Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride στις 24-25 Απριλίου

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Θα κατασκηνώνατε στο τέλος της πρώτης μέρας, δίπλα στο όχημα σας στο βουνό σε στυλ DAKAR;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 31 Μαρ 2004, 15:25

Ναι!
31
79%
Όχι!
8
21%
 
Σύνολο ψήφων : 39

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Μαρ 2004, 14:18

Pls, αφαιρέστε κι εμένα από την λίστα.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 09 Μαρ 2004, 15:01

Αν και δε πρόκειται να συμμετάσχω, η διανυχτέρευση στο βουνό είναι πάντα μια εξεραιτική εμπειρία.

Στην περίπτωση όμως που διανυκτερευουν 40 - 50 άτομα, πρέπει κάποιος να σκεφτεί σοβαρά αλλά και να πράξει για θέματα όπως σκουπίδια και υγειηνη.

Διαφορετικά κινδινευουμε να μετατρεψουμε το βουνό σε σκουπιδοτοπο, το οποίο την επομενη φορά θα βρούμε μπροστά μας !
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Μαρ 2004, 16:24

bisba έγραψε:ποτε θα αρχησουν οι δηλωσεις ;


Μπάμπη :?: :wink:
Πες εσύ το ναι, κι αμέσως παίρνεις μέρος :D :D :D
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Μαρ 2004, 16:27

xontros έγραψε:Θα πρέπει να προτιμήσω την τακτική της στρατηγικής υποχώρησης :megaman: :megaman: :megaman: από το επόμενο trail ride, λόγω της επικείμενης :sign12: άφιξης της κόρης μου :baaaby:
Είμαι σίγουρος ότι ο killer :riding: Blackchris θα σηκώσει ψηλά τη σημαία του :notworthy: Αυτοκράτορα


Κάλώς να τη δεχτείς!!!!
Εγώ, έγινα σήμερα μπαμπάς :lol: 8) :D :P :oops: :?: :wink:
11:00 γεννήθηκε, μελαχροινή και σγουρομάλλα δεσποινίς, 2,910.
Χαζεύεις για τα καλά...
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Μαρ 2004, 16:30

Metalaxe έγραψε:[Φίλε και σύμμαχε Θοδωρή,
Δυστυχώς δε νομίζω οτι θα κατέβω στον αγώνα. Όπως σου είπα και από κοντά, δεν με εκφράζουν οι αγώνες ταχύτητας, ούτε το αυτοκίνητο είναι φτιαγμένο για τέτοια.


Αντώνη, αυτή η διοργάνωση θα είναι πολύ πιο αργή απ' ότι μυρίζομαι και θα παίξει πολύ προσανατολισμός και χάσιμο.
Πάντως δέχομαι ότι κάθε μορφή αγώνα - εκδήλωσης κλπ, δεν μπορεί να αρέσει σε όλους.
Έρχεσαι συνοδηγός :?: :wink:
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Μαρ 2004, 16:33

Για να μη θεωρηθεί ότι μπερδύω τα πράγματα, οι σύμμαχες δυνάμεις και τα Άσπρα NIVA, θα συνεχίσουν την κουβέντα και τα σχέδια, στην ενότητα Αττική.
Εδώ, απλώς επιβεβαιώνω πάλι τη συμμετοχή μου 8)
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό dista » 09 Μαρ 2004, 22:43

forester έγραψε:Για να μη θεωρηθεί ότι μπερδύω τα πράγματα, οι σύμμαχες δυνάμεις και τα Άσπρα NIVA, θα συνεχίσουν την κουβέντα και τα σχέδια, στην ενότητα Αττική.
Εδώ, απλώς επιβεβαιώνω πάλι τη συμμετοχή μου 8)


Βρε άφησες τις γυναίκες σου μόνες και οργανώνεις τις συμετοχές :?: Γρήγορα στο μαιευτήριο :twisted:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 09 Μαρ 2004, 23:00

forester έγραψε:
Metalaxe έγραψε:[Φίλε και σύμμαχε Θοδωρή,
Δυστυχώς δε νομίζω οτι θα κατέβω στον αγώνα. Όπως σου είπα και από κοντά, δεν με εκφράζουν οι αγώνες ταχύτητας, ούτε το αυτοκίνητο είναι φτιαγμένο για τέτοια.


Αντώνη, αυτή η διοργάνωση θα είναι πολύ πιο αργή απ' ότι μυρίζομαι και θα παίξει πολύ προσανατολισμός και χάσιμο.


Συμφωνω και εγω ,οτι αν υπαρχουν οff road κομμάτια σίγουρα η πλοήγηση θα παιξει πρωταρχικό ρόλο.Αν δε η δευτερη μέρα ξεκινήσει στις 05:00 τότε κάποιο σημαντικό κομμάτι θα ειναι νυκτερινό οπότε πάλι αυτοι που δεν θα βιάζονυται θα βγουν κερδισμένοι.Και βεβαια μην ξεχνάμε και τον καιρό ο οποίος αν ειναι βροχερός τα δεδομένα αλλάζουν αρδην και φτιαχνουν ενα κοκτέιλ ιδανικό για νίβα και οχι μόνο... :wink: :D 8)
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Μαρ 2004, 23:01

dista έγραψε:
forester έγραψε:Για να μη θεωρηθεί ότι μπερδύω τα πράγματα, οι σύμμαχες δυνάμεις και τα Άσπρα NIVA, θα συνεχίσουν την κουβέντα και τα σχέδια, στην ενότητα Αττική.
Εδώ, απλώς επιβεβαιώνω πάλι τη συμμετοχή μου 8)


