρκάτου ο οποίος μου είχε πει πως θα εγκατέλειπε και πολύ χάρηκα!
Πάντως ήτανε φοβερά για μένα,θα μου μείνει αξέχαστο...πολύ καλό μάθημα!
Επίσης χαίρομαι που όλοι είμαστε μιά ωραία παρέα και υπάρχει χαβαλές και αλληλοβοήθεια,αυτό μετράει πολύ!

Υγ: Στον γυρισμό για Αθήνα ο Sacram παρατήρησε ότι το κοντέρ του δεν λειτουργούσε γιατί είχε ξεκολλήσει ένα καλώδιο που θα μπορούσε πιστεύω εύκολα να το φτιάξει...Κρίμα ρε Γιαννάρα!
Υγ2:Να ευχαριστήσω και το παληκάρι με το DRZ που δεν κατάλαβα ποιος ήτανε που όταν ανέβενα την ανηφόρα με τα πόδια μου έδωσε να πιω νερό από το Camelback του! Ίσως αυτό να με κράτησε και δεν λιποθύμισα!


Άντε,ραντβού στο Πήλιο τώρα!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό markd » 04 Ιουν 2007, 08:09

Ρε παπατούμπα πόσες φορές θα σου το πώ ???

Μπατζανάκης μου είναι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό markd » 04 Ιουν 2007, 08:11

Καρκάτσαααααααααααααααα !!!

Πάλι τη γλύτωσες !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 04 Ιουν 2007, 08:49

Ρεε Δημήτρη.....στο είπα και την αλλη φορά....αφού δεν σε πάει το ρημάδι,δώστο και πάρε κανένα....ΚΤΜ. :D
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 04 Ιουν 2007, 08:49

Δεν υπάρχει καμμία δικαιολογία.
Ξεκινήσαμε τον αγώνα μαζί με τον Επαμεινώνδα με τις καλύτερες συνθήκες.
Ο ασσος των προηγούμενων αγωνων έφερε αποτελεσμα και είχαμε τον γνωστό μας χορηγό ( νασαι καλά Στέλιο!!) να είναι πολύ κιμπάρης μαζί μας.
Μας προετοίμασε άριστα το μηχανάκι με καινούργια παπόυτσια, λάδια. φίλτρα, αλυσίδες και μεταφορα μεταφορά στον χώρο της εκκίνησης καθώς και μάζεμα από τον τερματισμό με δικό του μέσο. Μιλάμε για μεγάλη χλίδα.
Στα του αγώνα τώρα.
Σε όλους τους αγώνες που πάμε σαν παρέα συνήθως πλοηγώ εγώ γιατί δεν χάνομαι. Αμ δε....
Πρωτοχάθηκα πριν πατήσουμε ακόμα χώμα για λίγο βέβαια. Η καλή μερα πο το πρωί φαίνεται. Η συνέχεια ήρθε στα πιστάκια του αεροπλάνου οπου γυρίζαμε γύρω γύρω μαζί και με τον Μαριο που είχε χαθεί και αυτός.Μετα στο τελεφερικ οπου διαφοροι γυρνάγανε γύρω γύρω. Μια μικρή πτώση της Μαρίας μπροστά μας, όλα καλά συνεχίζουμε...
Περνάμε τον Μελέτη και φτάνουμε στο ωραίο ανηφορικό 150 μετα τον αγωγό. Κατι δεν πάει καλα με τα μέτρα με αποτέλεσμα να το κάνουμε 4 φορές μιας και ήτανε ωραίο, όπως έλεγε το roadbook.!!!
Tην τέταρτη φορά βλέπω τον Μαρμαρα να ανεβαίνει τον αγωγό σκασμενη 5η και σούζα. Τον καταγγέλω στην Οργάνωση ότι δεν έκανε το ωραίο ανηφορικό που εμείς καάνε 4 φορές.
Εεεε Κατσικοκλέφτηηηηη...

