Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αττικό Rally Raid 2007 - Εντυπώσεις

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Berg » 11 Απρ 2007, 08:34

Γράφω τα παρακάτω προσπαθόντας να ηρεμήσω τα πνεύματα.

Πρώτον: Είμαι αργός αναβάτης! Οπότε οι υπόλοιποι κοιτάξτε τους χρόνους σας και συνηθητοποιήστε που βρίσκεστε.

Δεύτερον: Προσοχή οι οδηγοί 4x4 στους αναβάτες γιατί είναι εκτεθιμένοι.

Τρίτον: Ναι είναι αγώνας και έχει τα ρίσκα του που όλοι τα γνωρίζουμε.

Τέταρτον: Μήπως θα ήταν καλύτερα να ξεκινάνε πρώτα οι κατηγορίες Μ1, Μ2, τα γρήγορα 4x4 και μετά η Μ3 και μετά τα υπόλοιπα 4x4? Ίσως έτσι θα υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια.

:horseshit: Berg
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό leon » 11 Απρ 2007, 09:28

Berg έγραψε:Τέταρτον: Μήπως θα ήταν καλύτερα να ξεκινάνε πρώτα οι κατηγορίες Μ1, Μ2, τα γρήγορα 4x4 και μετά η Μ3 και μετά τα υπόλοιπα 4x4? Ίσως έτσι θα υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια.Berg


Θα εννοείς "γρήγορα 4Χ4" τα Α1, Α2 και υπόλοιπα τα Α3.
Μάλλον χειρότερο μοιάζει, γιατί για φαντάσου μπλέξιμο άπειρων στα RR M3 με Α3
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 11 Απρ 2007, 10:15

H λύση είναι να υπάρχει ένα αρκετά μεγάλο κενό (μια ώρα ας πούμε) μεταξύ των μοτοσυκλετών και των αυτοκινήτων.Εγώ ξεκίνησα 21ος(περίπου στην μέση των αναβατών) και αν και χάθηκα μερικές φορές και είχα και μερικές τεχνικές ατυχίες που μου κόστισαν σε χρόνο,δεν συνάντησα 4Χ4 μέχρι τον Αυλώνα.Εφυγα 06.42 και το πρώτο 4Χ4 στις 07.20 αρα σε αυτό το 40λεπτο δεν με προφτάσανε.Νομίζω ότι μια ώρα από τον τελευταίο αναβάτη θα είναι οτι πρέπει.Σίγουρα θα βρεθούν μέσα στην διαδρομή αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες(λόγω χασιμάτων,βλαβών,και ποιό αργής οδήγησης,αλλά αλλο είναι να είναι λίγοι και αλλο πολλοί. :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό Nektarios » 11 Απρ 2007, 11:01

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον ΤΗΑΝΟ.

Τι λέει όμως ο Σπύρος για όλα αυτά?
Άβαταρ μέλους
Nektarios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 19 Απρ 2006, 08:03
Τοποθεσία: Gerakas

Δημοσίευσηαπό jimny » 11 Απρ 2007, 11:41

και γω πολύ θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη (σκέψη) του Σπύρου
για το όλο θεμα
Άβαταρ μέλους
jimny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2005, 12:17
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό Berg » 11 Απρ 2007, 12:37

leon έγραψε:
Berg έγραψε:Τέταρτον: Μήπως θα ήταν καλύτερα να ξεκινάνε πρώτα οι κατηγορίες Μ1, Μ2, τα γρήγορα 4x4 και μετά η Μ3 και μετά τα υπόλοιπα 4x4? Ίσως έτσι θα υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια.Berg


Θα εννοείς "γρήγορα 4Χ4" τα Α1, Α2 και υπόλοιπα τα Α3.
Μάλλον χειρότερο μοιάζει, γιατί για φαντάσου μπλέξιμο άπειρων στα RR M3 με Α3


Ναι Λεωνίδα αυτό εννοώ. Αλλά δεν σκέφτηκα ότι ίσως η απειρεία x2 δημιουργήσει χειρότερα προβλήματα. Βέβαια πάντα θα υπάρχει η χρονική διαφορά των 30 λεπτών. Ας δει το θέμα και ο superspy.