Βρε άφησες τις γυναίκες σου μόνες και οργανώνεις τις συμετοχές :?: Γρήγορα στο μαιευτήριο :twisted:


κ. Γενικέ Γραμματέα, με συγχωρείτε :cry:
Μισή ωρίτσα στο μεσημεριανό διάλειμμα για καφέ, και πάλι στο μεαιυτήριο πήγα!
Τώρα μόλις γύρισα, γιατί με διώξανε :cry: :cry: :cry:
Αύριο πάλι :!: :wink: :D :D :D
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kitsos » 10 Μαρ 2004, 00:08

NEC-R έγραψε:
forester έγραψε:
Metalaxe έγραψε:[Φίλε και σύμμαχε Θοδωρή,
Δυστυχώς δε νομίζω οτι θα κατέβω στον αγώνα. Όπως σου είπα και από κοντά, δεν με εκφράζουν οι αγώνες ταχύτητας, ούτε το αυτοκίνητο είναι φτιαγμένο για τέτοια.


Αντώνη, αυτή η διοργάνωση θα είναι πολύ πιο αργή απ' ότι μυρίζομαι και θα παίξει πολύ προσανατολισμός και χάσιμο.


Συμφωνω και εγω ,οτι αν υπαρχουν οff road κομμάτια σίγουρα η πλοήγηση θα παιξει πρωταρχικό ρόλο.Αν δε η δευτερη μέρα ξεκινήσει στις 05:00 τότε κάποιο σημαντικό κομμάτι θα ειναι νυκτερινό οπότε πάλι αυτοι που δεν θα βιάζονυται θα βγουν κερδισμένοι.Και βεβαια μην ξεχνάμε και τον καιρό ο οποίος αν ειναι βροχερός τα δεδομένα αλλάζουν αρδην και φτιαχνουν ενα κοκτέιλ ιδανικό για νίβα και οχι μόνο... :wink: :D 8)

κομβαρε θα παμε και εμεις???!!! εχεις μηνει ποτε σε αντισχηνο?
kitsos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:59
Τοποθεσία: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό bisba » 10 Μαρ 2004, 10:20

forester έγραψε:
bisba έγραψε:ποτε θα αρχησουν οι δηλωσεις ;


Μπάμπη :?: :wink:
Πες εσύ το ναι, κι αμέσως παίρνεις μέρος :D :D :D


ενταξει ειμαι μεσα .
Άβαταρ μέλους
bisba
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 10 Απρ 2003, 13:59
Τοποθεσία: N.Iωνια Αθηνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Μαρ 2004, 12:39

Αν και τελευταία σπάνια βλέπετε post μου στο forum, να ξέρετε ότι είμαι εδώ, αλλά….. πήζω στη δουλεία και παράλληλα τρέχω για τις λεπτομέρειες για το διήμερο του Απρίλη.

Σήμερα, εντέλει βρέθηκε η λέσχη που θα αναλάβει τυπικά και ουσιαστικά την οργάνωση του trail ride. Ο αγώνας θα γίνει από την ΑΛΦΑΛ με εκκίνηση και τερματισμό στη Λιβαδειά.

Υπάρχουν ακόμα πολλές λεπτομέρειες να διευθετηθούν, αλλά εκτιμώ ότι από την ερχόμενη Δευτέρα, θα μπορέσουμε να δώσουμε περισσότερες πληροφορίες, να ανοίξουν οι συμμετοχές και παράλληλα να ανακοινώσουμε τον οριστικό γενικό κανονισμό των trail ride – raid, με τις αλλαγές στα σημεία, που κρίθηκαν απαραίτητες να γίνουν ύστερα από την γνώση που αποκομίσαμε στο Ξυλόκαστρο. Λίγο υπομονή παρακαλώ!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό jdelis » 10 Μαρ 2004, 17:24

superspy έγραψε:AΗ κάθε μέρα (δύο συνολικά), θα έχει δύο διαφορετικές ειδικές των 120 χιλιομέτρων, περίπου, (σύνολο 230-240 χιλιόμετρα ανά μέρα) με ενδιάμεση στάση και ανασυγκρότηση, ώστε να μαζευτούν τα κενά. :lol:

Ε. Η εκκίνηση προγραμματίζεται για τις 12:00 μεσημέρι του Σαββάτου, με τερματισμό της πρώτης μέρας στις 20:00. Η δεύτερη μέρα προγραμματίζεται να ξεκινά στις 05:00 της Κυριακής και τερματισμό στις 13:00. :twisted:


Τώρα αρχίζουμε να μιλάμε για αγώνα αντοχής! :wink: Αντε και σε Οδύσσεια (κυριολεκτικά όμως!) κι όποιος αντέξει...

Κάτι άκουσα για πιθανή αλλαγή της ημερομηνίας. Ισχύει ή θα είναι σίγουρα αυτή που ανακοινώθηκε;
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kosdros » 10 Μαρ 2004, 18:50

Ένα σημείο που θέλει προσοχή είναι το ότι η δεύτερη μέρα ξεκινά 5.00πμ
Επειδή θα ξεκινήσουν πρώτα οι μηχανές θα πρέπει να σκεφτούμε ότι οι περισσότερες (ευτυχώς όχι και εγώ) δεν έχουν φως ικανό να σπάσει το σκοτάδι και την ομίχλη που θα έχει τότε. Θα πρέπει να ενημερωθούν οι αναβάτες να ξεκινήσουν τις μετατροπές-πατέντες
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό tazmania » 11 Μαρ 2004, 19:35

kosdros έγραψε:Ένα σημείο που θέλει προσοχή είναι το ότι η δεύτερη μέρα ξεκινά 5.00πμ...


Αυτό είναι αγώνας αντοχής :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 88 επισκέπτες