Σκέφτηκα κάτι θα ξέρει αυτός και τον ακολουθούμε μέχρι τα μονοπατάκια της Δροσοπηγής.Μετα σταμάτησα να τον πιέζω μην τον φουντάρω!!!
Συνεχίζουμε χωρίς προβλήματα και σχετικά σβέλτα. Βρίσκουμε Παπασούζα και Σέγκο στο σπαρμένο με τις ελιές μας ακολουθούν τους χώνουμε μέσα σε ένα δασάκι. Εμείς βρίσκουμε το μονοπάτι και φεύγουμε και εκείνοι από ότι έμαθα ψιλοταλαιπωρήθηκαν εκεί. Περνάμε τον τελευταίο κριτή τριακοστοί, μια χαρά δηλαδή τηρουμένων των αναλογιών και μετα γ@μ@τ@.
Στο χωράφι με τα 2 σπίτια κανούμε ένα ακόμα λάθος με αποτέλεσμα να γυρνάμε γύρω γύρω 45 λέπτα. Καναμε στο συγκεκριμένο σημείο 22χλμ παραπάνω. Σπαστήκαμε το βρήκαμε τελικά αλλα το RM βέβαια έμεινε απο βενζίνη 2.5 χλμ πριν το τέρμα. Προσπάθούμε να κλέψουμε βενζίνη από το ΚΤΜ και νασου ο Γιατρός με την Ελένη!!!!
Φτού γαμώτ'.Πάλι μας έπιασε η σκούπα.Τερματίσαμε εξουθενωμένοι και ταλαιπωρημένοι.Κρίμα μιας και οδηγήσαμε σβέλτα παντού χωρίς ανάσα και καμμιά διακόπή. Ετσι έιναι όμως οι αγώνες.
Δυστηχώς δεν μπορέσαμε να είμαστε στην απονομή και μεχρι τώρα που γράφω δεν γνωρίζω αποτελέσματα.Συγχαρητήρια πάντως σε όλους τους νικητές αλλα και σε όσους συμμετείχαν. Το κλίμα στην ταβέρνα άψογο και γελαστό. Είπαμε ξανά. Αυτή είναι παρέα.
Η διαδρομή πάντως δεν ήταν και εντελώς εύκολη. Το Roadbook έκανε τα δικά του σε κάποια σημεία. Περαστικά στην Τανια. Μπραβο στην Μαρία και στην Ελένη που είναι γρήγορη εξ αγχιστείας!!!!
Συγχαρητήρια στα Παιδιά από την Πάτρα όπου μας έκαναν την τιμή.Νασται καλά. Κρίμα για τον Μαρκάτο που τον πρόδωσε το μηχανάκι του. Μήτσο μην στενοχωριέσαι.Ολα θα γίνουν.

Αυτά τα ολίγα και τώρα πάμε για Πήλιο!!!!

P.S. Λέτε να έφταιξε που βάλαμε λάστιχα για ΜΑΛΑΚΕΣ που λέει και το προσπέκτους της Dunlop!!!
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: 3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό markd » 04 Ιουν 2007, 10:24

THANOS_KTM έγραψε:Ρεε Δημήτρη.....στο είπα και την αλλη φορά....αφού δεν σε πάει το ρημάδι,δώστο και πάρε κανένα....ΚΤΜ. :D


Δεν υπάρχει περίπτωση, είμαστε γενημένοι ο ένας για τον άλλον !!! :P
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

πάμε πάμεεεεεε

Δημοσίευσηαπό sacram » 04 Ιουν 2007, 11:56

μετά από δύο χρόνια αποχής από T.R..........αν και τσακισμένως σωματικά....πετάωωωωωω ψυχολογικα
trailride.gr ......σε ευχαριστώωωωωωωω
10 παράαα ξεκινάμεεεεεε
πράου πράαουυυυυ και φύγαμε. Η άσφαλτος φεύγει σβέλτα και το πρώτο χώμα έρχετε.
Νιώθω πως είναι η μέρα μου ........νιώθω ΕΝΑ σώμα με το 600 και από μέσα μου φωνάζω.....αυτά είναι....πάμε πάμεεεεε
Με το που πατάω χώμα.....να τος ο παπασούζαςςςς κοιτάει πίσω να δει αν έρχομαι, νατο και το παλικάρι με το 640(χίλια sorry που δεν θυμάμαι το ονομά σου, θυμισέ μου).....ωραίααα λέω....πάμε πάμε....
Αμέσως συναντάμε την κυπελούχο DOCκοπελιά η οποία πάει..τρένο.
Να τη και η Μαρία........πάμε πάμε της φωνάζω και φεύγω...

