Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride στις 24-25 Απριλίου

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Θα κατασκηνώνατε στο τέλος της πρώτης μέρας, δίπλα στο όχημα σας στο βουνό σε στυλ DAKAR;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 31 Μαρ 2004, 15:25

Ναι!
31
79%
Όχι!
8
21%
 
Σύνολο ψήφων : 39

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 19 Μαρ 2004, 11:47

Να σου πω την αλήθεια, φοβήθηκα λίγο με την ιδέα να έχω 40-50 μοτοσικλετες να τρέχουν γύρω-γύρω για 24 ώρες!!!

Εσύ όμως δεν έχεις και ένα τετρακίνητο όχημα;

ΥΓ. Σου έστειλα ένα e-mail χθες. Το πήρες;
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό dista » 19 Μαρ 2004, 15:05

superspy έγραψε:.....μετά από ένα κομμάτι, flat out, κοντά στο καταφύγιο του Καλλίδρομου, για να μπει το «εκχιονιστικό» ΚΤΜ σε λειτουργία και να χαράξει την πορεία του, εκεί που ένα 4Χ4 είχε εγκαταλείψει. 600 μέτρα σε 6 λεπτά και στο τέλος ήμουν μούσκεμα στον ιδρώτα, αλλά ήμουν ο πρώτος που πέρναγε φέτος από εκείνο το σημείο, εγκαινιάζοντας τη διαδρομή! ......


Το πιθανότερο είναι να βρήκες τα ίχνη απο τη προσπάθεια του Stratego Adventure Team να περάσει απο εκεί για να κατέβει στη Δρυμαία :cry:
Μπράβο Σπύρο για τη προσπάθεια και το κόπο για να πάμε εμείς να παίξουμε :D
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 19 Μαρ 2004, 18:12

forester έγραψε:Αυτό κ. Γιάννη, είναι αθέμιτος ανταγωνισμός :lol:
Εντός έδρας και θέλετε συμμετοχή :?:
Να βοηθήσει όλη η 4κίνηση στον αγώνα :D :D :D


Τί να κάνουμε; Έχουμε πλεονέκτημα εντοπιότητας. Αυτό που λέμε έδρα.

Που να σκεφτείς ότι το βράδυ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου και θα φάω γιουβαρελακια και τηγανίτες της μάνας μου!!!

(αυτό λέγεται ψυχολογικός πόλεμος!!!)
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό IKE » 19 Μαρ 2004, 19:18

Που να σκεφτείς ότι το βράδυ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου και θα φάω γιουβαρελακια και τηγανίτες της μάνας μου!!!


με αυτά που λές θα γίνει κανενα ντού και δεν θα μείνει ούτε ένα γιουβαρλάκι :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό forester » 19 Μαρ 2004, 23:48

Tetrakinisi έγραψε:
forester έγραψε:Αυτό κ. Γιάννη, είναι αθέμιτος ανταγωνισμός :lol:
Εντός έδρας και θέλετε συμμετοχή :?:
Να βοηθήσει όλη η 4κίνηση στον αγώνα :D :D :D


Τί να κάνουμε; Έχουμε πλεονέκτημα εντοπιότητας. Αυτό που λέμε έδρα.

Που να σκεφτείς ότι το βράδυ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου και θα φάω γιουβαρελακια και τηγανίτες της μάνας μου!!!

(αυτό λέγεται ψυχολογικός πόλεμος!!!)


Αν τα κάνεις όλα αυτά μόνος σου, δεν έχει αξία....
Ποιός θα σε πιστέψει άλωστε.... :wink:
Παρεούλα και μάρτυρες δε θέλεις;;;
Αν κι εδώ που τα λέμε, μου έχει λείψει αρκετά η διανυκτέρευση σε σκηνούλα....
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 20 Μαρ 2004, 10:00

tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:Αναλογιζόμενοι την ταλαιπωρία που θα έχετε, μετά από 240 περίπου χιλιόμετρα χώμα σε 8 ώρες, η διανυκτέρευση θα γίνει στην Λιβαδειά, ώστε να μπορούν, όσοι θέλουν, να μείνουν σε ξενοδοχεία.


Για να καταλάβω, θα υπάρχει επιλογή; Όσοι θέλουν διανυκτερεύουν σε σκηνές και όσοι θέλουν σε ξενοδοχείο;

Στα 100€ της συμμετοχής περιλαμβάνονται οι άδειες από την ΕΛΠΑ; Εάν ναι για δύο άτομα;

Στην περίπτωση που υπάρχει επιλογή για τον χώρο διανυκτέρευσης (ξενοδοχείο ή ύπαιθρος) θα υπάρχει και διαφορετική συμμετοχή ή η συμμετοχή δεν περιλαμβάνει διανυκτέρευση;


Oταν ειστε ετοιμοι απαντηστε στα παραπάνω ερωτήματα γιατί απασχολούν και άλλους...
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 20 Μαρ 2004, 16:27

IKE έγραψε:
Που να σκεφτείς ότι το βράδυ θα κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου και θα φάω γιουβαρελακια και τηγανίτες της μάνας μου!!!


με αυτά που λές θα γίνει κανενα ντού και δεν θα μείνει ούτε ένα γιουβαρλάκι :P


Είσαστε όλοι καλεσμένοι!!! Πολύ γουστάρω νυχτερινό παρτάκι στο Δίστομο!!! Χώρος υπάρχει για όλους...

Απλά κάντε μου μια λίστα να ξέρω τί να ετοιμάσω...
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Μαρ 2004, 15:54

tazmania έγραψε:Για να καταλάβω, θα υπάρχει επιλογή; Όσοι θέλουν διανυκτερεύουν σε σκηνές και όσοι θέλουν σε ξενοδοχείο;

NAI

tazmania έγραψε:Στα 100€ της συμμετοχής περιλαμβάνονται οι άδειες από την ΕΛΠΑ; Εάν ναι για δύο άτομα;


Oχι, οι άδειες δεν περιλαμβάνονται αλλά το κόστος συμμετοχής δεν έχει καθοριστεί ακόμα


tazmania έγραψε:Στην περίπτωση που υπάρχει επιλογή για τον χώρο διανυκτέρευσης (ξενοδοχείο ή ύπαιθρος) θα υπάρχει και διαφορετική συμμετοχή ή η συμμετοχή δεν περιλαμβάνει διανυκτέρευση;


Η συμμετοχή δεν περιλαμβάνει διανυκτέρευση...

Τετάρτη που θα ανοίξουν οι συμμετοχές θα έχετε όλες τις λεπτομέρειες!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 22 Μαρ 2004, 23:26

Ευχαριστούμε Σπύρο. Να πω ότι την Τετάρτη, πολλοί από εμάς θα απουσιάζουν λόγο του αγώνα στον Έβρο. Δεν φαντάζομαι να κλείσουν οι συμμετοχές πριν επιστρέψουμε :shock: :?:

Τις έχουμε κλείσει τις θέσεις :D

Ερώτηση, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω θέμα ή ατελείωτες συζητήσεις, Την ίδια ημερομηνία γίνετε η ετήσια συνάντηση 4Χ4 στην Καβάλα. Υπάρχει έστω η παραμικρή πιθανότητα να μετακινηθεί ο αγώνας για να μπορέσουμε να παρευρεθούμε και στα δύο αυτά, πολύ σημαντικά γεγονότα :?:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Μαρ 2004, 11:04

tazmania έγραψε:Ευχαριστούμε Σπύρο. Να πω ότι την Τετάρτη, πολλοί από εμάς θα απουσιάζουν λόγο του αγώνα στον Έβρο. Δεν φαντάζομαι να κλείσουν οι συμμετοχές πριν επιστρέψουμε :shock: :?:

Τις έχουμε κλείσει τις θέσεις :D


Θα σας περιμένω από Δευτέρα, απλώς λόγο του μεγέθους του αγώνα δεν θα μπορέσουμε να δεχτούμε παραπάνω συμμετοχές (είναι πολλά τα χιλιόμετρα)

tazmania έγραψε:Ερώτηση, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω θέμα ή ατελείωτες συζητήσεις, Την ίδια ημερομηνία γίνετε η ετήσια συνάντηση 4Χ4 στην Καβάλα. Υπάρχει έστω η παραμικρή πιθανότητα να μετακινηθεί ο αγώνας για να μπορέσουμε να παρευρεθούμε και στα δύο αυτά, πολύ σημαντικά γεγονότα :?:


Δεν υπάρχει καμιά άλλη ελεύθερη ημερομηνία στο αγωνιστικό ημερολόγιο, που να μην έχει αγώνα μοτοσικλετών ή 4Χ4, επίσης, υπάρχει το Ακρόπολις και τα βουνά της περιοχής ουσιαστικά κλείνουν από αρχές Μάιου. Το θέμα μας έχει απασχολήσει αρκετά αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό forester » 24 Μαρ 2004, 21:22

Πού χαθήκατε όλοι σήμερα; :?
Σπύρο , σήμερα δεν ανοιγαν οι συμμετοχές :?:
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 109 επισκέπτες