Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πανελλήνιο Κύπελλο Trail Ride 2007

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό ayrton » 06 Φεβ 2007, 13:04

Τώρα με το ΚΤΜ μπορεί να δούμε και την δική σου φάτσα στο βάθρο. :) :) :)

Αντε πάρτο να βρείς την χαρα της ζωής.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Φεβ 2007, 13:12

drMel έγραψε:O διοργανωτής δεν είναι Θεός.
Οι κατηγορίες είναι ΟΚ αλλά για να χωρέσουν όλοι όπως θέλουν θέλει 2 εναλλακτικές διαδρομές. Τουλάχιστον
Και πάλι δεν θα φτάνουν.
Ολοι οι κατ'επίφαση πρωταθλητές αλλά και αυτοί που πραγματικά έχουν ταλέντο, γιατί δεν δοκιμάζουν την τύχη τους και αλλού???
Πρέπει το Κύπελλο να ραφτεί επάνω τους για να το πάρουν κιόλας??
Τα Trail ride δεν γίνεται να σταματήσουν να είναι φυτώριο.
Τι νόημα θα έχει να βλέπεις τις ίδιες φάτσες στο βάθρο μετά απο 4 χρόνια??
Τι νόημα θα έχει για ένα 45αρη να πάρει κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου??


Πολύ Σωστά! Όσο υπάρχει ο Ψωφάκης και ο κάθε Ψωφάκης, Κασίμης, Τσιμέκας κτλ στην κατηγορία, με πια ψυχολογία να πάει ο καινούργιος να χτυπήσει θέση? Με την καλή έννοια το λέω πάντα!

Άρα, πάμε σε μια άλλη κατηγοριοποίηση???

Α. Έμπειροι - Pro (6άδα του 2006 στην Enduro, 3άδα στους Veterans, και οι κατέχοντες license) όπου θα παίζει η αφρόκρεμα μεταξύ της,
B. Enduro - όπου μέσα εκεί θα βραβεύονται και οι πρώτοι βετεράνοι, on-off κτλ.
Γ. Entry Level και όσοι On-Off θέλουν, που πιθανώς να έχουν και διαφορετική διαδρομή.

Πως σας εφάνη????

Ακούω απόψεις!!!

Διάλογο κάνουμε να βγάλουμε άκρη!!!

Άντε, γιατί ανεβαίνει το άρθρο για το πρώτο Trail Ride και πρέπει να ανέβει και η φόρμα συμμετοχής!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Φεβ 2007, 13:14

ayrton έγραψε:Τώρα με το ΚΤΜ μπορεί να δούμε και την δική σου φάτσα στο βάθρο. :) :) :)

Αντε πάρτο να βρείς την χαρα της ζωής.


Σιγά μη βάλει τη κουρμούτσα στο χώμα!!!

Για το σαλόνι το θέλει!!!! :twisted: :twisted: :P :P :lol: :lol: :D :D
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 06 Φεβ 2007, 13:19

Δεν ησουν εκει την Κυριακη να δεις ηττα που ειχε φαει! Δυο βολτες εκανε το 640 Του Μι και μετα δεν μιλιοταν μεχρι να φυγουμε! Χωρια που ερχοταν ολη την ωρα και προσπαθουσε να βρει τροπο να του πουλησω το ΚΤΜ μου. Τι που μου πασαρε το DRZ του, τι που ελεγε ιστοριες οτι σπανε και θα απαλλαξει, ο,τι κομπινα μπορεις να φανταστεις!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Φεβ 2007, 13:21

το θέλω για το χώμα αλλά για τους αγώνες που δεν μπορώ να τρέξω!!
drMel
 

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 06 Φεβ 2007, 13:48

drMel έγραψε:το θέλω για το χώμα αλλά για τους αγώνες που δεν μπορώ να τρέξω!!


ginontai dektai kai antalagai :roll: me drz-e
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 06 Φεβ 2007, 13:53

σωστή η κατηγορία των νέων...
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό ayrton » 06 Φεβ 2007, 13:59

doc έγραψε:
Άρα, πάμε σε μια άλλη κατηγοριοποίηση???

Α. Έμπειροι - Pro (6άδα του 2006 στην Enduro, 3άδα στους Veterans, και οι κατέχοντες license) όπου θα παίζει η αφρόκρεμα μεταξύ της,
B. Enduro - όπου μέσα εκεί θα βραβεύονται και οι πρώτοι βετεράνοι, on-off κτλ.
Γ. Entry Level και όσοι On-Off θέλουν, που πιθανώς να έχουν και διαφορετική διαδρομή.