Μπαίνουμε στο πρώτο μονοπάτι Πάρνηθας.....βγαίνουμε....κοιτάω πίσω μου....ο Adv640 κολιτά από πίσω μου ακολουθάει...ωραία ..αυτά είναι.....πάμε παρεούλα
βγαίνουμε άσφαλτο.....στα 1000 μέτρα έπρεπε να βρούμε πάλι χωμα.
Και πήγαινα κ πήγαιναα.....συνηδητοποιώ ότι το κοντεράκι μου με έχει εγκαταλείψει........αρργγγγκκκκκκ
Επιτόπια και πίσω να βρούμε την στροφή.......να το και το κομβόι μας......μπαίνουμε χώμα.......
Η λογική μου έλεγε να ακολουθήσω την όμορφη παρέα μας που είχανε κοντερ......η λύσσα μου όμως μετά από 2 χρόνια μή συμμετοχής σε trail ride δεν με άφησε ...........καρύδωκα το ττρ και έφυγα.(ξέρωω...απαράδεκτος)
Συνεχίζω για καμιά 10ρια χλμ χωρίς κοντέρ.....φτάνω στο πρώτο ΣΕΔ. Λέω στον Μελέτη....έμεινα από κοντεεερρρρρ....μου απαντάει....πακέτο...έχει πολύ πλοήγηση. Ωραία σκέφτομαι και φεύγωωωω
Βουτάω από το ανάχωμα στο κατηφορίδι και ψάχνω το μονοπάτι.....χάνομαι...συνεχίζω να ψάχνω...ακούω ένα CRF........να τος και ο Geco. Βλέπουμε κρυφό μονοπάτι και μπαίνουμε.......
Μόνο που δεν ήταν το σωστό........κατεβαίνουμε...κατεβαίνουμε....περνάμε πεσμένου κορμούς....και σκέφτομαι....πωωωω αυτός ο γιατρός τρελάθηκε.......τα πράγματα δυσκολεύουν και φτάνουμε σε ένα τοίχο βράχο.......ούπς λαλακία κάναμε.....Με πολύ κόπο γυρνάμε τα μοτόρια και αρχίζουμε να ανεβαίνουμε ότι είχαμε κατέβει για να βγούμε απο την ΚΟΛΑΣΗ. Πολλές πτώσεις...παρολίγο καπάκια και άλλα χαριτωμένα ακολούθησαν....για να μην σας κουράσω άλλο....θα σας πω οτι βρέθηκα ξάπλα κάτω απο δέντρα.....με την θερμοπληξία να μου χαιδεύει τον σβέρκο....το κουτελο μουδιασμένο.....ο μάχημος geco με πέρνει χαμπάρι....ξαπλώνει για συμπαράσταση......Μιλάμε για μονοπάτι που δεν έβρισκα χώρο να πατήσω να σκάσω μανιβελιά...και πιστέψτε με έριξα πολλές.....
Απότόμη κλίση.......υπερστενο μονοπάτι...ξερό χώμα.....σκαλοπάτια με ρίζες και φυτευτές πέτρες.
Παρακαλούσα τον GECO να βγάλουμε τουλάχιστον το CRF ώστε να συνεχίσει ο ίδιος....εγώ θα συνέχιζα την ξάπλα....αφού είμουνα πτώμα....Ο GECO κάθετος απαντούσε.....ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ ΑΝΘΡΩΠΟ ή θα βγούμε μαζί από την κόλαση ή κανείς μας.Ξεκουραζόμαστε.....μόλις επέστρεψαν οι δυνάμεις μας.......με πολύ σπινιάρισμα....σπρώξιμο....τουμπίδια......αλληλοβοήθεια και ιαχές ενθάρυνσης τα καταφέραμε να φτάσουμε σε σχετικά ίσιωμα....Εδώ να πώ οτι σε πολλές στιγμές που ειχα απογοητευτει ότι δεν γίνετε να σκαρφαλώσουμε τα μοτόρια απο εκεί μέσα.....ο GECO τραγούδαγε.....να τον βλέπεις να σηκώνει το μοτορι..να σπρώχνει ...και να τραγουδάειιιιιιιιιιιιι.........δεν παίζεταιιι ο άνθρωπος....του αξίζει ο όρος...ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ

Μόλις βγήκαμε.....είμασταν πτώματα και έιχαμε χάσει πολύ χρόνο.
Για να σκαρφαλώσουμε.....20 μέτρα μονοπάτι.......2ώρες!!!! Καταλαβαίνετε ε???
Πήγαμε κατευθείαν στο τερματισμό...βουτήξαμε στη θάλασσα.....φαγαμε...ηπιαμε.....ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ.
Τι μου έμεινε απο αυτό το T.R???
a) TR....rules
b) Συσορευμένη εμπειρία αντιμετώπισης κρίσης πανικού και extr κατάστασης γενικότερα
c) enduradikos κώδικας τιμής
d)κατάφερα και πέρασα κομμάτια που αν δεν αναγκαζόμουνα δεν θα τα πέρναγα ποτε....
e)μολωπες παντού και διάστρεμα στον δεξί αστράγαλο
f) πάμε για το επόμενοοοοοοοοοοοοοο
¨ηταν το πρώτο T.R που δεν τερμάτισα.....παρόλα αυτά ήταν το εντονότερο
Συχαρητηρια σε όσους συμετείχαν..κυρίως στο νέο αίμα

Οπως έγραψε και ο φίλος Δημοσθένης...στο γυρισμό κατάλαβα τι έφταιγε με το κοντέρ....5 λεπτα υπόθεση ήταν αλλα η λύσσα και η όρεξη για βουνό δεν με άφησαν να ασχοληθω :x Επόμενη φορά θα φοράω 2 κοντέρ.
ΑLEEEXXXXXXXXXXXXx!!!!!!!!!!
ΥΓ:Σορρυ για το κατεβατό
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

ΑΝΕΠΙΔΕΚΤΟΣ ... ΜΑΘΗΣΕΩΣ !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 04 Ιουν 2007, 13:37

Ήταν το ... πολλοστό μου τρέιλ ράιντ και πήγα με κέφι και ενθουσιασμό, αφού έπαιζα "εντός έδρας" !

Τα "στραβά" άρχισαν από νωρίς αφού μου έπεσε δύο φορές το μηχανάκι από το παλιοστάντ της ΗΜ και βρόντηξε άσχημα στην άσφαλτο. Το τιμόνι στηρίζεται σε ελαστικές βάσεις και στράβωσε πολύ. Στην συνέχεια η μπαταρία είχε αδειάσει και δεν είχα μίζα, μέχρι να φορτίσει.

Ζορίστικα με την μανιβέλα στην εκκίνηση και αφού έφυγα συγκεντρώθηκα στις οδηγίες του δρομοβιβλίου γιά να μην χαθώ από το ... Μενίδι.

Μπήκα στο χώμα και μέχρι να "ζεσταθώ" πήγαινα κρατημένα. Σύντομα πρόλαβα κάποιους από αυτούς που έφυγαν μπροστά και εκεί άρχισαν τα εκτός δρόμου (και τα χασίματα) !

Άρχισα να ζεσταίνομαι και να προσπερνάω κάποιους . Με περνάει το "σαφρακιασμένο" και φεύγει.

Πετυχαίνω τον Παπασούζα και τον Κώστα (Μαρκατομπατζανάκη) και προσπαθώ να τους περάσω ! Πέφτω δύο φορές και ξαναπροσπαθώ. Τους περνάω και ... χάνομαι!

Πετυχαίνω τον Γιαννάκη (sacram) και τον οδηγώ στην ΚΟΛΑΣΗ ! Καταλήγουμε στην ταβέρνα από άσφαλτο και βλέπουμε (με σχετική θλίψη) τους άλλους να τερματίζουν !

Συμπέρασμα : Το είπε και ο Ayrton ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ !

Κάνοντας αυτοκριτική συμπεραίνω ότι ο υπερβολικός ενθουσιασμός, η πλημελής παρακολούθηση του ρόουντ μπούκ, η χαλαρή προσοχή των οδηγιών και η υποτίμηση των δυσκολιών πλοήγησης οδηγούν πάντα στο ... ΧΑΟΣ !

Πέρασα όμως καλά και βρέθηκα ξανά με την γνωστή, καλή παρέα που μεγαλώνει και "δένει" όλο περισότερο!

Σας ευχαριστώ όλους !
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

ΑΝΕΠΙΔΕΚΤΟΣ ... ΜΑΘΗΣΕΩΣ !!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 04 Ιουν 2007, 13:48

ρε Γιώργο και εγω εχθές όταν γύρισα σπίτι μου έλεγα ρε γαμώωω δεν τερμάτισα
Αλλα σήμερα με καθαρό κεφάλι......καλύτερα!!! Αυτά που μου μείνανε από τις δύο ώρες μάχης στο καφρομονοπάτι.....σίγουρα κάποια στιγμή θα βγουν μπροστά μου
τελικά υπάρχει ο μαζοχισμός
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: 3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό karka » 04 Ιουν 2007, 16:03

markd έγραψε:Καρκάτσαααααααααααααααα !!!

Πάλι τη γλύτωσες !!!


ρε!... ο μαρκατος.
που ησουν εσυ ρε?

ειπα, θελω να σου βγαλω το μηχανακι πανω στα δυσκολα.
οχι ομως σβηστο!!
για να με δυσκολεψεις ρε το χαλασες? ...ουστ!!

νομιζω οτι βρεθηκαμε καπου στο τελεφερικ. ειχες φυγει ευθεια στην ασφαλτο και σε ειδα στο βαθος να γυριζεις.

γαμωτ. δεν μου εδωσες την χαρα να σε περασω αντρικια διπλα διπλα. να σου ριξω και μια κλοτσια!! και μετα να σε βοηθησω να σηκωθεις!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Re: 3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό markd » 04 Ιουν 2007, 16:09

karka έγραψε:ρε!... ο μαρκατος.
που ησουν εσυ ρε?

ειπα, θελω να σου βγαλω το μηχανακι πανω στα δυσκολα.
οχι ομως σβηστο!!
για να με δυσκολεψεις ρε το χαλασες? ...ουστ!!

νομιζω οτι βρεθηκαμε καπου στο τελεφερικ. ειχες φυγει ευθεια στην ασφαλτο και σε ειδα στο βαθος να γυριζεις.

γαμωτ. δεν μου εδωσες την χαρα να σε περασω αντρικια διπλα διπλα. να σου ριξω και μια κλοτσια!! και μετα να σε βοηθησω να σηκωθεις!!!!!!!!!!


Έκανα ηλιοθεραπεία στο βουνο !!!

Καλά που με είδες στο τελεφερίκ και πήγες σωστά !!!

Σε περιμένω στο Πήλιο !!!

Να φοράς τσίγκινο σώβρακο !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό geokat » 04 Ιουν 2007, 16:36

Μόνο εμένα από τους γράφοντες, σταμάτησε ο αλαλάζων αστυνόμος Α', απειλώντας με ότι θα με χώσει μέσα για κακούργημα για καταστροφή αρχαιολογικού χώρου!! Ευτυχώς δηλαδή που μετά από 5 λεπτά, εκεί που θα τερμάτιζα στο τμήμα, πλάκωσαν από πίσω 5-6 συναγωνιζόμενοι και βρήκα την ευκαιρία να χωθώ στο μονοπάτι.

Εκτός από αυτό το κωμικοτραγικό συμβάν, το οποίο πρέπει να μας προβληματίσει και να αποφύγουμε αγώνες πάλι στα Βασιλικά, τα συγχαρητήρια μου για άλλη μια φορά στον Doc για την ωραία διαδρομή με την αρκετά δύσκολη πλοήγηση, και τα απίστευτα περάσματα για Αττική (που την βρήκες αυτήν την άγρια ανηφόρα μετά το 3ο ΣΕΔ?) και την εκπληκτική παραλία στο τέλος.
Άβαταρ μέλους
geokat
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 21 Ιαν 2006, 20:28

καλοκαιρικό trail-ride

Δημοσίευσηαπό leon » 04 Ιουν 2007, 16:39

Και τα δικά μου
Στα 50 μου αποφάσισα να μπω στον χορό των αγώνων trail ride χωρίς καμία προηγούμενη σχέση με το αντικείμενο. Μέχρι τώρα μόνο αγώνες αυτοκινήτων και 4Χ4 από το 2006.
Βέβαια οδηγάω μηχανάκι πάντα από τα 15 μου αλλά αυτό δεν λέει και πολλά και έχω κάνει αρκετό χώμα πριν 20!! xρόνια. Τελευταία λίγα πράγματα.
Αλλά περνούν τα χρόνια και κάποτε ανακαλύπτεις ότι δεν μπορείς να συνεχίζεις να αναβάλεις κάτι που πάντα γούσταρες.