Πάντως ο σεβασμός μεταξύ μας υπάρχει και το θέμα είναι να τον αναπτύξουμε περισσότερο. Δεν υπάρχει ζήτημα διαμάχης. Για το καλύτερο πάμε, για να περνάμε όλοι καλά.

Και όλοι εμείς καλύτερα! :lol: :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό leon » 11 Απρ 2007, 17:40

Berg έγραψε:Πάντως ο σεβασμός μεταξύ μας υπάρχει και το θέμα είναι να τον αναπτύξουμε περισσότερο. Δεν υπάρχει ζήτημα διαμάχης. Για το καλύτερο πάμε, για να περνάμε όλοι καλά.

Και όλοι εμείς καλύτερα! :lol: :lol: :lol: :lol:


Αυτό είναι το ζουμί όλης της ιστορίας και τίποτε άλλο :!: :!: :!:
Συμφωνώ και επαυξάνω :D :D :D :D
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ 2

Δημοσίευσηαπό spongebob » 11 Απρ 2007, 21:07

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ . Ο ΑΓΩΝΑΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΧΟΛΑΣΑ 6 Η ΩΡΑ, ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ. ΡΟΛΟ ΠΛΟΗΓΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΑΥΡΤΟΝ Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΕΓΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΛΗ ΣΥΝΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΣΥΝΑΘΛΗΤΩΝ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΣΤΑ RALLY RAID ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ. ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ RANGE ROVER.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ ΑΛΛΑ ΕΓΚΥΜΟΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ. ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΑΝ ΘΕΑΤΗΣ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ.
ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΥΜΑΝΩ ΟΤΙ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΥΤΩΝ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Υ.Γ. ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
Άβαταρ μέλους
spongebob
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 09 Δεκ 2006, 18:00
Τοποθεσία: mpraxami

ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ 2

Δημοσίευσηαπό KiLL_BiLL » 12 Απρ 2007, 09:36

Οι μέρες πέρασαν και τα πνεύματα ηρέμησαν.

Κρατήστε τις ευχάριστες στιγμές και αυτές είναι πολλές πιστέψτεμε.

Όλα αυτά γράφτηκαν με ένα και μόνο σκοπό να είμαστε όλοι πιο προσεχτικοί.

Ένας αγώνας είναι αγώνας, η αδρεναλίνη ανεβαίνει και πολλές φορές είμαστε όλοι λίγο παραπάνω υπερβολικοί με αποτέλεσμα να φαινόμαστε επικίνδυνοι.

Πιστεύω ότι όλοι μας θα μπορέσουμε, με όσα ειπώθηκαν, να συνεργαστούμε γι΄ αυτό που αγαπάμε.

Το θετικό είναι ότι υπάρχουν νέα παιδιά που τώρα γνωρίζουν αυτά που και εγώ τουλάχιστον σαν χαζός αναρωτιόμουν, φοβόμουν πριν δύο χρόνια, εε geco.

RALLY RAID είναι μηχανές και αυτοκίνητα και όλοι μαζί μια μεγάλη παρέα.

Θα τα καταφέρουμε!!!

Για να ευθυμήσουμε είναι ο πρώτος μου αγώνας που δε τερμάτισα λέτε να μας γκαντέμιασε ο trits ε Δήμο τι λες?????

Ετοιμαστείτε έρχεται η ΠΑΤΡΑ !!!!!!

Για να μην δω μηχανή μπροστά μου την έβαλα πίσω και πολύ μετατροπή σας λέω.

EGGLEZO φυλάξου.
Εικόνα
ΠΑΡΤΕ τα βουνά.... και ΒΓΕΙΤΕ θάλασσα...
Δεν εγκαταλείπω.... απ΄την παρέα να μην λείπω!!!
Άβαταρ μέλους
KiLL_BiLL
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2005, 14:50
Τοποθεσία: GREECE, Athens, N. Smirni

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες

cron