Πως σας εφάνη????

Ακούω απόψεις!!!

Διάλογο κάνουμε να βγάλουμε άκρη!!!

Άντε, γιατί ανεβαίνει το άρθρο για το πρώτο Trail Ride και πρέπει να ανέβει και η φόρμα συμμετοχής!


Δηλαδή όπου θέλει δηλώνει ο καθένας ή όπου τον κατατάσει η Οργάνωση??
Γιατί αν ισχύει το δεύτερο έτσι αποκλείεις το φρέσκο πουλέν απο τους νέους που θα τρέχει στην enduro να πάρει τα σώβρακα στους παλαιούς και καταξιωμένους. Εκτός αν οι πρώτοι χρόνοι βγαίνουν ανεξαρτήτως κατηγορίας.
Μας τα έμπλεξες ρε Γιατρέ ασε που θα μπλέξεις και συ νομίζω με ένα σκασμό κατηγορίες.
.....και αν ειναι έτσι εγώ σε πια κατηγορία θα βγαίνω τελευταίος τώρα?????
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό sacram » 06 Φεβ 2007, 14:05

drMel έγραψε:O διοργανωτής δεν είναι Θεός.....
Ολοι οι κατ'επίφαση πρωταθλητές αλλά και αυτοί που πραγματικά έχουν ταλέντο, γιατί δεν δοκιμάζουν την τύχη τους και αλλού???
Πρέπει το Κύπελλο να ραφτεί επάνω τους για να το πάρουν κιόλας??
Τα Trail ride δεν γίνεται να σταματήσουν να είναι φυτώριο.


σωστόςςς. Ολοι μα όλοι όταν πρόκειτε να τρέξουν σε Τrail ride, ξέρουν οτι 8α τρέξουν σε trail ride και όχι σε αγώνα enduro.
Αν επιτρέπετε η γνώμη μου(μιας κ έχω να τρέξω σε αγώνα αρκετό καιρο...:cry: ) , πιστεύω πως στα trail ride η δυσκολίες πρέπει να είναι σαφώς υπαρκτές αλλά λογικές!!! Τα trail ride δεν αντικαθιστούν τους καθαρόαιμους αγώνες ENDURO!!!! Γι'αυτό υπάρχουν και τα δύο....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 06 Φεβ 2007, 14:05

KaTaNaS έγραψε:σωστή η κατηγορία των νέων...

Προσυπογραφω! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Φεβ 2007, 14:31

ayrton έγραψε:.....και αν ειναι έτσι εγώ σε πια κατηγορία θα βγαίνω τελευταίος τώρα?????

απο logistics δεν μασάει ο γιατρός, τρέχει το Πανελλήνιο πάνω του τα trail θα τον ζορίσουν.
Θα τρέχεις στην Εlast(but not least)
we race together
drMel
 

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Φεβ 2007, 14:38

ayrton έγραψε:
doc έγραψε:
Άρα, πάμε σε μια άλλη κατηγοριοποίηση???

Α. Έμπειροι - Pro (6άδα του 2006 στην Enduro, 3άδα στους Veterans, και οι κατέχοντες license) όπου θα παίζει η αφρόκρεμα μεταξύ της,
B. Enduro - όπου μέσα εκεί θα βραβεύονται και οι πρώτοι βετεράνοι, on-off κτλ.
Γ. Entry Level και όσοι On-Off θέλουν, που πιθανώς να έχουν και διαφορετική διαδρομή.

Πως σας εφάνη????

Ακούω απόψεις!!!

Διάλογο κάνουμε να βγάλουμε άκρη!!!

Άντε, γιατί ανεβαίνει το άρθρο για το πρώτο Trail Ride και πρέπει να ανέβει και η φόρμα συμμετοχής!


Δηλαδή όπου θέλει δηλώνει ο καθένας ή όπου τον κατατάσει η Οργάνωση??
Γιατί αν ισχύει το δεύτερο έτσι αποκλείεις το φρέσκο πουλέν απο τους νέους που θα τρέχει στην enduro να πάρει τα σώβρακα στους παλαιούς και καταξιωμένους. Εκτός αν οι πρώτοι χρόνοι βγαίνουν ανεξαρτήτως κατηγορίας.
Μας τα έμπλεξες ρε Γιατρέ ασε που θα μπλέξεις και συ νομίζω με ένα σκασμό κατηγορίες.
.....και αν ειναι έτσι εγώ σε πια κατηγορία θα βγαίνω τελευταίος τώρα?????