Οπότε να’μαι και εγώ. Με το ex-GECO Husaberg, με 3 βόλτες σε χώμα σύνολο 220 χλμ (μικτά χώμα-άσφαλτο πήγαινε έλα) χωρίς καμία απολύτως γνώση οδήγησης σε μονοπάτια και με μπόλικο άγχος ως πρωτάρης.
Κατάφερα 35 χλμ + 9 από τα χασίματα στην «ασφάλτινη» αντιπυρική την οποία ανεβοκατέβηκα μερικές φορές και αφού έμαθα την περιοχή καλά, σώθηκα μαζί με άλλους από την σκούπα-doc.
Αλλά εκεί λόγω και των 30 βαθμών θερμοκρασίας άρχισε το τέλος που ήρθε περίπου σε μονοπάτι-κατηφόρα της Δροσοπηγής όπου και τελείωσα.
Μετά ξανάφθασε η σκούπα-doc και με την προτροπή-βοήθεια του έκανα λίγα χιλιόμετρα ακόμη αλλά δεν είχα καμία πλέον επαφή με το μηχανάκι και το roadbook.
Άλλα διάβαζα αλλού πήγαινα, αλλού ήταν το σώμα μου και αλλού τo μηχανάκι. Οπότε στον δρόμο του Αγίου Στεφάνου 12:30 το μεσημέρι στροφή από άσφαλτο για σπίτι.

Το αποτέλεσμα:
Αν δεν κολλούσα στην αντπυρική θα πήγαινα πιο μακριά, ίσως και να τερμάτιζα?
Μου άρεσε πολύ και ας πέθανα στην κούραση.
Και θα ξανάρθω όχι στο Πήλιο γιατί 1)είναι μακρυά από Αθήνα και επομένως πολυέξοδο (τα κρατάω για τα Rally-Raid βλέπε Ροδόπη όπου συνεχίζω με τα 4Χ4) και 2) ας κάνω πρώτα λίγο μονοπατάδα πριν ξανάπαω σε αγώνα – έτσι για να είμαι πιο άνετα.

Θα τα πούμε δίτροχα κάπου στο Φθινόπωρο.
:P
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Re: 3ος Αγώνας Κυπέλου TR!Εντυπώσεις!!

Δημοσίευσηαπό KiLL_BiLL » 04 Ιουν 2007, 17:03

Παλιο παρέα βλέπω ο αγώνας είχε πολλά τρελλά αυτή τη φορά

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑΤΕ.

ΜΗΤΣΑΡΑ εμαθα εχασες 10 κιλά
και αλλος ο πατρινός σε περιμενει στην γωνία για καλό πάντα

geco ayrton και sacram ζωγραφισατε πάλι και ο μαρμαρας τα δικά του
αν είχατε και σακούλες θα μαζεύατε και χόρτα.

Λεωνίδα πάντως μπράβο σου έχεις κοτσια.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΠΑΙΔΕΣ ξεκουραστείτε γιατί έρχετε το Πήλιο με τρελό πάρτυ.
Εικόνα
ΠΑΡΤΕ τα βουνά.... και ΒΓΕΙΤΕ θάλασσα...
Δεν εγκαταλείπω.... απ΄την παρέα να μην λείπω!!!
Άβαταρ μέλους
KiLL_BiLL
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2005, 14:50
Τοποθεσία: GREECE, Athens, N. Smirni

Re: καλοκαιρικό trail-ride

Δημοσίευσηαπό Berg » 04 Ιουν 2007, 17:36

leon έγραψε:Και τα δικά μου
Στα 50 μου αποφάσισα να μπω στον χορό των αγώνων trail ride χωρίς καμία προηγούμενη σχέση με το αντικείμενο.

Οπότε να’μαι και εγώ. Με το ex-GECO Husaberg, με 3 βόλτες σε χώμα σύνολο 220 χλμ (μικτά χώμα-άσφαλτο πήγαινε έλα) χωρίς καμία απολύτως γνώση οδήγησης σε μονοπάτια και με μπόλικο άγχος ως πρωτάρης.


Το έχασα αύτο? Δεν το πιστεύω! :oops: :oops: :oops:

Τι έγινε? Άλλοι παρατάνε τα γουρούνια και ανεβαίνουν σε μοτό και τώρα και ο Leon από 4x4 σε μοτό? Μπάς και είναι ίωση? :lol: :lol: :lol:

Μπράβο Λεωνίδα, και εις ανώτερα. :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες

cron