Ας τα ξεμπλέξουμε λοιπόν!

Οι παλιοί και καταξιωμένοι, κυπελλούχοι και πρωταθλητές σε οποιονδήποτε χωμάτινο θεσμό, που πιθανόν να βγάλουν και lisence, θα τρέχουν στην Pro. Ουσιαστικά αλλά και τυπικά, δεν μπορούμε να αρνηθούμε σε κάποιον endura να τρέξει στo TR, αλλά ούτε και οι "πάλιουρες" να κλέβουν εκκλησία όπως λέτε! Άρα μια κατηγορία για όλους αυτούς που παίζουν το παιχνίδι δυνατά!
Στην νέα κατηγορία Entry Level θα μπουν οι νέοι αναβάτες, που δεν έχουν ούτε εμπειρία, ούτε οδηγικές ικανότητες για δύσκολα και προτιμούν ευκολότερες διαδρομές. Εκεί θα μπορούν να συμμετέχουν και όσα on-off θέλουν.
Στην κλασική Enduro κατηγορία θα συμμετέχουν ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι, τα νέα φυντάνια με εμπειρία ή όχι και σαφώς θα ακολουθούν την κανονική διαδρομή, παλεύοντάς το στα δύσκολα.
Μέσα σε συτή τη κατηγορία, θα βραβεύονται και οι πρώτοι από τους βετεράνους και on-off, καθώς και όποιος άλλος θέλει "δημοκρατικά" η διοργάνωση.
Ότι δηλώσεις είσαι φυσικά, εκτός από τους Pro που δεν μπορούν να το παίξουν φυσικά Entry ή να κρυφτούν... :wink:
Τώρα, αν θέλει κάποιος πιτσιρικάς να "πάρει τα σώβρακα" στους παλιούς και καταξιωμένους... τι να πω! Ιδού η Ρόδος, Ιδού και το πήδημα! Ας δηλώσει στην Pro! Αλλά ξέρεις πολλούς νέους να θέλουν να ξεκινήσουν από τα βαθιά?
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 06 Φεβ 2007, 14:48

Το αφηνω στην κριση σου, Δημητρη, για την κατηγορια, γιατι ειλικρινα δεν μπορω να βγαλω ακρη. Στον θεσμο εχω μια δευτερη θεση (στο πιο ευκολο) αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πανετοιμος! Ο βαθμος δυσκολιας ειναι υποκειμενικος οπως ειπαμε, η εμπειρια μου ελαχιστη, οποτε εμπιστευομαι την κριση σου!
Ουτως η αλλως για την συμμετοχη ερχομαι οχι για την θεση στο βάθρο, οποτε δεν με νοιαζει.
Τελευταία επεξεργασία από leipsippos και 06 Φεβ 2007, 14:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 06 Φεβ 2007, 14:51

leipsippos έγραψε:Το αφηνω στην κριση, Δημητρη, για την κατηγορια γιατι ειλικρινα δεν μπορω να βγαλω ακρη. Στον θεσμο εχω μια δευτερη θεση (στο πιο ευκολο) αλλα δεν μπο,ρω να πω οτι ειμαι και πανετοιμος! Ο βαθμος δυσκολιας ειναι υποκειμενικος οπως ειπαμε, η εμπειρια μου ελαχιστη, οποτε εμπιστευομαι την κριση σου!
Ουτως η αλλως για την συμμετοχη ερχομαι οχι για την θεση στο βάθρο, οποτε δεν με νοιαζει.


Μη μασάς.....είσαι από αυτούς με το... "ιδού η Ρόδος".....στην Pro θα μπείς. :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Κατηγορίες

Δημοσίευσηαπό kalpakis » 06 Φεβ 2007, 14:58

Δηλαδή εγώ με τον ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ (adventure 620 με όλα τα καλούδια του) θα είμαι στην Enduro? Αν ΄περνάει μάλλον μέσα είμαι.
Άβαταρ μέλους
kalpakis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 12 Οκτ 2006, 09:22
Τοποθεσία: Attiki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες